Król Lew PBF
Pytania - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Gry forumowe (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Pytania (/showthread.php?tid=384)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Pytania - Vasanti Vei - 29-05-2017

W czerwcu będzie event z okazji rocznicy forum, najpewniej 23-25 czerwca.

Gdybyś zakładał/a stado, to jakie by ono było?


RE: Pytania - Sirisa - 29-05-2017

Takiego typu jaka była frakcja nieustraszeni w ,, niezgodnej". Odwaga, spontaniczność, byłoby to bardzo ekspansywne stado. Byłaby w nim staranna selekcja, umiejętności członków. Zero jakiś wierzeń, ryzyk fizyk ;)

A pytanie?


RE: Pytania - Chikja - 17-06-2017

Nima :v..he :D ~

Czy prowadzenie postaci zgodnie z założeniami idzie Ci dobrze? Czy wręcz przeciwnie, naginasz czasem jej charakter by kogos nie urazić/ zrobić przykrości, tudzież z sympati lub strachu przed zwyzywaniem? >^>


RE: Pytania - Huntrees - 17-06-2017

/ sory. wybaczcie za moje ogarnięcie (albo raczej jego brak)/


Niezbyt mi idzie trzymanie się planu.Szczerze to na początku miałam w planach piękne charaktery dopracowane itp. Ale z tego i tak gówno wychodzi. No więc teraz raczej próbuję po prostu zadawać sobie pytanie co ta postać by zrobiła i w większości przypadków trochę zmieniam ten początkowy zamysł. Nie dlatego, że kogoś lubię albo nie, ale dlatego, że np. fabula wtedy będzie ciekawsza. No tylko zdarza mi się dać ponieść ( ekhm ekhm chciałam urozmaicić fabułę na Huntrees i zobaczcie jak to się skończyło ;) )



Czy swoje postacie wymyślasz przez dłuższy czas czy zakładasz je spontaniczne pod wpływem magii chwili?


RE: Pytania - Kami - 18-06-2017

Nie powiem bym myślała nad założeniem którejkolwiek postaci dłużej niż tydzień :v
Jednak ciekawe jest to, że nim w ogóle można nazwać ten twór OCem mam w głowie kilka fajnych pomysłów. To jak dobieranie elementów z rożnych koszyków, każda z moich postaci ma w sobie cząstkę z mnie samej, więc można powiedzieć że odgrywam kawałki własnej złożonej osobowości.
To takie czitowanie |"D
Często też biorę sobie szablony z zodiaku, nie traktuje samego tematu mega poważnie, ale np są tam bardzo fajne wzorce. Polecam jeśli ktoś ma problemy w szczególności z dobraniem wad i zalet ;v
Kolejną kwestia jest fakt, że na rozwój postaci mają wpływ czynniki zewnętrzne, jak wydarzenia losowe interakcja z innymi, dojrzewanie postaci. 

Więc Samo założenie postaci trwa szybko, ale jej dopicowanie i kilka lat :>

Jaki jest twój stosunek do 'taxidermist' - czyli do rzeczy wykonywanych z zwierząt, ozdoby pokroju futra, wypchane zwierzątka, kości, naszyjniki, z pióra itp.


RE: Pytania - Kuanza - 20-08-2017

Zabijanie zwierząt po to, żeby zrobić z nich trofea jest dla mnie odrażające, nie rozumiem jak można się tym chwalić. Ale konserwacja tych, które same umarły lub zginęły np. na drodze jest dla mnie w porządku. W ten sposób można zachować ich wygląd na wieki.

Jaka była twoja pierwsza postać związana z Królem Lwem? (nieważne, czy na forum, czy gdzieś indziej)


RE: Pytania - Athastan - 21-08-2017

Z postaci, które zaistniały gdzieś 'na widoku' - Ath, choć w nieco prostszej wersji, pojawiający się na równoległym forum, choć jako postać jako taka zaistniał tylko w evencie i jednym czy dwóch storytellingach.
A z wersji które nie doczekały się pełnego zrealizowania - postacie, pojawiające się w różnych koncepcjach w zapiskach, które poczyniłem pod wpływem kilku fanficów, głównie ,,Dziedzictwa Skazy''. Takie coś pomiędzy próbą stworzenia postaci idealnej do danego ciągu sytuacji a wykreowaniem własnego alter-ego zgodnego z tamtejszymi realiami.

Wolisz w miarę chronologiczny charakter głównej fabuły, czy też jednak preferujesz swobodny charakter marginesów?


RE: Pytania - Sirisa - 30-09-2017

Chronologiczny.Jak grałam na pbf'ach z multilokacją to czasami było słabo i ludzie się gubili.


Jak według ciebie wygląda teraz sytuacja ze stadami. Lwia ziemia się odtworzy? A może jakieś inne stada  zrobią tu zamieszanie?


RE: Pytania - Ua - 07-03-2018

Myślę, że LZ ma szansę, ale nie sądzę, by długo się utrzynała. Troszkę mało ogólnie stąd teraz, ale może się jakieś jeszcze potworzą, miejmy nadzieję.

W tworzeniu postaci inspirujesz się postaciami z innych filmów/książek/gier, czy wolisz robić coś zupełnie oryginalnego?


RE: Pytania - Moyo - 07-03-2018

Zależy. Cześć tak część tak zależy od humoru samego pomysłu i sytuacji.


Czy chcesz utworzyć stado? Chciałaś/ łeś kiedyś?


RE: Pytania - Ua - 09-09-2018

Chciałam kiedyś, ale wolę chyba być doradcą niż przywódcą

Chciałbyś/abyś, żeby odrodziła się Lwia Ziemia?