♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Cheka!
  • Administracja podjęła decyzję o zrobieniu ogólnoforumowego skipa czasowego o 2 miesiące! Zakładamy, że w tym czasie przez Lwią Krainę przeszła powódź. Macie 2 tygodnie na dokończenie swoich wątków, a 16 lipca rozpoczynamy "nową fabułę".
    Prosimy wszystkich o zajrzenie tutaj, gdzie wszystko jest szerzej opisane.
  • W systemie walk zapis kolejki został poprawiony i pojawił się nowy punkt dotyczący terminów odpisów oraz konsekwencji z nieprzestrzegania ich.
  • Została wprowadzona możliwość dorzucenia się do składek na utrzymanie forum w zamian za proste rysunki! Więcej tutaj.
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Baobab
Sawanna, Skrawek Sawanny, Źródło Życia, Dżungla
Akacja
Skrawek Sawanny, Ognisty Step, Ognisty Las, Dolina Spokoju
Rooibos
Kilimandżaro, Wzgórze, Wulkan Burgess Shale
Mięta zielona
Wulkan Burgess Shale, Źródło Życia, Sawanna, Wodospad Szczęścia
Kocimiętka
Upendi
Bligia pospolita
Dżungla, Kilimandżaro
Pogoda
1-15 czerwca
29 °C
24 °C
16-30 czerwca
25 °C
20 °C
Deszcze zaczynają ustępować, pojawiając się coraz rzadziej i coraz mniej intensywnie. Pora sucha już za pasem.
Postać miesiąca:
Lipiec

Jeden z bliźniaków, którzy niedługo po tym jak trafili do krainy dołączyli do Klanu Ognia. W poszukiwaniu pięciołapego szarego lwa tsavo wplątał się w nieporozumienie, które przerodziwszy się w bójkę okazało się mieć siłę lawiny...
Cytat lipca
Nadesłany przez Vasanti Vei

Nasilający się szum i naciągająca z góry biała fala doprowadziły Guntera do wniosku, że obliczając prawdopodobieństwo zejścia lawiny musiał niefortunnie podzielić przez zero.
~ Gunter, Śnieżny Las
Znajdziecie nas na:
Zuma
Samotnik
*
Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Liczba postów:142 Dołączył:Cze 2017

STATYSTYKI Życie: 93
Siła: 60
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 20


Poziom ostrzeżeń: 0%
26-08-2017, 14:15
Prawa autorskie: Ja

Zuma drugi raz widziała wielką skałę.Nie czuła jednak niepokoju który towarzyszył jej za pierwszym razem.Czuła pewność siebie.Eyre prosiła abyoznaczać tereny a potem się tu spotkać.Po chwili zauważyła Eyre.-Cześć!Na razie nikt nie wchodzi nam w drogę.Ale to moze się zmienić.Swoją drogą to ja się nie znam na stadach ale chyba takie znakowanie chyba nie wystarczy.No może choć jeden ryk by nie zaszkodził.Ale nie ryk lwicy.-Podeszła do końca skały i zaryczała.O ile można to tak nazwać.Był to raczej krótki,zachrypnięty dźwięk.-A że w naszym gronie jest tylko jeden samiec...
Odpowiedz Ostrzeż
Jasir
Samotnik
*
Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:164 Dołączył:Cze 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 70
Zręczność: 82
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 35


Poziom ostrzeżeń: 0%
26-08-2017, 21:52
Prawa autorskie: KanuTGL

// zapomniałem wcześniej o zt Sory :p

Jasir usłyszał ryk samicy dobiegający z dołu Lwiej Skały.
- O co biega ? - parsknął, po czym zwrócił się dosyć nerwowo do Eyre - Jak ta akcja była zaplanowana ?!
Nigdy nie można lekceważyć ani wroga, ani nieznajomego, a przyjaciół miej na oku - tak mu powtarzano w dzieciństwie. Teraz zlekceważyliśmy tą zasadę, lecz nie zamierzał dalej jej łamać, najlepiej wziąć się za naprawę, albo ocalić to, co się da...
// zt
~Jasir
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2017, 21:53 przez Jasir.)
Odpowiedz Ostrzeż
Eyre
Rekrut
*
Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:Dorosła Liczba postów:77 Dołączył:Lip 2015

STATYSTYKI Życie: 98
Siła: 68
Zręczność: 74
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 20


Poziom ostrzeżeń: 0%
27-08-2017, 08:13
Prawa autorskie: Avatar: lineart by KamiLionHeart, color by Chotara!

Miała już wdac się w rozmowę, ale właśnie wtedy usłyszała ryk dochodzący z dołu skały. Jasir popedzil na miejsce bez zastanowienia i dlatego wyprzedził kremową która musiała wpierw przyjrzeć się nieznajomym, bo w pierwszym momencie myślała ze to chętni do odnowienia LZ. 
Jak się domyslila to nie byli oni, zaczęła schodzić na dół, nie za szybko. Nie chciała wyjść na dzikuske.z/t
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2017, 08:14 przez Eyre.)
Odpowiedz Ostrzeż
Zuma
Samotnik
*
Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Liczba postów:142 Dołączył:Cze 2017

STATYSTYKI Życie: 93
Siła: 60
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 20


Poziom ostrzeżeń: 0%
29-09-2017, 16:36
Prawa autorskie: Ja

Zuma nie miała zamiaru schodzić na dół.Zamiast tego obserwowała poczynania Eyre i Jasira.A na dole robiło się coraz bardziej tłoczno.Od razu zrozumiała że to był zły pomysł.Jasir wierzył w bajki o Lwiej Ziemi, a Zuma wierzyła w niego.Zaufała Eyre.A ta zwiała.Nie da się ukryć że i na partnerze nieco się zawiodła.Ceniła sobie szczerość ale czy nie mógł się po prostu wyrzec Eyre?Powoli docierało do niej to czego matka jej uczyła.Stada wcale nie są wspaniałe, są niebezpieczne. Już od przybycia Myra miała zamiar zwiać.Zdecydowała się na to dopiero jego "ataku" na Jasira.Partner znał jej zapach więc powinien ją znaleźć. Szybkim krokiem zeszła z tej cholernej skały po czym zwiała z drugiej strony tej całej gromady.

//z.t
Odpowiedz Ostrzeż
Athastan
Wiarus
*
Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody Dorosły Tytuł fabularny:Posłaniec / Młodszy Szaman Tytuł pozafabularny:Mistrz Gry Liczba postów:344 Dołączył:Paź 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 74
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 18


Poziom ostrzeżeń: 0%
19-01-2018, 20:15
Prawa autorskie: Subi-cub(generator) Ja (edycja)

Kolejny punkt Lwiej Skały i chyba już ostatni przystanek na jego trasie. Zwiedził wszystko od tego grotopodobnego zagłębienia w ziemi u stóp skalnego molocha, po przez wnętrze tej formacji, no i miejsce w którym się właśnie znajdował, czyli szczyt. O ile poprzednie zakamarki sprawdzał zarówno z ciekawości jak i chęci sprawdzenia, czy ktoś jeszcze nie przebywa na tym terenie, a tyle teraz wspiął się ścieżką prowadzącą na górę z samej jedynie ciekawości, bo raczej nie spodziewał się tu spotkać nikogo. No i z powodu widoków, które musiały się być widoczne z tej wysokości.
A widoki były do prawdy wspaniałe. Jedyne co mogło się z nimi równać, to te ze szczytu Kilimandżaro, które może nawet je przebijały jeśli chodzi o widoczność, bo w końcu góra była wyższa. Ale widoczny tu krajobraz był inny, w końcu obydwa punkty dzieliła całkiem spora odległość, tak że było co oglądać. Sawanny skąpane w słońcu, skrzący się Śnieżny Las, widziany od drugiej strony, no i ocean, wielka, falująca tafla wody, którą teraz widział lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.
A w bliższej perspektywie, małe z tej odległości postacie Hakiego, Vari i Azima. Nie dostrzegł jednak tego lwa z którym rozmawiali. Chociaż nie, kawałek dalej... ale to nie był on. Ktokolwiek to był, to albo miał bardzo jasną i skąpą grzywę, albo, co bardziej prawdopodobne, była to lwica. Nie kierowała się co prawda bezpośrednio w stronę jego grupy, ale i tak było by dobrze poinformować ich, że mogą mieć gościa. A poza tym i tak musiał się zbierać, bo najwyraźniej skończyli.
Zebrał się więc, i zaczął schodzić ze Skały. Szybko, ale nie za szybko, by przypadkiem nie zlecieć.

~Z.t.
Odpowiedz Ostrzeż
Athastan
Wiarus
*
Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody Dorosły Tytuł fabularny:Posłaniec / Młodszy Szaman Tytuł pozafabularny:Mistrz Gry Liczba postów:344 Dołączył:Paź 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 74
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 18


Poziom ostrzeżeń: 0%
29-01-2018, 03:07
Prawa autorskie: Subi-cub(generator) Ja (edycja)

Wspinał się z powrotem na szczyt, w mniej więcej podobnym tempie jak przed chwilą schodził, czyli szybko acz z wyczuciem. Trzymał się jednak blisko ściany, tak by ciężko było go dostrzec, dopóty, dopóki nie wejdzie na samą górę. Nie żeby uważał to za jakoś specjalne konieczne, ale po prostu wyrobił sobie taki nawyk. Jak i kilka innych, o podobnym charakterze.
Z rozmową, a właściwie z  jej początkiem był pewien problem. Nie przepadał zbytnio za zagadywaniem tego przedziału wiekowego, i przodkom dzięki, nie musiał tego robić za często, z powodu braku pewności, jak się do niego odnosić. Zasadniczo nie były to małe lwiątka, ale do dorosłych też im trochę brakowało, a każde z nich inaczej definiowało swój aktualny status, skutkiem czego, nie było jak się za temat zabrać, żeby nie nie machnąć się w sposobie mówienia, i dobrać wszystko jak należy.
Gdy jednak dotarł na szczyt, miast spodziewanych lewków zastał pustkę. Lekko zdezorientowany, zaczął się rozglądać wokoło, ale zgodnie z wszelkimi przypuszczeniami, nie było ich nigdzie widać. Bo i w sumie gdzie mieli by być, na którejś ze spadzistych ścian? A zresztą mniejsza z tym. Skoro zniknęli, to nie ma w ogóle dalszej sprawy. Miło by było co prawda upewnić się, że nie ma zwidów, ale mógł się bez takowego potwierdzenia obok. Pociągnął wzrokiem wokoło jeszcze raz, i zaczął schodzić po raz kolejny na dół.
~zt.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2018, 21:10 przez Athastan.)
Odpowiedz Ostrzeż
Vitini
Samotnik
*
Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:8 miesiecy (Podrostek) Liczba postów:27 Dołączył:Mar 2018

STATYSTYKI Życie:
Siła: 40
Zręczność: 50
Spostrzegawczość: 40
Doświadczenie: 5


Poziom ostrzeżeń: 0%
06-07-2018, 19:45
Prawa autorskie: Disney/własne

Wdrapała się na szczyt Lwiej Skały by popodziwiać widoki rozciągające się aż po ciemniejący horyzont, sawanna jak okiem sięgnąć i jakieś pagórki na zachodzie, a dalej na Północ góra Kilimandżaro. Przysiadła na gołym wciąż cieplutkim podłożu zastanawiając się nad tym co robić jutro. Może poprosi Cioteczke żeby poszła z nią nad wodopój? Była bardzo ciekawa jakie zwierzęta spotka w tej krainie, może będą to żyrafy które znała z opowieści i widziała w oddali podczas podróży? Albo hipki? 
Podniosła łebek patrząc na nocne niebo, po granacie przemknęła spadająca gwiazda i Vitini poderwała się z ekscytacją.
Pomyśl życzenie! Zacisnęła powieki stękając.
- Chce być królową tak jak mamusia. Mądrą jak babcia i odważną jak Sarabi.- Aż potuptała w miejscu, może tym razem życzenie się spełni? To nie pierwsza spadająca gwiazda w jej życiu, no ale teraz jest w legendarnej krainie przodków.
[Obrazek: lef.png]
Odpowiedz Ostrzeż


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości