Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Vasanti Vei - 10-04-2016

Tzn. mnie się zdaje, że sprzedaż nieafrykańskich ziół od Hekimy, który pozyskiwałby je od wędrownych ptaków, nie byłaby problemem (i tak prowadzi sklepik, a mieliśmy dodać tam zioła za opale). Po prostu te zioła byłyby droższe, a za to mogłyby być nieco skuteczniejsze.
I można ustalić jakiś konkretny czas, w którym można je kupować, czyli określić miesiące, w których jest pora deszczowa.


RE: Pytania - Chikja - 19-04-2016

Szukam o przydomkach i znaleźć nie mogę :v halp!


RE: Pytania - Vasanti Vei - 19-04-2016

Możliwe, że nie jest to nigdzie uregulowane. Generalnie przydomki są nadawane postaciom za osiągnięcia fabularne. Przydomki należą się postaciom wyrazistym, mającym znaczący wpływ na fabułę. Administracja decyduje o tym, komu należy przyznać przydomek, a użytkownik sam decyduje, jaki konkretnie ma to być przydomek.


RE: Pytania - Chikja - 19-04-2016

Wydawało mi się że kiedyś gdzieś to było cnie.


RE: Pytania - Vasanti Vei - 19-04-2016

Możliwe. Postaram się nie zapomnieć, żeby napisać o tym gdzieś w ABC.


RE: Pytania - Kami - 27-04-2016

Po kliknięciu w nazwę Grupy nad SB pojawia sie spis członków, co wy na to by dodać w "opisie" link z odsyłaczem do opisu grupy?


RE: Pytania - Vasanti Vei - 27-04-2016

Takie odsyłacze do opisów są już w Ogłoszeniach, ale mogę dodać i tam, nie zaszkodzi. ;P


RE: Pytania - Kami - 29-04-2016

Czy moszna opis BJ przesunąć do Archiwum o stadach?


RE: Pytania - Vasanti Vei - 29-04-2016

Tak, moje niedopatrzenie, już przenoszę.


RE: Pytania - Kami - 30-04-2016

Kolejne pytanie, może nawet temat w propozycjach założę potem o ile będzie po co?

Odnośnie wątków na Marginesach, część dzieje sie 'gdzieś' bez sprecyzowania, podobnie jest z odniesieniem w czasie do fabuły.
Czy może pojawić się zapis regulujący ten bałagan? Napisanie kilku zdań co i kiedy nie jest jakoś diabelnie trudne, a wątki z marginesu maja często gęsto poważny wpływ na fabułę.
Robi sie po prostu zamieszanie i bajzel.


RE: Pytania - Tyrvelse - 30-04-2016

Miejsce chyba nie jest tak ważne?
Co do czasu to nawet się zgodzę, ale jak konkretnie trzeba by to napisać? Zazwyczaj ludzie wiedzą, między którymi wątkami w fabule to się dzieje. Więc co, mieliby pisać "między spotkaniem z x a rozmową z y"? A nie mogą tego po prostu wpleść w treść posta?
Choć szczerze wolałabym takie rzeczy pozostawiać w gestii graczy. Jeżeli będą mieli przez to bajzel, to będzie ich bajzel.


RE: Pytania - Kami - 30-04-2016

Własnie Tyr o ile miałoby to tylko wpływ na parkę czy grupkę która się bawi w Margines, a ma to wpływ na wszystkich własnie.. umiejscowienie marginesu w linii czasowej fabuły musi być, starczy podać czas obecny i link do który jest odniesieniem?

Prosty przykład wątku Vult i Bractwa, gdzie się dowiaduje z SB że to się dzieje w niedalekiej przyszłości.. do tego ponoć na skale Yehisses? A teoretycznie.. gdyby już nie mogło, bo ta skała nie byłaby ich? I nie mogliby być tam?
Toteż sądzę że wątki 'w przyszłości' powinny byc zakazane.


RE: Pytania - Kiu - 30-04-2016

to "gdzieś" pewnie tyczy się mojego wątku, jednak w postach jest napisane, ze dziej się to gdzieś an bagnach. Nie w sprecyzowanym miejscu. To sa wątki między jedną a druga postacią i grunt aby one wiedziały gdzie sie to dzieje, osoby postronne nie muzą o tym wiedzieć skoro i tak nie biorą w tym udziału.

do wątków przyszłościowych, to w sumie sie zgadze, bo nie wiadomo na dobrą sprawę czy w czasie takiego watku jakakolwiek zmian nie nastąpi. Nie chodzi tylko o przejęcia czy coś.


RE: Pytania - Vasanti Vei - 30-04-2016

Tak jak mówi Sami. Ja wiem, które wątki u mnie są które i z moich postów też da się to wywnioskować. Nie wiem, czy trzeba to odgórnie regulować, każdy powinien pilnować swojej fabuły, a w razie wątpliwości co do cudzych wątków zawsze można spytać daną osobę.


RE: Pytania - Kami - 30-04-2016

Najpierw trzeba mieć te wątpliwości prawda?
Wychodzą czasem z tego jakieś jajca, są to przypadki rzadkie, ale są i robią niepotrzebny zamęt.