♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Koba Kai
Konto zawieszone

Gatunek:Panthera leo Płeć:Samiec Wiek:8 Liczba postów:68 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 6o
Zręczność: 7o
Spostrzegawczość: 8o
Doświadczenie: 35

28-01-2016, 16:37
Prawa autorskie: Lion by Tigon, edit by me.

Jestem już po pierwszym odcinku i powiem szczerze że mam dosyć, to w ogóle nie powinno nazywać się Królem Lwem i stać nawet obok niego na półce. Ja wiem że to w głównej mierze bajeczka skierowana dla małych pociech i z takim również nastawieniem raczyłem to oglądać, ale na miłość boską czy w każdej dzisiejszej kresce muszą na siłę wszystko udziwniać i tworzyć super moce rodem bohaterów Marvela ?
No bo jak inaczej odebrać ten super ryk -> https://www.youtube.com/watch?v=sc5wg-Cn...tu.be&t=32 który zresztą nic takiego nie wnosi w całokształt, nie wspominając już o laserowym spojrzeniu ptaka czy też teleportacji Flasha u gepardzicy, do tego jeszcze dochodzi wspaniały tatuaż. Nie można było jakoś bez niego się obejść, przecież wiadomo kim są obrońcy, to czemu ma służyć takie ich napiętnowanie ?
No i ostatni gorzki przedsmak, to samo umiejscowienie fabuły w alternatywnej rzeczywistości, nie wiem co za gamoń raczył to wymyślić, ale ja tego wcale nie kupuje. Tak trudno było kontynuować wątek z Czasu Simby i zrobić Kiona synem Kovu i Nali ?
PS: Nie wspominając już o tym że owa alternatywa fabuła, również nie trzyma się kupy, skoro Skaza miał moc strażnika, która może być używana, aktywna tylko w czasie niesienia dobra, to jakim cudem korzystając z niej pokonał innych obrońców ?
Odpowiedz
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

28-01-2016, 17:09
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

Kovu i Nali ? xD Biedny Simba i Kiara x)
Bo ryk nie ma wyczucia dobra, użył w złym celu i stracił go. Bo użyć może na wszystkim, chodzi o skutki użycia.
Ja się tam tak krytycznie nie donoszę do tego x) Nie biorę tego an poważnie a i może młodzi zechcą oryginalnego kl obejrzeć i tak, brak mocy od razu powoduje, że kreskówka mniejsza szanse przebicia ma w tych czasach.
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Odpowiedz
Koba Kai
Konto zawieszone

Gatunek:Panthera leo Płeć:Samiec Wiek:8 Liczba postów:68 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 6o
Zręczność: 7o
Spostrzegawczość: 8o
Doświadczenie: 35

28-01-2016, 17:24
Prawa autorskie: Lion by Tigon, edit by me.

Kiu napisał(a):Kovu i Nali ? xD Biedny Simba i Kiara x)

Mój błąd, to pewnie przez to zamieszanie jakie wywołał w mojej głowie Kion swoim super rykiem xD
A wracając do samej mocy, to nie wiem, albo źle zrozumiałem jej wyjaśnienie w 1 epizodzie, albo jest tak jak zakładam że działa tylko w wypadku nagłej potrzeby, w czasie dobrego uczynku ?
Dlatego kiedy nowa ekipa Kiona chciała jego demonstracji, to nie było żadnego efektu.

Czy ja wiem aby owy serial przeszedłby bez echa nawet bez takich bajerów jak owe moce ? Moim zdaniem trafiłby nawet do większej rzeszy fanów, czy tych nowych albo starych, gdyby tylko trzymał odpowiedni fason. A tak mamy kolejną papkę do zarabiania kasy, bo nie oszukujmy się na to polecieli producenci tego czegoś.
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

28-01-2016, 18:37
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Jak dla mnie to przesadzasz, trochę dystansu. :) Serial jest ładny, przyjemny i z morałem, a moc została całkiem umiejętnie wpleciona. Postacie mają ciekawe designy i charaktery, tła są porządne i kolorowe; animacja różnie, ale miejscami jest naprawdę w porządku. Piosenki też naprawdę trzymają poziom. Według mnie twórcy zachowują odpowiedni balans pomiędzy animacją dla dzieci a czymś, co ma wokół siebie tak ogromny fandom. Jasne, pewne rzeczy można było zrobić lepiej, ale im więcej oglądam, tym bardziej przymykam na to oko. Bunga i Jasiri kupili mnie całkowicie. ;) Polecam ten sposób - oglądać bez nastawiania się na nie wiadomo co, a jak się nadal nie podoba to nie oglądać i tyle.
Aha, no i to ma być midquel drugiej części, takie rozwinięcie tamtych czasów.
Odpowiedz
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

28-01-2016, 20:00
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

A i ich moralność itp to kwestia tego, ze są dziećmi dlatego mogą nad interpretować pewne rzeczy itp.
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Odpowiedz
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

28-01-2016, 20:08
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Moim zdaniem niekoniecznie. Przyjemnie się ogląda, ale... Jedno ale. Ryku jako rozwiązanie wszystkich problemów - nie kupuję tego. Poza tym, przyjemny serial, który przyjemnie się ogląda.
Ostatnio nie ma Kiary, co też mnie cieszy. Tu też mnie twórcy nie przekonali, zmienili jej charakter, by pokazać Kiona jako tego fajniejszego - nawet jeśli nie celowo, to widać.
Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

28-01-2016, 20:10
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Ale ten "laserowy wzrok" to mnie zabił ;-; Ja osobiście nic nie mam do ryku, może poza tymi ryczącymi chmurami do tego. Wygląda to epicko, ale czemu cztery lwy na raz? .-.
Ale laserowy wzrok xd
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

28-01-2016, 20:18
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:Ryku jako rozwiązanie wszystkich problemów - nie kupuję tego.

No właśnie tutaj o tym pisałyśmy: https://pbf.krollew.pl/showthread.php?ti...9#pid66469

Następny odcinek ma być o Kiarze i trochę się go obawiam. Też nie podoba mi się zmienianie Kiary.

Bo przodkowie ryczą wraz z nim! Gdyby to był jeden, to by nie brzmiało.

I jaki laserowy wzrok? Głupsze efekty były w bajkach, akurat to mi się z żadnymi laserami nie kojarzy. To po prostu sposób na pokazanie dzieciom, że Ono widzi inaczej niż pozostali. Nie rozumiem, w czym to może przeszkadzać.
Odpowiedz
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

28-01-2016, 20:23
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

No przodkowie i pewnie chodzi też, e te łby reprezentują te 4 innych strażników.
A co do dlatego, ze ryk an wszystko, to są dzieci, znaczy Kion itp. więc moga go nadużywać czasem i moze te odcinki beda uczyć bohatera, żeby nie zawsze go używać czy coś. Bo ryk w każdym docinku zacznie być nudny.
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Odpowiedz
Sigrun
Konto zawieszone

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:1 rok i 7 miesięcy Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 40
Zręczność: 50
Spostrzegawczość: 92
Doświadczenie: 40

28-01-2016, 20:36
Prawa autorskie: Ragnar, Ki-Re, Venety, Inn, Askari, ja.
Tytuł pozafabularny: Mistrz Gry

Kiu napisał(a):A co do dlatego, ze ryk an wszystko, to są dzieci, znaczy Kion itp. więc moga go nadużywać czasem i moze te odcinki beda uczyć bohatera, żeby nie zawsze go używać czy coś. Bo ryk w każdym docinku zacznie być nudny.


Mam nadzieję, że tak będzie. Bo właściwie wiadomo jak bajka się skończy, rykiem pełną gębą.
I to wzywanie Mufasy za każdym razem do rozmowy.



Odpowiedz
Koba Kai
Konto zawieszone

Gatunek:Panthera leo Płeć:Samiec Wiek:8 Liczba postów:68 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 6o
Zręczność: 7o
Spostrzegawczość: 8o
Doświadczenie: 35

29-01-2016, 03:16
Prawa autorskie: Lion by Tigon, edit by me.

A moim zdaniem to jednak efekt z tym laserowym wzrokiem to niepotrzebny gadżet, jakby za trudno było załapać o co w tym momencie chodzi, a nawet jeżeli to takie pociechy zmusiłoby do małej refleksji co wcale by im nie zaszkodziło =)
Co zaś tyczy się wzywania ducha Mufasy do każdego problemu, również uważam za wielkie nadużycie, nie wspominając już nawet o tym w jaki sposób to czyni, jakby sobie do niego po prostu dzwonił. A gdzie ojciec ? Czyżby nie miał głowy na karku i nie potrafił doradzić synowi ?
Oczywiście cały ten Lion Guard nie jest złym pomysłem, tylko moim zdaniem jest za bardzo niedopracowany, tak jakby zrobiony na szybko na kolanie aby mieć go z głowy, mało się narobić a dużo przy tym zarobić.
PS: Skoro w to wszystko wmieszali już ducha Mufasy, to wielka szkoda że nie dali wykazać się drugiemu dziadkowi, który w odpowiednich momentach namawiałby małego do tej ciemniejszej strony, dopiero wtedy miałoby to jakiś sens. Wówczas mógłby wybrać w danym momencie źle, aby później to zrozumieć i jakoś naprawić swój błąd =)
Odpowiedz
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

29-01-2016, 08:37
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

To dopiero początek serialu wiec ciężko cokolwieczek powiedzieć. A Skaza to nie dziadek tylko wuj, tak czy siak x)
Film jest dopracowany i przemyślany an pewno bardziej niż się może wydawać. Większość z nas patrzy na to przez pryzmat starych filmów i naszego wieku.
Ale jak sie mówi "kto co lubi" :3
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Odpowiedz
Koba Kai
Konto zawieszone

Gatunek:Panthera leo Płeć:Samiec Wiek:8 Liczba postów:68 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 6o
Zręczność: 7o
Spostrzegawczość: 8o
Doświadczenie: 35

29-01-2016, 15:22
Prawa autorskie: Lion by Tigon, edit by me.

Dzięki Kiu za czujność, najwidoczniej nocki ostatnio mi nie służą albo to wina tego serialu, skoro Disney może, to czemu również i ja nie mogę, wszystkiego wrzucić na nowo do alternatywnego TKL. Ale jeżeli chcemy już być nad wyraz dokładni, to Taka (Scar) jest dokładnie dla Kion'a dziadkiem stryjecznym, ewentualnie w nowej modniejszej dzisiaj odsłonie stryjkiem. Wujkiem byłby wówczas gdyby Kion był synem Mufasy =)

A serial, no cóż nie ma póki co wróżyć na dłuższą metę jak będzie, ale do teraz (po 3 odcinkach) stwierdzam że ma tendencję spadkową, no chyba że pójdą po rozum do głowy i naczytają się kilka petycji rzeszy niezadowolonych fanów i podniosą sobie poprzeczkę nieco wyżej =)
Bo jeżeli jednak się chce to naprawdę można, co było dość miłym zaskoczeniem w wypadku ostatnio obejrzanego remake mojego ulubionego serialu z dzieciństwa, który również swój target opiera w głównej mierze na dzieciach, a jednak nie jest tak bardzo spłycony.
Odpowiedz
Nit
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:3 lata Znamiona:Znamiona Zezwolenia:Zezwolenia Liczba postów:80 Dołączył:Lut 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 62
Zręczność: 72
Spostrzegawczość: 76
Doświadczenie: doś

08-02-2016, 08:05
Prawa autorskie: FuzzyMaro
Tytuł pozafabularny: Pomoc Techniczna

Na Disney Channel jest już polski zwiastun TLG! Premiera pod koniec marca. :3
https://forum.krollew.pl/viewtopic.php?p...25#p181125
[Obrazek: VV0eg81b.jpg]
Odpowiedz
Inés
Jasnowłosa | Kapłanka
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Szamanka Liczba postów:1,076 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 85
Spostrzegawczość: 83
Doświadczenie: 15

08-02-2016, 11:02
Prawa autorskie: CherryColaax (Soma) | OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Profil roku / Misterium

„Lwia Straż: Powrót”? Zupełnie mi nie gra ten podtytuł. Może "powrót ryku" nie brzmi najlepiej, ale samo "powrót" sugeruje, że chodzi o powrót Lwiej Straży, a przecież z nią się dopiero zapoznajemy.
Think of me, think of me waking
Silent and resigned 



[Obrazek: e61c479cd03d.png] 

Imagine me trying too hard
To put you from my mind



***  |  Głos
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości