Król Lew PBF
Skargi i zażalenia - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Sprawy forum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Skargi i zażalenia (/showthread.php?tid=17)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 12-04-2015

Też myslałam o Sprawach administracyjnych, ale to tak powaznie brzmi i obawiam się, że ludzie by sie bali tam pisać. :'D

Dobra, to rzucę to luzem.


RE: Skargi i zażalenia - Malimau - 15-04-2015

Ja mam takie dość... Nietypowe zapytanie.

Czy możliwe by było w stylu mobilnym forum wyłączenie loga lub zmienienie go na zwykły obrazek zamiast gifa? Obecne logo jest świetne, ładnie prezentuje się na komputerze... Nie zdaje jednak zupełnie egzaminu na komórkach. Zauważyłam, że czas na załadowanie forum w połowie zajmuje ładowanie loga (gdy zwykłe obrazki stad i terenów bardzo szybko się pojawiają). Nie jest to kwestia szybkości internetu (ja na swój nie narzekam), tylko tego, że generalnie pliki .gif średnio sobie radzą na komórkach. Utrudnia to korzystanie z forum na komórkach. I najzwyczajniej w świecie wkurza, gdy trzeba czekać minutę, aby móc się zalogować.
Wiem, że niedużo użytkowników korzysta ze stylu mobilnego, ale skoro on już jest, to dobrze by było, aby był jak najbardziej funkcjonalny. Właśnie, taki powinien być. Styl mobilny jest od tego, aby szybko wskoczyć na forum, ogarnąć co i jak, a nie podziwiać - od tego jest komputer.

Żeby nie było, że tylko narzekam, a nic w zamian, to mogę zaoferować wykonanie jakiegoś prostego loga na styl mobilny (w sensie, zwykłego, statycznego obrazka), ale to dopiero przynajmniej na początku maja.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 15-04-2015

Jutro/pojutrze pogadam z Nitem (przypominam, że ten cudowny człowiek jest odpowiedzialny za cały nasz styl mobilny) i spytam, czy coś takiego jest możliwe.

I jeśli tak, to myślę, że można by poczekać na Twoje logo. Aż tak nam się chyba nie spieszy. :)


RE: Skargi i zażalenia - Israel - 15-04-2015

Jeśli można, to chciałbym poinformować również, że na komputerze strona główna również długo się wczytuje. Tzn. samo wczytywanie może nie trwa długo, ale doczytywanie strony nawet do 5 minut. Nie dotyczy to podstron itp. (Sprawdzane na 3 internetach.)


RE: Skargi i zażalenia - Mirra - 15-04-2015

Mi działa wszystko bez problemu. Wszystko się szybciutko ładuje. (laptop)


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 15-04-2015

U mnie na lapku (w Warszawie - router, UPC) i na stacjonarnym (w Chełmie - modem, Multimedia) wszystko ładuje się dobrze i mniej więcej z taką samą prędkością.
Zresztą wiesz, ja nie mogę wyrzucić wszystkich obrazków i skrócić forum o połowę, bo nie byłoby komu grać - raczej nikt by się tu nie zatrzymał...
Co masz na myśli, pisząc "doczytywanie"?


RE: Skargi i zażalenia - Israel - 15-04-2015

To, że storna się niby załadowała, ale wciąż mi pokazuje, że przesyłanie danych z jakichś tam stron.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 15-04-2015

Może to przez bannery. Ja bym zatrzymała ładowanie i to ignorowała.


RE: Skargi i zażalenia - Soth - 15-04-2015

Ja wam powiem przez co - kodowanie strony. Głównie. + zależy od przeglądarki, szybkości łącza (wysyłanie) + grafiki. Ale mogę się mylić. W większości jednak zależy od przeglądarki i ilości kodów w stronie.


RE: Skargi i zażalenia - Malimau - 02-06-2015

Czekając, aż tata pójdzie do pracy, pozwoliłam sobie prześledzić pewne tematy w poszukiwaniu przedawnionych informacji i uwag.

1. Skała Skazy - w opisie miejsca nadal widnieje Szkarłatny Świt. Po drugie, już w samym forum widnieje przypięty post z listą więźniów Szkarłatnego Świtu. Wiem, że ZZ ma prawo do porywań, ale wątpię, aby obecnie mieli zamiar prowadzić takie akcje, a jeśli nawet, to najwyżej założą nowy temat.
2. Czy można obecną mapę forum wrzucić na inny hosting obrazków? Tinypic nie zdaje egzaminu, trzeba czekać pół minuty na załadowanie strony, i dopiero następuje ładowanie obrazka.
3. W "Czasie akcji" wypadałoby dać krótką wzmiankę o przemianowaniu SŚ na ZZ.
4. W "znamionach" brakuje znamienia stada ZZ (wystarczy kopiuj-wklej, jest w opisie stada).
5. W "Poradniku dla początkujących" w punkcie o rangach jest wzmianka o SŚ. W ogóle, pierwszy akapit tego punktu jest jakoś dziwnie sformułowany. Niby logiczny, ale jakoś... Trochę brak w nim sensu.
Proponuję mniej więcej coś takiego:

Po dołączeniu do stada postać otrzymuje rangę odpowiednią dla jej wieku.
- Lwiątko/Kocię (dla innych kotowatych): dla postaci, których wiek nie przekracza roku
- Adept/Rekrut: dla postaci w wieku od roku do dwóch lat (krótko mówiąc, dla nastolatka) LUB dla osobników, które niedawno dołączyły do stada i dopiero uczą się o jego zwyczajach, pomimo tego, że mają więcej niż dwa lata
- Wojownik/Łowca/Wtajemniczony: może być nadawany zamiast Adepta/Rekruta dla lwów powyżej drugiego roku życia

To, jaką z tych rang otrzymasz, zależy jednak od osoby, która przyjmuje cię do stada. Tutaj znajdziesz statystki i krótki opis każdej z rang.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 02-06-2015

ZZ to nie moja działka, Rag była długo adminem-przywódcą ZZ, teraz jest jeszcze Kah... Mogę się tym zająć, ale nie w tej chwili.

Mapę wrzucę na swojego stasha, tam nie zginie.


RE: Skargi i zażalenia - Kahawian - 02-06-2015

Niektórych rzeczy nie zmieniałam z prostego powodu. Skoro Rag je zostawiła, to znaczy, że po coś są, mam tu na myśli spis.
I nie do wszystkiego mam dostęp, by móc to zmienić.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 02-06-2015

Okej, przepraszam, masz rację, wspomniałam o Tobie trochę z rozpędu.
Co nie zmienia faktu, że teraz Ty tu rządzisz i mogłabyś spokojnie pozbyć się spisu, bo, jak słusznie zauważyła Cynka, nie ma on wiele sensu. ;)


RE: Skargi i zażalenia - Kahawian - 02-06-2015

Spoko.

A co do spisu... kto wie... :3 Wszystko zależy od rozwoju sytuacji.
Ale skoro tak przeszkadza stary, to założę nowy.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 02-06-2015

Przynajmniej nazwę zmień.