♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Amarth Shetani
Konto zawieszone

Gatunek:Samael. Płeć:Samiec Zezwolenia:The leader of acatalepsy. ~ Liczba postów:212 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 95.
Zręczność: 85.
Spostrzegawczość: 85.
Doświadczenie: 37.

#1
26-06-2012, 13:06
Prawa autorskie: Levis.
Tytuł pozafabularny: VIP

Wasza ulubiona część z trylogii KL'a.

[TICK-TACK-TACK-TACK-TACK-TACK]

[Obrazek: fgqe3.png]

  • _Endless fuckin' show time _Bite off my skin and cell, _But you cannot eat my deep inside, _You kneel down and beg to me _[Give me your beast…]
Odpowiedz
Naomi
Gość

 
#2
30-06-2012, 22:20
Prawa autorskie: Levis.
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja wybrałam jedynkę. Pozostałe dwie części nie dorównają jedynce oraz tej magii w niej.
Odpowiedz
Hewa
Duch
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat Znamiona:0/0 Liczba postów:395 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 26

#3
09-07-2012, 23:42
Prawa autorskie: ~Chotara, tło - sabrinaelisabeth

Oczywiście jedynka. Tam jest po prostu to coś :D
W sumie to do dwójki nic nie mam przyjemnie się ją ogląda, jednak daleko jej do jedynki. I w ogóle zdaje mi się, że jest zrobiona bardziej na szybko, mniej stawiali na jakość. W jedynce tła mnie po prostu powalały na kolana. Same lwy też były narysowane pięknie. Fabuła i przemyślane sceny też urzekały. Na przykład deszcz. Świetnie wpasowali go na początku filmu, jak i jego końcu. Albo prezentacja, podobnie.
Co do dwójki to trochę już się wypowiedziałam. Była niezła, ale nie aż tak fantastyczna jak jedynka. Piosenki dalej trzymały wysoki poziom, ale bardzo raził mnie obraz. W jedynce nawet, jak była przedstawiona noc to wszystko było pięknie widać i w ogóle. W dwójce to musiałam się nieźle wysilić, żeby coś dojrzeć, np w scenie walki. Ale może to tylko ja mam taką feralną wersję XD
Co do trójki, czy jak kto woli 1/2 się nie wypowiem za bardzo. Mi się ona szczerze mówiąc nie za bardzo podobała. Jak dla mnie to była robiona na siłę, żeby przywrócić widzom pamięć o Królu Lwie. Bardzo raziła mnie zmiana co do głosu Timona. I znacznie gorzej było to wszystko rysowane, w jednej scenie to w ogóle Nala była niby bokiem, ale pysk miała z półprofilu. W tle wodospad się nie ruszał i czasami powstawiali po prostu urywki z jedynki.

Tak więc jedynka.
Odpowiedz
Moran
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:2 lata i 8 miesięcy Liczba postów:899 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 88
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 73
Doświadczenie: 29

#4
09-07-2012, 23:44
Prawa autorskie: avatar: MadKakerlaken, edit by Ragous/sygnatura: Disney, edit by MadKakerlaken

Jedynka. Animacja o niebo lepsza niż w drugiej części, barwne postaci, powalające tła i muzyka.
Najmniej podoba mi się trójka - najmniej lwów, sorry xD Dwójkę lubię za wprowadzenie Złoziemców. Kocham ich.
Odpowiedz
Shun
Gość

 
#5
23-08-2012, 11:09
Prawa autorskie: avatar: MadKakerlaken, edit by Ragous/sygnatura: Disney, edit by MadKakerlaken

Ja tam wolę dwójkę, bo szczerze, tylko to w dzieciństwie oglądałam, dopiero jak dostałam internet to się dowiedziałam, że to ma jeszcze jakieś inne części xD I jakoś wolę piosenki z drugiej części.
W jedynce lubiłam tylko tę scenę ze śmiercią mufasy i nic więcej.
Trzecia część to komedia, wiec jakby z tej strony patrzeć, to się śmiałam, aż takie złe to nie było ;p
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#6
23-08-2012, 12:15
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Też wolę dwójkę. Może dlatego, że więcej razy ją oglądałam, bo właśnie ją moi znajomi mieli na dvd, a później, jak ja w końcu zdobyłam 'swoją' wersję, to też najpierw skombinowałam dwójkę...? Czyli, powiedziałabym, w moim przypadku chodzi o sentyment. Jakość obrazu? Nie wiem jak wy, ale w przedszkolu czy podstawówce w ogóle nie zwracałam uwagi na takie rzeczy (a przynajmniej w tym przypadku nie widziałam żadnej różnicy). Piosenki też wolę z dwójki (chociaż Przyjdzie czas nieźle się wyłamuje). Poza tym moją ulubioną postacią zawsze była Vitani. Co prawda teraz Skaza depcze jej po piętach, ale moja skazomania rozpoczęła się, hm... 4 lata temu? No. A Vitani lubię, odkąd pamiętam. W ogóle powiem wam, że już dawno chciałam założyć sobie postać jej córki, tylko jakoś nie miałam koncepcji.
Odpowiedz
Hasira
Konto zawieszone

Gatunek:Tygrys Płeć:Samica Wiek:4 lata i 3 miesiące Liczba postów:298 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 92
Siła: 78
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 21

#7
24-08-2012, 10:31
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

dwójka.
dominujące powody są dwa: po pierwsze, nigdy w życiu nie widziałam jedynki po polsku. naprawdę - w dzieciństwie moi rodzice sumiennie i świadomie nie kupowali nam bajek w Polsce, tylko w Anglii, żeby dzieci się osłuchały z językiem. w ten sposób ominęły mnie np. pierwsze Dalmatyńczyki, mniej tu znane Arystokoty, Król Lew właśnie, Pocahontas, Tarzan, Zakochany kundel... w związku z tym pierwszą część pamiętam słabiej i rozumiałam mniej.
po drugie, Kovu. ^^ historia podwójnej zdrady, którą on przeżywa, wcale nie jest "dla dzieci" i z powodzeniem mogłaby zostać rozpisana na jak najbardziej "dorosły", poważny dramat. jego życiorys jest właściwie szekspirowski, z tą różnicą, że ma happy end. pieśń śpiewaną przez chóry zwierząt, gdy zostaje skazany na wygnanie, uważam za najpiękniejszą i najbardziej przejmującą ze wszystkich wspaniałych przecież piosenek w Królu Lwie.
a taki mniejszy powodzik to to, że nie znoszę i reaguję wstrętem na "Can you feel the love tonight". o ile Eltonowska wersja jest "tylko" kiczowata, o tyle polski odpowiednik - mdły i źle (!) zaśpiewany. tak, moim zdaniem to brzmi okropnie.
ale po to jest nas tyle, żeby się trochę różnić ;)
Odpowiedz
Serpeen
Gość

 
#8
22-09-2012, 20:26
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

Ja najbardziej lubię jedynkę. Ona ma taki, no... To coś. Tą cząstkę afryki. Oddają ją tła, utwory zawarte i MAGIA!!!
Co do dwójki to jest to taka trochę tandeda. Niby złoziemcy, wojna itd... Ale to romansidło.
Trójka najsłabsza- to poprostu... komedia. -,-
Odpowiedz
Ashley
Gość

 
#9
09-10-2012, 19:35
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

Mi się bardzo podobała dwójka, Ponieważ pokazane jest miłość, opieka, nad córką Kiarą i inne zwierzęta kochające małe. Dwójka opowiedziała nam o życiu lwach dobrych i lwach złych z zakazanej ziemi. Morał z tej bajki to,, Że warto walczyć i być dobrym dla innych niż być złym, umrzeć i stracić wszystko ".
Odpowiedz
Hordian
Gość

 
#10
10-10-2012, 16:33
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

Wolę druga część z sentymentu. Obejrzałam ją tyle razy, że do tej pory jestem w stanie w środku nocy o północy wyrecytować wszystkie dialogi xD
Jako dziecko z podstawówki ledwie, uwielbiałam dwójkę i oglądałam ją na vhs ze trzy razy dziennie, dopóki rodzice nie wrócili do domu z pracy ^^

Chociaż jedynka tez miała swój klimat. Do tej pory pamiętam, jak bawiliśmy się na zjeżdżalni, która była skierowana wylotem na piaskownice w "niech żyje król!"
Znaczy - jedna osoba wisiała na ślizgawce, a druga ją trzymała "łapami" za "łapy" i krzycząc "niech żyje król" puszczała. Spadało się w tedy do piaskownicy udając martwego Mufasę ^^
Odpowiedz
Suri
Gość

 
#11
10-10-2012, 16:58
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

Dwójka to jest katastrofa ale trójka juz wogóle odbiega od 1i 2
Z całą pewnością jedynka jest nalepsza...
Odpowiedz
Loki
Gość

 
#12
17-11-2012, 18:09
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

Biedny Timon, nikt nie lubi jego części (KL3). Muszę przyznać, że się nie dziwię. Sama w sobie, jako film, nie jest zła, ale w porównaniu z poprzednimi częściami... Cóż, bardziej przypomina parodię niż kontynuację czy prequel.
Odpowiedz
Selene
Gość

 
#13
17-11-2012, 23:30
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

Jedynka. Klasyk i tyle. Dwójka to sama miłość i bla, bla, bla. O trójce już lepiej nie mówić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości