Król Lew PBF
The Lion Guard (2015) - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Filmy animowane (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=90)
+---- Dział: Lwia Straż (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+---- Wątek: The Lion Guard (2015) (/showthread.php?tid=1023)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: The Lion Guard (2015) - Samiya - 18-10-2015

PLUS NA KARTĘ

wybaczcie, musiałam :<


RE: The Lion Guard (2015) - Israel - 18-10-2015

Gdyby takie były w KL, to by mi to może nie przeszkadzało. Ale w KL wyglądały zdecydowanie lepiej.


RE: The Lion Guard (2015) - Damaja - 18-10-2015

Bo generalnie ten film był mniej stylizowany. Nie oszukujmy się, KL nie był skierowany jedynie do dzieci, jak ktoś już to słusznie zauważył, stąd musiał przyciągać rysunkami zarówno bobasy, jak i starszaków i młodzież. Czyż nie za to go lubimy? Ale TLG to bajka, która ma lecieć na Disney Channel - nic więc dziwnego, że postaci muszą mieć jakieś śmieszne lub charakterystyczne cechy.


RE: The Lion Guard (2015) - Felija - 30-10-2015

Jakieś nowe lwiczki, ta pierwsza nawet ładna: https://www.facebook.com/DisneyTheLionGuard/photos/a.584860684978905.1073741830.513633128768328/744700448994927/?type=3&theater


RE: The Lion Guard (2015) - Kalani - 30-10-2015

Ta po lewej to Tiifu, była już na jednym z klipów, w scenie razem z Kiarą, Simbą i Nalą (podejrzewam, że to ich kolejne dziecię - ma bardzo podobny wygląd do Nali). Ta druga to Zuri, ale kim jest - nie mam pojęcia. Strasznie podobają mi się te designy (no, może prócz tych śmiesznych grzywek). Fajnie, że wszystkie lwiczki z KLa nie wyglądają tak samo (ten sam schemat koloru oczodołów, uszu, etc.). Ich uszka są piękne - chyba pooglądali sobie fanowskie designy i je wcielili w film. ;)


RE: The Lion Guard (2015) - Inés - 31-10-2015

Tak, ta Tiifu była na klipie, ale poza tym niewiele o niej wiemy.
Też mi się podobają uszy i to, że lwiczki różnią się między sobą. :)

A dzisiaj wrzucono kolejny teaser: https://www.youtube.com/watch?v=bhZViL6xYxo
Jest Mufasa.
I ciekawe rysunki naskalne w 0:18. xD


RE: The Lion Guard (2015) - Felija - 10-11-2015

Znów jakiś klip: http://www.tvinsider.com/article/50551/disney-channel-the-lion-guard-return-of-the-roar-video/

Rafiki prawie mnie przekonał do ryku przodków. :P
Kion póki co zachowuje się jak Kiara.
A Simba wygląda dziwnie, nie wiem, nie podoba mi się. Nigdy nie byłam mistrzynią proporcji, ale zdaje mi się, że tutaj naprawdę jest on zbyt przerysowany (zwłaszcza jak się go porówna z resztą). Ma krótkie ciało i megadługą szyję. Gdybym ja coś takiego narysowała, to bym się schowała, a nie dawała to do serialu. ,_, Dobra, koniec narzekań, ALE przyznajcie, że wygląda jak koń (poza tym, że ma grube łapy):

[Obrazek: kion_by_fileera-d9g7aol.png]

Edit:
I jeszcze jeden półminutowy trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ymXvEIpBua4&feature=youtu.be&app=desktop

Edit 2:
I jeszcze takie coś: http://abcnews.go.com/Entertainment/exclusive-scenes-lion-guard/story?id=35109280
Podoba mi się ten pomysł z dodaniem więcej suahili.

Edit 3:
Kolejny, tu mamy Kiarę: https://www.yahoo.com/tv/sneak-peek-rob-lowe-gets-animated-as-simba-in-155927580.html


RE: The Lion Guard (2015) - Omara - 12-11-2015

Patrzę, patrzę... Zapowiada się nawet ciekawie. Już się nie mogę doczekać premiery serialu. Chętnie bym obejrzała.
Przyznam że jednak zaskoczyła mnie Kiara, a konkretnie ta niewielka różnica wzrostu pomiędzy nią a Kionem. Spodziewałam się jej w wieku młodej dorosłej, albo przynajmniej nastolatki, a tu proszę...


RE: The Lion Guard (2015) - Venety - 12-11-2015

Ciekawa jestem, czy to będzie emitowane także w Polsce. Ostatnio się przekonałam, że dzieciaki znają te postacie, które lecą w serialach puszczanych na stacjach telewizyjnych Disneya - strasznie mnie zdziwiło swoją drogą, że siostra mojego chłopaka (w styczniu będzie 7 lat) zna Arielkę, choć nigdy nie oglądała filmu, a na przykład Bellę (jako, że ostatnio oglądałam z nim Piękną i Bestię, a ona z nami) kojarzy tylko dlatego, że dostała kiedyś książeczkę o tej bajce. Z księżniczek to podejrzewam, że tylko te nowe, od Tiany w górę + jakieś wizerunki, bo jednak one się zdarzają.

To trochę straszne, ale jestem skłonna w to uwierzyć i to jest prawdopodobne, że dzieciaki nie znają za bardzo tych starszych filmów Disneya, nawet tak kultowych jak Bambi czy chociażby Król Lew. Nie wszystkie, nie każde dziecko, ale jednak...

+ wiek Kiary dziwi, to prawda, ale mnie zadziwia bardzie coś innego. Kiara CIESZY SIĘ, że będzie królową. I chętnie pobiera nauki, jest wyraźnie zdegustowana, gdy Kion im przerywa. Nie wydaje Wam się, że to jednak całkowite wypaczenie charakteru postaci? Trochę tak, jakby nagle Skaza miał się zrobić dobry.
Inna sprawa, że takie posunięcie bardziej pasuje do lwiątka, że chce być królową, niż jakieś "gdzie jest moja druga połowa, ja nie chcę być królową itd." - niemniej, mocna niekonsekwencja w charakterze.

Zobaczymy, jak to się dalej rozwinie, ciężko cokolwiek oceniać po tak krótkich filmikach.


RE: The Lion Guard (2015) - Felija - 12-11-2015

Cyń, ja jako dziecko nie oglądałam wszystkich bajek Disneya, ale znałam bohaterów, bo byli: 1) w takim czasopiśmie Disney, 2) w książeczkach, 3) jako zabawki, 4) na różnych zeszytach/przyborach szkolnych/ubraniach/innych rzeczach. Pewnie jeszcze coś by się znalazło, w każdym razie Disney jest wszędzie wokół (tak jak np. kucyki) i uważam za najzupełniej normalne, że 7-latka zna Arielkę, nawet jeśli nie oglądała filmu. Zresztą z tego co się orientuję, to na Disney Chanel leci Księżniczka Zosia i ona spotyka różne księżniczki, może to stąd?

Nie przesądzałabym, że Kiara cieszy się na zostanie królową. Gdy Simba jej o tym mówi, to wygląda raczej na przestraszoną. A że wywyższa się przed Kionem i że on ją irytuje, to wydaje mi się całkiem normalne, kto lubi młodszych braci? ;P To nie musi od razu oznaczać, że naprawdę chce być tą królową, ja to jej mówienie o tym, że będzie królową. odbieram raczej jako taki pretekst do zaczepki.
No, ale zobaczymy.


RE: The Lion Guard (2015) - Felija - 12-11-2015

A z tego kolejnego klipu dowiadujemy się, że wszystkie zwierzaki z gangu Kiona mają świecącego lwa na łopatce: https://www.youtube.com/watch?v=wXLeVws3k-E&feature=youtu.be&app=desktop


RE: The Lion Guard (2015) - Zephyr - 13-11-2015

To, że wszyscy mają znaczki zauważyłem już kilka stron wcześniej :P Nawet na tym głównym plakacie jest widoczny znaczek u gepardzicy.

Ale fajnie poznać aktorów głosowych tych postaci. To takie dziwne uczucie, gdy słyszysz głos postaci w bajce, a później dopiero poznajesz posiadacza tego głosu. I nie żeby coś, ale czy chłopak podkładający głos czapli nie jest przypadkiem jakiś... chory? Bardziej delikatnie nie mogę tego ująć.


RE: The Lion Guard (2015) - Kalani - 15-11-2015

https://youtu.be/7FhqK8X1oHE "Drzewo genealogiczne" Króla Lwa ;)


RE: The Lion Guard (2015) - Felija - 16-11-2015

Zeph, ale teraz wyraźnie widać, w jaki sposób te znaczki są nadawane. ;3
A co do tego podkładającego głos czapli, mnie się wydaje, że po prostu ma taki charakterystyczny głos. A jeśli chodzi Ci o wygląd, to za mało go pokazują, żeby dało się to ocenić...

No patrz, Kal, zdążyłaś to wrzucić przede mną, chociaż miałam tę kartę otwartą. Troszkę mnie śmieszy ta, eee, gwardia Skazy. Za to ładna grafika jest w tym klipie, zwłaszcza jak pokazują Skazę na Lwiej Skale. Tylko oczywiście musieli mu zmienić kolor oczu na czerwony, żeby dać do zrozumienia, jaki to on jest zły i okropny. xd


RE: The Lion Guard (2015) - Venety - 16-11-2015

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę jak opisują śmierć Mufasy, jest takim tematem tabu. Bardzo ogólnikowo się o niej mówi i raczej stara się omijać. Piszę jako spostrzeżenie, bo jednak w pełni rozumiem zabieg, ona rzeczywiście może być bardzo brutalna dla młodego człowieczka i to zrozumiałe.

Trochę szkoda, że całkowicie pomija się Sarabi (choć to też jest w pełni zrozumiałe), mam nadzieję zaś, że Nala będzie miała większą rolę niż w II części.