♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

23-11-2015, 13:04
Prawa autorskie: ja-Dirke

te hieny tyz małe ale to dla dzieci wiec postaci sa tak zrobione aby dla dziecka było ok.
Odpowiedz
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

23-11-2015, 20:34
Prawa autorskie: ja-Dirke

Właśnie skończyłem oglądać sobie pierwszy odcinek i pomijając brzydkie łapki <tak lubię łapki a tam są brzydkie xD> To ogląda się to dość przyjemnie, miodożer i jego tajemna broń x). Nie porównuje tego do kinówek, wiadomo inne budżety itp. Czekam na epizod 2 :D Dużo było w tym odcinku z tego co na necie zostało w kawałkach pokazane, więc w sumie dużo z samych tych wyrywków można sobie dopowiedzieć.
Odpowiedz
Amai
Wtajemniczony
*

Gatunek:lew Płeć:Samica Wiek:młoda dorosła Znamiona:1/4 Liczba postów:306 Dołączył:Sty 2014

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 65
Zręczność: 87
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 20

23-11-2015, 21:37
Prawa autorskie: ja

http://kisscartoon.me/Cartoon/The-Lion-G...e?id=66780
nie wiem czy link już jest
Odpowiedz
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

23-11-2015, 22:03
Prawa autorskie: ja-Dirke

ja oglądałam z pirackiej zatoki x)
Odpowiedz
Mauara
Konto zawieszone

Gatunek:Zebra bezgrzywa Płeć:Samica Wiek:3 lata Liczba postów:274 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 20

25-11-2015, 16:30
Prawa autorskie: Avatar: własny| Podpis: internety (darmowe tapety)

Swoją drogą następne tez będą tyle trwały czy tylko ten, bo to taki pilot?


Spoilery, jak ktoś jeszcze odcinka nie widział.
Faktycznie, sęp aż razi w oczy, taki maluszek D:
Bajka niby dla dzieci, ale to nieścisłości i bezsensu nie usprawiedliwia, więc będę się czepiać.
Sam klan hien fajny, nawet jeśli nie ma samic, chociaż irytuje mnie, że jest jeden lider który wszystkim wydaje rozkazy. Nie wiem jakos tego nie czuję, tym bardziej, że praktycznie wszędzie to się pojawia. Chociaż może jest inaczej, bo przyczepiłam się do sceny z początku.
No i końcówka, kiedy Kiara potrzebuje ratunku, chociaż siedzi sobie wygodnie za kamyczkiem. Stado nie było takie wielkie, sekunda i wszystkie kopyte by przebiegły nie robiąc jej krzywdy.
No ale był teamwork, który widział Simba, więc trzeba było pokazać xD
A co do zalet, animacja całkiem ładna w wielu momentach, są fajne piosenki (szczególnie hien :D) no i sama drużyna Kiona wydaje mi się sympatyczna. Głos pticzki genialny (nie pamiętam imienia, o ile się pojawiło) i gepardzica cudowna jest.
Odpowiedz
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

25-11-2015, 17:24
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

ano piosenka hien była spoko

ogólnie wszyscy tacy mali tam xD
Sęp jako sęp całkiem spoko

Mnie się bardziej hipcio i miodożer podoba niż gepardzica x)
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Odpowiedz
Zephyr
Samotnik
*

Gatunek:Gepard grzywiasty Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:642 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 66
Zręczność: 90
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 46

25-11-2015, 18:49
Prawa autorskie: av: Kahawian, podpis: DemiReality (lineart)
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Meteorolog / Mistrz Kalamburów

Według opisu, te hieny to nastolatki. Dlatego właśnie są takie małe i dlatego klanem rządzi samiec. Nie jest to naturalne stado, tylko właśnie taka banda zbirów. No i myślę, że samica niezbyt by pasowała na antagonistę dla Kiona. Zresztą, to źle by wyglądało, gdyby LG w każdym odcinku kopał tyłek dziewczynie :P
Odpowiedz
Mauara
Konto zawieszone

Gatunek:Zebra bezgrzywa Płeć:Samica Wiek:3 lata Liczba postów:274 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 20

25-11-2015, 19:41
Prawa autorskie: Avatar: własny| Podpis: internety (darmowe tapety)

Hmmm.... w takim razie niech im już będzie o:
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

26-11-2015, 13:47
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

No, obejrzałam. :D
Ogólnie podobało mi się, choć spodziewałam się, że będzie to nieco dłuższe. A tak to czułam się trochę jakbym oglądała kolejny trailer, tylko że jeszcze bardziej rozszerzony.
Tła są bardzo ładne!
Na pewno będę oglądać serial, choćby z ciekawości, jak się będzie ta fabuła rozwijać (bo mam nadzieję, że trochę ciągłości w tym będzie, a nie jeden odcinek-jedna zamknięta historia bez nawiązań, a niestety ta druga opcja jest prawdopodobna o tyle, że to ma być serial dla młodszych dzieci, w końcu Disney Junior).

Ten argument o bandzie zbirów nawet mnie przekonuje, choć nadal wygląda to nieco dziwnie.


Natrafiłam na tłumaczenie catchphrase'ów postaci:

Kion: Hevi kabisa! - Totally intense!
Bunga: Zuka Zama! - Pop up, dive in!
Fuli: Huwezi! - You can’t (catch me)!
Beshte: Twende Kiboko! - Let’s go hippo!
Ono: Hapana! - Oh, no!
Odpowiedz
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

28-11-2015, 17:16
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

z tych trzech piosenek podobała mi się w miarę tylko piosenka hien.
ogółem odniosłam wrażenie, że za dużo tam wszystkiego... za dużo błysków, za dużo przejmowania się mocą, która opuszcza użytkownika gdy ten stanie się zły, tudzież zrobi coś baardzo złego, wymuszona walka po to, by udowodnić Simbie, że się mylił, nie potrzebne ratowanie Kiary, co miało chyba być podobne do sceny z małym Simbą, a przecież wystarczyło poczekać aż gazele przebiegną bo przecież omijały skałę, za którą schowała się Kiara (swoją drogą twórcy najpierw pokazują małe stadko ścigane przez hieny, które to chciały całe stado zabić - chyba dobrze zrozumiałam, ale nadal nie kumam jak chciały to zrobić; a potem widzimy jak stado się nie kończy gdy Kiara siedzi za głazem), za dużo mi było też tych piosenek. Szczerze mówiąc miałam nadzieję,że piosenka hien będzie ostatnią a piosenka Kiona mnie totalnie zawiodła, zupełnie nie miała w sobie nic z afrykańskich klimatów a pojawienie się Mufasy sprawiło, że miałam wrażenie, iż jego głowa zaraz zacznie śpiewać - i modliłam się o to, żeby nie. na szczęście nie śpiewała.
do rzeczy, które do mnie nie przemawiają dorzucam jeszcze Kiarę, która zmieniła swój charakter o 180 stopni oraz bandę hien, które są złe żeby być złe.
i magiczne obrazki na skalnej ścianie.

no i postacie. jak dla mnie są one strasznie płytkie, chociaż uważam, że przywódca hien i gepardzica Fuli (która wygląda jak wychudzony lampart xD) mają szansę na bycie ciekawymi postaciami,chociaż nie potrzebnie odejmują rozumu przywódcy hien, który jako jedyny z poznanych w KLu hien miał szansę na bycie ogarniętym, tymczasem jak idiota gania za gąsienicą, ale może to przeżyję. no i nagrodę za najbardziej irytującą postać roku, w mojej głowie przyznałam temu miodożerowi Bundze.

co do plusów to:
- rozszerza nam się nieco uniwersum, no bo teraz wiemy, że "Zła ziemia" to nie tylko termitiera i ziemie Ziry i jej wyrzutków, ale i hien, sępów i czegoś tam jeszcze
- tła są super, na prawdę ładnie wyglądają
- Kiona w sumie polubiłam
- ogólnie to czasem poleciał zabawny tekst
- muzyka

i tak o, jakoś to widzę.
pewnie będę i tak oglądać, żeby sprawdzić czy się zawiodę czy też wręcz przeciwnie ;)
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

28-11-2015, 17:20
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Bunga jest tak przyjemnie irytujący. Mnie urzekł swoją wyrazistością i optymizmem, za to Fuli wydaje mi się opryskliwa.
Odpowiedz
Giza
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samica Wiek:7 lat Liczba postów:307 Dołączył:Lut 2014

STATYSTYKI Życie: 99
Siła: 72
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 73
Doświadczenie: 55

28-11-2015, 21:02
Prawa autorskie: av - Chotara,; podpis -Nataka

No właśnie mnie tak irytował negatywnie. Nie mogłam go po prostu znieść.
Natomiast Fuli, ja bym użyła raczej określenia "sceptyczna". Na razie odniosłam wrażenie, że to postać z dystansem. Nie dąsała się o to, że nie miała racji i przyjęła prawdę o Kionie i tym, że jednak nie przechwalał się

Poza tym jestem też trochę ciekawa czyimi dziećmi są te dwie lwice, nie pamiętam jak się nazywały ;p
Odpowiedz
Kalani
Dobrotliwa | Konto zawieszone

Płeć:Samica Liczba postów:722 Dołączył:Lis 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 82
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 17

28-11-2015, 22:23
Prawa autorskie: MadKakerlaken
Tytuł pozafabularny: VIP

Sorry, że przerywam dyskusję... Ma ktoś linka? Może być z angielskimi napisami, ba, byłoby to nawet wskazane ^^
Odpowiedz
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

28-11-2015, 22:29
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

Ja tam aż tak negatywnie się nie nastawiałem, to bajka dla młodego widza, a w takich często sa dość widoczne te podziały zły itp. plus to bajak raczj póki co kierowana do chłopców bardziej niz dziewczyn dlatego tez te lwiczki tak sa pokazane. Plus co do Kiary się czepiacie, w kl2 z nią było kilka minut jak se polowała na motyle i jak poznała kovu i tyle z jej bycia małym tam. Po tak krótkim czasie określacie jej charakter. Każdy się zmienia, potem pokazywali ją jako taką dorosłą i jej charakter był przedstawiony, a ten się zmiana wraz z dorastaniem nie raz.
Mnie z paczki Kiona Bunga przypadł do gustu i wizualnie hipek.
A hieny cóż musiałby ktoś zły, a i tka nie jest źle co do nich. To dzieciaki, czego się spodziewać.
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

28-11-2015, 22:53
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Kal, torrenty: https://kat.cr/lion-guard-return-of-the-...39072.html
Są angielskie napisy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości