Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Furaha - 22-01-2016

Spoko pytam dla jasności i Alay była tylko przykładem.


RE: Pytania - Felija - 22-01-2016

Rozumiem, po prostu prosto było mi tu tłumaczyć na Ayu, bo, tak jak mówię, każda sytuacja jest inna i nie da się podać jakichś ogólnych zasad typu "jak przedtem grał rok i zniknął na pół roku, to można oddać".


RE: Pytania - Kami - 22-01-2016

O i własnie apropos przejmowania postaci, chciałabym aby Duraia ktoś przejął. Nie pamiętam kto nim ostatni grał.. ale postac nalezy do mnie :v
Mogę go wystawić w poszukuję usera tak?


RE: Pytania - Felija - 22-01-2016

Mnie się zdaje (i sprawdzenie IP potwierdza to przypuszczenie), że to była Shetani, a to było laaata temu. Najlepiej jakbyś do niej napisała, z tym że ona chyba już od dawna nie wchodzi na dA ani gg, więc pozostaje fb (wpiszesz Shetani i powinna Ci wyskoczyć). Choć ona ostatnio była na forum 3 lata temu, więc myślę, że olała tę postać. xd'


RE: Pytania - Logan - 22-01-2016

O bosz.. a wiesz że ja Fejsa ni mom :D


RE: Pytania - Felija - 22-01-2016

Ja kiedyś Shet zapraszałam do znajomych i nie przyjęła. :< Zawsze można przez Malaikę.


RE: Pytania - Samiya - 22-01-2016

Wiecie, jeżeli ktoś wie, że nie będzie wchodził na forum i znika, czy też po prostu chce się zabezpieczyć, mógłby sobie napisać w podpisie "nie zgadzam się na oddawanie tej postaci". Lub coś w tym guście. Jak tak zrobicie to na 100% nikt tej postaci nie odda ^^" Wątpię, żeby ktoś grający chciał sobie coś takiego wrzucać, ale generalnie chyba jest się świadomym, kiedy się odchodzi z forum, no nie?


RE: Pytania - Genbu - 23-01-2016

Czemu zapisy na akcje z MG są w topic off w eventach? Przypadkiem to znalazłam, bo w życiu nie przyszłoby mi do łba tego tam szukać.

Shetani pisała jakiś rok temu prawie z moją Kahawą. Po czym zniknęła bez wieści.
Sami, mogę odejść ale może za jakiś czas bym wróciła i wtedy o klops. Oglądając co by ktoś wyczyniał moimi postaciami dostałabym zawału serca i zamknęła okienko forumowe na wieki.
Zamiast w podpisie można zrobić dodatkowy ukryty slot, dopiero jak się wejdzie w profil grającego czy godzi się na przekazane konta po długiej nieobecności.

PS. granie maluchem to też jest kreowanie postaci od początku! A nie tylko jeśli tworzy się odgórnie zwierze.

EDIT x2


Chciałabym jeszcze zapytać o szamanów. Są na forum a jednak nikt nim nie jest. Natomiast opis czym miałby się dokładnie zajmować jest ubogi. Można prosić o szczegóły?


RE: Pytania - Samiya - 23-01-2016

Co do szamanów to pojęcia nie mam, nigdy nie widziałam tu szamana xD
Co do tych zapisów, też mnie to irytowało i już rozmawialiśmy o tym w adminowym. Stanęło chyba na tym, żeby je wrzucić tam, gdzie polowania, albo w ogóle to zespolić z polowaniami.
I co do tego bycia świadomym chodziło mi o bycie świadomym tego, że się odchodzi, nie tego, ze ktoś może oddać nasze postaci, wyszło to niejednoznacznie, humf.
Ukryty slot w sumie brzmi jeszcze lepiej, po co sobie paskudzić podpis ^^"


RE: Pytania - Furaha - 23-01-2016

ja będę szamanem i mam na to pomysł!


RE: Pytania - Venety - 23-01-2016

Szamani przede wszystkim zajmują się nadawaniem znamion i odprawianiem uroczystości stadnych (przynajmniej kiedyś, ze stad to chyba tylko Srebrni mają swoją uroczystość teraz).
Była Khayaal, która miała zgodę na pośrednictwo ze światem duchów, nie pamiętam dokładnie tych wątków, ale rzeczywiście miała taką możliwość. Przy czym nie były to istotne dla fabuły ogólnej sprawy, w stylu dowie się od przodków o planach wrogiego stada.

Nie ma szamanów, ponieważ nie ma przeprowadzanych obrzędów tak naprawdę. Pierwotnie stworzyłam Hekimę jako szamana Lwich, ale jak widać, to nie jego główna rola.


RE: Pytania - Furaha - 23-01-2016

ja tam mam pewna wizje szmanów, bo sam szaman to fajna sprawa, ale u ans sa tak sobie potraktowani same ceremonii to nie jest złe. Myślę, że można ich ciekawie rozbudować i Furaha bydzie nim nie wazne co sie dziać bedzie xD
Jutro mogę cos o nich sklecic a co do duchów to wiadomo ze nie rzeczy które maja wpływ an fabułe typu tego co padłaś bo takie cos jest nudne.


RE: Pytania - Felija - 24-01-2016

Nie podoba mi się pomysł ze specjalnym polem, nie widzę potrzeby tworzenia takowego. Wystarczy napisać posta w nieobecnościach typu: "nie będzie mnie, nie wiem jak długo, ale może kiedyś wrócę, więc nie życzę sobie oddawania moich postaci". I tyle, nie jest to wielka filozofia.

Rola szamana zależy od stada, tłumaczyłam to już trochę Kiu na fb. A w SK nie ma szamanów ze względów ideologicznych (są Kapłani, szamaństwo to by była herezja ;)).


RE: Pytania - Kiu - 25-01-2016

A ja mam pytanie wybiegające od innych xD

Odnośnie czy na forum którakolwiek grupa/stada m system monarchii? bo w ZZ nie, Sk nie wiem, Cieniowisko nie wiem, BJ nie raczej, LZ miało kiedyś.
Pytam bo w sumie taki system władzy jest ciekawy, brakuej mi tutaj takiej typowej, bo każde stado/grupa, w gruncie sa takie same tylko lekko inaczej pokolorowana. Nie mówie o zuy i dobru i takich tam ale o samym sposobie prowadzenia władzy czy tez polityki. Brakuje mi tutaj trochę takich aspektów.


RE: Pytania - Kalani - 25-01-2016

Uważam, że to wewnętrzna sprawa stada i nie ma co tego regulować ;) Zachód jako Świt też miał w praktyce dziedziczność (Kami->Arto->Moran). Co do Lwich, Vasanti została królową z powodu pokrewieństwa z Vitani, a i jej potomstwo będzie potem rządziło, nie ktoś obcy.