Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Skanda - 17-01-2016

Wow, admin Ci nie odpisał w ciągu 45 minut-oburz się i pluj jadem.

Ja nie rozumiem tego czepiania się statystyk, bo one tak po prawdzie działają, jeśli ktoś zwraca na nie uwagę, czyli tam sobie pilnuje, żeby wydawać PDki i awansować w stadzie, ale nie przeszkadzają, jeśli ktoś ma zupełnie na nie wywalone. No i mamy system walk opracowany na ich podstawie. Nie ma mocnego powodu, żeby to zmieniać czy usuwać i nie ma też (i guess) czasu ani chętnych, żeby rozwiązywać powstałe problemy po uprzednio wymienionych działaniach.


RE: Pytania - Felija - 17-01-2016

To rozczaruję Cię, ale nie mamy tu osób, które widziałabym w administracji i są w stanie poświęcić całe życie na forum. Ja i tak tu siedzę więcej niż powinnam. Wydawało mi się, że widać, że forum jest dla mnie ważne i ręce mi opadają jak czytam, że to wciąż za mało. Nie wiem, na jakich forach siedzisz, ale na tych, na których ja byłam, admini bywali dużo rzadziej.

Tak wiem, że tygrys jest silniejszy od lwa. Żeby to miało sens, to mogliśmy albo je wycofać, albo podwyższyć im staty. Wycofaliśmy, jak widzisz, co było już argumentowane wyżej.
Z kolei nie widzę potrzeby zabraniania gry innymi zwierzętami (czy też ograniczania do kilku). Byłoby to zupełnie nienaturalne, bo przecież Afryka tętni życiem. Dzięki aktywności innych zwierząt powstało BJ, które, moim skromnym zdaniem, jest ciekawym urozmaiceniem, odskocznią od tradycyjnych stad. W TLk może tak tego nie ma, ale zauważ, że już w TLG lwy nawiązują relacje z innymi zwierzętami i czyni to serial dużo bardziej interesującym, niż gdyby twórcy ograniczyli się tylko do lwów. Zresztą inne zwierzęta są popularne wśród graczy, więc nie widzę sensu, by ograniczać możliwość gry nimi. Ja nie widzę wielkiego zamieszania w związku z nimi, jakoś ludzie grają i dobrze im się prowadzi fabułę.

Rag, dzięki za wyjaśnienie kwestii statystyk, mogę się pod tym podpisać.

Myr, jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości co do Innych zwierząt czy stat, to zapraszam do Propozycji. Na postawione pytania już odpowiedziałam.


RE: Pytania - Kami - 17-01-2016

Meh nie toczyła się tu żadna dyskusja to po co miałam zakładać osobny temat, a że przerodził się w jakaś mega wymianę zdań to juz nie moja wina |D

Ja jeszcze tylko wrócę do tego Tygrysa a o reszte wydłubujcie sobie oczy beze mnie <3

Cytat:- Nie widzę nikogo grającego tygrysem poza Air - nową, która zarejestrowała się już po tym, jak pomysł padł.
A nieaktywnych znamy, ale nie było ich zbyt wielu.

Jeden gracz to i tak zawsze coś, więc nie "tylko", a "aż" ok? Nie ma tu jakiś mega tłumów przecież.

Cytat:- Ale nie mieszka w Afryce.

Serio aż tak trzeba trzymać się sztucznych granic? Biorę to na logikę, zwykłą logikę.
I naprawdę warto zmienić zapis o tym że są wycofane, bo wprowadza to graczy w błąd.

Cytat:- Może być Fikcyjna Afryka, właściwie to też o tym myślałam, tak by było lepiej.

Tu nie mam nic do dodania, róbta co chceta byle dobrze.

I Ten tygrys Kaspijski był mniej więcej wielkości Lwa więc nie tak dużo większy i silniejszy czytamy:
Cytat:Although tigers from Turkestan never reached the size of Siberian tigers

Więc?


RE: Pytania - Felija - 17-01-2016

Czytasz, co piszę?
Cytat:nową, która zarejestrowała się już po tym, jak pomysł padł.

Już mieliśmy ustalone, że lada dzień kasujemy tygrysy. Mieliśmy nagle zmienić zdanie?

Tak, bo innych zwierząt spoza Afryki też nie ma.
Nie wiem, jak to wprowadza w błąd. Są wycofane na takiej samej zasadzie jak cała reszta pozaafrykańskich zwierząt, czyli generalnie ma ich nie być, a jak ktoś się uprze, to moooże się na to zgodzimy, jeśli będzie to dobrze uargumentowane.

Mówię, tygrys kaspijski i tak jest poza Afryką. Na inne zwierzęta z tych okolic też nie pozwalamy. Jak mówił Fuko, tygrysy to był sztuczny wyjątek. To pewien anachronizm z czasów, gdy na forum łaziło wszystko, nawet wilkodemony. xP


RE: Pytania - Kami - 18-01-2016

Właśnie o tym mówię, że powinien znaleźć się gdzieś taki zapis który jasno wskazuje że nie są to sztywne zasady. Będzie mniej pytania :3


RE: Pytania - Felija - 18-01-2016

Wiesz, z reguły są one sztywne, ale jako że jesteśmy ludźmi, to da się nas przekonać do odstępstw. To samo tyczy się każdej innej zasady, a nie ma sensu wszędzie pisać, że "jeśli będziesz miał dobry powód, to możesz X". Tak samo jak np. na evencie przymykaliśmy oko na pewne opisy, które na fabule mogłyby wzbudzić wątpliwości. Albo, no nie wiem, słabsza postać może powalić silniejszą, jeżeli obaj gracze nie mają nic przeciwko temu (bo np. jest to zabawa). Regulamin ma być możliwie zwięzły, ma nam ułatwiać grę, a nie ją ograniczać i chyba nietrudno zrozumieć, że nie jest on wyrocznią, a nasze forum nie ma 1000 userów, żeby była potrzeba wpisywania tam potencjalnych wyjątków od reguł.


RE: Pytania - Logan - 18-01-2016

Czy ja wiem czy brak temu sensa? Taki zapis właśnie może skłonić kogoś do stworzeni nietypowej postaci, to tak jakby zachęta by próbować czegoś nowego i innego. Nie wszyscy są aż tak śmiali jak ja np.


RE: Pytania - Felija - 18-01-2016

No i widzisz, mnie nie zależy, żeby tworzyć postacie spoza Afryki. Wolałabym, żeby było ich jak najmniej (choć np. Kigeni mi się podoba, Zeph miał na niego pomysł). A można też tworzyć nietypowe postacie afrykańskie, co udowodniła Vult, tworząc niedźwiedzia albo choćby Sadism i jego wąż przewodzący bractwu. Kopytne są też oryginalnym pomysłem.


RE: Pytania - Kami - 20-01-2016

Nah co do tego raczej na waszym miejscu starałabym sie zachować balans między lwami a innymi zwierzętami żeby lwy były jednak w większości na forum, bo to jednak Krol Lew |D


RE: Pytania - Felija - 20-01-2016

I tak zawsze będą w większości, spokojnie. Ok, przybywa nam innych zwierząt, ale i tak większość zdecydowana postaci to lwy. Nie wydaje mi się, żeby to się miało zmienić, bo lew to najbardziej oczywisty wybór dla nowego użytkownika, a poza tym (przynajmniej póki co) tylko lwy się tu rozmnażają. :P


RE: Pytania - Sigrun - 22-01-2016

Chciałabym poruszyć kolejną ważną a dla mnie w sumie wręcz istotną sprawę. Panuje tu przejmowanie kont innych osób bo toś zniknął i nie pisze od dłuższego czasu.
Czy jeśli i mnie życie przytłoczy obowiązkami i nie będę mogła pisać aktywnie jak do tej pory. Tylko nawet zrobić będę musiała dłuższą przerwę lub zniknąć na zawsze. To czy mogę w takim razie wyrazić swoją niezgodę na przejęcie jakiejkolwiek mojej postaci?
Nie wyobrażam sobie tego by ktoś pisał moją Vult, Sigrun czy Kahawą. Nawet jeśli pełnia dość ważną rolę lub są istotnymi postaciami w fabule. Już prędzej zaakceptowałabym fakt by uznano je za zaginione.

W każdym razie ile według niektórych trwa brak aktywności. rok, pół roku, miesiąc? Niepokoi mnie trochę ten fenomen. I skoro jest to motywowane tym, że inni użytkownicy chcą by ich mentorzy/rodzina/przyjaciele byli aktywni i przez to przejmują to czy może to działać też w drugą stronę jeśli drugi użytkownik się na takie zjawisko nie godzi? Jeśli działa to tylko w jedną stronę uważam to za iście niesprawiedliwe.


RE: Pytania - Furaha - 22-01-2016

Też sie podpisuje pod to pytanie, lubie Furahę i nie chciałabym aby ktos go przejął. Z tego co wiem to jakbym znikła z jakiegoś powodu, to Alayike może zacząć kogoś szukać kto to moja konto przejmie. a co w sytuacji kiedy ja bym chciał poszukać kogoś na Alayike? Furahe ja kreuje w całości tak jak Alayike kreowała swoją. Nie gra, wszyscy wiem jak z tym użytkownikiem jest. Tylko ja jestem aktywna i chciałabym aby moja "mama" grała czy ja mogę szukać kogoś na jej postać? Czy to działa tylko w kwestii "dzieci". Jeśli tylko dzieci uważam to za bardzo nie w porządku.

A i to jest przykład.


RE: Pytania - Felija - 22-01-2016

Przejmowanie kont w razie czyjegoś zniknięcia następuje na ogół jeśli chodzi o postacie, które są dziećmi czyjejś postaci (albo inną postacią "zamówioną" w temacie Szukam użytkownika, ale jednak zazwyczaj chodzi o dzieci). Na pewno nikt nie zabierze Ci Vult, spokojnie.
Mowa tu jest na ogół o sytuacji, w których dana osoba znika bez słowa i nie ma z nią żadnego kontaktu. Jeśli napisze w nieobecnościach i wiadomo, dlaczego i mniej więcej na ile zniknęła, to nikt nie odda konta. A jeśli nie napisała w nieobecnościach i nie wchodzi na forum, ale jest kontakt w inny sposób - to piszemy, pytamy, czy będzie jeszcze grać i jeśli nie, to czy zgadza się na oddanie postaci.
Zawsze staramy się najpierw skontaktować z taką osobą na wszelkie możliwe sposoby.
Ja zwykle mam kontakt do osób, którym przekazuję konta dzieci, czyli gg, fb, telefon. A kiedy wiem, że ktoś się z kimś bliżej zna, to też można poprosić taką osobę o nawiązanie kontaktu. Dla mnie miesiąc jest dobrą granicą na nawiązanie kontaktu (ktoś może być w szpitalu, może mieć problemy z internetem - okej, ale myślę, że raz na miesiąc każdy zajrzy na dany środek komunikacji).

Co do tego, po jakim czasie można próbować oddać konto, to nie ma tu sztywnych granic, wszystko zależy od sytuacji (inna jest sytuacja, gdy ktoś grał na forum miesiąc, a zniknął na pół roku, a inna, gdy ktoś grał dwa lata i zniknął na te pół roku). Np. Alayike oddała Furahę dość szybko, ale to był nowy user, który nie miał innych kont i nie było z nim żadnego kontaktu poza forum. Ten pierwszy Furaha napisał chyba dwa posty fabularne. Zazwyczaj jednak wypada poczekać dłużej (a najlepiej po prostu brać kontakt do takich osób).

Ja np. jak "wystawiałam" Fiamettę (która jest córką mojej byłej postaci), to minęły chyba dwa lata od porzucenia konta przez poprzednią użytkowniczkę. Pisałam do tej poprzedniej na gadu kilka razy, czekałam z miesiąc na odpowiedź, cisza.
Z kolei Fiametta miała też siostrę, która była postacią Kalani. Pytałam Kalani, czy mogę oddać tę siostrę, nie zgodziła się, mimo że grała nią w roku 2011. I okej, to jej postać, jej design, jej imię, więc skoro się nie zgadza, to nie.

Edit:
Odpowiedź dla Furahy:
Polecam skontaktować się z Alayike. Mogę podać jej gadu (mam też fejsa w razie czego). Ona wchodzi i na gadu, i na fejsa, więc nie ma problemu z tym, żeby się jej po prostu spytać. Zresztą z tego co z nią ostatnio pisałam, to ona sama rozważała oddanie kont, bo ma świadomość, jak to to z nią jest.

Ogólnie w takich sprawach polecam pisać do mnie, ja mam kontakt do wielu dawnych i obecnych userów. :)


RE: Pytania - Furaha - 22-01-2016

ja podałam sobie jako przykład i nadal podaje x)

Co jeśli Alayike przestanie grac i nie ma kontaktu z takim graczom. Minęło np. pół roku to czy ja jako dziecko mogę szukać kogoś na takie konto?
Czy nie mogę bo to konto zrobione od podstaw przez gracza.


RE: Pytania - Felija - 22-01-2016

Na to bym patrzyła indywidualnie. Akurat na oddanie Alay bym się nie zgodziła, bo to jej główna postać, założona w 2012, ma na nią kilka rysunków od Inn, no i ogólnie trochę nią pograła. Ja bym po prostu uznała, że ta postać zaginęła. Ewentualnie można odegrać taką akcję z MG, żeby dziecko było przekonane, że matka nie żyje, ale zostawić pewną furtkę na wypadek, gdyby matka jednak wróciła na forum, np. Furaha mógłby natrafić na strzępki sierści jej koloru i krople krwi, a wokół unosiłby się zapach matki i jakiegoś obcego lwa albo przybyłby jakiś nieznajomy z wiadomością, że jest starym znajomym Alay i widział, jak została rozszarpana przez hieny. Taki przykład na szybko, ale na pewno dałoby się coś wymyślić.