Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Kaiser - 05-04-2017

Lew berberyjski z jaskniowym... Jasyjski!!! <3 Albo jasryjski xD


RE: Pytania - Talvedu'ul - 05-04-2017

Oj tu trzeba się zastanowić, panthera leo septentrio ;v tłumacz mówi że septentrio oznacza i "wielki" i "północ"


RE: Pytania - Vasanti Vei - 05-04-2017

Wiecie co, nazywajcie to sobie jak chcecie, to dla mnie kwestia kosmetyczna, naprawdę. xD' Lew to lew, i tak nie wpisywałabym tego do listy gatunków, bo to nie byłby jakiś ogólny gatunek do grania, tylko wasza prywatna mutacja.


RE: Pytania - Yasumu - 08-04-2017

Mam takie ino pytańsko :v
Czy posty w treningach stadnych zaliczają się do puli napisanych postów w miesiącu?
Bo to jakby margines prawda?


RE: Pytania - Samiya - 08-04-2017

Fel mówi, że tak


RE: Pytania - Kami - 11-05-2017

To raczej bardziej pytanie niż propozycja do obgadywania.

To zaczynam.
Pytałam Emy(Avy) o to ile można zebrać porcji ziół z terenu. Otrzymała odp że jeden gatunek (odpowiednio porcji z jednego terenu) na 1 miesiąc?
Pora deszczowa- gnije jednorazowo na miesiąc aż 10 porcji (różnych) ziół jesli te są w "magazynie" :v AMG!! Dużo..

Po porze deszczowej gdzie teoretycznie ziół powinno być w magazynie na susze więcej okazuje się że jest ich mniej? :v le gasp przy czym nie każdy miesiąc jest aż tak owocny/ mokry?
Ja bym nazwała porę deszczową "katastrofą" gdzie w połączeniu masowego wysypu chorób łatwo przekręcić połowe stada i zwalić na głowe medyka tabun chorych jak przychodnie NFZta :v

PYTANIE:
Czy można zrobić wyprawę na marginesie po zbieranie ziół, also zmniejszyć limit zbiorów? Wegetacja roślin w tym okresie jest przyspieszona i rosną jak głupie ;v

EW SUGESTIA: 
Odpowiednio do zbiorów zmniejszyć gnicie :v bo skoro w któreś miesiące leje non stop to ok gnije 10, ale jak już pada mniej to zdecydowanie 5/10 czy coś. Czy to tylko w ten jeden miesiąc się popsuło tyle? Bo pacze i jest aż 1 wpis 
Cytat:
  • 03.04.2017 r.
    -1 zioło każdego rodzaju, z powodu pory deszczowej



RE: Pytania - Vasanti Vei - 11-05-2017

Ale dziewczyny, zbiera się więcej niż 1 zioło na miesiąc. xD Jestem trochę w biegu i na telefonie, więc Ci nie rozpiszę tego dokładnie, ale tu masz czytelną rozpiskę co i jak: http://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=2095


RE: Pytania - Venety - 11-05-2017

Odniosę się do jednego.

(11-05-2017, 11:54)Kami napisał(a): To zaczynam.
Pytałam Emy(Avy) o to ile można zebrać porcji ziół z terenu. Otrzymała odp że jeden gatunek (odpowiednio porcji z jednego terenu) na 1 miesiąc?

Co to za bzdura? Nie, nie ma nigdzie żadnego ograniczenia na teren. NIGDY go nie było. Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, przejrzeć sobie pobieżnie posty Mula i Vei z tego tematu (http://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=166&pid=120891#pid120891), no chyba dwójka administratorów nie łamałaby zasady?

Patrzysz na to, ile porcji zioła możesz zebrać.
Pokaż ukrytą wiadomośćSpoiler:

A następnie sprawdzasz, jakie zioła możesz w tym miesiącu zbierać.
Pokaż ukrytą wiadomośćSpoiler:

Zbierasz z terenów, na których rosną zioła.
Pokaż ukrytą wiadomośćSpoiler:

Nikogo nie obchodzi, skąd zbierzesz zioła - czy z dwóch miejsc, czy z tego samego, ile razy je zbierzesz, masz limit na miesiąc i na lokalizację, a ile razy sobie to rozbijesz i na ile lokacji, Twoja sprawa?

Ponadto, to jest NA jednego medyka, pomnóż sobie ilość ziół możliwych do zebrania na liczbę medyków w stadzie, JEŚLI będą zbierać? Dużo. Ilosć ziół możliwa do zebrania przewyższa ilosć ziół, które gniją, tylko trzeba zbierać.


RE: Pytania - Samiya - 11-05-2017

Um, Kami, przecież sama zbierałaś po dwie porcje z jednego terenu i nikt Ci nie zwracał uwagi :d

I nie, gnicie nie występuje raz na miesiąc, więc nie gnije 10 porcji ziół co miesiąc - gnicie występuje trzy razy w przeciągu roku, na początku marca (co nas ominęło), maja oraz lipca. Gnije jedna porcja każdego zioła (trucizny też!) z całego spisu stada (jak słusznie zauważyła Cyń, przy paru medykach, którzy mogą zebrać o wiele więcej ziół razem, to nie jest aż tak dużo), CHYBA że owe zioła zostały zebrane (lub kupione) w przeciągu tygodnia przed gniciem. Jednak jeżeli w zapasach już były zioła tego rodzaju, to z tych starszych jedno zgnije.

Co do marginesów - można zbierać zioła w wątkach marginesowych normalnie, jeżeli jest to uzasadnione (szkolenia medyczne na marginesach czy coś w tym stylu), choć jest to niewskazane. Ale liczy się to normalnie do limitu medyka na ten konkretny miesiąc, w którym zostaną napisane posty ze zbiorem ziół (czyli nawet jeżeli margines został rozpoczęty w kwietniu, ale post ze zbiorem zostanie napisany w maju i wtedy medyk zbierze dwa hibiskusy, to nie może już zebrać więcej hibiskusa w tym miesiącu, nawet na normalnej fabule). No i oczywiście nie można robić takich myków w marginesach wstecznych :v


RE: Pytania - Kami - 11-05-2017

Sori ale to dla mnie jest dalej masło maślane TvT

Proste pytanie i poprosze prostą odp.

Czyli mogę te 2 porcje melisy w maju w kanionie zbierać co ten 1 dzien do znudzenia?  

Pats, ja wiem Ven że może być 3 czy 2 tam medyków, ale jak zesylacie choroby i gnicie w jednym to medyk się nie rozerwie na fabule :V - i ikno że np w KMP ponad połowa chorob/ran to nasza wina.
Pytam też czy margines może być do zbierania ziół?


RE: Pytania - Vasanti Vei - 11-05-2017

Nie. Cynka wyraźnie pisała, że limity są na miesiąc, więc skąd Ci przyszło do głowy, żeby miały być na dzień?

Tak jak masz w temacie:
Cytat:Kwiecień: Po 3 porcje danego zioła na medyka/znachora/młodszego medyka/ucznia medyka na miesiąc
No i reszta miesięcy jest analogiczna, tyle że wtedy nie 3 porcje, tylko 2 czy 1, tak jak jest napisane w temacie.

Możesz zebrać dwie porcje melisy w kanionie w danym miesiącu. Nieważne, czy zrobisz to w jednym poście, czy w dwóch, czy w pięciu i czy zejdzie Ci na to dzień czy tydzień, ale jeden medyk nie może zebrać więcej niż dwóch porcji melisy w przeciągu całego miesiąca.


RE: Pytania - Samiya - 11-05-2017

No a co do marginesu, to już napisałam co i jak :'D czy coś jest nadal nie jasne?


RE: Pytania - Kami - 11-05-2017

Czy ja mam bólu pupy dostac :V pytam sie czy jest limit na miesiąc to NIE NIE MA A ZARAZ DOWIADUJE SIĘ ZE JEST?! Ale dla postaci? O co ja waszym zdaniem pytałam? >:Vc

No szlag mnie weźmie. Asdfgh..zeeennn.

Czyli w kanione jedna postac moze zebrać tylko te 2 porcje melisy w tym miesiącu, ale np. Po Kami może jeszcze w maju przyjść tam Ema i też zebrać kolejne 2?
I jeśli pojde KaKami po melise do innego miejsca, moge ją zebrać tam? 
Pytam bo chcę ogarnąć obowiązki medyka i np założyć 'wyprawy' i chce rozumieć o co w tym chodzi >0>¿?


RE: Pytania - Samiya - 11-05-2017

w tym temacie nikt nie napisał, że nie ma limitu na miesiąc xD Fel napisała: "Ale dziewczyny, zbiera się więcej niż 1 zioło na miesiąc" - co jest prawdą, a Cynka wprost napisała, że jest limit na miesiąc xD

Możesz zebrać tylko dwie porcje melisy w tym miesiącu - czy to zrobisz w kanionie, czy w wąwozie, czy w jaskiniach nad rzeką, nikogo to nie interesuje, możesz jedno ziółko zebrać tam, inne gdzie indziej - ale nie możesz zebrać więcej niż dwa - bo jeden medyk w maju może zebrać maksymalnie dwie porcje danego rodzaju zioła.
Tak, Ema w maju również może sobie później przyjść do kanionu i zebrać dwie melisy, wszyscy inni też mogą przyjść do kanionu i zebrać dwie porcje melisy, tylko najwyżej zostaną zaciukani za włażenie Wam na tereny :V


RE: Pytania - Vasanti Vei - 11-05-2017

Cytat:Czyli w kanione jedna postac moze zebrać tylko te 2 porcje melisy w tym miesiącu, ale np. Po Kami może jeszcze w maju przyjść tam Ema i też zebrać kolejne 2?
Tak.

Cytat:I jeśli pojde KaKami po melise do innego miejsca, moge ją zebrać tam?

Nie.



Ja proponowałam zmienianie tej zasady, ale dziewczyny uznały, że to będzie zbyt skomplikowane i to trochę prawda. To nie jest forum o zbieraniu ziół, więc pewne rzeczy mogą być uproszczone - zdecydowanie prościej pilnować paru medyków niż dwudziestu lokacji.