Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: ABC (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=16)



RE: Pytania - Akilian - 23-10-2012

A ja mam takie pytanie - czy jeżeli zawiesza się jakieś konto, można zamiast niego założyć inną postać?


RE: Pytania - Felija - 23-10-2012

Można. Zawieszone konta nie liczą się do limitu postaci.


RE: Pytania - Akilian - 23-10-2012

Dzięki wielkie Fel za odpowiedź


RE: Pytania - Khayaal - 26-10-2012

jak wygląda kwestia religijności na forum?

w samej bajce, którą traktuję jako odnośnik, pojawia się przecież siła sprawcza nazywana Kręgiem Życia. z pewnością nie jest to ani bóg, ani nawet istota wyższa, jednak z drugiej strony: istnieje i to dzięki Kręgowi rzeczy wracają do naturalnego porządku, takiego, jaki był od wieków. myślę, że "siła sprawcza" jest określeniem w sam raz.

a jak to wygląda na forum? czy ktokolwiek kiedykolwiek odwoływał się do losu, przeznaczenia, cudzej decyzji dotyczącej przebiegu zdarzeń i jej wpływu na doczesne żywota?


RE: Pytania - Kami - 26-10-2012

Tak LZ dalej ma swój krąg życia, dawne ZZ czciło demony i nadal ma z nimi do czynienia, Shun jest natchniona przez anioły do celów wyższych.
Ogólnie kto co lubi, same stada jednak nie przymuszają do czczenia czegokolwiek, albo przynajmniej są założenia- których nie ma komu sprawować.


RE: Pytania - Khayaal - 26-10-2012

okej, dziękuję, to w pełni wyjaśnia moje wątpliwości.


RE: Pytania - Saika - 04-11-2012

Maleńka uwaga:
Regulamin napisał(a):11. Kontakt z duchami, aniołami i wszelkimi innymi postaciami z zaświatów możliwy jest jedynie przy Jeziorku Duchów.

To się dotyczy także duchów mających własne profile [w uj dziwne pytanie, ale okey]?

Tak notabene, zajebista noc żywych trupów. >.< Co za dużo to i świnia nie zje.


RE: Pytania - Felija - 04-11-2012

Nie no, wiadomo, że jak jakiś duch pisze, że go widać i jeszcze coś do ciebie mówi, to ciężko go zignorować. xP

Em, nie rozumiem tej uwagi?


RE: Pytania - Miyuki - 04-11-2012

Zakładam, że zapewne chodzi Ekler o ten cały Gród lub to, że w parę dni na forum zaroiło się od duchów, które Bóg wie czemu służą na fabule. Równie dobrze mógłby je prowadzić jakiś MG z konta MG, i tak mają naprawdę znikomy wpływ na fabułę.


RE: Pytania - Powój - 04-11-2012

Saika - od postaci z grupy forumowej duchów jest oddzielny regulamin. dostaniesz cukierka, jak zgadniesz, jak się nazywa, i podpowiem, że ma duchy w tytule. :P
tam są określone zasady prowadzenia takich postaci.

Eenu, a co Ty robisz, oprócz siania fermentu i bycia niezadowoloną każdego dnia? wskaż palcem, proszę.


RE: Pytania - Miyuki - 04-11-2012

Raczej powinniśmy ustalić jedną wersję, bo jedno prawo neguje drugie.
Albo TYLKO Jeziorko dla wszystkich (NPC i konta), albo wszędzie, w każdym temacie fabularnym (oczywiście, NPC i konta).

Nie sądzicie, że nie lepiej by było, gdyby duchy (wszystkie, bez wyjątku) mogły przebywać tylko przy jeziorku lub w miejscu swej śmierci/pochówku/szczególnie dla siebie bliskiego miejsca (np. Skała Sherkana dla Vadera) i widzenia, jakieś rozmowy i inne pierdoły tylko tam? Dawałoby to jakiś sens fabule, postać, aby porozmawiać z duchem, musi spełnić pewne warunki (iść do jednego z takich miejsc itd.). Bo, po prawdzie, co taka Ven będzie robić na Lwiej Skale, na ten przykład?


RE: Pytania - Powój - 04-11-2012

a duchy stróże jak chcesz zrobić? przymocować na stałe do tych, którymi się opiekują? (i tak, jest to opcja, którą wspieram)


RE: Pytania - Mogrim - 04-11-2012

To znaczy jeśli mogę dać jakąś uwagę :) , to zawsze myślałem, że przy owym jeziorku postać usera nie ma prawa zignorować ducha i go nie zauważyć, natomiast na innych terenach może jej z własnej woli nie widzieć czy nie słyszeć. Jednak uczucia obecności itp nie może zignorować.

Ja to zawsze tak widziałem.


RE: Pytania - Miyuki - 04-11-2012

Duch stróż jest wymysłem umysłu lwa, jego podświadomością. Czasem, jak u Feliji, może odzywać się, być takim jakby sumieniem.
Kontakt?
Generalnie lew sam w sobie nie nawiązuje kontaktu z duchem. Duch zaś z lwem - może. Jak?
* sny
* spotkania w w/w miejscach

Bo, nie oszukujmy się. Czy my, ludzie, codziennie robimy jakąś czynność i mamy świadomość, że duch (kwestia wiary itd., ale przyjmując, że każdy z nas ma swego Anioła Stróża) nam towarzyszy? Nie. I sądzę, że to było naturalne rozwiązanie. Lew sam w sobie nie nawiąże kontaktu.


RE: Pytania - Powój - 04-11-2012

interpretacja Mogu jest bardzo podobna do tego, czym się kieruję, animując Kuolemę - zawsze podkreślam, że to własny wybór postaci, czy go usłyszy bądź zobaczy, i niektórzy konsekwentnie go ignorują, niektórzy (zwłaszcza lwiątka) widzą od razu, niektórzy tylko trochę... tak, jak im akurat pasuje.

jeszcze skarg nie było, skoro - tak jak mówi Mogu - wybór ma sam user. wszyscy mają wtedy szansę na własną decyzję ;)

[ Dodano: 2012-11-04, 18:52 ]
Miyuki napisał(a):Duch stróż jest wymysłem umysłu lwa, jego podświadomością. Czasem, jak u Feliji, może odzywać się, być takim jakby sumieniem.
(...)
Bo, nie oszukujmy się. Czy my, ludzie, codziennie robimy jakąś czynność i mamy świadomość, że duch (kwestia wiary itd., ale przyjmując, że każdy z nas ma swego Anioła Stróża) nam towarzyszy? Nie. I sądzę, że to było naturalne rozwiązanie. Lew sam w sobie nie nawiąże kontaktu.

ten sposób rozumowania do niczego nie prowadzi. bo o ile widziałam lwy, które opiekują się zwierzątkami zamiast je pożreć, nie widziałam, by rozmawiały o tak skomplikowanych sprawach, nie widziałam, by nosiły ozdoby, porozumiewały się z innymi gatunkami i tak dalej. odnoszenie do bajki mechanizmów rzeczywistości nie działa - nie można robić tego wybiórczo, bo na jakiej podstawie? a kiedy zastosujesz je konsekwentnie, wszystko bierze w łeb.