Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Khayaal - 11-09-2012

czy ja wiem? ktoś się poranił/zachorował -> znikł, żeby zaleczyć rany -> wraca dopiero, jak wyzdrowieje. dla mnie to też ma sens - w końcu w tym czasie forum się nie zatrzymuje, tylko idzie dalej, dni płyną. nie ma zamrożenia całej czasoprzestrzeni :)

no ale ok, mogłoby być tak: jako dzień liczy się dzień rzeczywisty, w którym napisano posta fabularnego, i niech na taki dzień rzeczywisty leczy się maksymalnie 5 HP. zdrowienie samoistne jest możliwe od 60 HP w górę, poniżej potrzeba pomocy medyka.

co Ty na to?


RE: Pytania - Miyuki - 11-09-2012

Sądzę, że gdy gracz napisze ten jeden, dwa posty fabularnie, może podleczyć sobie raz na dzień o te 3-5 HP (zależy też od rangi rany, czy to zwykłe draśnięcie, czy rana cięta, czy co). Wtedy powinien wyraźnie zaznaczać w fabularnym poście, że dodaje sobie HP, żeby nie było potem z tym za dużo bałaganu i aby nie było oszustw.

Zaś zwrócę jeszcze uwagę, że takie coś powinno być dopiero po tym, jak postać sama zadba o siebie. To byłoby nienaturalne, gdyby rana, o którą się nie zadba, nawet nie przeliże tym ozorem, sama się leczy. Nawet same umycie tego itd. idzie z tym, że te HP można by było dodać.


RE: Pytania - Kami - 12-09-2012

Tsa może sobie leczyć.. a jak zniknie? Lol- gracz czy postać? Bo to istotne ;P
Licza się dni w których pisało się posta.
Co do regeneracji, zależy ona w pewnym stopniu od tego jak ranny był dany osobnik, im ciężej tym gorzej sobie organizm radzi, zalezy to tez od warunków w jakich znajduje sie postać.

Regeneracji powinna być możliwa tylko i wyłącznie gdy postać wypoczywa i posila się.
99-75 2hp na dzień
74-51 1hp na dzień
Poniżej i włącznie z 50 HP potrzebny medyk


RE: Pytania - Felija - 12-09-2012

Mi się podoba wersja Kami. No i plus to, co napisała Miyuki o pisaniu w poście, ile HP się sobie dodało.


RE: Pytania - Khayaal - 13-09-2012

oferuję zapisanie tego w postaci jednego lub dwóch punktów, które wystarczy dodać do obecnego tematu o HP i medykach (czyli gotowca do przeklejenia). ale nie dzisiaj, nie chce mi się, jest późno :P - jutro albo pojutrze.


RE: Pytania - Vinity - 14-09-2012

To jak to zostanie zapisane zostaw administracji która dogada ten system u siebie w temaciku ;p


RE: Pytania - Kerra - 16-09-2012

A ja to tak z innej beczki. Chciałabym zrobić sobie avka z lineartu, i mam pytanie. Czym mogę po prostu znaleźć lineart w np. google, czy musi być z legalnej galerii?


RE: Pytania - Felija - 16-09-2012

Musi być z legalnej. Najlepiej poszukaj czegoś na deviantarcie. Zresztą od nas Kami i Malaika mają pełno tzn. wolnych linertów. :)


RE: Pytania - Ingo - 16-09-2012

W google nie warto. Nic ladnego nie znajdziesz ;P
Ale linearty z reguły są legalne. Tak czy siak musisz podac autora, a w google rzadko kiedy można znaleźć jego nick czy coś, bo ludzie nieraz chamsko je kradną.


RE: Pytania - Kerra - 16-09-2012

Nom właśnie przez google znalazłam coś z devian art. Ale poszukam jeszcze. Dzięki za odpowiedź :)


RE: Pytania - Khayaal - 18-09-2012

czy avatarem może być zdjęcie?


RE: Pytania - Kami - 18-09-2012

Może


RE: Pytania - Khayaal - 18-09-2012

luf, dzięki.


RE: Pytania - Shun - 19-09-2012

Co to to za mediator to ten co ma Yaal?


RE: Pytania - Mogrim - 20-09-2012

Tytuł Yaal jest opisany w rangach stada SN. Nic dodać nic ująć.