Król Lew PBF
5 pytań - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Gry forumowe (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: 5 pytań (/showthread.php?tid=222)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: 5 pytań - Shyeiro - 22-02-2014

1. Najgorsze wspomnienie poprzedniego roku.
- Oh, god. Zeszły rok był rokiem fail, jedna po drugiej i każda następna ciągnęła za sobą pasmo miliarda rozczarowań. I nie chce mi się o tym wszystkim pisać i w sumie mi nie wypada. Ale jedna z tych rzeczy, którą mogę się z wami podzielić jest zapalenie ucha środkowego w wakacje. Od kąpania się w rzece i wystawiania głowy za szybę, podczas jazdy samochodem. A później lataj po lekarzach i bierz antybiotyki, zwłaszcza, jak nienawidzisz wszelakiego rodzaju leków, fu.
2. Kim chciałoś zostać w dzieciństwie?
Trenerem Pokemon :')
3. Do pytania poprzedniego - czy dążysz/dążyłoś do tego, by te plany zrealizować? Jak? Dlaczego nie?
Dążyłam, zbierając miliard kart, figurek, pluszaków, metal tazo i kapsli z pokemonami. A dlaczego z wiekiem sobie odpuściłam, nie wiem, pewnie dlatego, że uświadomiłam sobie, iż pokemony nie istnieją i wcale nie ma innego wymiaru, w którym będą istnieć. Największe rozczarowanie jakie przeżyłam kiedykolwiek, serio.
4. Czy coś się zmieniło na KLu od czasu Twojego przybycia? Jak oceniasz te zmiany (o ile wystąpiły)?
- Zmieniło się sporo. Chociażby aaf zamiast mojeforum, ludzie się zmienili, postacie się zmieniły, stada się zmieniły, atmosfera się zmieniła, ilość ludzi ect. Jednak jeżeli chodzi o drugie pytanie, nie za bardzo potrafię to ocenić. W każdym razie żałuję, na prawdę żałuję, że nie zarejestrowałam się kiedy jeszcze było ZZ a w szczególności męczy mnie to, od kiedy tu jestem, że ominęła mnie wojna między stadami, strasznie nad tym ubolewam ._.
5. Czego nie lubisz w swoich postaciach i czy byś to zmienił?
- Tego, że wszystkie wydają mi się być takie same. Że każda z nich ma ten sam charakter i że nie potrafię wykreować ich dokładnie tak, jak chcę. Nie wiem, nie umiem grać takimi super dobrymi postaciami, z łagodnym usposobieniem (Stąd mam czasami trudność przy prowadzeniu Eli, chociaż i ona nie ma być przesłodzoną lwioziemką, ale chciałabym, żeby była postrzegana za postać zrównoważoną, ani złą, ani dobrą, ale żeby nie była nudną, szarą masą jak ich wiele). Nie potrafię grać postaciami super złymi (tak jak Mino, która miała być zła, a wyszła mi pyskata i wredna z za dużym ego). Nie wiem, Shey też jest taki nijaki bo cały czas zmienia mi się pomysł na jego charakter i co chwile coś kombinuje i raz się zachowuje tak, raz tak. A do Padme się na tyle przyzwyczaiłam, że wydaje mi się, że najlepiej mi się nią piszę, bo czuję pełną swobodę i jest taka, jaka chcę, żeby była [mówię tu o całych 3 latach, jakich nią gram. Chociaż teraz to nie sztuka ją prowadzić, kiedy jest postacią pozbawioną jakichkolwiek emocji (nie licząc tych wewnątrz, które raz na ileś tam postów opisuję)].

/nie chce mi się czytać tego, co napisałam, ale mam nadzieje, że ma to jakikolwiek sens i ktoś kto to czyta zrozumie, co chciałam przekazać

1. Więc na początek, 5 faktów o jednej ze swoich postaci, którymi grasz na forum.
2. Gdybyś miał/a możliwość na jeden dzień grania cudzą postacią, to jaką byś wybrała i dlaczego?
3. A gdybyś miał/a możliwość poprowadzenia stada, któregokolwiek z tych obecnych, jakie to by było i dlaczego?
4. Jest jakaś osoba, której już nie ma na forum a za którą tęsknisz? (chyba było już kiedyś takie pytanie, ale w sumie nic się nie stanie, jak się z raz powtórzy)
5. And the last one- czy uważasz, że oliwki są tylko dla wybranych? Ja na przykład ich nie lubię i nie mogę zrozumieć, jak komuś mogą smakować i może dla tych ludzi mają inny smak, bo są wybrani a dla innych są paskudne, bo na nie nie zasługują?


RE: 5 pytań - Derion - 22-02-2014

1. Więc na początek, 5 faktów o jednej ze swoich postaci, którymi grasz na forum.
Derion - despotyczny typ z ego wielkości Kilimandżaro, którego niewinna pogarda względem członków rodziny i niemających własnego zdania jaszczurek w młodości przerodziła się w pogardę względem całego świata, miotany przez wyrzuty sumienia zwracające jego łepetynę w stronę bogów, których zasady niegdyś respektował, miłośnik plebejskich rozrywek i samic... pod sobą.

2. Gdybyś miał/a możliwość na jeden dzień grania cudzą postacią, to jaką byś wybrała i dlaczego?
Mega pytanie, muszę się zastanowić... *po odpowiedzeniu na resztę pytań* Chyba Mino Eive. Jest wiele postaci, które bardzo lubię, które moim zdaniem są spójne charakterologicznie i świetnie prowadzone, ale nie znaczy to, że chciałabym nimi prowadzić. Niech sobie są, niech się nimi zachwycam. Bardzo lubię czerwonooką, sama bym ją chciała mieć, lol, urzeka mnie jej sposób bycia.

3. A gdybyś miał/a możliwość poprowadzenia stada, któregokolwiek z tych obecnych, jakie to by było i dlaczego?
LZ, żeby coś tak zmienić, żeby nadać im wyrazu, etc. albo dlatego, że inaczej ich sobie wyobrażam? (inaczej nie znaczy lepiej)

4. Jest jakaś osoba, której już nie ma na forum a za którą tęsknisz? (chyba było już kiedyś takie pytanie, ale w sumie nic się nie stanie, jak się z raz powtórzy)
Nie.

5. And the last one- czy uważasz, że oliwki są tylko dla wybranych? Ja na przykład ich nie lubię i nie mogę zrozumieć, jak komuś mogą smakować i może dla tych ludzi mają inny smak, bo są wybrani a dla innych są paskudne, bo na nie nie zasługują?
Nie wiem, na czym miałoby polegać to wybranie, ja na przykład nie lubię makaronu z serem i mięty... nie czuję się z tego powodu pominięta przez Wybierającego.



Wolisz pytania o Tobie, czy te dotyczące forum?
W jaki sposób kreujesz nowe postaci do rp?
Która z Twoich postaci najdalej odbiega od Twojego charakteru/sposobu bycia?
Jaki jest Twój stosunek do opery? (lubisz, nie lubisz, dlaczego...?)
Kolekcjonujesz coś?


RE: 5 pytań - Ariusz - 22-02-2014

Wolisz pytania o Tobie, czy te dotyczące forum?
-Może to dziwne- lecz o mej personie. Bądź co bądź, wiem o niej więcej niźli o naszym pbf-ie hah <D? choć to też głębię ma ._. who knows...
W jaki sposób kreujesz nowe postaci do rp?
-Wybieram je z listy moich 300-stu |D? Ale zawsze zabawa z transponowaniem np ludzi na lwy i ich historie dopasować do danych nam realiów. Fun
Która z Twoich postaci najdalej odbiega od Twojego charakteru/sposobu bycia?
-Z tego forum? Em... Ariusz xD? Na ironię. Co prawda mamy oboje ten piękny element "tyś me bóstwo" lecz nigdy w moim przypadku nie odniósł się on do osoby, którą mogłabym nazwać mentorem. Bardziej najlepszym przyjacielem/ką, więc całkowicie w inną stronę. Nieodstępujący smutek? nah. Rozkminy na temat mordów? nah. Rozdarcie? nah. Zawiedzenie się na samicach... dobra, tu poddałabym to dyskusji |D acz, patrząc na Eleri i Metodego-gdyby zrobić z nich fuzję i wsadzić w jedno ciało- można rzec iż powstałaby wybrakowana i mocno zhiperbolizowana wersja mnie? Taka hipokrytyczna/ dualistyczna sama w sobie- exactly "D
Jaki jest Twój stosunek do opery? (lubisz, nie lubisz, dlaczego...?)
-Nie mam zdania względem opery, nie chadzałam, fanką nie jestem, ale by nie lubić- też nie powiem :"3
Kolekcjonujesz coś?
-Poparzenia... I figurki baranków :"D


1. Wolisz pić prosto z gwinta, czy lepiej przelać sobie conieco do szklaneczki?
2. Jest coś takiego jak bark fotogeniczności, czy zwyczajnie ktoś ma brzydką mordę i nie ma to nic wspólnego z faktem uwiecznienia cyfrowego bądź analogowego?
3. Trampki vs adidasy?
4. Jeśli w ogóle masz przyjaciół, to ile znasz się z tym, z którym znasz się najdłużej "D?
5. W kinie-popcorn czy naczosy?


RE: 5 pytań - Shyeiro - 28-02-2014

1. Wolisz pić prosto z gwinta, czy lepiej przelać sobie conieco do szklaneczki?
- Po chłopsku, walę z gwinta!
2. Jest coś takiego jak bark fotogeniczności, czy zwyczajnie ktoś ma brzydką mordę i nie ma to nic wspólnego z faktem uwiecznienia cyfrowego bądź analogowego?
- O nie, tutaj się nie zgodzę. Znam dwa przykłady, jedna dziewczyna- nie za ładna, ale też nie brzydka, no taka średnia. No i ona tak jak mówię, na co dzień szału nie wzbudza, ale patrzeć na jej zdjęcia można cały dzień i całą noc, bo po prostu wychodzi na nich prześlicznie. Przykład drugi, dziewczyna prześliczna, no po prostu pozazdrościć urody a na zdjęciach jak nie ona, wychodzi brzydko, a na żywo- piękność chodząca.
3. Trampki vs adidasy?
Trampki.
4. Jeśli w ogóle masz przyjaciół, to ile znasz się z tym, z którym znasz się najdłużej "D?
Mam przyjaciół XD 3 lata się znamy, z inną rok, a z bardzo dobrą koleżanką 12 lat.
5. W kinie-popcorn czy naczosy?
Popkorn ofc




1. Co sądzisz o sytuacji na Ukrainie i opanowanie lotniska Krymu przez wojska Rosyjskie?
2. Czy twoim zdaniem Janukowicz zasługuje na ekstradycje, czy może niesłusznie zdjęli go z posady prezydenta?
3. A tak z innej beczki- co byś kupił jako pierwsze, gdybyś wygrał milion w totka?
4. Top 5 ulubionych seriali!
5. W związku- jesteś stroną dominującą, czy uległą?


RE: 5 pytań - Giza - 01-03-2014

1. Co sądzisz o sytuacji na Ukrainie i opanowanie lotniska Krymu przez wojska Rosyjskie?
~Cała ta sytuacja na Ukrainie jest przygnębiająca. Najpierw od grudnia wszyscy śledziliśmy działania na Majdanie, a teraz spór o Krym. Ukraina sądzi, że to ich własność, zaś Rosja chce Krym sobie wziąć. Postawa Rosji jest bulwersująca. Jednak jak wiadomo Putin nikogo się nie boi, otwarcie to pokazuje i raczej nie będzie przed nikim się kajał. Kto wie? Cała ta sytuacja może jeszcze doprowadzić do jakiegoś konfliktu zbrojnego, tak jak wcześniej w Gruzji.

2. Czy twoim zdaniem Janukowicz zasługuje na ekstradycje, czy może niesłusznie zdjęli go z posady prezydenta?
~Uważam, że absolutnie słusznie został zdjęty z posady prezydenta. Powinien ulec też ekstradycji, jednak tak czuję po kościach, że jakby Ukraińcy go dorwali, to mógłby być lincz za Majdan. Co jest całkiem zrozumiałe, ci ludzie są wściekli. Jednak lepiej by było uniknąć kolejnego rozlewu krwi czy coś.

3. A tak z innej beczki- co byś kupił jako pierwsze, gdybyś wygrał milion w totka?
~Wydałabym pieniądze na kosztowną operację szczękową i wymieniłabym moje prawdziwe zęby na sztuczne xd. Potem kupiłabym ziemię i wybudowałabym porządny dom.

4. Top 5 ulubionych seriali!
~Moje top 5 prezentuje się następująco: Supernatural, Hannibal, Mentalista, Haven, AHS

5. W związku- jesteś stroną dominującą, czy uległą?
~Zdecydowanie uległą.

___

1. Twoje ulubione gatunki filmowe?
2. Cierpisz na jakieś choróbsko?
3. Czy podobają Ci się faceci/kobiety w okularach?
4. Jak myślisz, kiedy kolejny koniec świata?
5. Jesteś marzycielem czy raczej realistą?


RE: 5 pytań - Khayaal - 02-03-2014

ad. pierwsze pytanie Padme: przypomnę może, że Krym jest ukraiński dlatego, że Nikita Chruszczow miał taki humor i podarował go USSR w 1954 r. tam od dawien dawna mieszka większość rosyjska, więc przyłączenie go do Ukrainy miało sens w ramach Związku Radzieckiego, a później już zostało z rozpędu - głębszego uzasadnienia historycznego nie ma. większy sens miałoby nie wiem, niezależne państwo tatarskie.
stoję po stronie Ukrainy, ale let's keep our facts straight.

1. Twoje ulubione gatunki filmowe?

kryminał, szpiegowskie, akcja?
2. Cierpisz na jakieś choróbsko?
alergie. w tym na durniów.
3. Czy podobają Ci się faceci/kobiety w okularach?
właściwie to tak. okulary są w porządku, a dobrze dobrane nadają twarzy nowy rys, zwykle więcej charakteru czy drapieżności w miejsce takiej byle jakiej.
4. Jak myślisz, kiedy kolejny koniec świata?
pewnie trzeba zajrzeć na wiki do jakichś przepowiedni... nie dalej niż w 2050, myślę, że wcześniej.
5. Jesteś marzycielem czy raczej realistą?
pół na pół. kocham snuć niestworzone plany, ale kiedy przychodzi do zajęcia się życiem na poważnie, twardo stoję na ziemi i wkurwia mnie gadanie bzdur dlatego, że coś się komuś wydaje, a nie użył logicznego myślenia do rozpoznania sprawy.


1. pytanie mi się podobało: jesteś marzycielem czy realistą?
2. jakim gatunkiem gra Ci się najfajniej?
3. oglądałoś filmy oscarowe?
4. a będziesz oglądać galę?
5. pączki czy faworki?


RE: 5 pytań - Giza - 02-03-2014

Ja wiem, że Krym należał wcześniej do Rosji i jest bardziej rosyjski niż ukraiński, mówiąc o zachowaniu Rosji, miałam na myśli ignorowanie przez Putina głosów z zewnątrz i robienie co mu się żywnie podoba. xd

1. pytanie mi się podobało: jesteś marzycielem czy realistą?
~różnie, czasem przychodzą też te dni, w których bardziej jestem realistką. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, przewagę stanowi jednak u mnie bycie marzycielem.

2. jakim gatunkiem gra Ci się najfajniej?
~generalnie mam całe mnóstwo OCek, oczywiście nie jednego gatunku. Są tu ludzie, elfy, wampiry, wilkołaki, duchy, smoki, konie, psy, wilki, ptaki, szczury, lwy... i szczerze mówiąc trudno mi powiedzieć. Tak na prawdę chyba nie stanowi dla mnie różnicy jakim gatunkiem gram.

3. oglądałoś filmy oscarowe?
~z tych nominowanych to na palcach jednej ręki mogę policzyć ile z nich widziałam.

4. a będziesz oglądać galę?
~jak zwykle nie.

5. pączki czy faworki?
~hm... ogólnie nie lubię słodyczy... i wybór tutaj jest dość trudny, ale chyba skłaniam się ku faworkom.

_

1. Wymienisz trzy postacie, które stworzyłeś/aś i darzysz je szczególną sympatią/sentymentem?
2. Co wg Ciebie stanowi największą wartość człowieka?
3. Światło księżyca czy światło słońca?
4. Wierzysz w duchy?
5. Podaj trzy rzeczy, bez których żyć nie możesz.


RE: 5 pytań - Ariusz - 02-03-2014

1. Wymienisz trzy postacie, które stworzyłeś/aś i darzysz je szczególną sympatią/sentymentem?
-Rowena, na pewno! Oryginalnie jest człekiem, shapeshifterem (druga forma kiś duży kot, którego gatunek i design zmieniał się wiele razy). Istnieje od może i zaledwie 4 lat, ale jest opracowana od 3, 4 pokolenia w tył, i cała masa odgałęzień w szerz, przez sposób wychowywania, relacje z rodzeństwem, reakcje na przestrzeni jej życia wobec napotkanych przełomów, stosunek do pełnienia przez siebie władzy i poglądu na wolność, siłę i strach, ilości osób w których się zauroczyła, ukochanej klaczy i dwugłowego kunia, wzrostu, wagi , figury, włosów swej długości i struktury, aż po fakty takie iż nóg nie pokaże nikomu prócz najbliższemu ukochanemu, fetyszy do posiadania partnera będącego bi, byciem w związku i łóżku uległym czy dominującym również na przestrzeni życia, poważne uzależnienie od czekolady, do której nawet w jej wymiarze nie ma dostępu, ulubionego kwiatu, faktu iż w dzieciństwie nie miała grzywki, designu masy kiecek, pokrewieństwa z ex-trup-mężem i wiele, uwierzcie, wiele innych!
Druga postać to (ha-ha) Cziko. Tak, Cziko, stworzony w wieku lat 12, komiks o nim mieści się na stronach 6-ściu zeszytów 80-cio kartkowych, sukcesywnie kontynuowanym przez lat 2? Fabuła była miszungiem Rudolfa czerwononosego, złotego kompasu, harry'ego pottera, amerykańskiego smoka, sporej części internetu i moich własnych shizów (łał, aż na samym końcu xD).
Trzecia postać hm... ciężko wybrać z 400-stu jeśli liczyć wraz z tymi wszystkimi z podstawówki, czy przedszkola... Ah! Tak! Wróćmy do przedszkola! W tamtych latach ukochałam tuż po husky, rasę golden retriver i stworzyłam sobie takiego psiego bohatera, bez żadnej mocy. W kółko rysowałam jak ratuje jedno durne niemowlę z pożaru. Później, w podstawówce stworzyłam "kontynuację" jak dzieciak dorasta i psa szuka, bo zabrano go ówcześnie myśląc iż bobasowi chciał wyrządzić krzywdę. Samolotem go chciano przetransportować do Afryki (nie pytajcie), lecz ten wydostał się porywając spadochron i szczęśliwie lądując na jakiejś wyspie... Nie kwestionujcie tego xD
2. Co wg Ciebie stanowi największą wartość człowieka?
-To jest pytanie, które rozważano na przestrzeni setek jak nie dłużej lat, a ty się pytasz o to mnie? Serio? Jednego z największych hipokrytów w swym środowisku? Ach... Poza tym, termin "wartość" w człowieku nie do końca do mnie przemawia?
3. Światło księżyca czy światło słońca?
-Światło księżyca TO światło słońca.
4. Wierzysz w duchy?
-Takie prześcieradłowe? Nope. Jeśli rzec, czy wierzysz w dusze- yap
5. Podaj trzy rzeczy, bez których żyć nie możesz.
-Tlen podejrzewam... Woda, yup, bez niej się nie obejdzie. Ciepełko i światło jakiejś przyjaznej gwiazdy też raczej niezbędne.


1. Czy masz jakieś postacie, których zwyczajnie nienawidzisz i najchętniej byś je usunęło z eteru, ale zwyczajnie nie masz serca?
2. GG vs Skype
3. Ulubiony kolor w aspekcie garderoby?
4. Choć lektury szkolne często są wrzodem na tyłku i przeszkadzają w delektowaniu się pozycjami, które chcemy przeczytać sami z siebie- masz jakąś ulubioną lekturę szkolną, bądź choć taką, którą uważasz za sensowną?
5. Czy uważasz iż uczniowie szkół średnich w obecnych czasach mają się łatwiej, czy też może trudniej, względem lat przeszłych?


RE: 5 pytań - Giza - 02-03-2014

1. Czy masz jakieś postacie, których zwyczajnie nienawidzisz i najchętniej byś je usunęło z eteru, ale zwyczajnie nie masz serca?
~chyba nie. Posiadam wiele postaci, które w trakcie prowadzenia, czy też tworzenia wyzywam od najgorszych, ale mimo to czuję do nich jakąś tam sympatię. Wydaje mi sie, że nie.
2. GG vs Skype
~gg, choć skypem nie pogardzę.
3. Ulubiony kolor w aspekcie garderoby?
~czerń, biel, błękit. Najlepiej stonowane kolory.
4. Choć lektury szkolne często są wrzodem na tyłku i przeszkadzają w delektowaniu się pozycjami, które chcemy przeczytać sami z siebie- masz jakąś ulubioną lekturę szkolną, bądź choć taką, którą uważasz za sensowną?
~Boska Komedia Dantego oraz Zbrodnia i Kara Dostojewskiego.
5. Czy uważasz iż uczniowie szkół średnich w obecnych czasach mają się łatwiej, czy też może trudniej, względem lat przeszłych?
~to zależy, jeśli idzie o naukę to nie sądzę by było gorzej. Poza tym, że np względem naszych rodziców nikt nie wmusza nam rosyjskiego ani z deka przekłamanej historii, to w matmie, fizyce czy biologi nic się raczej nie zmienia. Niektóre lektury może się zmieniły. Parę lat wstecz na pewno było łatwiej, ze względu na nieobowiązkową matematykę na maturze. Zrobić prezentację na polski to nic wielkiego właściwie, języków da się wyuczyć. Uczeń nie musiał wybierać przedmiotu dodatkowego. Teraz ta matma to taki przesiew jest. Przez to mniej osób idzie na studia. Poza ty, w kolejnych latach matura znów się zmieni i dopiero ci, co obecnie są w 1 klasie czy 2(lub nie ma jeszcze tego rocznika w liceach, nie wiem, nie znam się) będą mieli trudno. Ponieważ muszą wybrać dodatkowo obowiązkowo jeden przedmiot rozszerzony już w 1 klasie. Wniosek, jest nieco trudniej jeśli idzie o maturę, ale będzie jeszcze trudniej.

___

1. Co powiesz na temat programów mających na celu "wyławianie talentów", typu X Factor, Mam Talent, czy innych tego typu programikach?
2. Masz ulubioną postać z kreskówki z dzieciństwa? Jaką?
3. Czego najbardziej nie lubisz i nie jesteś w stanie tolerować?
4. Zapachy słodkie czy stonowane?
5. Jesteś miłośnikiem wszystkich istotek na tej ziemi czy może jednak jest zwierzątko, którego nie lubisz?


RE: 5 pytań - Ariusz - 02-03-2014

1. Co powiesz na temat programów mających na celu "wyławianie talentów", typu X Factor, Mam Talent, czy innych tego typu programikach?
-Telewizji prócz wiadomości i kreskówek, które lubię i sobie cenię, a akurat lecą, czy też seriale typu Bones etc bo matka sobie włączyła, nie oglądam, ale wiesz co twierdzę? Iż wygrywają ci, co przyniosą zysk i łatwiej staną się gwiazdami, ci, których ukocha publika, z którymi łatwiej się coś pocznie.
2. Masz ulubioną postać z kreskówki z dzieciństwa? Jaką?
-Uch, ulubioną? ;-; nie każ mi wybierać :"D z żółwi ninja np Donnie, kochałam "było sobie życie" wszystkich równo xD, z klanu na drzewie też jak wybrać kogoś? Bądź atomówek? Wymieniać klasyki CN mogę czy też później fox kids (jetix), nicka nie oglądałam. Nie, nie wybiorę xD
3. Czego najbardziej nie lubisz i nie jesteś w stanie tolerować?
-...Nie mam pojęcia czemu pierwsze nasunęło mi się spóźnialstwo, a później smród xD również przeczenie sobie i ciągły wymóg udowadniania "miłości" w przyjaźni (baby tak mają znacznie zbyt często)
4. Zapachy słodkie czy stonowane?
-Stonowane, a najbardziej to zapachy takie jak mięso, czy dziwne maści! Ale wiele, wiele innych, och, zapachy to dla mnie poezja!
5. Jesteś miłośnikiem wszystkich istotek na tej ziemi czy może jednak jest zwierzątko, którego nie lubisz?
-Komarnica ._. Niech to sobie żyje, byle DALEKO ode mnie

1. Bardziej komfortowo czujesz się w mieście, czy też może na niezamieszkałej przestrzeni?
2. Boisz się jakiegoś zwierzęcia? (pomińmy wstręt, wobec takich np pająków czy pędraków. Chodzi mi o strach)
3. Byłoś dzieckiem bardziej w typ takiego chodzenia po drzewach, szlajania się gdzie dusza zawiedzie i zawsze poobijane kolana, czy grzeczne dziecko, każdy zawsze wiedział gdzie jesteś, a w ogóle to ludzie patrzą więc zachowajmy trochę godności? (oceny w szkole tu absolutnie nie są wyznacznikiem xD)
4. Nie twierdzisz może iż zbyt wielu ludzi, szczególnie nastolatków, uznaje każde swoje małe zboczenie czy bojaźń, byle problem już za fobię/ syndrom, depresję etc?
5. Bardziej ufasz kablom, dyskietkom, pen-drivom, płytkom itd., czy może "chmurze" etc?


RE: 5 pytań - Giza - 02-03-2014

1. Bardziej komfortowo czujesz się w mieście, czy też może na niezamieszkałej przestrzeni?
~W dużym mieście w ogóle się nie czuję. Nie cierpię ich. W małych miastach (w małym własnie mieszkam), czuję się zdecydowanie lepiej. Życie w małym mieście mi nie przeszkadza. Jednak zdecydowanie najlepiej czuję się poza miastem, najlepiej na wsi.

2. Boisz się jakiegoś zwierzęcia? (pomińmy wstręt, wobec takich np pająków czy pędraków. Chodzi mi o strach)
~Strachem raczej nazwać tego nie mogę. Nie sądzę bym bała się zwierząt, choć wiadomo, nie ze wszystkimi miałam do czynienia. Jednak jako, że mam styczność ze zwierzętami bardzo często, czasami z nimi pracuję, zajmuje się nimi, czasem zdarza mi się ratować ptaki xd, trudno mi się ich bać. Mimo to odczuwam zdrowy respekt przed nimi, zwłaszcza przed dużymi. Trudno nie czuć respektu przed bykiem albo krową (kiedyś taka jedna zaatakowała moją matkę i nie przestała za nią biec, póki nie walnęła głową w zamknięte drzwi stodoły). Przed koniem też trzeba, bo koń to tylko koń i mówcie sobie co chcecie - och, bo z koniem trzeba mieć wspólny język,trzeba umieć go zrozumieć i w ogóle, kwiatki, słodkości, rzyganie tęczą, ale jak strzeli takiemu coś do łba przy was to inaczej będziecie śpiewać. To samo zresztą tyczy się psów. Pies jest mniejszy, wiadomo, nie kopnie Cię w brzuch, ani nie wciągnie zębami za skórę do boksu(przypadek z autopsji, nie mój, znajomej, ja zaś byłam świadkiem), ale tak jak koń, co pies to charakter. Nie każdy pies jest taki sam i trzeba podchodzić do nich z rezerwą. Są ludzie, którzy są w stanie aprobować każdego psiaczka, który stanie im na drodze, a ja powiem STOP. Przykład pierwszy z brzegu - pies mojej przyjaciółki. Typowa agresja lękowa po przebytej traumie - jeden z tych psów z odzysku, których cholerka szkoda człowiekowi ulżyć i uśpić. Piesek, który początkowo daje się głaskać i jest wszystko okey, aż nagle coś jej nie podpasuje i od razu zębami chwyta za rękę. Nawet ptaki bywają niebezpieczne. Zwykły kogut potrafi nieźle człowieka urządzić (przykładem znów moja matku), głupia papuga umie udziabać do krwi jak jej się coś nie spodoba (przykład moje znajome, które próbowały zaprzyjaźnić się z moimi świętej pamięci papugami). Ptak ma ostry dziób i pazurki i zmuszony do ostateczności ich używa. Poza tym przed zwierzętami egzotycznymi wypadałoby mieć respekt. Czy to iguana, która zaciekle potrafi się bronić, czy to pyton, któremu nie można ufać w 100%.

3. Byłoś dzieckiem bardziej w typ takiego chodzenia po drzewach, szlajania się gdzie dusza zawiedzie i zawsze poobijane kolana, czy grzeczne dziecko, każdy zawsze wiedział gdzie jesteś, a w ogóle to ludzie patrzą więc zachowajmy trochę godności? (oceny w szkole tu absolutnie nie są wyznacznikiem xD)
~byłam raczej dzieckiem z rodzaju rebel xD

4. Nie twierdzisz może iż zbyt wielu ludzi, szczególnie nastolatków, uznaje każde swoje małe zboczenie czy bojaźń, byle problem już za fobię/ syndrom, depresję etc?
~z jednej strony chyba nie powinnam oceniać, bo sama cierpię na nerwicę, depresję i fobie, napady lękowe, histerie, stany maniakalne, które zresztą leczę psychiatrycznie często ciężkimi lekami (m.in. słynnym lekiem na wszystko, zielono-żółtymi ciućkami szczęścia, znanymi pod nazwą towarową Prozac). Dlatego jeśli ktoś mówi, że podejrzewa u siebie takie problemy, to nie skreślam tego automatycznie. Jednak przyznam, że są dzieci, które uporczywie szukają sobie problemów... jak to potrafi człowieka dobić czasem... Siedzi Ci taki i biadoli, jak to mu źle i niedobrze i w ogóle. Boż, na prawdę, ludzie czasem mają tak śmieszne problemy. A weź coś sobie ponarzekaj jak to człowiek, to powiedzą Ci, że "chcieliby mieć takie problemy". Srly? Bo nie sądzę.

5. Bardziej ufasz kablom, dyskietkom, pen-drivom, płytkom itd., czy może "chmurze" etc?
~ufam raczej pamięci przenośnej.

__

1. Wiśniowa cola czy tradycyjna?
2. Jesteś fanką 100% zdrowego jedzenia, czy pozwalasz sobie czasem na fast foody?
3. Co sądzisz o agresywnych wegetarianach i veganach? Zwłaszcza, gdy mówią, że człowiek "to zwierzę roślinożerne, tylko je mięso bo po prostu lubi"?
4. Cofnęłabyś się do czasów podstawówki albo przedszkola?
5. Twój ulubiony rodzaj literacki?


RE: 5 pytań - Khayaal - 02-03-2014

1. Wiśniowa cola czy tradycyjna?
jeśli mam cytrynkę, to zwykła, jeśli nie mam, to wiśniowa.
2. Jesteś fanką 100% zdrowego jedzenia, czy pozwalasz sobie czasem na fast foody?
mój kot je zdrowsze, lepiej zbilansowane jedzenie ode mnie. tyle na ten temat.
poza tym najlepsze jest tłuste i smażone - i to wcale nie jest tożsame z fastfoodem.
3. Co sądzisz o agresywnych wegetarianach i weganach? Zwłaszcza, gdy mówią, że człowiek "to zwierzę roślinożerne, tylko je mięso bo po prostu lubi"?
wchodzę natychmiast w agresywnego mięsożercę z wyśmiewaniem ich włącznie, że wegetarianin to stare indiańskie słowo na frajera. bo jestem absolutnym mięsożercą; znacie takie uczucie nienasycenia, nie głodu jako bólu brzucha, tylko niedostarczenia jedzenia organizmowi? np. jak się wypije kilka litrów soku zamiast zjeść obiad, to w żołądku nie burczy, ale nie jest się nasyconym. ja tak mam, jeśli nie zjem mięsa.
sałatki, ziemniaki/kasze/ryże, sosy itp. to dla mnie takie większe przyprawy do mięsa. wolę wpieprzyć paczkę suszonej wołowiny niż ciastka (choć kocham słodycze).
nie mam oporów przed odpłacaniem pięknym za nadobne. ja ich nie zmuszam, żeby jedli mięso, więc niech oni odwalą się od mojego menu. bo rozmowa (która i tak skazana jest na porażkę w obie strony) to coś innego niż butowanie.
4. Cofnęłabyś się do czasów podstawówki albo przedszkola?
nie, za to z miłą chęcią do czasów gimnazjum. i w zasadzie nic bym nie zmieniła, było świetnie i mocno ukształtowało mnie jako człowieka.
5. Twój ulubiony rodzaj literacki?
wszystkie xD najwięcej czytam epiki, uwielbiam oglądać realizację dramatów, liryka dotyka duszy.


1. króliki czy zające?
2. gdyby kot łaził Ci po biurku w chwili pisania czegoś mało ważnego (np. tego posta), zrzuciłobyś go czy pozwoliło łazić?
3. znajomości internetowe?
4. związki na odległość?
5. miewasz koszmary?


RE: 5 pytań - Ariusz - 02-03-2014

/Kaj, ubiję xD ale już trudno~/

1. króliki czy zające?
-Oj no D: zajączki są uroczymi pulpami i potrafią mieć charakterek, acz rysować bym na przykład wolała zająca!
2. gdyby kot łaził Ci po biurku w chwili pisania czegoś mało ważnego (np. tego posta), zrzuciłobyś go czy pozwoliło łazić?
-Absolutnie pozwoliłabym mojej jak i każdej innej i innemu kotu zostać~
3. znajomości internetowe?
-Boję się je spotkać w realu jak jasny...gwint! Acz absolutnie nie tępię, jak ktoś nie ma oporów i nie tchórzy, proszę bardzo ;w;
4. związki na odległość?
-Większość jakie znam upadło
5. miewasz koszmary?
-Ktoś nie miewa?

1.Malaga tikitaki czy kasztanki?
2. Klej! W spreju, sztyfcie czy tubce?
3. Laptop vs komputer stacjonarny?
4. Najulubieńsza przeglądarka?
5. Lubisz wysiłek fizyczny, wf, sporty (nie mówię, że wszystkie, ale choć swój jeden, czy dwa), czy też może myśl o jakimkolwiek wysiłku tylko mocniej trzyma cię w fotelu pozwalając spokojnie pić herbatę?


RE: 5 pytań - Giza - 02-03-2014

aj, dodałam jako druga xD

1.Malaga tikitaki czy kasztanki?
~nic, nie lubię ich wcale xD

2. Klej! W spreju, sztyfcie czy tubce?
~w sztyfcie, zdecydowanie. Co mnie to, że nie nadają się do niczego innego jak do papieru xD

3. Laptop vs komputer stacjonarny?
~zależy do czego. Stacjonarka zdecydowanie wygrywa jeśli idzie o gry, programy graficzne i w ogóle. Laptop jest lepszy do pracy, gdyż jest mobilny. Choć ostatnio więcej czasu spędzam przed lapkiem, więc chyba laptop.

4. Najulubieńsza przeglądarka?
~kiedyś firefox, acz się sknocił. potem chrome, ale z lenistwa przeszłam na operę.

5. Lubisz wysiłek fizyczny, wf, sporty (nie mówię, że wszystkie, ale choć swój jeden, czy dwa), czy też może myśl o jakimkolwiek wysiłku tylko mocniej trzyma cię w fotelu pozwalając spokojnie pić herbatę?
~jako astmatyk nienawidzę wfu i wysiłku fizycznego xd wolę tę drugą opcję. Chyba, że chodzi o jazdę konną, wtedy z miłą chęcią się zmuszam.
__

1. Ulubiony język zagraniczny?
2. Podoba Ci się polski dubbing?
3. Gdybyś miała/miał możliwość wybrania universum, w jakim mógłbyś/mogłabyś żyć, do jakiego byś się udała? Oczywiście nie byłoby odwrotu.
4. Gdyby rasy fantasy były prawdziwe, kim byś był/a? Zostałbyś/zostałabyś człowiekiem?
5. Co najbardziej lubisz rysować?


RE: 5 pytań - Khayaal - 02-03-2014

1. Ulubiony język zagraniczny?
francuski, arabski, angielski? suahili? jest tak dużo języków, których nie znam...
2. Podoba Ci się polski dubbing?
w kreskówkach zwykle tak, w filmach "dorosłych" zawsze jest porażką.
3. Gdybyś miała/miał możliwość wybrania universum, w jakim mógłbyś/mogłabyś żyć, do jakiego byś się udała? Oczywiście nie byłoby odwrotu.
ciężkie pytanie... waham się między Doctorem Who a Supernatural. ale bezpieczniejszym uniwersum jest chyba Doctor, ciężej w nim zginąć xd i mniej się boję, i więcej zależy od moich zdolności i przytomności umysłu.
4. Gdyby rasy fantasy były prawdziwe, kim byś był/a? Zostałbyś/zostałabyś człowiekiem?
zawsze chciałam mieć skrzydła.
5. Co najbardziej lubisz rysować?
nic :c lubię rysować, ale ewidentnie mi to nie wychodzi, więc zamiast rzemieślniczo wyrobić sobie dłoń, zamazuję w efekcie wszystko i nie zostaje nic.
chociaż nie, lubię swoje abstrakcje.




1. o czym najbardziej lubisz pisać?
2. jakiego artystę muzycznego ostatnio katujesz?
3. chciałobyś spotkać kosmitę?
4. kot kładzie mi się na ręce, chcesz go pozdrowić? xd
5. będziesz głosowało w wyborach, w których będziesz mogło?