Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Bjorn - 11-07-2012

Właściwie to mam jeszcze jedno ale. W poradniku dla nowych jest nieaktualny link, przenosi na stare forum.


RE: Pytania - Felija - 11-07-2012

Zaraz to poprawię.


RE: Pytania - Hekima - 17-07-2012

Kim jest duch stróż?


RE: Pytania - Vasanti Vei - 17-07-2012

Jest to duch, który towarzyszy postaci, czasem się do niej odzywa, ale inni tego nie słyszą, a w Jeziorku Duchów może się również ujawnić. Najczęściej jest to zmarły członek rodziny, opiekun, nauczyciel, przyjaciel czy inna bliska postaci osoba. Nie każda postać musi mieć ducha stróża, to jest opcjonalne.


RE: Pytania - Padme - 14-08-2012

Można być jednocześnie np Medykiem i strażnikiem?


RE: Pytania - Felija - 14-08-2012

Jasne, czemu nie?


RE: Pytania - Arto - 15-08-2012

Czy u Rafikiego w teorii dałoby się kupić i Zioła?


RE: Pytania - Felija - 15-08-2012

W teorii owszem. W praktyce musiałbyś znaleźć jakiegoś fajnego MG, któremu chciałoby się ustalić cenę i w ogóle te zioła sprzedać.


RE: Pytania - Hasira - 23-08-2012

hej hej :)
chcę mieć postać tygrysa samotnika. czy powinnam wpisać się najpierw do Innych zwierząt, czy od razu bezpośrednio do Samotników?


RE: Pytania - Felija - 23-08-2012

Możesz do samotników. Duże koty dostają kolor samotników, więc tam powinny się zapisywać.


RE: Pytania - Hasira - 23-08-2012

dzięki. a potem gdzie zacząć grać - wbić do jakiejś sesji po uzgodnieniu z prowadzącym MG? założyć własną? może istnieje taka dla nowych, gdzie przychodzą, ryczą na powitanie i idą dalej? ;)

mignęły mi też karty postaci - jak i gdzie się je zakłada?


RE: Pytania - Mozaika - 23-08-2012

Jest wiele tematów przeznaczonych do gry. Zaczynasz gdzie chcesz. Bez żadnego MG. Nowych tematów fabularnych nie zakładaj.

Karty postaci to taki zbiór informacji. Nie jest konieczny. Ale jeśli chcesz, to w podforum z nimi, powinien być wzór o ile dobrze pamiętam (cóż. nie zaglądam tam) i według niego tworzysz temat właśnie tam w tym podforum.


RE: Pytania - Arto - 23-08-2012

Karty postaci nie są obowiązkowe, a subforum na nie umieszczone jest bodajże we Wszystko we wszystkim. A jak zacząć grać? No zwyczajnie, widzisz kogoś online, oho, jest w temacie, to wejdę i zagadam, czemu nie? Albo od razu złoję skórę, on ma taki nieprzyjemny wyraz pyska, pfe! I fabuła się rozpoczyna.


RE: Pytania - Hasira - 23-08-2012

chyba nie do końca rozumiem sformułowanie "widzę, że jest w temacie" - decyduje czas wysłania posta?
ale z tym, co mi daliście, już sobie poradzę. pochodzę, popatrzę, a jak zrozumiem, to się dopiszę. dziękuję raz jeszcze :)


RE: Pytania - Arto - 23-08-2012

No wiesz, napisał sobie lew X że podszedł do źródełka, napił się i usiadł na tyłku, prowadząc rozmyślania na temat czwartej gęstości, zaś Ty wkraczasz do akcji i rozpoczynasz swój własny wątek. Dopóki ktoś nie zaznaczy że wyszedł z tematu, traktuje się o tym, że jego postać wciąż prosperuje na danym terenie.