Król Lew PBF
Dyskusje - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Dział: Archiwum stad (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=142)
+----- Dział: Cieniowisko (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=105)
+----- Wątek: Dyskusje (/showthread.php?tid=1202)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Dyskusje - Indra - 28-03-2016

Też jestem tu nowa, jak Mel i zgadzam się z nią. Ogółem to założenia stada są strasznie przeciętne, o ile nie nijakie. Fajniej byłoby pójść w jakąś skrajność, bo calutka fabuła forum zaczyna śmierdzieć neutralnością, za mało zróżnicowania, ograniczona pula wątków. A ciekawych wątków już w ogóle :v


RE: Dyskusje - Kiu - 28-03-2016

Wiecie to sypcie propozycjami, ja psiałam to, majac na uwadze pz, bo to co zarzucałam było "nie" bo pz. wiec wyszło co wyszło.


RE: Dyskusje - Belial - 28-03-2016

Dlatego właśnie tu to wrzuciłem. Jak każdy coś powie, da jakiś pomysł to wtedy można myśleć i coś z tego sklecić. Osobiście też uważam że należy iść w skrajność. Ale nie podoba mi się żeby tylko lwy należały do stada, Brałbym wszystko co moze się przydać po prostu


RE: Dyskusje - Kiu - 28-03-2016

lwy, kotowate, moze coś czym się dany się każdy w jakis sposób cechuje i u adeptów sie to sprawdza, nie wiem taki pomysł rzucony.


RE: Dyskusje - Indra - 28-03-2016

Dunno SK i BJ są pod tym względem otwarci, z kolei LZ i ZZ myślę byliby skłonni przyjąć jakieś inne zwierzę, gdyby miało okazać się przydatne. Brakuje kogoś, kto powiedziałby to definitywne nie i się nie zastanawiał. Z tym trochę problem, no bo tutaj Kiu jest rodzynkiem, Indra po prawdzie też, toż to jaguar w połowie.

Nie wiem no, wiadomo, że mamy tu dyskutować, ale jednak nakreślenia ogółu chyba bardziej jest w gestii przywódcy, a nasze propozycje powinny dotyczyć bardziej kwestii szczegółów obranego wcześniej kierunku :d Ja w osobie nic nie znaczącego młodzika nie mam śmiałości przedstawiać swoich wizji na stado, do którego przed chwilą dołączyłam.


RE: Dyskusje - Kiu - 28-03-2016

Przedstawić zawsze możesz, to ile z tego zostanie wziete to juz inna sprawa a nóż, widelec okaże się ciekawa.


RE: Dyskusje - Melisa - 28-03-2016

Zdecydowanie chciałabym, żeby Cieniowisko się wyróżniało wśród stad. Mamy 5 stad na forum, ale różnice między nimi są naprawdę rozmyte i nie podoba mi się to, że praktycznie każda postać pasuje do minimum dwóch, trzech stad.
Ja wiem, że odrzucenie innych zwierząt niż lwy wiąże się z ograniczeniem targetu, ale wolę iść w kierunku, by stada się od siebie różniły.
Ja proponuję, by Cieniowisko zajęło sobie niszę tego złego, co oznacza hejcenie, dyskryminację, chamstwo i zwyczajne psucie krwi innym. Oczywiście fabularne :'D I nie chodzi mi tu o gwałty i mordy, można to robić z godnością :v
Niech się uważają za rasę panów, reszta jest zwykłymi śmieciami, które należy posprzątać. No, nieliczni nadający się do stada mogą być uratowani od tego losu. Ale olejmy inne gatunki, to już nawet nie "pod-lwy", one nawet nie są lwami! Można zrobić tak, żeby większe kotowate/hieny miały naprawdę problem z dołączeniem do stada i udowodnienia swej wartości, a reszta była uważana za obiad przed przygotowaniem.
Jak już zmieniamy, to może zróbmy coś z nazwą? Drażni mnie to, że nie można zrobić z Cieniowiska porządnego skrótu xd można po prostu dodać jeszcze jakiś człon do Cieniowiska, bo ja wiem, Lwy Cieniowiska? :'D cokolwiek


RE: Dyskusje - Kivuli - 28-03-2016

Po raz wtóry podpisuję się pod tym co napisała Melisa (obiema rękami!). Każdy nowy, który chce dołączyć do Cieniowiska powinien pokazać, że się tutaj nadaje i nie zostanie "zjedzony", cała reszta niech po prostu stąd ucieka i więcej się nie pojawia bo jak ponownie przekroczy granice ziem to będzie miał więcej niż przerąbane (mwahahaha). Jeśli natomiast chodzi o zmianę nazwy to tego bym nie ruszała, bo jak dla mnie Cieniowisko brzmi wystarczająco mrocznie


RE: Dyskusje - Frigg - 29-03-2016

Zgadzam się z Melisą (tak, zgadza się, jestem tu od kilku minut)!
Jak dla mnie Cieniowisko od początku powinno iść w tą mroczną, złą stronę. Jak rzekła wcześniej Indra wszystkie stada, aż zalatują tą neutralnością i przydałoby się coś, co mogłoby odrobinę zamieszać w krainie :D Nie mówię tu o ogólnym podburzeniu fabuly, jednakże fajnie by było widzieć wyróżniające się stado.
Co do hejcenia, to Frigg nadaje się w sam raz xD Ten hejt, aż z niej wypływa.


RE: Dyskusje - Belial - 29-03-2016

TO nie jest takie trudne. Też uważam od dawna że Jedno stado musi być mocno złe. Ale wczesniej Ghalib nie chciał o tym słuchać. Ok więc, bądźmy źli. Ale powiem wam że sama kotowate w stadzie to średni pomysł. Ja tu staram się właśnie przygarnąć jednego ptaka, przecież by się przydał taki ;) Owszem bez przesady, bo zebry i inne kopytne mnie raczej nie interesują, bo uważam że nie mają zalet.

Ktoś chce jeszcze coś napisać jako opis stada?

Można by zrobić konkurs na to ale nie wiem co mogę wam za to dać z nagrodę :P


RE: Dyskusje - Kiu - 30-03-2016

to zamiast same lwy to po prostu drapieżniki


RE: Dyskusje - Indra - 30-03-2016

Co do "braku zła" w Cieniowisku za panowania poprzedniego władcy, to dosyć pobieżnie czytałam Ghalba, a wiem, że to on zabijał, torturował, dopuszczał się aktów kanibalizmu więc sory, ale on był złem wcielonym i w ogóle najbardziej czarnym charakterem od czasu nie wiem kogo, ale na pewno staje na piedestale tych najźlejszych ostatnich czasów :v

Teraz tylko to wszystko oklapło, zamieszanie, bo nowy przywódca, sprawy organizacyjne i tak dalej. Trochę słabo wypadło też to spotkanie na fabule, bo rozdano parę neutralnych zadań i wszyscy się rozeszli jak gdyby nigdy nic :d Przydałaby się jakaś rewolucja, wprowadzenie jakichś twardych zasad, czegokolwiek, co miałoby ukierunkować obecnych członków w stronę tego, czym miałoby się stać Cieniowisko. Mamy tu w większości właśnie neutralne lwy, raczej dobre, z jakimś kodeksem moralnym. Te postaci nie są ze sobą nijak powiązane, z wyjątkiem 2-3 nie mają ze sobą żadnych poważnych relacji. Brak konkretnych charakterów i brak zjednoczenia jako stado. Brakuje jakiegoś bodźca od zewnątrz, który by mógł to popchnąć dalej. Nikt się nie robi zły znikąd.


RE: Dyskusje - Kiu - 30-03-2016

dobrym bodźcami sa tragedia lub poczucie jakiegoś zagrożenia.
Nie wiem jak z tym złem tutja będzie szczerze. Mam pewne do tego wątpliwości z pewnych powodów ale cóż. Czas pokaże


RE: Dyskusje - Belial - 30-03-2016

Ja zrobię jak zechcecie. Wiem tylko że Od samego początku Cieniowisko stoi. Wcześniej to nikt nawet nie wychodził z nory.
ALe przyznam że nadal jesteśmy miękkie kluchy. Ja czekam na taki przełom właśnie, bo chcę iść dalej z moją postacią. Belial się zmieni, tylko nie mam tej iskry która podpali lont ;)

Kiu ma rację z drapieżnikami , na to mogę się zgodzić... Tylko drapieżniki. Każdy dostanie kolejne zadanie za jakiś czas, może nie widać ale ukladam sobie to tak by było co robić ;) Właściwe czekam na Vult, albo Anubisa, jak to nie wypali to przecież wysłałem Ducha do ZZ a Mogu do innych stad. Jeśli Duch namiesza to albo zyskamy sojusznika albo wroga i będziemy mieli się jak wykazać ;)

Ja chcę jeszcze zaproponowac trochę inny system szkoleń. Każdy kto dostanie w SS propozycję awansu musi się na trening zapisac i robimy to na marginesie. Szkolenie musi wyglądać podobnie dla każdego. Trochę teorii dla młodych i coś prostego, dla wyższych rang już skomplikowane zadania by się wykazali. W starym PZ działało to fajnie. Oczywiście to tylko moja luźna propozycja.

Brak mi tu też jakiegoś powitania. Członkowie innych stad jakoś fajnie się witają, na ten przykład w Bractwie. Podobnie bylo w starych stadach. Było to fajne, ciekawe i przyjemne. Jak salutowanie, które musi być w wojsku.


RE: Dyskusje - Frigg - 30-03-2016

Co do zmiany stada… Myślę, że mogłabym zmotywować Beliala Friggową, aby zmienił swoje nastawienie. Nie jest ona skrajnie złą postać, jak przedstawiony przez Indrę Ghalib, ale może to być jakiś dobry początek. Może swoją bezczelnością jakoś zachęci Bela do przejścia na ciemną stronę mocy ;)

Oczywiście to tylko taka propozycja.

Co do powitania to zgadzam się, wypadałoby jakieś wymyślić. Pomyślę nad tym po odpisaniu innym postaciom c: