Król Lew PBF
Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Dział: Kosz (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=106)
+----- Dział: Zakłady (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=97)
+----- Wątek: Kiedy Rag pożegna się ze światem? (/showthread.php?tid=1422)

Strony: 1 2 3 4


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Samiya - 26-09-2015

Nie każdy ma takie kupy opali jak ja czy Ty, Inn :D Dla mnie stracenie 20 opali nie jest niczym wielkim, bo i tak będę ich miała ponad 100. A dla Sadisma 20 straconych opali to już dużo, no nie? Jednocześnie dzięki moim 20 opalom i 20 opalom Fel, ktoś inny może wygrać aż 40 opali, co jest już niezłą sumką. W ten sposób więcej osób zdecyduje się na postawienie czegoś i ogólnie więcej opali będzie w grze.
Po prostu stawiając więcej ożywia się zakład ^^
Vult też mogłaby postawić 5 opali i być może powiększyć swoją sumkę. Przecież właśnie o to chodzi - to hazard! Można wygrać, można przegrać.


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Vult - 26-09-2015

Jak małpa wykuje mi zbroję to będę stawiała opale : P
Chociaż nie wiem czy aktualna ilość opali wystarczy mi na to co chcę.


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Felija - 26-09-2015

Cyń, różnie jest z tą sesją, ale ja bym powiedziała, że większość ma w styczniu. To wpisać styczeń, hm?

Aha, no i co do liczby stawianych opali - ja bym to widziała tak, że jeśli 2 osoby albo więcej stawiają na to samo (a na ogół tak jest), to ten, kto postawi więcej, może też proporcjonalnie więcej zgarnąć.

Hipotetyczna sytuacja:
ja: 30 opali na X
Sami: 20 opali na X
Sadism: 5 opali na Y

Wygrała opcja moja i Sami.
Łącznie na opcję X było 50 opali, w tym 30/50 (3/5=60%) moich i 20/50 (2/5=40%) Sami.
Przeciw było 5 opali, więc ja biorę 60% z tego (3 opale), a Sami 40% (2 opale).

Nie wiem, jak to działa w prawdziwym hazardzie, bo oczywiście takich rzeczy nie praktykuję, ale wydaje mi się, że o to właśnie chodzi - im większe ryzyko, tym większy potencjalny zysk.


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Nyasi - 27-09-2015

Cóż jeżeli jjeszcze można stawian 7 opali na grudzień oczywiście z konta Amani.


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Chawa - 29-09-2015

Sadi, to nie było konkretnie do Ciebie, jeśli to tak odebrałeś, to wybacz ^^'
Chodziło mi ogólnie, że tak trochę głupio, że każdy daje, ile chce tych opali XD Według mnie lepiej by było ustalić konkretną ilość, jaką trzeba postawić, wtedy każdy stawiałby tyle samo. Bo nawet jeśli ktoś jest pewny wygranej, to jednak jeśli sam jeden postawi na konkretny miesiąc to czy postawi 10 czy 20 i wygra to nie zwiększa to jego wygranej. A jeśli ktoś dołączy do niego i postawi na ten miesiąc, to wtedy mógłby to powiększyć, jeśli jest pewny, że ten właśnie miesiąc wygra, wtedy podwyższa stawkę i może się licytować z tym drugim o ilość opali.

Ja nikogo nie krytykuję, wyrażam tylko moje zdanie jak coś, róbcie sobie, co chcecie ;o
Osobiście uważam, że tak by było ciekawiej i sensowniej żeby np minimum było te 5 opali (chyba, że ktoś ma mniej i chce postawić to może postawić wszystkie, tak jak jest w regulaminie) na konkretny miesiąc np listopad. I np. byłoby tak:

Osoba 1 - stawiam 5 opali na listopad
Osoba 2 - stawiam 5 opali na grudzień
Osoba 3 - stawiam 5 opali na listopad
Osoba 1 - podwyższam stawkę na listopad do 10 opali

I wtedy, tak jak napisałam, jeśli osoby 1 i 3 są pewne, że dana rzecz stanie się w danym miesiącu mogą się licytować i podwyższać stawki. Jeśli rzeczywiście wygra ten listopad, to tak, jak pisze Fel osoba, która postawiła więcej, wygrywa proporcjonalnie większą ilość opali z puli. Jak wygra np grudzień, to osoba 2 wygrywa wszystkie opale, bo jako jedyna postawiła na grudzień, mimo że tylko te 5 opali.

Według mnie to by było ciekawe, bo wprowadziłoby w temacie jakiś ruch, ludzie mogliby główkować nad tym, na co postawić, a nie byłoby bezsensownego stawiania większej ilości opali na miesiąc, na który nikt więcej nie stawia.

Tak ja to widzę, ale to tylko moje zdanie XD Mam nadzieję, że zrozumiecie coś z tego chaosu, bo późno już XD

A w ogóle to stawiam 20 opali na październik, Fel napisała, że jeszcze mogem :|


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Samiya - 29-09-2015

...czyli zasady jak w pokerze? :D Grałam kiedyś i właśnie tak się podwyższało stawki o tak dalej.
Hm, ma to sens, ale opale chyba nie cieszą się na tyle dużą popularnością, by komukolwiek chciało się aż tak licytować ._.

[ Dodano: 2015-09-29, 16:15 ]
PS. Dopisałam Inn do listy, jakby się ktoś pytał. I podsumowałam, ile opali jest postawionych na konkretne miesiące ._.

[ Dodano: 2015-09-29, 16:21 ]
Suma wszystkich postawionych opali wynosi 87, o ile się nie pomyliłam D:


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Felija - 29-09-2015

Rzeczywiście poker. Można i tak, rozumiem i łapię sens tego, ale to już od następnego zakładu. ^^


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Chikja - 30-09-2015

Hahaha Rag już pożegnał się ze światem, musi jeszcze tylko odwiedzić córkę i z nią załatwić swoje sprawy :"D taki offtoooop XD


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Felija - 24-11-2015

Chyba przegram. D:


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Sadism - 24-11-2015

Śmiali sie gdy stawiłem 5 opali :p a jeszcze wygram xD to wtedy obstawie wincyj


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Samiya - 24-11-2015

Cholera, mogłam jednak postawić na grudzień :<


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Venety - 01-01-2016

I co z tym zakładem? xP


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Vasanti Vei - 01-01-2016

Czekamy do końca stycznia. Jeśli Rag umrze do tego czasu, to wygrałaś, jeśli nie, to zakład umiera. :<


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Machafuko - 01-01-2016

Nie, wtedy wygra Derion, która postawiła na to, że Rag nie umrze nigdy xDDD


RE: Kiedy Rag pożegna się ze światem? - Samiya - 01-01-2016

Nie sądzę xD