Król Lew PBF
Ulubione - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Filmy animowane (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=90)
+---- Dział: Disney (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=93)
+---- Wątek: Ulubione (/showthread.php?tid=923)



Ulubione - Felija - 30-01-2014

Wiadomo. Które filmy Disneya lubicie najbardziej i dlaczego? :)


RE: Ulubione - Elatha - 07-04-2015

Top 10.
Animacja:

10. Dzwonnik z Notre Dam- cudowna opowieść, bardzo wzruszająca
9. Zaplątani - Bardzo przyjemnie się ogląda, znana historia, opowiedziana w nieco inny sposób, śliczna animacja.
8. Kraina Lodu- piękna animacja, historia, która topi lód w sercu i prześliczne piosenki
7. Król Lew- No wiadomo, czemu. :>
6. Ratatuj- Mądry film, z ważnym przekazem, że każdy może spełniać swoje marzenia. Poza tym lubię szczury. ^^
5. Planeta Skarbów- Film o dorastaniu, z ciekawą fabułą i moją ulubioną piosenką. <3
4. Piękna i Bestia - Mam do tej bajki wielki sentyment.
3. Mulan- Wspaniały film, tyle tylko powiem.
2. Tarzan- jeden z piękniejszych filmów animowanych o miłości.
1. Wielka Szóstka- Nwm czemu, ale ten film bardzo poruszył moje serce. <3


RE: Ulubione - Sadism - 02-06-2015

Król Lew, ale dopiero teraz. Jak byłem dzieciaczkiem za mało rozumiałem :P skupiałem się na Timonie i Pumbie hahahah ( do dziś uwielbiam scenę z HULA! )
Lilo i Stitch - uwielbiałem tego małego kosmitę, poza tym uczył tego ze każdy potwór mógł być dobry. No i oczywiście kosmici, fajne klimaty , eksperymenty a także świetny serial! ( chciałem mieć Stitcha! :D )
Nowe Szaty Króla - Kuzko!!!!! Najlepsza postać pół-negatywna. Dlatego życiowa. Strasznie mi zawsze przypominał mnie samego, dlatego najwięcej mnie nauczył oraz najwięcej ubawił.
I oczywiście Potwory i spółka - jedyny film Disneya który mnie wzruszył, i to serio. Świetna komedia, z pięknymi scenami. ( Raporty Wazowski!).

Co do ewentualnych pytań czy nie płakałem przy śmierci Mufasy, to kiedy miałem 5 lat, bardzo, ale to abrdzo bałem się tej sceny. Nigdy nie lubiłem jak główni bohaterowie umeirali.


RE: Ulubione - Skanda - 02-06-2015

OMG SADI czy oglądałeś Uniwersytet Potworny? To Prequel Potwory i spółka i mi osobiście bardzo przypadł do gustu, naprawdę przyjemna produkcja. W ogóle jeśli ktoś nie widział, to gorąco polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=J9tnMEAV3S8 :D


RE: Ulubione - Felija - 02-06-2015

Serio Uniwersytet jest taki dobry? Ja na to nie poszłam do kina, bo uznałam, że to pewnie jakaś chała będzie i obejrzę sobie kiedyś na lapku. xd'


RE: Ulubione - Kalani - 02-06-2015

Nie poszłam na to do kina, bo to leciało w wakacje tuż przed moim pójściem na studia i nie chciałam słyszeć o uniwersytetach, chlip. ;__;

Kocham Króla Lwa, Aryskotratów i Dzwonnika z Notre Dame (TA MUZYKA. coś wspaniałego. I Frollo! Uważam go za jeszcze gorszego niż Skazę. Wredny, kłamliwy, napalony hipokryta). To taki mały dopisek, żeby nie było, że to offtop xD


RE: Ulubione - Malimau - 03-06-2015

Uniwersytet był dobry. Nie dobił poziomem jedynce, która jest absolutnie fenomenalna, ale naprawdę przyjemnie się ogląda. I Skolopendra, naprawdę świetnie napisany charakter. Mogę z czystym sumieniem polecić.


RE: Ulubione - Skanda - 03-06-2015

A jak miałby dobić? To, że to prequel trochę dyktuje przebieg fabuły, ale nie potrafię sobie wyobrazić innego, lepszego scenariusza. No bo raczej mechanika animacji gorsza nie jest.


RE: Ulubione - Felija - 03-06-2015

W końcu obejrzę.

A ja mogę się podpisać pod Kalani co do Króla Lwa, Aryskotratów i Dzwonnika.
Z Sadim zgadzam się co do Lilo i Stich, uwielbiałam to odkąd weszło do kin i teraz mam na lodówce magnes ze Stitchem.
Piękna i Bestia - oczywista oczywistość.
Jeszcze wymienię, z tych mniej znanych, Olivera i spółkę oraz Lisa i psa.

Ach, no i też kocham Ratatuj. Z Pixara to jeszcze Odlot, Odlot jest świetny.

Nie umiem wybierać. :< Najchętniej wypisałabym 3/4 animacji Disneya.

PS Co do NIEanimacji Disneya - Mary Poppins zdecydowanie, obejrzyjcie Mary Poppins! Nigdy bym nie sądziła, że aż tak mi się to spodoba.
A zresztą, łapcie mojego filmweba: http://www.filmweb.pl/user/Filemona