Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Nkiruma - 05-11-2013

nie, nie możesz założyć postaci o imieniu Avunaye. wymyśl po prostu inne imię.


RE: Pytania - Ariusz - 05-11-2013

Padłam xD

Och, jest tyle ładnych imion, wysil się :I masz tu na przykład o:

http://www.lunarberry.com/library/mystic_names.html


RE: Pytania - Felija - 06-11-2013

Albo tu: http://www.behindthename.com/ Poukładane alfabetycznie, wg popularności, kraju pochodzenia, znaczeniowo i na ileś innych sposobów.


RE: Pytania - Moonlight - 06-11-2013

Ja mam pytanie Do ilu można mieć maksymalnie pozwolonych kont?


RE: Pytania - Felija - 06-11-2013

Limit kont wyznaczony regulaminem to 3. Można starać się o pozwolenie na czwarte konto, a w przypadku naprawdę aktywnych osób, które są już długo na forum, też o piąte.


RE: Pytania - Nelly - 06-11-2013

Ale mi nie chodzi o Avunaye tylko o np. Kiarę, Nalę, Zire itp.


RE: Pytania - Felija - 06-11-2013

Nie, postacie kanoniczne zostawmy w spokoju. Z kolei możesz spokojnie nazywać postacie imionami postaci półkanonicznych, ponieważ nigdy nie występowały one na forum. Wyjątkiem jest Kopa - tego imienia nie można użyć. Pozostałe są dostępne. Kiedyś, przez bardzo krótki czas, istniała postać o imieniu Uru i stanowiło to dla nikogo problemu.


RE: Pytania - Padme - 06-11-2013

A teraz pytanie z innej beczki. Bo zastanawiałam się, czy postać, która jest już w jednym stadzie, może zdobyć nie będąc w tym drugim, jego znamię? Jeżeli zasłuży się dla obcego stada, tak na prawdę na medal, to czy może dostać chociaż jej fragment, według systemu jaki w nim obowiązuje?


RE: Pytania - Nkiruma - 06-11-2013

myślę, że to będzie zależało od konkretnego przywódcy - nawet nie od stada, a od przywódcy, bo oni też mają różne pomysły na prowadzenie stada. no i od tego, czy postać np. z LZ będzie się chciała obnosić z tym, że wsparła SŚ tak bardzo, by dostać kawałek znamienia.

i tyle.


RE: Pytania - Moonlight - 06-11-2013

Ja mam pytanie dotyczące forum -Potrzebujecie pomocy? Mogłabym w czymś pomóc


RE: Pytania - Felija - 06-11-2013

Dzięki za propozycję, ale póki co ze wszystkim sobie radzimy. :)


RE: Pytania - Arne - 07-11-2013

Przepraszam jeśli odpowiedzi na te pytania można gdzieś znaleźć lub w ogóle głupio brzmią, ale dziwne wizje nachodzą człowieka gdy długo je kolację. Ekhem.
Zaczęło się od tego, że zachciałam założyć postać do Innych Zwierząt, ale hm, jakby to załatwić by drapieżnicy posiadali argument by jej nie upolować a do tego pasowało do niej (tak, to postać wymyślona przed graniem na tlku)?. Wpadłam na to, czy w sumie nie mogłoby być samotniczego szamana? Lub coś w tym rodzaju. Wiem, że to domena stad, ale z historii mogłoby wynikać że po prostu zbiegła z jakiegoś. (W sumie do końca nie jestem pewna jak to wygląda z umiejętnościami szamana na tym forum). Pytanie, czy to przejdzie?
Opcjonalnie mogłaby być znachorem. Tyle, czy zwierzęta nieposiadające łap mogą nim być? Rozwiązaniem mógłby być po prostu zręczniejszy wspólnik, prowadzony przez innego gracza.
I jeszcze tak przy okazji - zastanawiają mnie pkt statystyk, mianowicie: szakal, kaberu posiadają tyle samo do rozdania co zebra czy oryks. Likaon nawet 155 co oznacza, że może mieć od nich więcej pkt. siły. Naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić szakala/likaona sam na sam radzącego sobie ze zdrową dorosłą zebrą. Z pkt by wynikało że można na coś takiego sobie pozwolić. Czy to zostało zrobione umyślnie?


RE: Pytania - Nkiruma - 07-11-2013

przy innych zwierzętach masz na dole taki zapis, że nie istnieją szczegółowe rozpiski, ale przy rozdawaniu punktów należy kierować się rozumem i np. goryl będzie silny, szympans zręczny, a wspomniany przez Ciebie likaon szybki. na tej podstawie administracja może nakazać modyfikację bezsensownie rozdanych punktów.

co do szamana, ta funkcja jest martwa. i tyle.
jedyną postacią odwzorowującą mniej-więcej szamana tradycyjnego, czyli osobę będącą pośrednikiem między zmarłymi a żywymi, jest moja Khayaal (samotniczka).
w stadach szaman pełni funkcję de facto wodzireja, a nie jakiegokolwiek autorytetu czy kapłana, czy pośrednika, czy skarbnicy wiedzy. przewodzi świętom, maluje paćki i tyle.


RE: Pytania - Nelly - 07-11-2013

Szaman a znachor to 2 różne wunkcje. znachor leczy, a szaman nadaje znamię, urządza święta itp. A te kaberu czy szakale to raczej ze względy na to, żeby taki lew miał trudniej z innym zwierzęciem. Tak mi się wydaje.


RE: Pytania - Arne - 07-11-2013

Widziałam tą wzmiankę o uwzględnieniu budowy ciała zwierzęcia ale jakoś i tak mnie to raziło w oczy więc nadmieniłam :P .
Tak podejrzewałam, że z tą rangą szamana to chyba coś nie teges jest XD. Szaman to osoba która ogólnie kojarzy się z kimś połączonym ze światem duchów (opcjonalnie udającego XD') a zarazem będącym medykiem a tutaj to coś nie wypaliło.
W każdym razie zostaje mi szukać wspólnika. Jak założę tą postać, powinnam napisać do admina z prośbą o tytuł Znachora?