Król Lew PBF
Skargi i zażalenia - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Sprawy forum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Skargi i zażalenia (/showthread.php?tid=17)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Skargi i zażalenia - Venety - 29-07-2016

Ale jaka znowu oryginalność? Ja widzę, że większość opisu jest napisana przez Myra i nie ma tam niczego do zmiany. Myr powiedziała, że przeredaguje nieco ten opis (zwłaszcza fragment z przywódcami). Więcej nic nie pozostaje do powiedzenia, dopóki tego nie zrobi.

I nie, mylisz się, nie mam zamiaru jechać Rag ani sprawiać jej przykrość. Wprost przeciwnie. Jeśli poczuła się urażoną tą wypowiedzią, zwyczajnie przepraszam, po prostu zwróciłam jej uwagę, żeby zmniejszyła ten obrazek.


RE: Skargi i zażalenia - Kami - 29-07-2016

Cytat:Rozumiem też, co Was gryzie, rzeczywiście wzięcie i zapożyczenie opisu z ZZ bez wiedzy i zgody autorów nie jest właściwym rozwiązaniem i jak najbardziej zrozumiały jest Wasz żal


A czy przypadkiem opis stada nie jest intelektualną własnością forum? Bo mi się wydaje że jest xd opis został stworzony przez osoby dla tego forum to po pierwsze, a Kah i reszta przekazali wszystko Myrowi, wszystko czyli także opis ZZ nie widzę sensu w roszczeniu sobie absolutnego prawa teraz do tego, to bardzo nieciekawa postawa. Wpierw odchodzą z klasą spychając wszystko na Myra a potem jak już względnie się wytoczył to trzeba kopać pod nią dołki.. trochę to chamskie ok?


RE: Skargi i zażalenia - Laja - 29-07-2016

Cześć, mordki. Pamiętacie mnie? Nie?
Widzicie, widocznie ja też mam problemy z pamięcią. Nie przypominam sobie, żebym komukolwiek innemu niż Ragnarowi udzielił zgody na wykorzystanie moich opisów przy konstrukcji opisu stada.
I tylko o to chodziło Ragnarowej, kiedy pisała tego posta. Dlatego, za przeproszeniem, wypieprzajcie z całą tą Waszą manianą do Waszej piaskownicy, tam sobie dyskutujcie, kto ma ból dupy, a kto nie. Wyznaczcie tylko z łaski swojej osobę, z którą będzie się dało rzetelnie porozumieć w sprawie przywłaszczenia sobie opisu i sprawienia, żeby MB z łaski swojej przygotowało coś swojego - a przynajmniej skontaktuje się z autorami.
Tylko tyle. Nie obchodzi mnie, jakie to jest stado, jakie ma założenia, jaką ma historię. Interesuje mnie tylko, że wykorzystany bez wiedzy został opis mój, Khayaal i kilku innych osób. I miałbym to gdzieś, gdyby nie to, jak wygląda ten temat po zwróceniu uwagi na ten problem.
Po tym, co się tu odpieprzyło, to chyba ten nawet minimalny kontakt z autorami jest co najwyżej wskazany. Z ludzkiej uczciwości. Nikomu jednak nie mam zamiaru zarzucać jej posiadania.


RE: Skargi i zażalenia - Venety - 29-07-2016

Przecież Ty pisałeś historię. Nie przypominam sobie niczego innego, a tak się składa, że wtedy, kiedy powstawał opis ZZ także byłam w Zachodnich.

A historia jest napisana przez Myra od nowa. Nic od Ciebie nie zostało użyte.


RE: Skargi i zażalenia - Kami - 29-07-2016

Orzeszku odeszliście i zaglądacie tu tylko po to żeby co rusz się do czegoś przyczepić?
Rozumiem ze teraz nagle stwierdziliście że jednak nie oddajecie Myrowi ZZ?
Albo inaczej spytam, jaki jest cel w waszym działaniu? Mam nadzieję że nie powoduje wami zawiść, czy takie tam inne negatywne emocje... sorki, stwierdziliście że nie chcecie tu dłużej być, zabraliście postaci i ok, to jest absolutnie wasza decyzja. Ale moglibyście się iść po prostu bawić gdzie indziej w towarzystwie które wam odpowiada i nie stwarzać zbędnych problemów i kwasów?
Po co komu one?


RE: Skargi i zażalenia - Israel - 30-07-2016

Nie wiem, czy to u mnie tylko, czy u wszystkich, ale zauważyłem błąd na forum. Mianowicie wchodząc w posty z ostatniej wizyty przy niektórych tematach w sekcji "Autor" nie pokazuje mi prawidłowo autora. Np. Szara Skała: Skała wewnątrz, autor: Shiya. No a jednak autorem tematu nie jest Shiya. Tak tylko chciałem poinformować administrację. Jeśli wie już o tym, bądź jest to celowe, to przepraszam za zabranie czasu.


RE: Skargi i zażalenia - Firrael - 31-07-2016

Zauważyliśmy to już kawał czasu temu. To bardzo dziwny i jednocześnie ciekawy błąd. Na przykładzie Shiyi, została autorką tematu, w którym nie napisała ani jednego posta :P Ale z tego, co zaobserwowałem, dzieje się tak tylko, gdy założyciel tematu to usunięte konto. Ale to raczej drobnostka, którą nie ma sensu się przejmować, zwłaszcza, że niedługo się przenosimy.


RE: Skargi i zażalenia - Jasiri - 31-07-2016

To ja zauważyłam, że jak wchodzę na "pokaż wszystkie posty x" mogę oglądać tylko pierwszą stronę. Jak próbuję przestawić na następną stronę to pokazuje mi się: "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów"


RE: Skargi i zażalenia - Venety - 31-07-2016

Yep. Błędy są, jest ich cała masa, dlatego właśnie jak najszybciej będziemy się stąd wynosić. ;) Na te obecne nic nie poradzimy, bo nie my za nie odpowiadamy. ^^


RE: Skargi i zażalenia - Tabia - 01-08-2016

Jasiri, jeśli chcesz przeglądać czyjeś posty, to kiedy jesteś na tej stronie "pokaż wszystkie posty x", nie klikaj numerków na dole, ale wpisuj w pasku adresu kolejne wielokrotności 15:

pbf.krollew.pl/search.htm/authors/Jasiri,0
pbf.krollew.pl/search.htm/authors/Jasiri,15
pbf.krollew.pl/search.htm/authors/Jasiri,30
itd.


RE: Skargi i zażalenia - Jasiri - 01-08-2016

Oooo... Faktycznie działa. Dzięki.


RE: Skargi i zażalenia - Samiya - 01-08-2016

^ co do autorów tematów - jest to zamierzone, już kiedyś o tym rozmawiałam z Fel. Chodzi o to, że to głupio wygląda, gdy większość tematów jest założona przez skasowane konta. Dlatego autorzy zostali pozmieniani w niektórych miejscach :p


RE: Skargi i zażalenia - Hatari - 04-10-2016

Prosiłaby o prześledzenie wątku po powrocie Taal do KB, odnoszę wrażenie że doszło tam do naruszenia Regulaminu Fabularnego:
Cytat:7._ Jeśli twoja postać nie dowiedziała się czegoś bezpośrednio (usłyszała od kogoś, sama widziała) nie może o tym wiedzieć, nawet jeśli ty jako użytkownik o tym wiesz.


Zgłoszenie dotyczy głównie wiedzy Taal na temat grupy, która zajęła jej dawny dom.


RE: Skargi i zażalenia - Taal - 04-10-2016

O nie droga Hatari. Tu muszę wytłumaczyć pewne konkretne bardzo poważne niezrozumienie. Otóż nie użyłam odniesienia do żadnej poważniejszej grupy/zbiorowiska/stada. Cytując "tych, którzy zajęli nasz dom". Słowo "tych" jest tutaj bardzo istotne, gdyż mianowicie można to odebrać w sposób wieloraki. Ja natomiast chcę stwierdzić, iż nie chodzi tu ani o Cinis, ani o inną grupę grających graczy. Taal jako postać nie posiada o żyjącym tam stadzie absolutnie żadnych informacji, gdyż wymieniony wyżej cytat po prostu się do nich nie odnosi. Ostatnie pojawienie się Taal było na równinie w temacie Jeziorko Duchów. Było to jeszcze przed przeprowadzką KB. Od tamtego czasu moja postać "wędrowała" nie pojawiając się w żadnym wątku. "Długa podróż małego lwiatka nareszcie dobiegła końca." Nie powiedziałam jak dokładnie podróżowała, ale założyłam że zahaczyła o obrzeża bagna NIE wchodząc na nie.

"To skąd wiesz, że ktoś tam jest?"

Właśnie "ktoś". I w tym ktosiu nie chodziło mi o żadną fabularną postać, gdyż taki wątek z Taal wyniósłby 1-2 posty. Zobaczyłaby obcego, dorosłego (a z tego co wiem w Cinis nie ma młodych), nawet z oddali i uciekłaby. Dlatego nie chciałam nikogo męczyć o "wątek", który miałby 1-2 posty z mojej strony :| Nie będę tu dokładnie pisać jak zamierzam prowadzić charakter Taal. Bo nie tu temat. Temat jest o to, że Taal zdobyła jakąś wiedzę na temat grupy, która zajęła jej dawny dom. Nie, nie ma takiej wiedzy, bo jest to regulaminem zabronione. Bagna to są teraz tereny wolne, więc w ich najbliższych okolicach mógłby sobie przemieszkać ktoś dziki np. taki św. pamięci Pax :V Także informacji fabularnej, nie mam i nigdy nie miałam, ani w zamiarze mieć nie miałam, bo regulaminu nie łamię. Sama w Cinis jestem i z innego konta, na jego szkodę działać nie zamierzam. Moje działania ominęły też pomieszkującego na bagnach Sotha, czy. każdą postać fabularną prowadzoną przez graczy.


RE: Skargi i zażalenia - Hatari - 04-10-2016

Zgłosiłam sprawe w skargach nie po to żeby po raz kolejny przerabiac dokladnie to samo co na sb. Postać była zawieszona, nie brała żadnego udziału w fabule nie było jej w okolicy dawnego domu, także więc stworzenie i dopisanie brakującego kawalka historii Taal w takiej formie jest naruszeniem regulaminu i nic tego tu nie zmienia, od słowa do słowa i z ktosia już zrobił sie ktoś konkretny, zephyr wie mniej wiecej kto, a z słów Taal wynika ze dalej ktoś jest, czyli KB już bez zadania sobie jakiegokolwiek trudu ma informacje dość istotną.
Każdy gracz w podobnej sytuacji jakos może napisać że jego postać zgubiła sie/ zawedrowala za tereny stad, albo zrobić time skipa w bardziej sensowny sposób bez nadinterpretacj. Mi się zwyczajnie nie podoba 'cudowny' sposób w jaki bez fabulenia postaci zdobywają wiedzę. Nie jest dla mnie też istotne czy zamiarem twoim było celowe zaszkodzenie stadu, czy to zwyczajna nieuwaga. Cinis jest poszkodowane tutaj.
Albo róbcie coś rzetelnie, albo nie róbcie po prostu tego wcale.