Król Lew PBF
ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU (/showthread.php?tid=2625)

Strony: 1 2 3


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Tenebris - 18-08-2017

zmienione


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Sprike - 18-08-2017

Zmienione


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Chidi - 20-08-2017

Chyba to dobrze zrobiłam xd


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Zevran - 23-08-2017

To więc tak, pozwólcie, ze ja to sobie tutaj zapiszę, bo mi się jeszcze coś pomyli.

Zevran - zapis był 24 grudnia 2016, czyli urodził się 24 grudnia 2015. Tera mamy 8 miesięcy w przód, czyli ma 20 miesięcy, czyli w zasadzie mogę go uznać za młodego dorosłego, licząc te zielone stopnie? Jak dobrze liczę można to zrobić po 14stu miesiącach życia postaci (lol). A potem to jak to idzie? Do 14 miesięcy doliczam te 24 miechy i łącznie po 38śmiu miesiącach życia mam już dorosłego lwa? 

Shun - Dokopałam się do pierwszego zapisu. Urodzona 1 marca 2009. Czyli ma 8 lat. Wiek średni. Czy ja dopiero za dwa lata mam zmienić na leciwą czy jak? 

Kiburi - 27.04.2015 Tu wiem, ze jest młodym dorosłym. I kropka xD

Sheogorath - 11.07.2016 Jezd szkrabem, tak? 

No, a Wawindaji jeszcze mi się nie narodził więc no.


Pomusz ktoś? :v
Btw. mogliście w ogóle ułatwić życie i po prostu w następnych rubrykach wieku dawać złączoną liczbę, a nie ja ćwiczę matmę, co to ma być, i tak to mi ciężko ogarnąć XD


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Vasanti Vei - 23-08-2017

Dobrze liczysz Zervrana, możesz w ten sposó. "Zielona" droga to ta najszybsza. A jakbyś chciała dłużej pograć młodym, to wtedy polecamy wartości czerwone.

Jak 1 marca 2009, to ma ponad 8 lat, czyyyli musi być co najmniej w wieku średnim. Ale możesz też nią przeskoczyć szybciej, tak samo jak Zevranem, opierając się na tych zielonych wartościach. Czyli mamy 14m + 2l + 2l + 2l = 7l 2m i to jest wiek, w którym postać najszybciej może przeskoczyć z wieku średniego do leciwego. A te 11l zapisane na niebiesko, to jest droga najwolniejsza.

Kiburi, Sheogorath - zgadza się.

Cytat:Btw. mogliście w ogóle ułatwić życie i po prostu w następnych rubrykach wieku dawać złączoną liczbę, a nie ja ćwiczę matmę, co to ma być, i tak to mi ciężko ogarnąć XD
Myśleliśmy o tym, ale nie chcieliśmy aż tak mieszać. Te niebieskie wartości to sumy czerwonych (najwolniejsza droga starzenia się), moglibyśmy też zapisać sumy zielonych (najszybszą drogę), ale uznaliśmy, że jednak większość graczy zapewne będzie korzystać z tej wolniejszej z uwagi na tempo fabuły. xD' To nie jest zły pomysł, tylko po prostu nie jestem przekonana, czy to by było przejrzyste. Hm, może jakby to zrobić w graficznej tabelce i u góry każdej kolumny napisać, jaka wartość co oznacza, zamiast tych randomowych kolorów...


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Zevran - 23-08-2017

No dobra, dzięki. 

Ale serio powinno być to jakoś zapisane, żeby nie trzeba było tak liczyć, bo ja się przy zevranie i liczeniu tych miesięcy pomyliłem 5 razy (tak, wiem, do najsprytniejszych nie należę) XDDDDDDDD