Król Lew PBF
Ogranicznik medyków/znachorów - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Ogranicznik medyków/znachorów (/showthread.php?tid=2113)



Ogranicznik medyków/znachorów - Myr - 07-11-2016

Tak poruszyłam sprawę, bo mnie to zastanawia.
Mamy tutaj sztuczny <bo jak to nazwać> limit medyków w stadach i bardziej sztuczny znachorów u samotników.
Sami przedstawiła mi, ze limit jest po to aby stado nie było samymi medykami <co osobiście uważam, że przesadzanie>. Szczerze wątpię aby całe stado chciało się bawić w to. Tak samo ilość ziół, no i co z tego? Będą mieć ich więcej i co? Krzywda się komuś stanie czy jakaś zazdrość? Nie widzę powodów do czegoś takiego. Ktoś chce szkolić się na medyka niech się szkoli i niech pół stada ma wiedzę medyczną komu to będzie przeszkadzać? Bo mnie się wydaje, ze chyba tylko władzy. Mogę się mylić. Jak ktoś chce być medykiem to powinni przejść szkolenie i to szkolenie wykaże czy ktoś się na to nadaje. Bo nie sztuką jest zrobić z siebie medyka/znachora bo pdki <tak dużo>.
Ja wiem, że jako tako medyk nie wiem czy bym się nadawała, wole bardziej "duchowe" sprawy ale z chęcią bym spróbował pouczyć się. Nie kręcą mnie pdki za ten tytuł.
Jest niby tyle medyków ale jak czasem kogoś trza to nie ma xD.
Raczej wszystko to kwestia dogadania się czy wczucia. Po to się ktoś uczy an to stanowisko aby potem je dostać. Ale jako uczeń, przywódca/nauczyciel medyk/ktoś widzi czy osoba faktycznie ms do tego smykałkę i może taka osobę odrzucić z dalszej nauki <zdarzyło się tutaj coś takiego?>

Idąc w skrajność, typu całe stado medyków/pół stada da się zrobić. Gada się z kimś> ktoś robi samotnik znachora>dołącza do stada> znachor się zwalnia> nowy medyk dochodzi> potworzyć czynność.

Ja rozumiem ograniczenie ilości danej rangi ale tytuły? nie wiem po co je blokować przez sztuczna zasłonę. Boicie się, że pdki? to zabierzcie za tytuły skoro tak to wadzi. obniżcie je ale po co skoro pdki za 8 postów miesięcznie dostać można <i to mniejszy jest wysiłek niż szkolenie się na medyka lub odgrywanie go>. Czyli szybciej niż wyszkolić się na medyka.
Widzicie te absurdy? To bez sensu, kiedyś staty to ok mocno zmieniały ale teraz pdki? Duzo to aż tak nie zmienia.
Pozwoli jednak wykazać się tych co chcą jakiś tytuł medyka czy strażnika np.


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Ema - 09-11-2016

W zasadzie zgadzam się z Myrem. Jeżeli tutaj chodzi tylko o PD to je zabierzcie i zostawcie tytuły bez ograniczeń. Bo poza tymi PD to ja naprawdę nie widzę przeszkód w byciu np. medycznym stadem. Ot tak jak SK jest stadem religijnym tak mógłby np. powstać "Klan Dzikiej Szałwii" i byłoby to sobie zgromadzenie medyków. Może braliby hajs za leczenie albo w zamian za swoje usługi prosiliby jedynie o obronę członków własnych, czy cuś. A tak? Kupa bo w stadzie może być tylko... 2/3 medyków?


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Vasanti Vei - 09-11-2016

W sumie to ostatnio nad tym myślałam. W gruncie rzeczy macie rację, to sztuczne. I nie chodzi o pdki, a raczej o to, że takie stado medyków byłoby mocno op w razie wojny. Ogólnie nie mam nic przeciwko, ale tylko jeśli to szkolenie na Medyka będzie dłuższe i trudniejsze, wiecie, np. ze trzeba by mieć co najmniej 3 pacjentów jako uczeń medyka, żeby awansować na młodszego Medyka i potem znowu 3, żeby być medykiem. Innymi słowy, jeśli to stawanie się medykiem będzie miało charakter praktyczny i sens fabularny, to ok, można znieść limity. Ale na pewno nie może być tak, że ktoś przeszedł jedno szkolenie na marginesie i jest genialnym medykiem.


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Ava - 09-11-2016

Mogę ogarnąć jakiś luźny "system" przebiegu takiego szkolenia. Bo mam chyba nawet pomysł.


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Vasanti Vei - 09-11-2016

Nie no, nie chodzi mi o konkretne systemy szkoleń, to pozostawmy fabule, tylko po prostu niech medyk ma jakąś praktykę zanim będzie w stanie zrobić coś więcej niż opatrzyć ranę na ogonie.


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Samiya - 09-11-2016

Może po prostu zawiążmy taką dżentelmeńską umowę, że jeżeli w stadzie są już medycy, to kolejni muszą przejść naprawdę konkretne szkolenie nim też uzyskają ten elitarny tytulik. To właściwie powinno się stosować do wszystkich, ale też bywają takie momenty, kiedy postać jest szkolona na medyka, jedyny stadny medyk zwija się z forum i pupa (patrz: Makari, Sami), stado nie ma medyka, postać nie ma dokończonego szkolenia, w ogóle syf. Wtedy w sumie taka postać jak najbardziej może robić za pełnoprawnego medyka, choć skrycie nie jest do końca wykwalifikowana <3


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Shiriki - 09-11-2016

A co odnośnie innych tytułów, bo tez o limit względem ich tutaj pytałam.


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Samiya - 09-11-2016

No to chyba sprawa jest podobna? Znaczy, na resztę nie potrzeba szkolenia, oprócz szamanów, ale w tej chwili nawet nie ma żadnych szamanów xD więc nie ma kto prowadzić szkolenia i tak dalej. Więc mogą nimi zostać bez szkolenia :d
Ja bym tylko zostawiła ewentualnie limit przy zastępcach, ale też nie musi być ;d


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Vasanti Vei - 09-11-2016

Ktoś coś pisał o limicie strażników - takowego nie ma od dawna.
Limit mentorów i szamanów nie ma większego znaczenia, bo chyba i tak nie ma nigdzie więcej niż 1. Można je znieść, jedno mi to.
A limit zastępców bym zostawiła, to jest jednak taki tytuł, który określa też w pewnym sensie stopień w hierarchii.


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Furaha - 09-11-2016

Ja aj bym nie zostawiałam, raczej nikt nie jest taki głupi aby sobie walnąć 5-7 zastępców xp


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Vasanti Vei - 09-11-2016

Fur, nigdy nie wiesz... xd Ja wolę to zostawić.


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Myr - 09-11-2016

Władze masz ty, Kami i obecnie ja w stadach więc?
Przesadzasz serio xp


RE: Ogranicznik medyków/znachorów - Vasanti Vei - 09-11-2016

Tak, ale to ma być punkt na stałe, a nie na "naszą kadencję". Moim zdaniem na dłuższą metę powinien tu pozostać ten limit. Zastępca zastępuje przywódcę, więc z zasady powinien być jeden zastępca na jednego przywódcę, a że limit przywódców to 2, to i limit zastępców taki jest.