Król Lew PBF
Wyeksponowanie mapy - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Wyeksponowanie mapy (/showthread.php?tid=839)

Strony: 1 2


Wyeksponowanie mapy - Derion - 27-10-2013

Przez długi czas w ogóle nie zwracałam na mapę uwagi, a znalazłam ją dopiero jakiś czas po tym, jak się zarejestrowałam na forum. Dopiero od niedawna, jak ktoś w sb pytał o odległość jakiegoś miejsca od innego, uświadomiłam sobie, że przecież wszystkie lokacje na forum są ściśle określone już od wielu lat... no i tak zaczęłam nad tym myśleć, że dobrze by było, gdyby mapa była lepiej wyeksponowana. Dla nowych użytkowników jest ona na dzień dzisiejszy zupełnie nieistotna, praktycznie jej nie ma. ABC -> o forum -> mapa ziem. Trochę tak schowana... Nie chodzi mi to, żeby każdy obligatoryjnie musiał kierować krokami swojej postaci zgodnie z mapą, to przecież znaczeni utrudniłoby rozgrywkę, a szansa na spotkanie kogoś gdzieś zmalałaby drastycznie. Bez sensu. Chodzi tylko o to, żeby nowym pomóc osiąść w realiach forum. Sama poczuwam się za nową i ukorzenianie się w grze nie jest proste, zwłaszcza, jeśli wprowadza się nową, surową postać. Myślę, że takie ogólne pojęcie o geografii Ziem jest dobre na początek - pozwala się zorientować. Dobra, rozwodzę się, a sprawa jest naprawdę prosta... żeby umieścić miniaturkę mapy w tym polu "Ogłoszenia" na stronie głównej, myślałam pod lub nad spisem stad. To byłby tylko link do jej powiększenia. Byłaby rzetelnie aktualizowana pogoda + cudna mapa i nic więcej na początek nie trzeba. Ważne żeby wiedzieć gdzie i w jakich warunkach znalazła się nasza postać.

Co o tym myślicie? Przesadzam (to jest zbędny dodatek/zaśmieci), czy sądzicie, że to dobry pomysł (czas na ekscytującą penetrację ziem Czterech Stad!)?


RE: Wyeksponowanie mapy - Nahuel - 27-10-2013

zgadzam się zdecydowanie, że mapa jest skitrana gdzieś w dolnej szufladzie. jestem "starym" userem i umiejącym korzystać z forum, a mapy zawsze szukam przez wyszukiwarkę *sigh*

chociaż nie wiem, czy to musiałoby być aż w ogłoszeniach - moim zdaniem wystarczy w tej części, do której i tak wszyscy zaglądają, czyli w statach/obok, w fabule. do "o forum" się nie zagląda.


RE: Wyeksponowanie mapy - Metody - 27-10-2013

Też mam zawsze problem z mapą xD Oj tam, ja myślę, że w ogłoszeniach by się przydała, nawet jeśli nie miniaturka-to link i już


RE: Wyeksponowanie mapy - Skanda - 27-10-2013

Pomysł dobry, powiedzcie tylko, w którym miejscu chcielibyście widzieć tego linka.


RE: Wyeksponowanie mapy - Metody - 27-10-2013

Może pod/ nad pogodą? Aaalbo pod stadami.


RE: Wyeksponowanie mapy - Skanda - 27-10-2013

Pod pogodą jest pogoda, a pod stadami stada, jaki to będzie miało sens?


RE: Wyeksponowanie mapy - Ariusz - 27-10-2013

Nie pytałaś się o pozycję z sensem, a gdzie byśmy chcieli "D

Pod pogodą włącznie z pogodą. Mówiłam też nad. Ja się nie znam.


RE: Wyeksponowanie mapy - Skanda - 27-10-2013

Dobra, dałam gdziekolwiek, potem ewentualnie Fel zmieni, bo jo sie nie znom na tym hatełemelu.


RE: Wyeksponowanie mapy - Derion - 27-10-2013

Dzięki za szybką odpowiedź! Moje życie stało się prostsze x))


RE: Wyeksponowanie mapy - Felija - 27-10-2013

Nie wiem, czy miniaturka dobrze by się wpasowywała w ogłoszenia, trzeba by ją wrzucić i się zastanowić. Ale link - tak, jak najbardziej.
Myślę, że powinna ona jednak pozostać w "O forum". W Fabule i tak jest sporo tematów. W ogóle dziwnie mamy wszystko porozkładane w tym ABC, bo czas akcji jest w Fabule, a miejsce (mapka) w O forum... xp Ja bym od nowa ponazywała te subfora w ABC i sensowniej porozdzielała tematy, ale nie za bardzo mam na to pomysł.

[ Dodano: 2013-10-27, 13:57 ]
Hm, bardziej by się rzucało w oczy, jakby to dać tuż pod 'Ważne' i większą czcionką i/lub dużymi literami, jak myślicie?


RE: Wyeksponowanie mapy - Eleri - 27-10-2013

No "D bo teraz to takie malutkie xD


RE: Wyeksponowanie mapy - Felija - 27-10-2013

Tak jakoś?


RE: Wyeksponowanie mapy - Derion - 27-10-2013

Jak dla mnie jest super :)


RE: Wyeksponowanie mapy - Nahuel - 27-10-2013

mapa bardzo pasuje do fabuły, bo nie ma nic wspólnego z technicznymi rozwiązaniami czy listą moderatorów, za to wpływa na fabułę...


RE: Wyeksponowanie mapy - Eleri - 27-10-2013

Teraz ta mapa daje po gałach xD