Król Lew PBF
Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wszystko we wszystkim (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Nasza twórczość (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=99)
+---- Wątek: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) (/showthread.php?tid=389)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Felija - 02-06-2013

Dawno niczego nie wrzucałam. Z tym że ja mam same szkice, więc przynajmniej was oświecę, żebyście wiedzieli, że teraz bazgram tak.
Albo nawet tak.
I niczego bardziej konkretnego po prostu nie chce mi się rysować. Albo sobie mówię, że nie mam czasu. Bo w sumie nie mam, tylko że na dziesiątki bezsensownych szkiców jakoś mi go starcza. xp
Dobra, mam jeden rysunek, który nie jest szkicem. Tylko że to jest dziwny abstrakcyjny kot.


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Moran - 02-06-2013

Ten gościu na pierwszym szkicu w prawym górnym rogu jest mistrzem.


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Shi - 02-06-2013

Mi się najbardziej podoba ta lwica na dole(To pewnie Ines? : D) Świetna jest ^^
No i kotek jest genialny, ale ja CI już to mówiłam na żywo. Ale ja myślałam, że mu tło jakieś zrobisz, tak bardziej :D


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Felija - 02-06-2013

Ta, tylko szkoda, że nie starczyło mi miejsca na kartce na choćby dokończenie łba. xD Ale dzięki, też mi się podoba - nie jest tak krzywy jak większość moich rysków (mimo że jest na ukos ;p).

[ Dodano: 2013-06-02, 21:11 ]
Tak, to Inesia. Chcę sobie rysnąć nowy av, i dlatego ćwiczę ją w różnych perspektywach. Dziękuję. :D

Oj, może zrobię, ale najpierw chciałam wreszcie tę Hewę poprawić i pokolorować. XD


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Miyuki - 03-06-2013

Ładne szkice, fajnie tak spojrzeć na coś szkicowanego. I tak dobrze, że choć tyle robisz. :) Szkic to nie to samo, co rysunek od początku do końca robiony, z tłem itd., ale ma swoje plusy - możesz narysować całą masę w tym czasie, co jeden rysunek "pełny".
Bardzo rzucają mi się w oczy za chude szyje. I chyba nieco Ines z profilu ma za małą dolną szczękę.
Popracuj nad przejrzystością szkicu. Ty bardzo mocno dociskasz ołówek. Nie dość, że to ciężko się ściera, to jeszcze nieestetycznie wygląda i utrudnia później dalszą pracę z lineartowaniem, nieważne, czy to traditional, czy digital. Spróbuj nieco lżej. Zacznij od prostych elementów (przy okazji możesz sobie też poćwiczyć różne elementy lwa ukazane z wielu stron i ujęć), np. uszka. Rysowanie, nawet łepka zajmuje trochę czasu i automatycznie zaczniesz znowu dociskać ołówkiem. Drobne elementy są łatwiejsze do kontroli. Powiem Ci, że szkic też się zmienia w zależności od ciągłego szkicowania. Widzę to chociażby po sobie - a nie szkicuję jakoś strasznie często. Wpierw waliłam tym ołówkiem jak Ty teraz, aż było widać czarne krechy, a teraz jest to całkiem lekki szkic. Kwestia parunastu szkicy - i jest poprawa. :)

Powinnaś dokończyć tą Ines, o której mówi Hewa. Jest cudna - i zasługuje na to, by ją skończyć. Dobra robota! Więcej takich cudownych pracek, proszę.. :D


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Felija - 03-06-2013

A faktycznie, nie zauważyłam tych szyi. Dzięki, teraz będę zwracać na to większą uwagę. A ta dolna szczęka, hm, ona była przerabiana kilka razy i dlatego teraz wygląda, jak wygląda. xp Ale normalnie lwy mają mniejsze dolne szczęki niż te TLKowskie.

Już mi kiedyś Shun zwracała uwagę na to dociskanie ołówka (tudzież mazanie po całym rysunku, np. robienie kilkunastu kresek zanim wyjdzie mi ta właściwa - widać to na tym długopisowym), a to było ze dwa czy trzy lata temu... Huh, muszę się w końcu tego odzwyczaić. Kiedy rysuję coś bardziej 'na poważnie', to wtedy staram się tego nie robić, bo właśnie potem nie mogę zetrzeć. ^^' Mam takie głupie nawyki.

Dzięki. :'D Może spróbuję narysować ją od nowa, bo tu 1) nie mam gdzie jej dokończyć; 2) to jest kratka, noo. Chyba że zrobi się z tego digital...


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Ashley - 04-06-2013

Ja nie umiem malować. Mi wychodzą wilki niż koty. Felicja jak się maluje koty?


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Felija - 04-06-2013

Maluje się farbami, ja rysuję. ;) Przede wszystkim, koty mają krótsze pyski od wilków. Najlepiej poszukaj sobie zdjęć kotów i rysuj według nich. Możesz też wpisać w deviantArcie 'cat tutorial' i tam wyskoczą ci różne pomoce. Albo też poszukaj rysunków z kocią anatomią, przedstawiającą szkielety czy mięśnie, żeby wiedzieć, jak to wszystko idzie. ^^


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Skanda - 07-06-2013

Fel, w sumie możesz sobie robić tysiąc linii, ale twardym ołówkiem-jak skończysz wstępny szkic to popraw go jakimś miękkim i po kłopocie.


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Felija - 07-06-2013

*zastanawia się, czy ma jakieś twarde ołówki* Eeej, mam! Dzięki, nie pomyślałam o tym. :)


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Inés - 25-07-2013

Zrobiłam refa Ines. :D

http://fileera.deviantart.com/art/Ines-Character-Sheet-387964005?ga_submit_new=10%253A1374712677&ga_type=edit&ga_changes=1&ga_recent=1


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Shi - 25-07-2013

Jest cudowny, uwielbiam go. I ma taki ładny lineart ^^
Uwielbiam minę Ines :D


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Felija - 25-07-2013

Ano, lineart jest piękny. ^^


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Felija - 27-10-2013

Ja wiem, że praktycznie nikt tu nie pisze poza mną, ale i tak łapcie:

http://fileera.deviantart.com/art/Mako-409704908


RE: Felka udaje, że rysuje (i nie tylko) - Nahuel - 27-10-2013

w ten sposób wywieramy milczącą presję. :D