♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Akilian
Gość

 
#91
23-10-2012, 19:12

A ja mam takie pytanie - czy jeżeli zawiesza się jakieś konto, można zamiast niego założyć inną postać?
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#92
23-10-2012, 19:46
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Można. Zawieszone konta nie liczą się do limitu postaci.
Akilian
Gość

 
#93
23-10-2012, 19:50
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Dzięki wielkie Fel za odpowiedź
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#94
26-10-2012, 00:23
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

jak wygląda kwestia religijności na forum?

w samej bajce, którą traktuję jako odnośnik, pojawia się przecież siła sprawcza nazywana Kręgiem Życia. z pewnością nie jest to ani bóg, ani nawet istota wyższa, jednak z drugiej strony: istnieje i to dzięki Kręgowi rzeczy wracają do naturalnego porządku, takiego, jaki był od wieków. myślę, że "siła sprawcza" jest określeniem w sam raz.

a jak to wygląda na forum? czy ktokolwiek kiedykolwiek odwoływał się do losu, przeznaczenia, cudzej decyzji dotyczącej przebiegu zdarzeń i jej wpływu na doczesne żywota?
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#95
26-10-2012, 10:20
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Tak LZ dalej ma swój krąg życia, dawne ZZ czciło demony i nadal ma z nimi do czynienia, Shun jest natchniona przez anioły do celów wyższych.
Ogólnie kto co lubi, same stada jednak nie przymuszają do czczenia czegokolwiek, albo przynajmniej są założenia- których nie ma komu sprawować.
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#96
26-10-2012, 13:54
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

okej, dziękuję, to w pełni wyjaśnia moje wątpliwości.
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Saika
Gość

 
#97
04-11-2012, 17:48
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Maleńka uwaga:
Regulamin napisał(a):11. Kontakt z duchami, aniołami i wszelkimi innymi postaciami z zaświatów możliwy jest jedynie przy Jeziorku Duchów.

To się dotyczy także duchów mających własne profile [w uj dziwne pytanie, ale okey]?

Tak notabene, zajebista noc żywych trupów. >.< Co za dużo to i świnia nie zje.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#98
04-11-2012, 18:51
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Nie no, wiadomo, że jak jakiś duch pisze, że go widać i jeszcze coś do ciebie mówi, to ciężko go zignorować. xP

Em, nie rozumiem tej uwagi?
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

#99
04-11-2012, 19:17
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Zakładam, że zapewne chodzi Ekler o ten cały Gród lub to, że w parę dni na forum zaroiło się od duchów, które Bóg wie czemu służą na fabule. Równie dobrze mógłby je prowadzić jakiś MG z konta MG, i tak mają naprawdę znikomy wpływ na fabułę.
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Powój
Gość

 
04-11-2012, 19:32
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Saika - od postaci z grupy forumowej duchów jest oddzielny regulamin. dostaniesz cukierka, jak zgadniesz, jak się nazywa, i podpowiem, że ma duchy w tytule. :P
tam są określone zasady prowadzenia takich postaci.

Eenu, a co Ty robisz, oprócz siania fermentu i bycia niezadowoloną każdego dnia? wskaż palcem, proszę.
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

04-11-2012, 19:40
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Raczej powinniśmy ustalić jedną wersję, bo jedno prawo neguje drugie.
Albo TYLKO Jeziorko dla wszystkich (NPC i konta), albo wszędzie, w każdym temacie fabularnym (oczywiście, NPC i konta).

Nie sądzicie, że nie lepiej by było, gdyby duchy (wszystkie, bez wyjątku) mogły przebywać tylko przy jeziorku lub w miejscu swej śmierci/pochówku/szczególnie dla siebie bliskiego miejsca (np. Skała Sherkana dla Vadera) i widzenia, jakieś rozmowy i inne pierdoły tylko tam? Dawałoby to jakiś sens fabule, postać, aby porozmawiać z duchem, musi spełnić pewne warunki (iść do jednego z takich miejsc itd.). Bo, po prawdzie, co taka Ven będzie robić na Lwiej Skale, na ten przykład?
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Powój
Gość

 
04-11-2012, 19:42
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

a duchy stróże jak chcesz zrobić? przymocować na stałe do tych, którymi się opiekują? (i tak, jest to opcja, którą wspieram)
Mogrim
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:a pomyka 5 lat po świecie Liczba postów:324 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 38

04-11-2012, 19:43
Prawa autorskie: Av-KamiLionheart, Obróbka&Cieniowanie-RagDrawer,Color-ja |Sygnatura-Malaika

To znaczy jeśli mogę dać jakąś uwagę :) , to zawsze myślałem, że przy owym jeziorku postać usera nie ma prawa zignorować ducha i go nie zauważyć, natomiast na innych terenach może jej z własnej woli nie widzieć czy nie słyszeć. Jednak uczucia obecności itp nie może zignorować.

Ja to zawsze tak widziałem.
[Obrazek: 2ednsk9.jpg]
JESTEM JAGUAREM !
I jak masz coś do mnie to napisz, a cię zmiażdżę!
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

04-11-2012, 19:47
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Duch stróż jest wymysłem umysłu lwa, jego podświadomością. Czasem, jak u Feliji, może odzywać się, być takim jakby sumieniem.
Kontakt?
Generalnie lew sam w sobie nie nawiązuje kontaktu z duchem. Duch zaś z lwem - może. Jak?
* sny
* spotkania w w/w miejscach

Bo, nie oszukujmy się. Czy my, ludzie, codziennie robimy jakąś czynność i mamy świadomość, że duch (kwestia wiary itd., ale przyjmując, że każdy z nas ma swego Anioła Stróża) nam towarzyszy? Nie. I sądzę, że to było naturalne rozwiązanie. Lew sam w sobie nie nawiąże kontaktu.
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Powój
Gość

 
04-11-2012, 19:49
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

interpretacja Mogu jest bardzo podobna do tego, czym się kieruję, animując Kuolemę - zawsze podkreślam, że to własny wybór postaci, czy go usłyszy bądź zobaczy, i niektórzy konsekwentnie go ignorują, niektórzy (zwłaszcza lwiątka) widzą od razu, niektórzy tylko trochę... tak, jak im akurat pasuje.

jeszcze skarg nie było, skoro - tak jak mówi Mogu - wybór ma sam user. wszyscy mają wtedy szansę na własną decyzję ;)

[ Dodano: 2012-11-04, 18:52 ]
Miyuki napisał(a):Duch stróż jest wymysłem umysłu lwa, jego podświadomością. Czasem, jak u Feliji, może odzywać się, być takim jakby sumieniem.
(...)
Bo, nie oszukujmy się. Czy my, ludzie, codziennie robimy jakąś czynność i mamy świadomość, że duch (kwestia wiary itd., ale przyjmując, że każdy z nas ma swego Anioła Stróża) nam towarzyszy? Nie. I sądzę, że to było naturalne rozwiązanie. Lew sam w sobie nie nawiąże kontaktu.

ten sposób rozumowania do niczego nie prowadzi. bo o ile widziałam lwy, które opiekują się zwierzątkami zamiast je pożreć, nie widziałam, by rozmawiały o tak skomplikowanych sprawach, nie widziałam, by nosiły ozdoby, porozumiewały się z innymi gatunkami i tak dalej. odnoszenie do bajki mechanizmów rzeczywistości nie działa - nie można robić tego wybiórczo, bo na jakiej podstawie? a kiedy zastosujesz je konsekwentnie, wszystko bierze w łeb.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości