♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Kaiser
Zbanowany

Gatunek:lew berberyjski Płeć:Samiec Wiek:5,8 Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:237 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 5

05-04-2017, 21:11
Prawa autorskie: Bjorn

Lew berberyjski z jaskniowym... Jasyjski!!! <3 Albo jasryjski xD
Talvedu'ul
Konto zawieszone

Gatunek:lew berberyjski Płeć:Samiec Wiek:~8 lat Tytuł fabularny:Partner Królowej / Skarbnik Liczba postów:240 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 65
Doświadczenie: 18

05-04-2017, 21:25
Prawa autorskie: CherryColaax, ja, Globus, mła
Tytuł pozafabularny: VIP / Mistrz Cytatów

Oj tu trzeba się zastanowić, panthera leo septentrio ;v tłumacz mówi że septentrio oznacza i "wielki" i "północ"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2017, 21:26 przez Talvedu'ul.)
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

05-04-2017, 21:38
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Wiecie co, nazywajcie to sobie jak chcecie, to dla mnie kwestia kosmetyczna, naprawdę. xD' Lew to lew, i tak nie wpisywałabym tego do listy gatunków, bo to nie byłby jakiś ogólny gatunek do grania, tylko wasza prywatna mutacja.
Yasumu
Duch
*

Gatunek:Lew Berberyjski Płeć:Samica Wiek:Trup :v Liczba postów:266 Dołączył:Maj 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 63
Doświadczenie: 10

08-04-2017, 13:21
Prawa autorskie: Levis/Lioden

Mam takie ino pytańsko :v
Czy posty w treningach stadnych zaliczają się do puli napisanych postów w miesiącu?
Bo to jakby margines prawda?
[Obrazek: evil_kopia_by_koseki_leonheart-dao14lh.png] 
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

08-04-2017, 13:35
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Fel mówi, że tak
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

11-05-2017, 11:54
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

To raczej bardziej pytanie niż propozycja do obgadywania.

To zaczynam.
Pytałam Emy(Avy) o to ile można zebrać porcji ziół z terenu. Otrzymała odp że jeden gatunek (odpowiednio porcji z jednego terenu) na 1 miesiąc?
Pora deszczowa- gnije jednorazowo na miesiąc aż 10 porcji (różnych) ziół jesli te są w "magazynie" :v AMG!! Dużo..

Po porze deszczowej gdzie teoretycznie ziół powinno być w magazynie na susze więcej okazuje się że jest ich mniej? :v le gasp przy czym nie każdy miesiąc jest aż tak owocny/ mokry?
Ja bym nazwała porę deszczową "katastrofą" gdzie w połączeniu masowego wysypu chorób łatwo przekręcić połowe stada i zwalić na głowe medyka tabun chorych jak przychodnie NFZta :v

PYTANIE:
Czy można zrobić wyprawę na marginesie po zbieranie ziół, also zmniejszyć limit zbiorów? Wegetacja roślin w tym okresie jest przyspieszona i rosną jak głupie ;v

EW SUGESTIA: 
Odpowiednio do zbiorów zmniejszyć gnicie :v bo skoro w któreś miesiące leje non stop to ok gnije 10, ale jak już pada mniej to zdecydowanie 5/10 czy coś. Czy to tylko w ten jeden miesiąc się popsuło tyle? Bo pacze i jest aż 1 wpis 
Cytat:
  • 03.04.2017 r.
    -1 zioło każdego rodzaju, z powodu pory deszczowej
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

11-05-2017, 12:38
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Ale dziewczyny, zbiera się więcej niż 1 zioło na miesiąc. xD Jestem trochę w biegu i na telefonie, więc Ci nie rozpiszę tego dokładnie, ale tu masz czytelną rozpiskę co i jak: http://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=2095
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

11-05-2017, 12:41
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Odniosę się do jednego.

(11-05-2017, 11:54)Kami napisał(a): To zaczynam.
Pytałam Emy(Avy) o to ile można zebrać porcji ziół z terenu. Otrzymała odp że jeden gatunek (odpowiednio porcji z jednego terenu) na 1 miesiąc?

Co to za bzdura? Nie, nie ma nigdzie żadnego ograniczenia na teren. NIGDY go nie było. Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, przejrzeć sobie pobieżnie posty Mula i Vei z tego tematu (http://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid...#pid120891), no chyba dwójka administratorów nie łamałaby zasady?

Patrzysz na to, ile porcji zioła możesz zebrać.
Pokaż ukrytą wiadomośćSpoiler:

A następnie sprawdzasz, jakie zioła możesz w tym miesiącu zbierać.
Pokaż ukrytą wiadomośćSpoiler:

Zbierasz z terenów, na których rosną zioła.
Pokaż ukrytą wiadomośćSpoiler:

Nikogo nie obchodzi, skąd zbierzesz zioła - czy z dwóch miejsc, czy z tego samego, ile razy je zbierzesz, masz limit na miesiąc i na lokalizację, a ile razy sobie to rozbijesz i na ile lokacji, Twoja sprawa?

Ponadto, to jest NA jednego medyka, pomnóż sobie ilość ziół możliwych do zebrania na liczbę medyków w stadzie, JEŚLI będą zbierać? Dużo. Ilosć ziół możliwa do zebrania przewyższa ilosć ziół, które gniją, tylko trzeba zbierać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017, 12:42 przez Venety.)
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

11-05-2017, 13:17
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Um, Kami, przecież sama zbierałaś po dwie porcje z jednego terenu i nikt Ci nie zwracał uwagi :d

I nie, gnicie nie występuje raz na miesiąc, więc nie gnije 10 porcji ziół co miesiąc - gnicie występuje trzy razy w przeciągu roku, na początku marca (co nas ominęło), maja oraz lipca. Gnije jedna porcja każdego zioła (trucizny też!) z całego spisu stada (jak słusznie zauważyła Cyń, przy paru medykach, którzy mogą zebrać o wiele więcej ziół razem, to nie jest aż tak dużo), CHYBA że owe zioła zostały zebrane (lub kupione) w przeciągu tygodnia przed gniciem. Jednak jeżeli w zapasach już były zioła tego rodzaju, to z tych starszych jedno zgnije.

Co do marginesów - można zbierać zioła w wątkach marginesowych normalnie, jeżeli jest to uzasadnione (szkolenia medyczne na marginesach czy coś w tym stylu), choć jest to niewskazane. Ale liczy się to normalnie do limitu medyka na ten konkretny miesiąc, w którym zostaną napisane posty ze zbiorem ziół (czyli nawet jeżeli margines został rozpoczęty w kwietniu, ale post ze zbiorem zostanie napisany w maju i wtedy medyk zbierze dwa hibiskusy, to nie może już zebrać więcej hibiskusa w tym miesiącu, nawet na normalnej fabule). No i oczywiście nie można robić takich myków w marginesach wstecznych :v
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

11-05-2017, 13:25
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Sori ale to dla mnie jest dalej masło maślane TvT

Proste pytanie i poprosze prostą odp.

Czyli mogę te 2 porcje melisy w maju w kanionie zbierać co ten 1 dzien do znudzenia?  

Pats, ja wiem Ven że może być 3 czy 2 tam medyków, ale jak zesylacie choroby i gnicie w jednym to medyk się nie rozerwie na fabule :V - i ikno że np w KMP ponad połowa chorob/ran to nasza wina.
Pytam też czy margines może być do zbierania ziół?
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017, 13:25 przez Kami.)
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

11-05-2017, 13:32
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Nie. Cynka wyraźnie pisała, że limity są na miesiąc, więc skąd Ci przyszło do głowy, żeby miały być na dzień?

Tak jak masz w temacie:
Cytat:Kwiecień: Po 3 porcje danego zioła na medyka/znachora/młodszego medyka/ucznia medyka na miesiąc
No i reszta miesięcy jest analogiczna, tyle że wtedy nie 3 porcje, tylko 2 czy 1, tak jak jest napisane w temacie.

Możesz zebrać dwie porcje melisy w kanionie w danym miesiącu. Nieważne, czy zrobisz to w jednym poście, czy w dwóch, czy w pięciu i czy zejdzie Ci na to dzień czy tydzień, ale jeden medyk nie może zebrać więcej niż dwóch porcji melisy w przeciągu całego miesiąca.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

11-05-2017, 13:43
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

No a co do marginesu, to już napisałam co i jak :'D czy coś jest nadal nie jasne?
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

11-05-2017, 14:01
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Czy ja mam bólu pupy dostac :V pytam sie czy jest limit na miesiąc to NIE NIE MA A ZARAZ DOWIADUJE SIĘ ZE JEST?! Ale dla postaci? O co ja waszym zdaniem pytałam? >:Vc

No szlag mnie weźmie. Asdfgh..zeeennn.

Czyli w kanione jedna postac moze zebrać tylko te 2 porcje melisy w tym miesiącu, ale np. Po Kami może jeszcze w maju przyjść tam Ema i też zebrać kolejne 2?
I jeśli pojde KaKami po melise do innego miejsca, moge ją zebrać tam? 
Pytam bo chcę ogarnąć obowiązki medyka i np założyć 'wyprawy' i chce rozumieć o co w tym chodzi >0>¿?
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

11-05-2017, 14:20
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

w tym temacie nikt nie napisał, że nie ma limitu na miesiąc xD Fel napisała: "Ale dziewczyny, zbiera się więcej niż 1 zioło na miesiąc" - co jest prawdą, a Cynka wprost napisała, że jest limit na miesiąc xD

Możesz zebrać tylko dwie porcje melisy w tym miesiącu - czy to zrobisz w kanionie, czy w wąwozie, czy w jaskiniach nad rzeką, nikogo to nie interesuje, możesz jedno ziółko zebrać tam, inne gdzie indziej - ale nie możesz zebrać więcej niż dwa - bo jeden medyk w maju może zebrać maksymalnie dwie porcje danego rodzaju zioła.
Tak, Ema w maju również może sobie później przyjść do kanionu i zebrać dwie melisy, wszyscy inni też mogą przyjść do kanionu i zebrać dwie porcje melisy, tylko najwyżej zostaną zaciukani za włażenie Wam na tereny :V
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

11-05-2017, 14:24
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Cytat:Czyli w kanione jedna postac moze zebrać tylko te 2 porcje melisy w tym miesiącu, ale np. Po Kami może jeszcze w maju przyjść tam Ema i też zebrać kolejne 2?
Tak.

Cytat:I jeśli pojde KaKami po melise do innego miejsca, moge ją zebrać tam?

Nie.



Ja proponowałam zmienianie tej zasady, ale dziewczyny uznały, że to będzie zbyt skomplikowane i to trochę prawda. To nie jest forum o zbieraniu ziół, więc pewne rzeczy mogą być uproszczone - zdecydowanie prościej pilnować paru medyków niż dwudziestu lokacji.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości