Król Lew PBF
5 pytań - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Gry forumowe (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: 5 pytań (/showthread.php?tid=222)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: 5 pytań - Derion - 10-03-2014

1. Skoro jesteśmy przy serialach, to też wymień seriale, które oglądasz.
Żadnych. W czasie przygotowywania dyplomu i zakuwania do matury wciągnęłam się w SOA w ramach odreagowania, ale nawet nie obejrzałam do końca. Nie mogłam się doczekać, kiedy Jax zgoli łepetynę i zacznie wyglądać jak człowiek, ale jak widać nie dotrwałam do tego sezonu... muzyka ze mną została i tapety na pulpicie.
2. Ulubione filmy?
Nieeee, za dużo... poza tym hejcę toplisty, bardzo hejcę, dla siebie żadnych nie robię. Pewnie ominę coś najważniejszego, eh, ale dobra, to mi się nasuwa na myśl: The Crying Game, Blade Runner, Shallow Grave, Magnolia, Oldboy (2003 of kors), ale jest tego w cholerę, te wymieniłam, bo każdy obejrzałam więcej niż by wypadało razy (o kurde, powinnam więc dopisać Kosmiczny Mecz, który postanowiłyśmy z siostrą oglądać codziennie przez całe wakacje, kiedy byłyśmy w podstawówce...)
3. Ulubiona potrawa?
Ni mam ulubionej. Budyń lubię.
4. Lubisz czarny humor?
Beczę z niego.
5. Lubisz gry planszowe/karciane/książkowe?
Książkowe...? nie wiem, co masz na myśli... ale pozostałe, to hm... no planszowe mnie już raczej nie kręcą, czasem się zdarzają jakieś ciekawe w stylu "Rekinów Biznesu", ale nie grywam nagminnie, żeby mieć w tym jakieś rozeznanie. Karciane? Nie mam okazji, aczkolwiek w pokera udało mi się ograć cały "stół" (który był futerałem od gitary) w drodze na pewien obóz w pociągu. Nie, nie grałam z małpami.



Co cię dzisiaj spotkało dobrego?
Na co chciałabyś/chciałbyś mieć więcej czasu?
Co cię frustruje podczas pisania rp?
Co lubisz w pisaniu rp?
Masz pomysł na przyszłość swojej postaci = czy planujesz dla niej coś dalekosiężnie?


RE: 5 pytań - Koho - 10-03-2014

Co cię dzisiaj spotkało dobrego?
~obawiam się, że nic. O, książkę kupiłam.

Na co chciałabyś/chciałbyś mieć więcej czasu?
~na sen. Poza tym wcale. Posiadam podzielną uwagę na tyle, że żeby się nie nudzić muszę robić kilka rzeczy na raz. Kiedy mam za dużo czasu zaczynam za dużo myśleć a to nie jest dobre dla mojego zdrowia psychicznego.

Co cię frustruje podczas pisania rp?
~chyba moment, w którym drugi gracz nie zrozumiał o co chodziło mojej postaci, albo kiedy muszę na siłę pchać fabułę do przodu, bo osoba pisząca ze mną nie wykazuje większego zaangażowania i gra się nie klei.

Co lubisz w pisaniu rp?
~o ile mam wenę, to moment, w którym moja kolej na pisanie. Nie umiem pisać rewelacyjnych postów, ale bardzo lubię wczuwać się w najróżniejsze postaci i je odgrywać w grze. Zaczynam być wówczas tą postacią, a nie sobą.

Masz pomysł na przyszłość swojej postaci = czy planujesz dla niej coś dalekosiężnie?
~obecnie wiem tylko jak Tobo miałby wyglądać w przyszłości. Poza tym na razie wcielam tę postać w życie i dopiero potem pewnie coś wymyślę.


1. Wolność słowa i głód czy morda w kubeł ale pełny żołądek?
2. Disney czy Dreamworks?
3. Czy są na tym świecie rzeczy, o których filozofom się nie śniło?
4. Wierzysz w cokolwiek nadnaturalnego? Niekoniecznie jakiś jeden wielki absolut, cokolwiek poza normalnym poznaniem.
5. Smak słodki czy słony?


RE: 5 pytań - Felija - 23-03-2014

1. Wolność słowa i głód czy morda w kubeł ale pełny żołądek?
Co mi po wolności słowa, skoro umieram z głodu? Wydaje mi się logicznym, że najpierw należy zaspokoić te podstawowe potrzeby, żeby w ogóle jakoś funkcjonować.
2. Disney czy Dreamworks?
Ba, że Disney, choćby za stworzenie tylu unikatowych postaci i napisanie mnóstwa pięknych piosenek.
3. Czy są na tym świecie rzeczy, o których filozofom się nie śniło?
Wiadomo. Zakładam, że istnieje jeszcze mnóstwo absurdalnych powiązań, nad którymi nikt nigdy się nie zastanawiał.
4. Wierzysz w cokolwiek nadnaturalnego? Niekoniecznie jakiś jeden wielki absolut, cokolwiek poza normalnym poznaniem.
Jestem katoliczką, a więc tak, wierzę.
Ale zjawiska paranormalne, wróżki etc. to pic na wodę.
5. Smak słodki czy słony?
Zazwyczaj słodki, ale czasem mam go dość i wówczas preferuję słone potrawy.

1. Co sądzisz o tej całej gadaninie nt. nadchodzącej 'wojny'?
2. Jakie masz plany na wakacje?
3. W jakim stopniu utożsamiasz się ze swoją postacią/postaciami z KL?
4. Dusza towarzystwa czy szara myszka?
5. Z czego jesteś najbardziej dumny/a?


RE: 5 pytań - Soth - 23-03-2014

1. Co sądzisz o tej całej gadaninie nt. nadchodzącej 'wojny'?

Uważam, ze to jest całkiem prawdopodobne. Aczkolwiek, denerwują mnie posty typu, że czekamy tylko an to, aż Putin najedzie na Polskę.

2. Jakie masz plany na wakacje?

Zarobić. Gdziekolwiek. Cokolwiek.

3. W jakim stopniu utożsamiasz się ze swoją postacią/postaciami z KL?

Częściowo. Jakby nie patrzeć w charakterach moich poszczególnych postaci można się dopatrzeć identycznych cech co w mojej osobie

4. Dusza towarzystwa czy szara myszka?

Stawiam raczej na to drugie. Aczkolwiek ci co mnie znają mają podzielne zdania.

5. Z czego jesteś najbardziej dumny/a?

Z tego, że jeszcze żyję o zdrowych zmysłach. Srsly, niby nic, ale patrząc na cały mój życiorys, to z tego mam prawo być dumnym.


1. Czy cokolwiek o czym marzyłeś w swoim życiu, spełniło się?
2. Uważasz, że gdyby pozbawiono cię możliwości kontaktu z drugim człowiekiem na odległość, przeżyłbyś?
3. Dostajesz możliwość wskrzeszenia dowolnej osoby. Jednak jest jeden haczyk: Zginęłaby losowa osoba na świecie. Skorzystałbyś?
3. Nieśmiertelność byłaby dla ciebie darem czy przekleństwem?
4. Czy kłamstwo jest złe?
5. A teraz pytanie dnia: Co byłbyś w stanie poświecić aby ocalić siebie?


RE: 5 pytań - Khayaal - 24-03-2014

1. Czy cokolwiek o czym marzyłeś w swoim życiu, spełniło się?
moje życie nie składa się z problemów, tylko z questów. kumpel tak stwierdził w chwili irytacji, gdy próbował mnie przekonać, że czegoś się "nie da" albo że jest "niemożliwe", a ja uparcie pokazywałam mu, że się da, tylko trzeba ruszyć dupę.
moje marzenia dotyczą rzeczy sprzecznych z prawami fizyki - chciałabym na przykład umieć latać - albo naprawdę nieprawdopodobnych (nie zostanę już kosmonautą... ale być może kosmicznym turystą, kiedyś, tak). cała reszta to plany na przyszłość. w ogólnych zarysach, większość daleko odsunięta w czasie. ale to plany.
przykłady? jako ośmiolatek widziałam jakąś tam komórkę Nokii i marzyłam, że kiedyś ją dostanę; faktycznie otrzymałam ją trzy lata później jako pierwszy telefon, w piątej klasie. w gimnazjum obiecałam sobie, że nauczę się arabskiego - oto jestem na studiach bliskowschodnich, czytam i mówię po arabsku. od "zawsze" (nie pamiętam, od kiedy) mówiłam, że po maturze wynoszę się do Krakowa i będę na UJ. studiuję tu dwa kierunki w trybie dziennym.
teraz planuję pojechać do Australii, zrobić licencję pilota (na awionetki, nic dużego) i kupić zamek. taki murowany. średniowieczny :P

2. Uważasz, że gdyby pozbawiono cię możliwości kontaktu z drugim człowiekiem na odległość, przeżyłbyś?
tak. również odwrotnie, gdyby pozostawiono mi kontakt tylko na odległość, pozbawiając bezpośredniego, przeżyłabym. wątpliwości mam przy tym, gdybym została absolutnie, dosłownie, całkowicie sama.

3. Dostajesz możliwość wskrzeszenia dowolnej osoby. Jednak jest jeden haczyk: Zginęłaby losowa osoba na świecie. Skorzystałbyś?
ktoś tutaj oglądał "Gdzie pachną stokrotki", hm?
nie skorzystałabym.

3. Nieśmiertelność byłaby dla ciebie darem czy przekleństwem?
odsyłam do wierszy Białoszewskiego na ten temat. szczególnie do dwóch:
https://www.facebook.com/MironBialoszewski/posts/10152881236920226
http://wiersze.bo.pl/bia%C5%82oszewski_miron/a_to_i_tak_taka_wieczno%C5%9B%C4%87___-2184.html

i w bonusie:
https://www.facebook.com/MironBialoszewski/posts/10152227650815226

4. Czy kłamstwo jest złe?
nie. jest narzędziem, tak jak młotek, nóż i dynamit.
zło jest cechą, wartością moralności, a moralność jest własnością świadomości. kłamstwo nie jest jednostką ani zbiorowością posiadającą świadomość, nie może więc wykazywać moralności - nie może więc cechować się ani dobrem, ani złem.
w moim postrzeganiu to tak, jakby spytać, czy drabina pamięta Twoje wakacje albo czy dachówki założyły już gniazda.

5. A teraz pytanie dnia: Co byłbyś w stanie poświęcić aby ocalić siebie?
dużo, prawdopodobnie więcej, niż w tej chwili przychodzi mi do głowy. instynkt przeżycia to cholernie mocna rzecz, a u mnie jest silny, zdrowy i ma się dobrze.


1. czy kusi Cię czasem, by udawać inną płeć niż Twoja rzeczywista? ewentualnie czy czyniłoś to? interesuje mnie, dlaczego.
2. jakie zwierzę chciałobyś kiedyś mieć?
3. bez czego obiad nie jest pełen?
4. w co chciałobyś pograć, ale nie masz jak?
5. czy życie ma sens?


RE: 5 pytań - Mora - 24-03-2014

1. Czy kusi Cię czasem, by udawać inną płeć niż Twoja rzeczywista? ewentualnie czy czyniłoś to? interesuje mnie, dlaczego.
Trudne pytanie, ale odpowiem. Jeśli np we fabule grasz meżczyzną lub samcem to trudno jest zagrać takową postać. Ja wolę być sobą nie kimś innym. W grze lub we fabule, lub opisując artykuł czasami udawam kimś innym. Ale niezbyt mnie to kusi.
2. jakie zwierzę chciałobyś kiedyś mieć?
Szczerze? Nigdy nie miałam psa.

3. bez czego obiad nie jest pełen?
Napoju i podstawowych składników.

4. w co chciałobyś pograć, ale nie masz jak?
Np, Wiedźmin :3 Nie mam wiedźmina.

5. czy życie ma sens?
Tak, życie ma sens. Choć jest ci ciężko nie poddawaj się. Walcz !

1. Co byś zrobił/a gdyby ci net padł.
2. Twoje obawy.
3. Twoje marzenie.
4. Ulubiony/e kolor/y
5. Jest optymistą czy odwrotnie?


RE: 5 pytań - Ariusz - 24-03-2014

1. Co byś zrobił/a gdyby ci net padł.
-Sprawdziłabym dlaczegóż go nie ma, następnie albo rozwiązała problem, albo zrestartowała lapka, a jeśli się okaże iż to problem serwera, to znów telefon do państwa i będą musieli przyjść, a w międzyczasie do użytku- sztyft LTE. Innymi słowy- odzyskałabym go.
2. Twoje obawy.
-Hm. Nie wiem czy posiadam jakieś poważniejsze.
3. Twoje marzenie.
-Coś co nie byłoby planem na przyszłość? Raczej nie. Same plany.
4. Ulubiony/e kolor/y
-Groszkowooo zielonyyy! Acz lubuję się w wielu, oj wielu.
5. Jest optymistą czy odwrotnie?
-Powiadałam iż jestem najszczęśliwszym pesymistą na świecie. Acz chyba to jednak zwyczajny realizm.


1. Ulubiony typ szamponu?
2. Do nauki/pracy słuchasz muzyki, czy musisz mieć absolutną ciszę?
3. Co uważasz o ludkach co jogging urządzają wzdłuż głupiej szosy, gdy to ani dla płuc ani stawów niezdrowe, a park/ las rzut kamyczkiem stąd?
4. Czy zdarzyło ci się na przestrzeni życia iż na dźwięk pewnego słowa wizualizuje ci się jakiś konkretny przedmiot/ byt z owym słowem niezwiązany? (np Gratis- a ty masz przed oczami wielkiego rudego kota)
5. Piosenka, która chodziła ci kiedyś po głowie, a jej zwyczajnie nie znosisz?


RE: 5 pytań - Khayaal - 26-03-2014

1. Ulubiony typ szamponu?
...skuteczny?

2. Do nauki/pracy słuchasz muzyki, czy musisz mieć absolutną ciszę?

wolę ciszę, zwłaszcza do nauki. w pracy mi to tak nie przeszkadza, jeśli nie potrzebuję całkowitej koncentracji.

3. Co uważasz o ludkach co jogging urządzają wzdłuż głupiej szosy, gdy to ani dla płuc ani stawów niezdrowe, a park/ las rzut kamyczkiem stąd?
że na pewno boją się wściekłych łasic i brakuje im kontaktu z człowiekiem, dlatego starają się o chociaż taki :(

4. Czy zdarzyło ci się na przestrzeni życia iż na dźwięk pewnego słowa wizualizuje ci się jakiś konkretny przedmiot/ byt z owym słowem niezwiązany? (np Gratis- a ty masz przed oczami wielkiego rudego kota)
być może w dzieciństwie, teraz nie przypominam sobie takiego słowa.

5. Piosenka, która chodziła ci kiedyś po głowie, a jej zwyczajnie nie znosisz?
The Rasmus "In The Shadows"


1. spóźniasz się na autobusy/inne takie?
2. lubisz spacery?
3. kiedy zaczyna się Twoje osobista wiosna? jest jakiś pstryczek w mózgu, który uruchamia poczucie, że to już?
4. czy podpis Ariusza nie jest Twoim zdaniem za długi? :x
5. co jest w życiu bez sensu?


RE: 5 pytań - Shyeiro - 26-03-2014

1. spóźniasz się na autobusy/inne takie?
- Spóźniała, dopóki nie kupiłam sobie deski. Teraz z deską zastępującą mi dwa autobusy w ogóle się nie spóźniam.
2. lubisz spacery?
- Nie, jestem typem lenia, jak mnie ktoś z domu nie wyciągnie to nie wyjdę, będę siedzieć i oglądać seriale.
3. kiedy zaczyna się Twoje osobista wiosna? jest jakiś pstryczek w mózgu, który uruchamia poczucie, że to już?
- W sumie to jak się robi tak ciepło, że od rana do wieczora latam w bluzce z krótkim rękawkiem i nie jest zimno, a temperatura albo rośnie, albo się nie zmienia. I tak było akurat w kalendarzowy dzień wiosny, yay.
4. czy podpis Ariusza nie jest Twoim zdaniem za długi? :x
- Nie, sama mam odrobinę krótszy na koncie Padme hahahahha c:
5. co jest w życiu bez sensu?
- Są dni, kiedy rzeczy bez sensu mogłabym wymieniać od rana do wieczora, ale teraz mam pustkę, zupełną.



1. W wolnym czasie- książka, czy dobry film?
2. W rysunku, wolisz styl cartoonowy czy bardziej realistyczny?
3. Co sądzisz o stylu grunge?
4. Byłeś/aś na pyrkonie, jak było?
5. Ulubione mityczne stworzenie? Dlaczego takie?


RE: 5 pytań - Derion - 26-03-2014

1. W wolnym czasie- książka, czy dobry film?
Film.
2. W rysunku, wolisz styl cartoonowy czy bardziej realistyczny?
Nie znoszę kopiowania rzeczywistości ze zdjęć, ani chamskiej kreskówki (to słowo przywodzi mi na myśl tylko papkę telewizyjną, nie animacje rysunkowe). Eh. Nie wiem. Bo zarówno kreskówka, jak i dążenie do realizmu mogę mieć swój charakter i to się dla mnie liczy; coś innowacyjnego, osobistego w rysunku.
3. Co sądzisz o stylu grunge?
Nirvany słucham namiętnie, więc no.
4. Byłeś/aś na pyrkonie, jak było?
Nie byłam, więc nie wiem.
5. Ulubione mityczne stworzenie? Dlaczego takie?
Grecka chimera. Uh, pokochałam ją zobaczywszy tę brązową rzeźbę, Chimerę z Arezzo. Cudowna, nieskrępowana abstrakcja.



Idąc, wolisz mieć drugą osobę po lewej, czy po prawej stronie?
Jak się zachowujesz przy nowo poznanym człowieku?
Skisłe powietrze w tramwaju, czy autobusie?
Co byłoby największą tragedią dla Twojej postaci z forum?
Co byłoby największą radością dla Twojej postaci z forum?


RE: 5 pytań - Ariusz - 26-03-2014

Idąc, wolisz mieć drugą osobę po lewej, czy po prawej stronie?
-Oj po prawej!
Jak się zachowujesz przy nowo poznanym człowieku?
-Myślę, że tak jak normalnie, już z marszu robiąc z siebie idiotę, by potem ktoś się nie rozczarował :"D
Skisłe powietrze w tramwaju, czy autobusie?
-Nienawidzę autobusów więc jeśli mam wybierać to tramwaj
Co byłoby największą tragedią dla Twojej postaci z forum?
-Ari- coś związanego oczywiście z Nkirumą. nie wiem co. Śmierć nawet nie największą, bardziej gdyby się okazało iż wartości jakich uczył nagle sam zagiął albo coś
-Eleri- ...jakby ktoś ją pokochał a potem odtrącił zwyczajnie, tak
-Meto- em... nie mam pojęcia... nie ma już raczej nic do stracenia ni... uh... chyba tylko gdyby znów przez jego złą decyzję albo zbyt późne działanie, ułomność zginął/ został pokrzywdzony ktuś na kim mu zależy
Co byłoby największą radością dla Twojej postaci z forum?
Ari-No chyba wtulenie się w grzywę nkiriego "D
eleri- związek i dzieci hyh
Meto- hm. wrócenie do domu hyh

1. Pojechałobyś na wakacje z kimś z forum? Tak np na obóz albo coś?
2. Placuszki z jabłuszkiem vs ziemniaczane
3. Czy tylko ja dziś zupełnie nie potrafię się na niczym skupić?
4. Ulubiona kultura? (osobista hue hue)
5. Głaskałoś kiedyś szynszylę?


RE: 5 pytań - Skanda - 26-03-2014

1. Pojechałobyś na wakacje z kimś z forum? Tak np na obóz albo coś?
Eeee nie wiem, to w sumie nawet nie kwestia czy to ktoś z forum, czy z mojej szkoły, czy inny. Sama wizja-poniekąd-przymusu spędzenia z kimś tak dużej ilości czasu byłaby dla mnie dosyć przytłaczająca, zwłaszcza, że bardzo cenię sobie przestrzeń osobistą i samodzielne decydowanie o tym, kiedy jestem sama, a kiedy z człowiekami.
2. Placuszki z jabłuszkiem vs ziemniaczane
ziemniaczane
3. Czy tylko ja dziś zupełnie nie potrafię się na niczym skupić?
Pytasz o to osobę, która potrafi ze swojej niemożności godzinę przeleżeć, patrząc się w sufit.
4. Ulubiona kultura? (osobista hue hue)
Yyyy, eeee. Może cykladzka? Idole były spoko.
5. Głaskałoś kiedyś szynszylę?
Ni, ale brzmi kusząco.


1. Muzyka klasyczna? Jak tak, to jacy wykonawcy?
2. Ulubione lektury szkolne?
3. Gapienie się w gwiazdy?
4. Potrafisz się zmobilizować z własnej inicjatywy czy muszą raczej zadziałać bodźce środowiskowe?
5. Lubisz swoje miasto?


RE: 5 pytań - Manuela - 28-03-2014

1. Muzyka klasyczna? Jak tak, to jacy wykonawcy?
Ym, czasem się słucha, ale to tak bardziej przelotnie, więc wykonawców nie kojarzę zupełnie.
2. Ulubione lektury szkolne?
O, o niee. Najbardziej to mi się chyba podobały te z podstawówki... No, nie mogę się pochwalić namiętnymi uczuciami do lektur szkolnych, bo zawsze brakowało mi na nie czasu... acz nie znaczy to, że gdzieś ich tam koniec końców nie upychałam, choć czytałam mało chętnie.
3. Gapienie się w gwiazdy?
O, tak. Szczególnie w Bieszczadach ;w;
4. Potrafisz się zmobilizować z własnej inicjatywy czy muszą raczej zadziałać bodźce środowiskowe?
A nawet potrafię, choć bywa trudno.
5. Lubisz swoje miasto?
Wieś c: Raczej lubię, dużo tu pól i koników, o wiele lepiej mi tu niż w mieście. Ale gdybym miała wybierać, to z pewnością wybrałabym inną.

1.Masz w swoim pokoju jakąś dziwną rzecz/przedmiot z nietypową historią?
Jaki? .w.
2.Jakbyś mogło na jeden dzień zmienić się w jakiegoś zwierzaka, to którego byś wybrało?
3.Miejsce, które najbardziej pragniesz odwiedzić?
4.Co poprawia Ci nastrój?
5.Słuchałoś kiedyś szant? .w.


RE: 5 pytań - Derion - 29-03-2014

1.Masz w swoim pokoju jakąś dziwną rzecz/przedmiot z nietypową historią?
Jaki? .w.

Suche truchełko konika morskiego, które moja znajoma znalazła na plaży we Włoszech i przywiozła mi owinięte w chusteczkę higieniczną, w pudełku po łyżce ;-;
2.Jakbyś mogło na jeden dzień zmienić się w jakiegoś zwierzaka, to którego byś wybrało?
Lewka.
3.Miejsce, które najbardziej pragniesz odwiedzić?
Doczekać się nie mogę! Winterthur.
4.Co poprawia Ci nastrój?
Jak ktoś się do mnie uśmiechnie. Szczerze.
5.Słuchałoś kiedyś szant? .w.
Nieee lubię.




1. Czy zaatakowało cię kiedyś jakieś psisko?
2. Jazda na rowerze, czy jogging?
3. Jaki musi być drugi człowiek, żebyś chciał/chciała go bliżej poznać?
4. Co cię zniechęca do kontaktu z jakąś osobą?
5. Co cię jutro spotka przyjemnego?


RE: 5 pytań - Frost - 29-03-2014

1. Czy zaatakowało cię kiedyś jakieś psisko?
1.W dziecinstwie mnie czesto gryzli psy babci. Nie lubili mnie c:
2. Jazda na rowerze, czy jogging?
Rower, sir.
3. Jaki musi być drugi człowiek, żebyś chciał/chciała go bliżej poznać?
Powinno byc w nim cos nezwyklego. Np rude wlosy, glupiawy usmiech, charakterek kompletnego debila .D
4. Co cię zniechęca do kontaktu z jakąś osobą?
Nuda i klamstwo
5. Co cię jutro spotka przyjemnego?
Pojde do biblioteki c.

1. Jakiego ksztaltu twoj nos?
2. Rok czy rap?
3. W piosence lubisz muzyke czy slowa?
4. Grales w TLK-forumach kims oprocz lwa?
5. Co jesz na obiad?