Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Samiya - 30-04-2016

Wiesz, Kami, ja to w ogóle uważam, że wątków mających większy wpływ na fabułę forum nie powinno się rozgrywać na marginesie. Dlatego hejcę wszelkie wyprawy po tereny na marginesie, zebrania na których dzieje się coś więcej niż "ten i ten ma awans, a przy tym małe info dotyczące czegoś tam", walki na serio i tak dalej, i tak dalej.
Ale nikt mnie nie słucha, bo jak jest dużo osób w wątku, to się wlecze, a ludzie chcą mieć wolną fabułę. Kiedy według mnie powinni wtedy tę swoją fabułę przenieść na margines, bo spotkanie jest ważniejsze od tego, że ktoś chce sobie poromansować czy przepędzić obcego z terenów.


RE: Pytania - Vult - 30-04-2016

Nic dziwnego, że ludzie wybierają opcje marginesów gdzie mogą spokojnie popisać nie będąc popędzanym. Gdy tego czasu niewiele mają a jednak nie chcą blokować innych na kilka tygodni.
Stad marginesy zrobiły się ostatnimi czasy ważniejsze jak fabuła.
Prosty przykład mogę podać z Vult która siedziała na półce skalnej czekając na pojawienie się Shiyi z Taal. Ich wątek przedłużył się i moja postać kwitła tam z dobry miesiąc.


RE: Pytania - Vasanti Vei - 30-04-2016

Ja się generalnie zgadzam z Sami, ale co do wypraw, to trudno to rozgrywać inaczej. Jakby mi ludzie normalnie odpisywali, to miałabym wolną Vei na fabule, ale zamulają, a wyprawa i tak była przekładana od dwóch lat... Tak samo Mako nie może teraz wyjść, bo o ile Isa mógłby wyprosić, to jednak po ciało Alay wypadałoby pójść. xD

ALE jeśli wątek jest ważny i da się go rozegrać na fabule, to zdecydowanie powinien się odbyć na głównej fabule. Margines generalnie powinien służyć do rozgrywania wątków niemających wielkiego wpływu na główną fabułę, a bardziej powinien być do wątków prywatnych postaci.

A co do wątków przyszłościowych, to jeśli okazałyby się one niezgodne z główną fabułą (bo np. postać straciłaby oko, a w wątku przyszłościowym miała oboje oczu), to powinny by one anulowane. Dlatego sceptycznie podchodzę do wątków typu "+pół roku", ale np. wątek typu "po obecnym wątku" raczej niczego nie zepsuje.

Sama kiedyś myślałam o tym, żeby określać, w którym momencie dzieje się dany wątek, ale no... Czy to naprawdę takie potrzebne? Każdy zna swoją fabułę, a ważnych dla innych postaci wątków nie powinno być na marginesie, o ile sytuacja na to pozwala, bo od tego jest główna fabuła.


RE: Pytania - Zephyr - 30-04-2016

A co z wątkiem Kami + Chikja? Przeszłość, czy przyszłość? Bo tam się sypią informacje na temat Bractwa, ale po Kami nie widać, by ich używała w Skale Yehisses. Zresztą, gdyby ich używała, to wydaje mi się, że równoczesne odgrywanie teraźniejszości i przeszłości, zyskując co chwilę kolejne informacje, które można wykorzystać w teraźniejszości jest trochę nie fair.

Jeśli chodzi stricte o ten przypadek, to można to rozegrać elastycznie. Można założyć, że miejsce zbiórki Bractwa jest w miejscu nie znanym dla lwiej paczki, która wciąż siedzi w grocie i rozprawia, czy tam śpi. Serio, tu nie pozostaje nic więcej, jak kompromis. Gdybyście trochę zaczekali, to byśmy się wynieśli i nie byłoby tego problemu.


RE: Pytania - Kami - 30-04-2016

Trzeba to uregulować, bo jest dużo nieścisłości i jak mowie Fel ty znasz swoja fabułę i wiesz, ale ja np już nie i jak tu cos zaplanować, potem wychodzi jednak że czegoś nie powinnam zrobić, bo wychodzi nam nieścisłość fabularna.

Cytat:A co z wątkiem Kami + Chikja? Przeszłość, czy przyszłość? Bo tam się sypią informacje na temat Bractwa, ale po Kami nie widać, by ich używała w Skale Yehisses.

A chcesz to wiedzieć bo? Nie powiem :Dc


RE: Pytania - Zephyr - 30-04-2016

Cóż. W zasadzie chodzi mi tylko o to, że chcesz załatać lukę, której sama aktualnie używasz.


RE: Pytania - Israel - 30-04-2016

Kami napisał(a):
Cytat:A co z wątkiem Kami + Chikja? Przeszłość, czy przyszłość? Bo tam się sypią informacje na temat Bractwa, ale po Kami nie widać, by ich używała w Skale Yehisses.

A chcesz to wiedzieć bo? Nie powiem :Dc

Kami napisał(a):umiejscowienie marginesu w linii czasowej fabuły musi być, starczy podać czas obecny i link do który jest odniesieniem?

Super że jesteś zgodna ze sobą. Walka wewnętrzna XD?


RE: Pytania - Kami - 30-04-2016

I w zasadzie bym w to wytłumaczenie uwierzyła gdybym nie znała stopnia waszego kombinatorstwa, to oczywiste że wątek dzieje się przed pojawieniem na skale, skoro margines zaczął się 24?
Ale to i tak posłuży wam tylko do wydumania powodu na fabule, bo przecież tylko Cierń jak to ujął Zephyr mogła wam obrobić kupry ;3


RE: Pytania - Kiu - 30-04-2016

Tutaj zaczyna sie KB kontra Kami itp. Udawadnianei itp.

Plus Zefir pisałeś, ze było się wstrzymać z przejmowaniem terenów, odbijając piłkę, rzec można zę mogliście się wstrzymać z odczepianiem tych terenów. Teraz są wolne i każdy am prawo tam być i robic co chce.


RE: Pytania - Zephyr - 30-04-2016

Jeśli dzieje się przed, to mogę tylko powtórzyć, że wykorzystywanie informacji zdobywanych na bieżąco w innym wątku (nie wspominając, że od własnej postaci) jest troszkę nie fair. A co do powodu, chyba nie powiesz mi, że podejrzenia Zephyra to wpływ gracza na postać? Miał pełne prawo przypuszczać, że horda przypadkowych lwów w samym centrum ich terenów została na nich nasłana przez gadatliwą Cierń, która ich opuściła. Zresztą, przecież nie jest to prawidłowa konkluzja.

Odnośnie przenoszenia terenów. Ja nie miałem na to wpływu. Do tego nawet nie wiedziałem, że Vult jeszcze przebywa w tamtejszych tematach. Pewnie założyła, że będzie miała jeszcze trochę czasu, zanim ktoś się tam pojawi. Ale nie zaczynajmy tej dyskusji od nowa.


RE: Pytania - Vult - 30-04-2016

Odnoszę wrażenie, że im więcej na ustępstwa idę tym gorzej na tym wychodzę.
Chciałaś by akcja z wyrwaniem języka Chikji została anulowana i nie zgadzała się całkowicie na okaleczanie postaci. Ok. Nie kontynuowałam ponownie tej akcji na fabule głównej, a mogłam. Chciałaś by teraz akcja rozgrywająca się w skale yehisses była odgrywana fabularnie? Jest. Więc o co ci dziecko chodzi?
Teraz zaczynasz wyciągać inne pierdoły z moją osobą byleby tylko mi dosrać i zrobić po złości oraz dalej rozdrapywać zaschnięte rany. Zamiast uciąć toksyczną atmosferę rozsiewasz ją po całości.
Z pewnością tego wszystkiego by nie było gdyby moje postępowania wypływały z korzyścią dla twoich postaci. Jednak jest odwrotnie i nastawiasz wszystkich przeciwko mnie.
A pw od żadnej plującej się osoby nie otrzymałam, ani wtedy gdy był przeprowadzany wątek z zamiarem ucięcia ci języka. (Bo mogłaś napisać "hej, nie podoba mi się to co robisz, nie w ten sposób".) Ani w przypadku gdy wparowaliście na tereny bractwa, których nie opuścili jeszcze uznając z góry że są opuszczone. Bo mieliście prawo wejść ale my mieliśmy takie samo prawo jeszcze tam siedzieć. A zapytać ciężko czy któreś z nas w tym miejscu koczuje jeszcze.


RE: Pytania - Samiya - 30-04-2016

Dobra, Kami, załóż temat o marginesach w propozycjach, to jest większa rzecz do ogarnięcia.

I jak pojawi się tu, czy gdziekolwiek indziej kolejny post, w którym zaczynacie się na siebie żalić, poleci ost z mojej strony. Dotyczy do Was obu - Kami i Vult. Proszę Was o merytoryczne argumenty nienacechowane osobistymi krzywdami, żalami i smętami. Nie potraficie? Nie piszcie, czy poproście kogoś o wyrażenie Waszego zdania bez jazd na siebie.


RE: Pytania - Kami - 06-05-2016

Jak to jest z PDkami kiedy samotnik staje się przywódcą? W sensie dostaje wszystkie te PDki:
Cytat:Awans z Wojownika na Białego Pazura: +30 PD
Awans z Białego Pazura na Mistrza: +30 PD
Awans z Mistrza na Przywódcę: +20 PD



RE: Pytania - Vasanti Vei - 06-05-2016

Tak. Wojownik jest na poziomie Samotnika, więc analogicznie jak z Wojownika na Przywódcę liczy się cała droga, czyli 30 + 30 + 20 = 80 PDków przy takim awansie.

Gwoli ścisłości: to działa jednorazowo, czyli jeśli np. założysz stado, zostaniesz przywódcą, a później stado się rozpadnie i założysz nowe, to nie dostajesz PDków po raz drugi.


RE: Pytania - Seath - 09-05-2016

Bo Fel mnie zabije jak ją poproszę po raz 3541684648 o to xD
Wobec tego proszę kochaną administrację o wstawienie afa ;_; --> http://s018.radikal.ru/i514/1605/ba/ba27c67e4de7.png prosz linka dajem. I dziękuję z góry ;_;