Król Lew PBF
The Lion Guard (2015) - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Filmy animowane (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=90)
+---- Dział: Lwia Straż (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+---- Wątek: The Lion Guard (2015) (/showthread.php?tid=1023)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


The Lion Guard (2015) - Nit - 10-06-2014

[Obrazek: Kion.jpg]
[Obrazek: Kion_roar.jpg]
Kion z ‘The Lion Guard’

Walt Disney planuje rozpocząć nową serię animowaną na bazie Króla Lwa, kierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym (kanał Disney Junior)!
Kreska co prawda komputerowa, ale jak widać na screenach - dwuwymiarowa... i co prawda odbiega od tej z filmu, ale i tak jest ładna. :)

Premiera “The Lion Guard” (Lwia Gwardia? Lwi Strażnicy?) ma nastąpić w USA w listopadzie 2015 roku w formie godzinnego filmu. Następnie, w styczniu 2016 roku mają zacząć wychodzić regularnie odcinki serialu na kanale Disney Junior.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej:
Po polsku: http://www.stadolwiejziemi.pun.pl/viewtopic.php?pid=168702#p168702

Anglojęzyczne teksty źródłowe:
http://blogs.wsj.com/speakeasy/2014/06/09/disney-junior-plans-preschool-animated-series-based-on-the-lion-king/
http://time.com/2850915/hillary-on-abc-big-on-smiles-small-on-substance/


RE: The Lion Guard (2015) - Kumeza - 10-06-2014

Chyba na prawdę zaciekawiłam się tą produkcją :3 Ten godzinny film to na pewno będę chciała zobaczyć.


RE: The Lion Guard (2015) - Nit - 10-06-2014

Potwierdzone, że będą postacie z Króla Lwa II.
Jednakże akcja nie będzie się skupiać na nich, a na członkach tytułowej drużyny, czyli "The Lion Guard", w której skład oprócz Kiona będą wchodzić zwierzęta następujących gatunków:
-ratel,
-gepard,
-hipopotam,
-czapla.


RE: The Lion Guard (2015) - Cherry - 10-06-2014

Godzinna premiera, czy to znaczy że to będzie taki jakby film? Wszystkie postacie z TLK II, czy niektóre? Czy Kiara też będzie? Kion jest synem Simby? To znaczy, że Kion jest pewnym odpowiednikiem Kopy, tylko z inną historią? Zira też ma być? Ale co miałaby robić? Wszczynać znów wojnę? Jak dla mnie to trochę nieprzemyślane jest..


RE: The Lion Guard (2015) - Nit - 10-06-2014

Spokojnie, wszystko po kolei:
-Pod koniec roku 2015 odbędzie się telewizyjna premiera godzinnego filmu stanowiącego introdukcję do serialu. Serial wyjdzie na początku 2016r.
-Z postaci z KL2 potwierdzona jest na razie tylko Kiara.
-Tak, Kion będzie najmłodszym synem Simby.
-Kopa jest NIEKANONICZNY. Licencjonowany, ale niekanoniczny.

Kion będzie wraz ze swoimi przyjaciółmi pilnował Lwiej Ziemi jako członek "The Lion Guard", czyli "Lwiej Gwardii/Straży". Moim zdaniem to będzie taka dziecięca zabawa w superbohaterów. ;)


RE: The Lion Guard (2015) - Shyeiro - 10-06-2014

szkoda, że zrezygnowali z typowo KL'owskiej kreski


RE: The Lion Guard (2015) - Nit - 10-06-2014

Że tak powiem - close enough. I tak kreska jest bliższa oryginałowi, niż to było w "Czasie Simby".
Pamiętajmy, że tu animacja jest już w stu procentach robiona komputerowo.


RE: The Lion Guard (2015) - Cherry - 10-06-2014

"Kopa jest NIEKANONICZNY. Licencjonowany, ale niekanoniczny."

Wiem, że jest niekanoniczny, ale ja miałam na myśli kanonicznego odpowiednika xP.

Myślę, że fajnie by było znów spotkać się z filmem związanym z królem lwem, ale podejrzewam że serial nie zdobędzie wysokiej popularności, patrząc na to, jak się zapowiada.
Ładnie, wymyślą sobie teraz dziecinny serial, a oryginalność filmowa pójdzie sobie gdzieś tam za horyzont... Wolałabym szczerze aby stary Walt Disney do nas wrócił.


RE: The Lion Guard (2015) - Nit - 13-06-2014

Zauważył ktoś, że łapka na futrze Kiona się świeci?


RE: The Lion Guard (2015) - Giza - 13-06-2014

Hm, rzeczywiście! Wcześniej nie zwróciłam na to jakiejś szczególnej uwagi, ale zastanawiam się po co taki gadżet :o Wygląda to jakby miał mieć jakieś super moce xD


RE: The Lion Guard (2015) - Skanda - 13-06-2014

Większość strasznie sceptycznie podchodzi do tej produkcji, głównie stare konie, które z sentymentu marudzą o kresce ze starej animacji, o nieco jaskrawych, nienaturalnych kolorach Kiona i tej śmiesznej łapce na jego barku. Też zaliczam się do tej grupy, ale powinniśmy mieć na uwadze, do kogo ten serial jest skierowany. On ma trafiać do tych dzieciarów, po stokroć bardziej zdegenerowanych od naszego pokolenia całym tym rozwojem techniki i bajerami czyde, zachłyśniętymi kolorowymi bohaterami. Sentymentalistom to może się nie podobać, ale to właśnie się sprzeda-marka, która jest już bardzo dobrze wypromowana, z dodatkiem żywszych kolorów, magicznego, świecącego znaczka i grupki herosów. Nam pozostaje cieszyć się, że w jakiś sposób uniwersum KLa znów do nas wraca.


RE: The Lion Guard (2015) - Shyeiro - 16-06-2014

Czemu wszystko idzie do odbioru głupich dzieci, no to jest nie fair. Mam tak samo jak Ragi, tylko przykre jest w sumie to, że nie zrobią czegoś dla tych, którzy na KL'u się wychowali, no cokolwiek.
Ogólnie te bajki co teraz są, są coraz głupsze, nie wliczając Adventure Time, bo to jest super.
No ale wracając. Coś związanego z 'Królem Lwem', jakieś postacie, które znamy z filmów- super. Śmieszny lewek i gówniana kreska- już mniej. Oczywiście będę to oglądać, żeby zobaczyć, co tam wymyślili i czy nie będzie to pokroju Doradeexplora


RE: The Lion Guard (2015) - Malimau - 16-06-2014

Shyeiro napisał(a):że nie zrobią czegoś dla tych, którzy na KL'u się wychowali, no cokolwiek.


Bo jesteśmy już ludźmi (prawie) dorosłymi. Nie oszukujmy się, większość z nas nie będzie kupować gadżetów z Królem Lwem w stylu np. kolorowanek, wystrzałowych miśków czy coś - czyli to, na co dzieci naciągają rodziców, dziadków i tak dalej, bo po prostu racjonalnie gospodarujemy pieniędzmi. Sama mam tak, że gdy widzę coś z Królem Lwem, to oczka mi się do tego świecą i, kurczę, jak ja bym to chciała mieć. Ale nie kupię czegoś, co mi się mocno nie przyda i tak z Króla Lwa mam piłkę, flakoniki po perfumach (które kupiłam trzy lata temu, nieźle śmierdziały, ale flakoniki pozostały), opakowania po chusteczkach i trochę by się jeszcze tego znalazło, czasem trzeba zaspokoić fanowski głód - ale generalnie ani ja ani większość ludzi nie ma tak, że jak wchodzi do sklepu, to ojaciemamojamuszętomieć (i cieszy się tym, że znajduje gadżet, ale z przyczyn takich czy owakich odkłada na półkę), a naciągacze są w tym perfekcyjne. Na nas się już dorobili 10, 15 lat temu - pora na młodsze pokolenie, które niestety jest o wiele bardziej zdegenerowane i nie wystarczy im sama cudowna bajka. Ogółem, nawet jeśli teraz robią coś dobrego, to i tak na potrzeby dzieci muszą pozmieniać. Przykład? Kucyki pony. Nie oglądam, nie interesuję się tym, ale widziałam ze dwa odcinki i uważam, że serial jest świetny dla małych dziewczynek, bo niesie właściwe wartości i jest taki przyjazny. I widzę całą masę zabawek kucyków anthro (moim zdaniem wyglądają fatalnie, baba z końską twarzą, nie). Mam nadzieję, że nic nie zrobią cudownemu Frozen.


RE: The Lion Guard (2015) - Nit - 09-11-2014

Pierwszy fragment animacji, sekundowy, bo to tylko część spotu reklamowego, ale zawsze coś!
https://www.youtube.com/watch?v=HGKNTuFPvcc&feature=youtu.be&t=1m4s
Gdyby komuś się nie otwierał o - 1:04 ;)

Najwyraźniej łapa na jego futrze jest teraz głową:
[Obrazek: Kion_19_thumb.png]
Albo też powyższy fragment jest starszy, niż ten obrazek promocyjny:
[Obrazek: Kion_roar_thumb.jpg]

Logo:
[Obrazek: The%20Lion%20Guard%20Logo_thumb.png]


RE: The Lion Guard (2015) - vikaTLK - 17-05-2015

Ktoś może wie kiedy będzie film lion guard w polsce?