Król Lew PBF
Anastasia - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Filmy animowane (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=90)
+---- Dział: Inne (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=95)
+---- Wątek: Anastasia (/showthread.php?tid=946)



Anastasia - Malimau - 09-02-2014

Chyba jedna z bardziej znanych animowanych bajek niebędących dziełami Disneya i DreamWorks. Wyprodukowana przez 20th Century Fox.

Historia czerpie z prawdziwych wydarzeń, opowiada o sierocie Anyi, która okazuje się być ocalałą Anastazją Nikołajeczówną Romanową, rzekomo ocalałą podczas mordu na rodzinie carskiej w czasie rewolucji październikowej. Niemniej, że to bajka dla dzieci - przekłamania muszą być, carska rodzina przeżywa. :)
Akcja zaczyna się w czasie rewolucji lutowej, gdzie Anya zostaje oddzielona przypadkowo od swojej rodziny podczas balu, do którego dochodzi do napadu na carski pałac przez Rasputina i, nierozpoznana przez nikogo, trafia do sierocińca. Przedtem dostaje od babki, Marii Fiodorownej Romanowej naszyjnik z sercem, który towarzyszy jej do końca historii. Prawdziwa historia zaczyna się 10 lat po tych wydarzeniach, Anya opuszcza sierociniec, zupełnie zapomniawszy o swej historii na carskim dworze, nawet nie zdaje sobie sprawy, kim jest, i że cały Petersburg szepce, iż ona żyje. Przypadek sprawia, że spotyka Dymitra i Wołodię, dwójkę ludzi, którzy szukają dziewczyny jak najbardziej podobnej do młodej Romanównej, gdyż Maria wyznaczyła nagrodę dla tego, kto znajdzie jej ukochaną wnuczkę - z czego z czasem się wycofuje, zmęczona ciągłymi oszustami.
Jak zakończy się ta historia? Przekonajcie się sami. :)

Najbardziej znana piosenka z tego filmu to "Once upon a december".

Ktoś może kojarzy, oglądał? Dość piękna bajka, choć może niezbyt znana w Polsce. Dodam od siebie, że ja uwielbiam rosyjską wersję, choć w całości nie miałam okazji obejrzeć.


RE: Anastasia - Ariusz - 09-02-2014

Ja obejrzałam kurka mać połowę i potem mi link przestał działać jak parę dni później chciałam dokończyć >-<" A tego akurat ni na kasecie ni na płycie nie mam :c Jakby ktoś zarzucił linkiem albo coś xD To byłabym szczęśliwa. Najlepiej angielską wersję bo w polskiej jakoś nie potrafię słuchać głosu Anastazji.


RE: Anastasia - Derion - 09-02-2014

Oj u nas to była bajka ze statusem "kultowej". Chociaż ja ją obejrzałam dopiero tak mając plus minus 14 lat, to znałam mnóstwo osób, dla których do była bajka dzieciństwa. No. Ma w sobie siłę. Bardzo ją lubię. Bardzo klimatyczna, dopracowana, no... lubię.