Król Lew PBF
Cytat miesiąca - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Cytat miesiąca (/showthread.php?tid=73)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Cytat miesiąca - Ashley - 01-02-2013

Poprawiłam posta błędnego, zapominając o tym punkcie, który wymienił Ragnar przypominając zasady słuszne.


RE: Cytat miesiąca - Jerycho - 04-02-2013

„Najgorszym momentem, w życiu człowieka, jest ten, w którym uczy się płakać cicho. Dzieci są cudowne- potrafią wykrzyczeć to, co ich boli, pokazać całemu światu, że cierpią. A potem przychodzi taki dzień, w którym łykają łzy i chowają się w kącie. Tak nie powinno być.”
Myśl własna

"Bo jaki jesteś ty, mój świecie? Niby wszystko takie proste, wszystko ma swoje określone miejsce. Tylko, że ja nic z tego nie rozumiem albo rozumiem, kiedy jest już za późno."
-Pamiętnik Narkomanki" Barbara Rosiek

"Jeżeli ktoś miłuje kwiat, jedyny pośród galaktyk, to wystarczy mu że spojrzy na gwiazdy i już czuje radość. Może sobie wtedy powiedzieć: "Hen, tam, wysoko, daleko, jest gdzieś mój kwiat". Gdyby baranek zjadł ten jedyny, ukochany kwiat, stałoby się tak, jakby wszystkie gwiazdy przestały świecić swym cudownym blaskiem. I czy to nie jest poważny problem?"
- Mały Książe, Antoine de Saint-Exuperry


RE: Cytat miesiąca - Soth - 25-02-2013

Nie sztu­ka po­wie­dzieć: "Jes­tem!". Trze­ba jeszcze być - Stanisław Jerzy Lec

Bliz­ny przy­pom­niają nam, że przeszłość była rzeczywistością - Kan­ni­bal Han­ni­bal Lecter

Po co no­sić maskę, gdy nie ma się już twarzy? - Emil Cioran


RE: Cytat miesiąca - Machafuko - 26-02-2013

"Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!"
~ Nikolaj Gogol

"Moja gospoda jest czysta jak tyłeczek elfiej panny."
~ Karczmarz, "Baldur's Gate"


RE: Cytat miesiąca - Nkiruma - 26-02-2013

Dla odzyskania młodości uczyniłbym wszystko, o ile by tylko nie wymagano ode mnie ćwiczeń gimnastycznych, rannego wstawania i cnoty.
Oscar Wilde, "Portret Doriana Greya"


RE: Cytat miesiąca - Nit - 01-03-2013

Jako dziecko najmocniej doświadczyłam "Króla Lwa". Ojciec dubbingował Mufasę - dobrego i mądrego władcę zwierząt, który ginął na oczach swojego synka. Pamiętam, to było dla mnie drastyczne doświdczenie, jakby podwójnej śmierci - animowany bohater mówił przecież głosem mojego taty!

Zuzanna Zborowska


RE: Cytat miesiąca - LuraBBL - 01-03-2013

nawet jeśli jet się sierotą i nie ma się nikogo, Chcę wierzyć że jest ktoś kto przyniesie ci nadzieję i da wolę do walki.

Autorski(znaczy ja)


RE: Cytat miesiąca - Hofu - 01-03-2013

Gdy jesteśmy szczęśliwi, zawsze jesteśmy dobrzy, ale gdy jesteśmy dobrzy, nie zawsze bywamy szczęśliwi.
~ Oscar Wilde - Portret Doriana Graya (VI)

Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna. Ale kiedy będziesz pomagał ludziom, oni mogą Cię zaatakować - pomagaj mimo to. Daj światu z siebie wszystko, a wybiją Ci zęby - mimo to dawaj światu z siebie wszystko.
~ Matka Teresa z Kalkuty

Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
~ Antoine de Saint-Exupéry - Mały Książę


RE: Cytat miesiąca - Felija - 02-03-2013

Kilka cytatów mi się spodobało, ale ostatecznie zdecydowałam się na ten Sotha. Wcześniej się z nim nie spotkałam, a jest ciekawy:

Blizny przypominają nam, że przeszłość była rzeczywistością.
~ Hannibal Lecter

Dostajesz 5 opali. :)


I, oczywiście, można już dawać cytaty na kwiecień. Można się powtarzać, nie ma problemu, z tych mi się więcej spodobało, no ale jak jeden to jeden.


RE: Cytat miesiąca - Ashley - 08-03-2013

To nie my przychodzi­my na świat, lecz świat przychodzi do nas. Urodzić się znaczy ty­le, co dos­tać cały świat w prezencie. (Jostein Gaarder)

''Pesymista to ktoś, kto postawiony przed wyborem jednego z dwojga złego - wybiera oba'' Oscar Wilde

Cierpliwość jest codzienną formą miłości.

- Joseph Ratzinger


RE: Cytat miesiąca - Hewa - 23-03-2013

"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki."
~ Dawid Łatacz

"Trudno na szczyt się dostać, trudniej na nim się ostać, a najtrudniej z niego schodzić."
~ Aleksander Fredro

"Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci."
~ Paulo Coelho


RE: Cytat miesiąca - Hofu - 23-03-2013

"Nie możemy zmienić kierunku wiatru, ale możemy odpowiednio ustawić żagle."
~ Paul Hanna

"Przyjaźń często kończy się miłością, ale miłość przyjaźnią nigdy."
~ Charles C. Colton

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia."
~ Albert Einstein


RE: Cytat miesiąca - Khayaal - 26-03-2013

Dla odzyskania młodości uczyniłbym wszystko, o ile by tylko nie wymagano ode mnie ćwiczeń gimnastycznych, rannego wstawania i cnoty.
Oscar Wilde, "Portret Doriana Greya"

Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.
Winston Churchill

Krytykować może każdy głupiec. I wielu to robi.
Winston Churchill


RE: Cytat miesiąca - Soth - 29-03-2013

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska - Józef Piłsudski

Po co no­sić maskę, gdy nie ma się już twarzy? - Emil Cioran

Nie wiem, co jest kluczem do sukcesu, ale kluczem do klęski jest chcieć zadowolić wszystkich - Bill Cosby


RE: Cytat miesiąca - Felija - 01-04-2013

Dużo tych cytatów nie daliście, aaale i tak miałam problem z wyborem.

Tym razem wygrywa Khayaal z tym oto cytatem:

Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.
~ Winston Churchill

Wygrywasz 5 opali. ^^


I można już podawać cytaty na maj.