Król Lew PBF
Ulubione - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Filmy animowane (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=90)
+---- Dział: DreamWorks (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=94)
+---- Wątek: Ulubione (/showthread.php?tid=930)



Ulubione - Felija - 30-01-2014

Które filmy DreamWorksa najbardziej wam się podobają?


RE: Ulubione - Giza - 01-03-2014

W ostatnim czasie Dreamworks zrobił kilka na prawdę świetnych filmów animowanych i uważam, za na prawdę dobre:

- Jak wytresować smoka (miałam w sumie wrażenie, że odpowiedzią Disneya na ten film była Merida Waleczna - zresztą nieudana)
- Strażnicy Marzeń
Czekam niecierpliwie na drugą część Jak wytresować smoka, która będzie miała premierę już w czerwcu.

Już pomijając oczywiście serię filmów o Shreku. Bo akurat to już filmy, których nikomu przybliżać nie trzeba, a o wartości dla wytwórni długo dyskutować nie trzeba, bo to Shrek stał się najbardziej rozpoznawalnym filmem wytwórni i był pierwszym filmem Dreamworksa w technologii komputerowej.

Poza tym na uwagę zasługują:
- Mustang z Dzikiej Doliny - okrzyknięty przez krytyków najlepiej opowiedzianą historią w filmie animowanym zaraz po Królu Lwie
- Książę z Egiptu, który moim zdaniem był fenomenalny
- Droga do Eldorado
- Kung Fu Panda wbrew pozorom bardzo dobrze opowiedziana historia

Z mniej kasowych filmów tej wytwórni bardzo przypadli mi do gustu Krudowie. Za animację głównie i poczucie humoru.
Myślę, że warto też wspomnieć o Madagaskarze, który mimo iż nosi brzemię cholernie płaskich postaci pierwszoplanowych, to jednak ma do zaoferowania kilka na prawdę dobrych postaci drugoplanowych, o których zresztą zrobiono serial Pingwiny z Madagaskaru. ;)