Król Lew PBF
Uaktualnianie - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Uaktualnianie (/showthread.php?tid=2399)

Strony: 1 2


Uaktualnianie - Huntrees - 15-04-2017

Zauważyłam, że w wolnych avatarach jeśli ktoś ,,zaadoptuje" avatar nie jest on usuwany. I po prostu nie wiadomo czy dany avatar jest już w użyciu czy nie. Więc może jak ktoś bierze avatar to niech będzie to jakoś oznaczane.


RE: Uaktualnianie - Athastan - 15-04-2017

W sumie, to uważam, że jest to dobry pomysł. Kiedy jeszcze przeglądałem zbiory z zamiarem wykorzystania któregoś z tamtejszych avatarów, to trzeba było każdorazowo sprawdzać, czy nie pojawia się on gdzieindziej na forum. A taki prosty dopisek,, zajęte" o wiele ułatwił by sprawę.


RE: Uaktualnianie - Sarina - 15-04-2017

Pomysł jak najbardziej potrzebny. Zwłaszcza jeśli zbiór jest nieaktualny, bo obecnie z tego co zauważyłam nie ma możliwości by mieć pewność, ze któryś z avatarów jest wolny bez przejrzenia listy wszystkich graczy na forum. Tych jest niestety sporo.


RE: Uaktualnianie - Vasanti Vei - 15-04-2017

Ale jeśli osoba korzystająca z avka jest nieaktywna, to można przejąć avek. Zdecydowana większość avkow jest wolna, ale okej, możemy po prostu wyrzucać z tematu zajęte avki i najwyżej je przywracać, gdy np. dana osoba szybko zniknie z forum, to nie jest żaden problem. :)


RE: Uaktualnianie - Sarina - 15-04-2017

Może po prostu pójdźmy na łatwiznę? W końcu można w temacie zawrzeć regułkę, że jeśli chce się użyć któregoś z avków to trzeba w temacie napisać posta w którym wskaże się zapożyczany avatar, który następnie będzie albo oznaczany jako zajęty, albo usuwany z listy. ;)


RE: Uaktualnianie - Samiya - 15-04-2017

O, myślę, że założenie tematu, w którym ludzie by pisali który avek biorą, jest dobrym rozwiązaniem. Przy okazji widoczne byłoby też, kiedy taka osoba go przygarnęła, czy dalej gra - a zatem, czy nadal jest zajęty, czy też można go użyć.
Tylko niech to będzie oddzielny temat, nie zasmiecjamy tych z avatarami


RE: Uaktualnianie - Kama - 15-04-2017

Możnaby zapisywać przy avkach postacie używające ich. Wtedy gracz przeglądając je wiedziałby od razu, które są wolne, które używane przez graczy aktywnych, a które przez nieaktywnych.


RE: Uaktualnianie - Sarina - 15-04-2017

Dokładnie! Coś w stylu "Rezerwacja avatara", może nawet w tym samym dzialen co lista avatarów, by za długo nie trzeba było szukać? Oba tematy w ten sposób mogłyby być w bardzo łatwy sposób aktualizowane na bieżąco.


RE: Uaktualnianie - Vasanti Vei - 15-04-2017

W suuumie można założyć taki temat w dziale z Wolnymi avatarami, nie jest to głupi pomysł. :) A przy używanych avkach pisalibyśmy "zajęty" (a gdyby ktoś zniknął z forum i długo nie wracał, to by się usuwało ten dopisek).


RE: Uaktualnianie - Sören - 15-04-2017

Jestem za, brzmi jak dobre rozwiązanie ;D


RE: Uaktualnianie - Venety - 15-04-2017

Temat do rezerwacji - tak.

Możemy pisać, że zajęty, ofc. Pamiętajcie tylko, że dotyczy to avatarów, które nie są po prostu rysunkami Simb, Nal itd, nawet spoza Disneya, je może nosić dowolna ilość osób.


RE: Uaktualnianie - Vasanti Vei - 15-04-2017

Nie no, raczej nikt nie chce mieć tego samego avka, to kiepsko wygląda. Z tą samą postacią (np. Nalą) - to ok.


RE: Uaktualnianie - Athastan - 16-04-2017

Chyba, że przekolorowane,. Gdzieś tu to chyba nawet widziałem. Ale to już tak na marginesie. A co do osobnego tematu, to nawet bardziej do mnie przemawia, niż usuwanie avatarów z tematu.


RE: Uaktualnianie - Vasanti Vei - 16-04-2017

Przekolorowane by uszły, ale też nie każdy artysta pozwala na przekolorowywanie swoich prac. No a jeśli chodzi o te przekolorowane disneyowskie albo z użyciem tego samego linearta, tylko pokolorowanego na inne kolory, to tak, w tym sensie dwie osoby mogą mieć ten sam avek, tylko w innych kolorach.


RE: Uaktualnianie - Huntrees - 16-04-2017

Acha i żeby to samo robić w postaciach do oddania ;)