Król Lew PBF
Cytat miesiąca - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Cytat miesiąca (/showthread.php?tid=73)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Cytat miesiąca - Vult - 31-07-2016

Z dedykacją dla Fuko i jego prawdy.

"I poznacie prawdę, a prawda da wam wolność."
Autor: Jezus Chrystus

'Abstrakcyjnej prawdy nie ma, prawda jest zawsze konkretna."
Autor: Włodzimierz Lenin

"Dla mnie nie istnieje taki podział: po jednej stronie rzeczywistość, a po drugiej – fikcja. Jest tylko poszukiwanie prawdy, rodzaj śledztwa, tropienia kondycji ludzkiej."
Autor: Werner Herzog


RE: Cytat miesiąca - Venety - 01-08-2016

Jestem tu na zastępstwie, ponieważ reszta odpoczywa. ;) Niemniej, ostatecznie urzekł mnie cytat od Vult i to on zostaje cytatem miesiąca!

"Dla mnie nie istnieje taki podział: po jednej stronie rzeczywistość, a po drugiej – fikcja. Jest tylko poszukiwanie prawdy, rodzaj śledztwa, tropienia kondycji ludzkiej."
Autor: Werner Herzog

Vult dostaje 20 opali na konto Sigrun, a ja od siebie zachęcam na podsyłanie cytatów na kolejny miesiąc!


RE: Cytat miesiąca - Madan - 03-08-2016

„Nie ważne, ile błędów popełniasz, albo jak wolno postępujesz – i tak jesteś dalej niż ci, którzy nie próbują.” ~Tony Robbins

"Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy" ~Dr House

"Jedynym sposobem na to, żeby nasze życie było coś warte... Jest żyć długo i najlepiej jak potrafimy." ~Chris Taub


RE: Cytat miesiąca - Asura - 27-08-2016

"Mój kumpel ateista jest w 100% pewien, że Bóg nie istnieje, ale nie jest pewny z której strony ma wlew do paliwa w aucie."
~Follow Geoffrey

"Weź szklankę i upuść ją. Rozbiła się? Teraz przeproś ją i zobacz, czy się pozbiera."
~Anonimowy internauta

"Przegrani koncentrują się na zwycięzcach, zwycięzcy koncentrują się na zwycięstwie."
~ Tu nie mogłam znaleźć jakiegoś docelowego autora, więc... Anonimowy (?)


RE: Cytat miesiąca - Talvedu'ul - 28-08-2016

"Największym ryzykiem jest niepodejmowanie ryzyka."
Mark Zuckerberg

"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą."
William Hazlitt

to już było kiedyś (lata temu), ale nadal jest jednym z moich ulubionych cytatów:
"Czasem to co przetrwa jest lepsze i silniejsze niż to, co było. Jak dostanie szansę."
Simba


RE: Cytat miesiąca - Daenerys - 28-08-2016

"Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci."
~ Emil Cioran

"Zbieg okoliczności to sposób, w jaki Bóg zachowuje swoją anonimowość..."
~ Albert Einstein

"Każdy niech zamiata przed swymi drzwiami, a cała ulica będzie czysta."
~ Lew Tołstoj


RE: Cytat miesiąca - Zephyr - 29-08-2016

"Jeśli nie możesz latać, biegnij, jeśli nie możesz biec, idź, jeśli nie możesz iść, czołgaj się, ale cokolwiek robisz, musisz ciągle posuwać się naprzód"
~ Martin Luther King


RE: Cytat miesiąca - Machafuko - 29-08-2016

"Ludzie istnieją dla siebie wzajemnie. Albo ich więc pouczaj, albo znoś."

"Skromnie przyjmować, spokojnie tracić."

"Człowiek ambitny widzi swe dobro w działalności ludzi innych; miłujący rozkosz we własnym popędzie; człowiek mądry - we własnym działaniu."

Marek Aurelisz

//Tak, będę forsował, bo jeden z moich ulubionych filozofów :v//


RE: Cytat miesiąca - Soth - 30-08-2016

"Honor został wymyślony dla wojowników by chętniej walczyli w interesach swoich jarlów" - Skajrum <3

"- O rany! Skąd on nagle ma tyle siły? Przecież ledwo wchodził na drabinę.
- To z miłości. Ludzie, z miłości, potrafią robić naprawdę głupie, ale niesamowite rzeczy. " - Anon

" Twój dom jest tam, gdzie ktoś o tobie myśli " - Naruto


RE: Cytat miesiąca - Samiya - 01-09-2016

A zatem cytatem września został ten nadesłany przez Bjorna:
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą." ~ William Hazlitt
W nagrodę Bjorn zyskuje 20 opali, a ja bardzo Was zachęcam do przysyłania cytatów na październik!


RE: Cytat miesiąca - Machafuko - 01-09-2016

"Zawsze masz możność żyć szczęśliwie, jeśli pójdziesz dobrą drogą i zechcesz dobrze myśleć i czynić. A szczęśliwy to ten, kto los szczęśliwy sam sobie przygotował. A szczęśliwy los – to dobre drgnienie duszy, dobre skłonności, dobre czyny."

"Panie, daj mi cierpliwość, abym umiał znieść to, czego zmienić nie mogę; daj mi odwagę, abym umiał konsekwentnie i wytrwale dążyć do zmiany tego, co zmienić mogę; i daj mi mądrość, abym umiał odróżnić jedno od drugiego."

"Nie żyj tak, jakbyś miał zamiar żyć dziesięć tysięcy lat. Nieuniknione wisi nad tobą. Dopóki żyjesz, dopóki można - bądź dobry."

Marek Aureliusz.


RE: Cytat miesiąca - Baqiea - 05-09-2016

Gdy pogoń myśli spycha cię w mroki przeszłości, a krzyk staje się nie unikniony, zapamietaj jedno: Zawsze pozostaje szleństwo.
Jocker~Batman Zabójczy żart


RE: Cytat miesiąca - Hatari - 10-09-2016

“Nie masz prawa do wyrażnia swoich własych opinii. Jesteś uprawniony do wyrażania opinii popartych wiedzą. Nikt nie jest uprawniony do ignoranctwa.”
Harlan Ellison


RE: Cytat miesiąca - Haki - 20-09-2016

"Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, nie zdaje się być do czegokolwiek przydatne." -Winston Churchill


RE: Cytat miesiąca - Israel - 27-09-2016

"Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce." ~Lew Tołstoj

"Uczcie się od nauki, że nie wolno Wam wierzyć ekspertom. Nauka to wiara w ich ignorancję." ~Richard P. Feynmann - "Czym jest nauka?"

"Trudno jest skłonić człowieka, by coś zrozumiał, jeśli jego pensja zależy od tego, że tego nie rozumie!" ~Upton Sinclair