Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Felija - 15-02-2016

Statystyki były ustalane głównie na podstawie wielkości i wagi. Jeśli masz jakieś konkretne sugestie co do poprawy statystyk, to pisz. Nie byłam w stanie porównać każdego gatunku z każdym.


RE: Pytania - Kahawa - 15-02-2016

Wielkość i waga to nie wszystko.
Choć dla przykładu Sekretarz osiąga 140cm i wagę do 2kg z kolei sep uszaty 115cm i wagę do 13kg. I jak tu to logicznie rozstawić? Sugerować się wzrostem czy jednak masą?
Tak samo puchacz jest bardzo dobrym myśliwym. W europie to lisy, psy i jelenie do 17kg potrafią paść ich łupem.
Podobnie też jest z wojownikiem wspaniałym, mimo że mniejszy od orła to poluje na znacznie większe ofiary niż orzeł. Ogólnie wojownik jak sama nazwa sugeruje jest najlepszym drapieżnikiem powietrznym.


RE: Pytania - Felija - 15-02-2016

Jak sama widzisz, nie da się wszystkiego logicznie rozłożyć na cyferki. Starałam się to zrobić jak najlepiej, ale jestem otwarta na poprawki.


RE: Pytania - Kahawa - 15-02-2016

Zapomniałam dodać, że puchacz jest w stanie spokojnie jastrzębia upolować.
Ale to i tak tylko mała wzmianka. Wypisałabym więcej szczegółów odnośnie tych stat ptaków ale nie bardzo mam teraz czas.


RE: Pytania - Felija - 15-02-2016

No okej. Póki co podwyższę puchaczowi o 10.


RE: Pytania - Kami - 15-02-2016

Ewentualnie można robić średnią z wagi i wielkości.
Mozna by też pokusić się w przyszłości o minimalne wartości statystyk dla każdego zwierza i tak jak dla dużych kotowatych ustalić odgórne wartości minimalne dla zwierząt siła+zwinności+spostrzegawczość</>88% z puli (u lwów byłoby to 216) i zostawić tylko te </> 12% na dowolne rozmieszczenie :v


RE: Pytania - Felija - 15-02-2016

No mniej więcej tak to wygląda. Sekretarz i sęp różnią się we wzroście i wadze, a mają podobną liczbę punktów, właśnie dlatego, że jeden jest duży, a drugi ciężki.

Myśleliśmy o tym już wcześniej, ale doszliśmy do wniosku, że jakoś przez tyle lat userzy radzili sobie z sensownym rozkładaniem stat innych zwierząt, nawet bez tej minimalnej spostrzegawczości, więc dlaczego teraz nagle mieliby mieć problemy z rozłożeniem tej reszty między siłę a zręczność? Jak ktoś chce grać danym gatunkiem, to i tak na ogół najpierw się czegoś o nim dowiaduje i potrafi tę wiedzę mniej więcej przełożyć na cyferki.

Zresztą ja wiem, że nigdy wszystkim się nie dogodzi, jedni wolą rozkładać wszystko sami, a inni wolą jak najmniej. Obecne rozwiązanie, teraz podrasowane o tę minimalną spostrzegawczość, zawsze dobrze funkcjonowało, nie przypominam sobie skarg.


RE: Pytania - Kami - 17-02-2016

Miałam gdzieś kiedyś Kami albo Chikją temat gdzie kolorowałam linearty.. wiecie gdzie on moze?


RE: Pytania - Felija - 17-02-2016

Pewnie w koszu. Jak nie był dłuuugo używany, to wyrzucamy, ale mogę go znaleźć i przywrócić. Chyba nawet pamiętam nazwę. ;d

Edit:
Łap, znalazłam i przywróciłam: https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=243


RE: Pytania - Chikja - 17-02-2016

Byłoby legitnie :v i wywal post Ragnara i twój z końca :VV PLZZZ


RE: Pytania - Chikja - 18-02-2016

http://orig12.deviantart.net/08c8/f/2016/049/a/0/av_chikja2_kopia_by_kamilionheart-d9s8313.jpg

Poprosze na Avatar :I


RE: Pytania - Shujaa - 01-03-2016

Hm.. dostep do opisu samotników zrobił się trudniejszy :v nie ma go na wierzchu i trzeba pogrzebać by to znaleźć.
tj. Nie ma linku w ogłoszeniach :/ a większość graczy startuje z samotnika.


RE: Pytania - Shiya - 01-03-2016

Bo tam są stada, a samotnicy to nie stado. Zresztą w tym opisie nie ma niczego zaskakującego.
Za to zapisy do samotnikow przenioslam na początek.


RE: Pytania - Kami - 01-03-2016

Niby nie ma. Ale od tego się zaczyna grę.

Eh ale teraz mam jeszcze inny szalony problem, z statystykami dla Kami .. Pamietasz ile ona miała PD ? Mam zapisane na Chikji że miała 14PD zanim zabrałam jej staty i teraz się pogubiłam, bo od Rangi ma +39 prawda? Dochodzi do tego 4 PD za znachora + 1 za doświadczenie które wymieniłam niedawno.

Suma statów wychodzi jej teraz 90+82+76=248 i to sie nawet nie zgadza z tym 210+39= 249 D:> jak ja to kfa liczyłam... ?


RE: Pytania - Shiya - 01-03-2016

39 za rangę? Na aż tyle się umawialysmy? xd A za znachora są 4 pkt stat, a nie pd.