Król Lew PBF
Skargi i zażalenia - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Sprawy forum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Skargi i zażalenia (/showthread.php?tid=17)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 17-05-2014

Poczekamy, zobaczymy.
Jeśli sytuacja się nie poprawi i wszyscy uznamy, że mamy dość, to nie da rady - trzeba będzie się gdzieś przenieść. Tylko tym razem na płatny serwer, bo darmowe znowu nam udowadniają, że na dłuższą metę się nie nadają. Mogę sama płacić, to kosztuje naprawdę niewiele, a przynajmniej mielibyśmy gwarancję, że 1. nie będzie błędów; 2. nie będzie problemów z ewentualnym pobraniem bazy danych i wgraniem gdzieś indziej.

Ale, tak jak mówię, na razie trzeba poczekać, może to tylko chwilowe...


RE: Skargi i zażalenia - Mirra - 18-05-2014

Może po prostu mają jakiś błąd i to ustanie. Fel, a ile takie utworzenie i utrzymanie kosztuje? Ja pamiętam, że jak kiedyś z klasą załatwialiśmy żeby dawać tam zrobione zadania, ściągi. Kiedy jakie sprawdziany itd. To chyba 25zł wychodziło i po złotówce się składaliśmy co miesiąc. Nie wiem jak jest teraz


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 18-05-2014

To musiało być mocno dawno albo mieliście jakiś genialny ten serwer.

Ja się tak mocno w tym nie orientuję - wcześnie jeszcze porozmawiałabym ze znajomym, który się na tym zna. Ale np. ten serwer ma dobre opinie: http://firehost.pl/ I nam by spokojnie wystarczyła ta najtańsza opcja za 45 zł rocznie.


RE: Skargi i zażalenia - Nit - 18-05-2014

Firehost i biznes-host są niezłe.
Do tego zalecam kupno jednej, stałej domeny (najtańsze są .eu, np. na ovh.org) i podłączenie wszystkiego do cloudflare (CDN, odciąży serwer, odrzuci część spambotów). ;)

Moja galeria opiera się o taki właśnie zestaw (Domena na ovh, serwer na biznes-host i do tego cloudflare) i przy 1100-1500 unikalnych odwiedzających miesięcznie, co przelicza się na ok 450 tys kliknięć/msc i 20-30GB transferu/msc (zużycie transferu gdyby nie cloudflare byłoby sporo większe) spokojnie daje radę.
Choć forum, szczególnie mocno zmodyfikowane, może mieć większe wymogi.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 18-05-2014

Nit jak zwykle pojawia się w najmniej spodziewanym momencie. :) Hej, miło, że wpadłeś! Dzięki za rady. Wydaje się, że póki co aaf trochę odetchnął, ale na przyszłość warto wiedzieć, co z tym zrobić... Choć szczerze powiem, że wolałabym mieć stały dostęp do kopii bazy danych, a tu nie mam takiej możliwości.

Jak już mówiłam - nie znam się... Ale nie wydaje mi się, żeby forum miało mocno duże zużycie transferu. Zauważ, że mamy dużo mniej odwiedzających niż Twoja galeria (swoją drogą, sama często tam zaglądam).


RE: Skargi i zażalenia - Nit - 19-05-2014

Nie macie dostępu do bazy? Kiepsko. :/
Ale zawsze są crawlery-konwertery dla phpbb2, które mając dostęp do konta administratora potrafią zgrać do bazy (dla phpbb3) wszystkie podstawowe dane takie jak działy, tematy, zawartość postów, dane użytkowników (nazwa, email i podstawowe pola):
https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=65&t=1761395
Jedyne co, to nie zgrają wszelkich dodatków (dodatkowe pola w profilu itd), haseł (ale jest generator losowych haseł, które następnie zostaną rozesłane na e-maile właścicieli) i mogą być ewentualnie drobne problemy z kodowaniem, ale to nie jest nic, czego nie dałoby się poprawić. ;)

A co do zużycia - moja galeria jest naprawdę, ale to naprawdę wydajna. Zasobożerność skryptu jest minimalna, więc daje radę.
Ale przy forach jest znacznie, znacznie większe zużycie nie transferu, a czasu procesora i bazy MySQL. Trzeba mieć to na uwadze.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 20-05-2014

Z tym że to chyba nie jest phpbb2:
Cytat:Powered by phpBB modified v1.12.5 by Przemo ˆ 2003 phpBB Group

Chyba że ja coś źle interpretuję. xp

Hum, to uważasz, że na forum trzeba by brać większy transfer? Jak tak patrzę na tego firehosta, to tam płaci się 80 zł za 70 GB miesięcznego. Twoim zdaniem tyle by już było ok?


RE: Skargi i zażalenia - Nit - 21-05-2014

Nie nie, nie transfer, zapytania do MySQL. Nie każdy hosting ma to wypisane, ale powinna być taka informacja. ;)

Cytat:Z tym że to chyba nie jest phpbb2:

Racja, nie sprawdzałem, mojeforum.net miało phpBB2. ;)
PhpBB by przemo to mocno zmodyfikowane phpBB2, więc do skryptu tego crawlera również trzeba by było wprowadzić zmiany.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 21-05-2014

O MySQL tak jest tylko to:
Cytat:Bazy MySQL (nieograniczona ilość)



RE: Skargi i zażalenia - Ariusz - 25-05-2014

Ja tu z inną sprawą. Po edycji postu ostatnimi czasy wyskakuje mi zawsze
Cytat:Could not delete old post history entries


Edycja się dokonuje, ale wywala mnie potem na główną stronę forum i jest to lekko dezorientujące, oraz niewygodne, by nie móc zobaczyć tegoż posta od razu jak było to przed tym... czymś, jakkolwiek to zwać.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 25-05-2014

Też tak mam i przypuszczam, że to wina aafa, tak więc niewiele możemy na to poradzić...


RE: Skargi i zażalenia - Derion - 29-05-2014

hm hm hm nie mamy teraz tych belek pod nazwami for, ja ich nie widzę, czy to jakiś błąd?


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 29-05-2014

Nie, rzeczywiście zniknęły. Pewnie hosting się "wyczerpał". Gdybym wiedziała, gdzie je się ustawia, to bym mogła je wkleić od nowa, uch. D: Muszę kogoś spytać.


RE: Skargi i zażalenia - Cherry - 27-07-2014

Tworzę multikonto hieny, klikam wyślij... Ale zaraz, zaraz! Nick zajęty. Ok, może coś przeoczyłam. Wyszukuję tą właśnie nazwę użytkownika i o... Nikt inny wcześniej jej nie przejął! Powie mi ktoś, o co tu biega?


RE: Skargi i zażalenia - Vantre - 27-07-2014

Zrób konto z jakimkolwiek innym nickiem, to zmienię Ci przez panel na ten, który chciałaś.