Król Lew PBF
Cytat miesiąca - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Cytat miesiąca (/showthread.php?tid=73)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Cytat miesiąca - Maru - 28-11-2015

To może i ja spróbuję: "Kiedy umiera nadzieja ostatnią tarczą wojownika jest jego honor."
Tak, Fani 'Gothic Mrocznych Tajemnic' na pewno kojarzą ;P


RE: Cytat miesiąca - Samiya - 02-12-2015

A ja ostatnio narzekałam, że mały wybór... Cóż. Może to kogoś zaskoczy, ale wygrywa Maru z cytatem "Kiedy umiera nadzieja ostatnią tarczą wojownika jest jego honor." z gry Gothic: Mroczne Tajemnice.
Oczywiście dostaje w nagrodę 20 opali a ja mam nadzieję, że cytatów na styczeń będzie więcej.


RE: Cytat miesiąca - Machafuko - 15-12-2015

To ja wrzucę formie graficznej cytacik :v

[Obrazek: dbKBVPy.png]


RE: Cytat miesiąca - Sadism - 15-12-2015

"Varium et mutabile semper femine"
(Chwiejna i zmienna jest zawsze kobieta)
Wergiliusz


RE: Cytat miesiąca - Amai - 18-12-2015

Księżniczki to nic dobrego. Karma dla smoków i preteksty do okupu, rozpieszczone bachory które wymienia sie na nieruchomości.
~Christopher Moore Błazen


RE: Cytat miesiąca - Maru - 18-12-2015

"Plaudite, amici, comedia finita est."
Klaszczcie, przyjaciele, komedia skończona

Tak kończono komedie w starożytnym Rzymie, i - podobno - były to też ostatnie słowa Ludwiga van Beethovena.


RE: Cytat miesiąca - Zephyr - 31-12-2015

Czy nie lepiej byłoby zamiast tępić zło szerzyć dobro? ~ Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry

Bądź wytrwały i bez przerwy potrząsaj drzewem, a zawsze z niego coś spadnie ~ przysłowie indiańskie

Każdy jest geniuszem. Ale jeśli ocenisz rybę po jej zdolności do wspinania się po drzewie, całe życie będzie wierzyła, że jest głupia. ~ Albert Einstein


RE: Cytat miesiąca - Nathaniel - 31-12-2015

"Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania."
~ Walt Disney

"Nigdy nie żałuj tego, co sprawiło, że choć przez chwilę byłeś szczęśliwy."
~ Tutaj niestety nie udało mi się znaleźć autora ;-;


RE: Cytat miesiąca - Samiya - 01-01-2016

Okej, tym razem już miałam wątpliwości, co wybrać. Widzę, że cytaty są nadsyłane w kratkę ^^" A w tym miesiącu wygrywa Machafuko z cytatem: "„Lepiej jest iść słuszną drogą potykając się, niż wielkimi krokami błądzić po bezdrożach. Kto kuleje na słusznej drodze, idzie wprawdzie powoli, ale zbliża się do celu. Ktokolwiek zaś błądzi po bezdrożach, im szybciej podąża, tym bardziej oddala się od celu.”" Świętego Tomasza z Akwinu.
W nagrodę dostaje 20 opali. Piszcie cytaty na luty!


RE: Cytat miesiąca - Felija - 06-01-2016

To ja coś podeślę, a co!


Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on.
Jack London - Zew krwi

The person who risks nothing does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn and feel and change and grow and love and live.
~ Leo F. Buscaglia

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.
~ Gabriel García Márquez


RE: Cytat miesiąca - Nafasi - 06-01-2016

"Niektórzy sądzą, że bohater to ten, który ocali komuś życie. Bywa jednak, że bohaterem możesz zostać dziergając skarpetki na drutach."

Autorką cytatu jestem ja.


RE: Cytat miesiąca - Cherry - 10-01-2016

Mądra osoba nie zawsze zna odpowiedź.
Mądra osoba zawsze wie, gdzie ją znaleźć.

~Nieznany.

Jeżeli wściekły pies cię ugryzie, a ty ugryziesz go w odwecie, sam staniesz się psem.
~Nieznany.

Lepiej mieć prawdziwego wroga niż fałszywego przyjaciela.
~Nieznany


...:I


RE: Cytat miesiąca - Theeb - 31-01-2016

Nie da się pomóc ludziom, którzy sami nie chcą sobie pomóc.

Poczucie winy jest pasożytem, robalem, który rośnie i rośnie, karmiąc się każdą sekundą ulotnej radości. Kiedy się śmiejesz, wymierza cios. Kiedy zachwycasz się pięknem, okazujesz czułość, doświadczasz radości - kłuje cię. Przypomina ci, że zrobiłeś coś złego i nie zasługujesz na szczęście.

Oba cytaty z książki "Posłaniec Strachu" Micheala Granta


RE: Cytat miesiąca - Samiya - 01-02-2016

A zatem wybieram na cytat lutego cytat nadesłany przez Theeb!
Poczucie winy jest pasożytem, robalem, który rośnie i rośnie, karmiąc się każdą sekundą ulotnej radości. Kiedy się śmiejesz, wymierza cios. Kiedy zachwycasz się pięknem, okazujesz czułość, doświadczasz radości - kłuje cię. Przypomina ci, że zrobiłeś coś złego i nie zasługujesz na szczęście ~ Posłaniec Strachu Miechael Grant
Oczywiście Theeb dostaje 20 opali, a ja proszę o nadsyłanie cytatów na marzec.


RE: Cytat miesiąca - Maru - 01-02-2016

To ja zacznę:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym.
~Charlie Chaplin