Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Kami - 17-01-2016

Albo w ogóle usunąć Geparda z tych 'samych statów' co Lew i rozpisać mu nowe?


RE: Pytania - Genbu - 17-01-2016

Jak już marudzimy wszyscy to i ja się dołączę.
Jestem za usunięciem statów całkowicie. Skoro to forum fabularne a nie typowy rpg.
Zamiast się skupiać na sztucznych i nudnych polowaniach lepiej dać wolną rękę MG w tworzeniu fabuły dla gracza. Nie tylko w sesjach pobocznych, których pragną ale mieszać tez niespodziewanie na fabule.


RE: Pytania - Felija - 17-01-2016

Maeva, no i co z tego wynika? xD' Przecież napisałam, że nie mam nic przeciwko wilkom egipskim.

Cytat:kilku grających

- Nie widzę nikogo grającego tygrysem poza Air - nową, która zarejestrowała się już po tym, jak pomysł padł.
A nieaktywnych znamy, ale nie było ich zbyt wielu.

- Ale nie mieszka w Afryce.

- Lemurami też nie można grać, a Kigeni nie miał problemu z tym, żeby o to poprosić. Trochę pomyślunku.

- Uzupełniam, niedźwiedź już jest. Zazwyczaj wpisuję od razu, akurat teraz się trochę spóźniłam, bo miałam tysiąc spraw na głowie.

- Może być Fikcyjna Afryka, właściwie to też o tym myślałam, tak by było lepiej.

- To cho do stolicy.


Dziewczyny, o gepardach pisaliśmy na sb już ileś razy, ale powtórzę - gepard będzie miał obniżone staty podczas planowanej reformy stat innych zwierząt, ale zrozumcie, że nie będę się za to zabierać, kiedy mam kupę nauki. Nie jesteśmy maszynami, wiecie, mamy swoje ograniczenia.

---

O usunięciu statów tez już kiedyś rozmawialiśmy i mogę powtórzyć, że one nie są najważniejszym elementem gry, wręcz są pewnym pobocznym dodatkiem, ale ich całkowite usunięcie nie byłoby dobrym wyjściem. Staty są pomocą dla MG przy walkach, a także dla graczy (wiesz, czy dany lew jest smukły czy masywny).
A polowania nie są obowiązkowe, zresztą zmienią się przy zmianie systemu polowań.


RE: Pytania - Venety - 17-01-2016

A ja widzę jeden ogromny problem. Super, że dyskusja jest, ale skoro jest tyle głosów i będzie rozbudowana, proszę o przeniesienie się z nią do propozycji i kontynuowanie jej tam. To temat do pytań i odpowiedzi, a nie miejsce do przeprowadzania ważnych dyskusji.
Następne posty dotyczące tej dyskusji w tym temacie będą usuwane.

Dziękuję.


RE: Pytania - Genbu - 17-01-2016

PYTANIE! Żeby nie było uznane że to offtop.

Czy zamiast statów nie mogłyby być atrybuty + wady i zalety danej postaci? łatwiej wtedy nawet przeprowadzać fabułę dla mg takiemu graczowi bo wchodzi w profil i dopatruje się wszystkiego wykorzystując to. Mniejszy sajgon niż ze statami.


RE: Pytania - Felija - 17-01-2016

Czy ja wiem, czy mniejszy sajgon? PDki by straciły znaczenie, a, co za tym idzie, akcje z MG, te nieszczęsne polowania, o liście aktywnych nie wspominając. Nie brzmi to źle, ale ja osobiście mam wątpliwości, czy to by zadziałało. Po prostu nie widzę tu pola dla rozwoju postaci, tak jak jest w przypadku stat.


RE: Pytania - Genbu - 17-01-2016

Atrybuty można zwiększać lub zmniejszać tak samo przez odgrywaną fabułę za pośrednictwem mg zmieniać wady i zalety. Wiadomo, że nie byłoby to proste do osiągnięcia a najłatwiej to zorganizowane podczas większego eventu z przygodą. Gdzie byłaby taka możliwość rozwoju postaci a nie w kółko na tych samych polowaniach.
Odciążeni byliby mg od tych polowań w zamian mogliby skupić się na czymś innym. A i gracze z pewnością ucieszyliby się z czegoś innego. I tak też musieliby się nieźle wysilić by zdobyć osiągnięcie.
Także to co ktoś już ma zdobyte nic by nie stracił.


RE: Pytania - Felija - 17-01-2016

Do tego trzeba by napisać rozbudowany system i - przede wszystkim - mieć na niego pomysł, którego ja nie mam, a na pewno nie na tę chwilę. Jeśli Ty masz wizję tego, jak by to miało wyglądać, to napisz w Propozycjach, rozważymy to.
Kojarzy mi się z umiejętnościami i talentami w heroesach V. ;)


RE: Pytania - Myr - 17-01-2016

powiem tak sajgona macie z pdkami, które są bardzo złym rozwiazniem tam gdzie gra się główniei fabularnie. A jak macie takie problemy z tymi statami to kurde ustalcie ze tutaj moża grac TYLKO lwami + kilka zwierząt i dla nich zrobić system i heja.
Pdki zawsze moża na cos wymienić. Poza tym jeśli gra sie po to aby mieć te 8 postów by mieć pdki a nie dla grania to trza przemyśleć czy jest to sensowne.
Bo to się tworzy granie aby mieć staty. Staty sa zamieszaniem i nie sa adekwatne ani troche, byłby bardziej jakby nie były zależne od rang. Czyli nie ważne czy przywódca czy adept macie tyle samo na star <nie wliczam pdków zdobytych>
Poza tym dawanie pdków za pisanie jest głupie samo w sobie bo co to za nagroda? Dać punkty do busta za pisanie a nie za zdobywanie? To lepiej spamujcie tymi opalami a nie czymś takim jak punkty doświadczenia za samo pitolenie doświadczenie? to jest głupi i chory system przy okazji.
Proste chcesz mieć lepsze staty to walcz, trenuj, poluj. A obecnie wystarczy popisać 8 postów i masz szanse na więcej punktów niż z treningu itp. Faking logic.

Do tego nie było mnie i nie czytam spamu an sb- sprawa gepardów.
PYTANIE:
Kiedy wprowadzicie te zmiany, bo przestój to nic dobrego.
Kiedy naprawicie system bo obecnie to co jest, jest anarchiczne i bezsensowne na dłuższą metę.
Czy zmiany maja polegać na tym "dobra inne rozłożenie statystyk"
Czy to będzie wyglądać jak "bronienie swoich interesów" zasłaniając się tym, ze będzie lepsze? Chodzi o bronienie stanu quo lwów, bo obecnie lew jest tym najpotężniejszym i najwspanialszym.
Czemu niedźwiedź jest słabszy niż lew? Misiek jednym uderzeniem łapy jest w stanie zabić.
Czy rozmyślaliście kiedykolwiek o odejściu całkiem do cyferek i próbie zastąpienia tego czymś bardziej przystępnym?
Czy kla to rpg, storytelling czy co w końcu


RE: Pytania - Venety - 17-01-2016

https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=1611 -> temat zwierząt
https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=1613&pid=65583#pid65583 -> temat statystyk

Dziękuję. Jeśli chcemy zrobić coś porządnie, to zakładajmy na tematy DYSKUSYJNE nowe tematy.
To forum jest na naprawdę proste pytania, a nie na dyskusje ważne dla całego systemu forum.


RE: Pytania - Genbu - 17-01-2016

Cytat:
Masz jakieś pytania, wątpliwości dotyczące forum? Pisz śmiało w tym temacie, niewątpliwie ktoś zechce ci odpowiedzieć.


Stąd nikt nie zakładał multi wątków tylko walił z pytaniami tutaj. Nigdzie nie było mowy, że jest to dział tylko na błahe sprawy.


RE: Pytania - Venety - 17-01-2016

Rozumiem doskonale, sama też wyraziłam się dosyć nieprecyzyjnie, wybacz. :)
Tak jest po prostu wygodniej dyskutować i za jakiś czas prościej wrócić do tematu, poczytać sobie w razie wątpliwości niż przekopywać się przez tonę postów.


RE: Pytania - Myr - 17-01-2016

A jak widze nie doczekam sie odpowiedzi xp


RE: Pytania - Felija - 17-01-2016

Czy Ty myślisz, że nie mamy życia poza forum? I tak siedzę na nim, ile mogę, ale serio, mamy studia itp. i naprawdę nie możemy poświęcać całego życia na dopracowywanie forum. Wystarczy, że pół wakacji na to poświęciłam.

Jeśli masz jakąś konkretną propozycję, to pisz w Propozycjach, Cynka założyła tam temat (a nawet dwa).

Lampart też ma tyle stat co lew.
Tak, zależy mi na tym, żeby lwy były najsilniejszego, bo one założyły stada i nazywa się to LWIĄ krainą, gdzie jest LWIA ziemia. Jak wam bardzo zależy, to mogę zrównać tego niedźwiedzia z lwem, ale na pewno nie powiedziałabym, że on może "zabić uderzeniem łapy". Vult pokazywała mi obrazki, patrzyłam też w internet i na tej podstawie dałam mu takie staty, jakie dałam.
Zresztą z zasady zabroniona jest gra zwierzętami silniejszymi od lwów (np. nosorożcem), bo to byłby overpower. Jest to zarezerwowane dla MG.

Nie wiem, co Ci da określenie, czym jest KL. Ja bym powiedziała, że to storytelling z elementami rpg, jak 95% pbfów, które znam.

Nie wiem, co mam Ci odpowiedzieć na pozostałe pytania. Zdaje mi się, że już na nie wszystkie odpowiedziałam w pozostałych postach w tym temacie.


RE: Pytania - Myr - 17-01-2016

Tak myślę. Admin to nie zabawa tylko prawie praca noprofit. Ja adminuje ponad 10 lat a w tym czasie i uczyłam sie i pracowałam, nie raz po 12-17h. Nie ma się czasu to się rezygnuje z funkcji lub bierze przysłowiowy urlop.

Wiesz Tygyrs też lwa powali, lwy nie są tak zacnymi wojownikami jak wielu sobie wyobraża. 1v1 nie są kozakami wcale ich siła to siła pracy w grupie.
Nie powinno się tak ograniczać. Proste jesli ktoś przesadza łatwo mu to ukrócić. Jesli na prawdę są takie problemy to pomyślcie nad daniem jak pisałam lwów + kilka zwierząt i reszta nie ma i tyle jako grywalnych. Łatwiej wtedy też będzie cały ten chaosik ogarnąć. Nie kojarzę gier gdzie pozwalano by na grę wszystkimi rasami, zawsze jest pewna pula i tyle. W innym wypadku za dużo byłoby ustalania, zmian, zależności itp.

To skoro to95% to po co nam tak staty które moze nie wygląda ale stanowią większy element niż storetelling i niz sie wydaje. W takim wypadku staty uprosić ile sie da i na pczątku pilnować, jak gracze ogarną tylko ingerować jak ktoś przesadzi. Cyferki to nie za dobra sprawa.