♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#16
17-11-2012, 14:56
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

To ja może odświeżę temat.
Wczoraj przeczytałam 'Nocny lot', taką krótką książeczkę napisaną przez autora 'Małego Księcia'. I cóż mogę powiedzieć... Podoba mi się, lubię styl Saint-Exupery'ego i chociaż temat (lotnictwo) niezbyt mnie interesuje, to 'drugie dno' opowieści... No, ono jest ładne, że tak powiem.

Teraz czytam 'W mrok', drugą część trylogii Andrieja Diakowa z serii 'Uniwersum Metro 2033'. Póki co mi się podoba, podobnie jak wszystkie inne książki umieszczone w tym świecie (najbardziej podoba mi się oryginalne 'Metro 2033' Glukhowskiego i 'Piter' Wroczka).

A później biorę się za 'Pana Tadeusza'. Kiedyś trzeba. xP
Z tegorocznych lektur szkolnych póki co najbardziej podpasowała mi 'Zbrodnia i kara' i coś się nie zapowiada, żeby jakaś inna lektura miała to przebić.
Odpowiedz
Moran
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:2 lata i 8 miesięcy Liczba postów:899 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 88
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 73
Doświadczenie: 29

#17
17-11-2012, 15:31
Prawa autorskie: avatar: MadKakerlaken, edit by Ragous/sygnatura: Disney, edit by MadKakerlaken

"E.E." Olgi Tokarczyk w ramach przygotowań do ustnej matury z polskiego. O ile wszystkie poprzednie utwory z mojej bibliografii, które chciałam przeczytać, totalnie mnie zanudziły, to to cholernie mnie wciągnęło. Polecam. Nie radzę kierować się opisem na tylnej okładce, gdyż wskazuje on, że książka jest cholernie nudna i dojrzała. Tymczasem ma ciekawą akcję i porusza tematy z zakresu spirytyzmu, ezoteryki, etc.

A potem biorę się za "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza i już nie mogę się doczekać. Jakiś czas temu byłam na inscenizacji i rozbawiła mnie do rozpuku. Zobaczymy, co z książką.
Odpowiedz
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#18
18-11-2012, 15:25
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Po raz kolejny czytam "Starą Baśń". To chyba mi się nigdy nie znudzi ^^
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Odpowiedz
Frey
Duch
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2,5 roku Liczba postów:297 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#19
20-12-2012, 17:39
Prawa autorskie: Ragous / KamiLionheart

Hm, dawno się tu nie odzywałam.

Teraz czytam Lalkę, to (taka tam lekka fantastyka, jak 99% Fabryki Słów) i to (fantasy w poważniejszym, bardziej klasycznym stylu).
Generalnie nie lubię czytać kilku książek jednocześnie, ale teraz nie mam innego wyjścia, bo Lalka to lektura, za Przekraczając granicę będę się wymieniać, jak tylko to przeczytam, no a Córka króla jest lekka, więc podczytuję ją sobie w szkole na przerwach (i na biologii, geografii, polskim...).

A tak ostatnio to przeczytałam Nie-boską komedię (znowu lektura - pierwsze dwie części spoko, dwie ostatnie mnie nudziły), Kota, który czytał wspak (powieść pseudodetektywistyczna z kotem w tle - dla mnie cudo!, styl bardzo mi podpasował) i jeszcze takie coś (jakieś tam ruskie anegdotki i krótkie opowiastki, przyjemnie się czyta).
[Obrazek: kopia_frey_by_kamilionheart_d4m8ycwx_by_...avzygs.png]
Odpowiedz
Duma
Konto zawieszone

Gatunek:Laine Płeć:Samica Wiek:6 miesięcy. Liczba postów:117 Dołączył:Wrz 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 25
Spostrzegawczość: 15

#20
22-12-2012, 00:39
Prawa autorskie: av; l - Malaika4, col - ComicScribe, obr - Cynek :3/Maciej Balcar

Przedstawię swoich grudniowych znajomych, być może nie w takiej kolejności w jakiej ich poznałam, ale muszą mi to wybaczyć :3

Odkryłam Prachetta. Sir Terence Davida Johna Pratchetta. Właśnie dostałam szoku i śmiechawki, kiedy zobaczyłam go na Wiki :3 Wiadomo, wcześniej o nim słyszałam i miała jego książki w łapce. Ale do mnie nie przemówiły i dopiero teraz zabrałam się za czytanie. Na razie trafiły mi się same o Świecie Dysku, ale nie zamierzam się do nich ograniczać. Rozpłynęłam się w Zimistrzu, Morcie i Blasku Fantastycznym. Trzy tytuły, które polecam każdemu. Szczególnie Zimistrza.

Dalej. Znany mi już Andrzej Pilipiuk. Ze smakiem schrupałam opowieści o Wędrowyczu "Weźmisz czarno kure...". Bo jak napisał, to wzięłam. Bo wiem, jak pisze [;

"Smok Indygo" Jamesa A. Owena. Trzeci tom "Imaginarum Geographica". I czekam na następną część. Owen jest bardzo...bardzo pomysłowy i zaskoczył mnie, zainteresował. Wykorzystuje i legendy arturiańskie i mity greckie a miesza tak pociesznie, opisując swoje postaci jako młodego Tolkiena, Lewisa i Williamsa że boki zrywać.

Kończę "Wrota" Johna Conellego. O ile nie przekręciłam nazwiska xD Wydaje się, że to książka dla dzieci. A jednak...No cóż, może z racji młodego wieku uważam że i dorośli mogą ją przeczytać i wyciągnąć ciekawe wnioski.
Mam jeszcze do przeczytania "Podatek", polskie fantasy Mileny O-Nazwisku-Którego-Nie-Pamiętam. I "Cesarza Nihon-ja", Flanagana. Tak, Zwiadowcy. Cóż, uważam że powinien zakończyć na 7 tomie, no może 9(:D) a dalej dać spokój, bo już za dużo kombinuje, pewnie dla kasy, co jest przykrą myślą. Obecnie czytam "Kryształowego Anioła", Katarzyny Grocholi. Zabawne, książka skłoniła mnie do tak głębokiego namysłu, że nawet zapomniałam, że dziś koniec świata xD
Światło księżyca
Ten wiatr, co trawy gnie
Te wody wzburzone...
To właśnie cały świat wokół mnie,
to wszystko czego chce,
co pragnę mieć, mam tu...
Odpowiedz
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

#21
22-12-2012, 12:11
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Potop. Zakładam, że większość licealistów i studentów tego forum przeczytała, choćby streszczenie. Aktualnie skończyłam tom drugi i nie chcę za bardzo ruszać trzeciego - boję się, że za szybko przeczytam i zapomnę, co się stało. Babka i tak nam całkiem głupio przesunęła termin (21 stycznia). Już i tak nie pamiętam, co się działo na początku. Ba, wystarczy, że
trzy dni nie czytałam i już straciłam ducha książki, nie wiedziałam, co się dzieje. Wbrew temu, co buczy większość uczniaków - niezwykle ciekawa i wciągająca książka. Wątki główne są ok, ciekawe. Podoba mi się ten Kmicica z Oleńką, niczego sobie jest też ten, gdy Kmicic z zdrajcy Polski przemienia się w jednego z jej największych obrońców. Jest całkiem żywy i naturalny - łatwo się złości, wpada w szał i musi nauczyć się nad tym panować. Jedyne, co mi momentami przeszkadza, to za dużo wątków pobocznych i za duża szczegółowość połączona z niezwykłą opisowością. Zwłaszcza I tom to była masakra. Jakieś 40 stron rozważali, czy Szwedzi zaatakują, czy nie. Dlatego tak ciężko zapamiętać, co się dzieje i w jakiej kolejności i wyłuskać najważniejsze wydarzenia. Niemniej, książka niezwykle ciekawa i podoba mi się, jak zresztą większość z dłuższych powieści Sienkiewicza, na które uczniowie tylko buczą (włącznie ze sławnymi "W pustyni i w puszczy").

Klątwa Tygrysa: Wyprawa. Książka autorstwa Colleen Hauck. Być może ktoś widział lub słyszał, robiąc zakupy przed świętami w Empiku. Półki aż uginają się od tej książki - tak w każdym razie było, gdy byłam tam ostatni raz, jakoś trzy miesiące temu. Odkryta prze mnie dość niepozornie. Nie mam większego talentu do wyszukiwania książek, a w Empiku (jak i w tych centrach handlowych w stylu moich warszawskich Złotych Tarasów) bywam bardzo, bardzo rzadko. Może... Dwa razy na rok? Czasem się trafi z okazji wycieczki szkolnej. Tak czy siak, po prostu w czerwcu, pod koniec szkoły po prostu pojechałam z dwójką przyjaciółek, ot tak, po prostu, by sobie połazić po sklepach. Prawdę mówiąc, planowałam w Empiku kupić angielską wersję Alicji w Krainie Czarów. Niestety, trafiłam tak, że nic nie było. I nagle zobaczyłam tygrysią mordkę na okładce. Opis z tyłu zabrzmiał dość ciekawie. Niech stracę. xP
W sumie, nie straciłam. Polecam tę książkę. O ile pierwsza część wydaje mi się za mocno idąca pod romans, druga jest już o wiele lepsza. A aktualnie jestem w trakcie czytania trzeciej. Zachęcam do poczytania. Raz - bo tygrysy. *.* Nie ja jedna mam tu bzik na punkcie dużych kotów. Dwa - niezwykle ciekawie i przystępnie jest opisany świat Indii (aktualnie jestem w - choć to akurat chiński zwyczaj - azjatyckiej odmianie walentynek). Można dość wiele ciekawych rzeczy się dowiedzieć, opowiedzianych ciekawym językiem. Ogółem historia opowiada o dwóch książętach, zaklętych przez czarnoksiężnika w tygrysy. Zadaniem Kesley, głównej bohaterki, typowej dziewczyny z Ameryki, jest odnalezienie kawałków amuletu. Gdy znajdzie po jednym, czas, gdy książę może być człowiekiem wydłuża się o 6 godzin. Pomaga im pan Kadam, przyjaciel ojca Rena i Kishana, czyli dwójki tygrysów. Przeszkadza jednak Lokesh - ów zły czarnoksiężnik, który chce zdobyć władanie nad światem. Wszystkie te postacie są niezwykle długowieczne. Wszystko okej, tylko Kesley zakochuje się w Renie, a z czasem i Kishan zaczyna czuć coś do młodej dziewczyny. A później zaczynają się prawdziwe kłopoty.
Więcej Wam nie powiem. xP Ogółem, polecam - naprawdę ciekawa książka. Nie jest typowym romansidłem (nie, ja nie lubię romansideł), zawiera wiele ciekawych elementów z kultury wschodu - no i tygrysy. *.*
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#22
22-12-2012, 20:23
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Pratchett, Pilipiuk - aww, kocham! :D Jak na złość, nie czytałam żadnej z wymienionych przez Ciebie książek - nigdzie nie mogę dostać Morta, a już ze dwa czy trzy lata szukam go po bibliotekach. Za to z Pilipiuka czytałam II, I i V tom Wędrowycza (w dokładnie takiej kolejności) i Kuzynki, a z Pratchetta - Muzykę duszy, Kosiarza, Kolor magii, Prawdę, Piątego elefanta, Niewidzialnych akademików, Równoumagicznienie, Panów i damy, Potworny regiment i Wiedźmikołaja. No, a teraz chciałabym właśnie Morta i Blask, a z Pilipiuka - III Wędrowycza.

Cyń, Potop byłby naprawdę dobrą książką, gdyby nie był taki długi. Przez połowę ostatniego tomu przebrnęłam dzięki audiobookowi, którego odsłuchiwałam sobie podczas różnych wyjazdów. Ale muszę przyznać rację - Kmicic jest niesamowity. :) Podobały mi się też niektóre teksty Zagłoby oraz ten, jak mu tam... Ten, co w trzecim tomie krył Oleńkę, pomagał jej, jak była zamknięta... Uch, na śmierć zapomniałam. Ale polubiłam gościa.

Czytałam wywiad z autorką Klątwy i, szczerze mówiąc, odniosłam wtedy wrażanie, że ta książka to takie romansidło dla nastolatek. Chociaż ma fajną okładkę. Ale i tak ten wywiad bardziej zniechęcił niż zachęcił mnie do czytania tego. xP
Odpowiedz
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

#23
22-12-2012, 22:46
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Cytat:Ten, co w trzecim tomie krył Oleńkę, pomagał jej, jak była zamknięta... Uch, na śmierć zapomniałam. Ale polubiłam gościa.

Nie spoileruj mi tu, no!
Jak to moja znajoma stwierdziła: Sienkiewicz dopiero w drugim tomie zaczął brać ziółka podczas pisania, więc dlatego ciekawe. xP

Mi tam Klątwa się podoba. Owszem, ma w sobie elementy romansidła, przeszkadzało mi to właśnie zwłaszcza w I tomie, ale mimo wszystko jest ciekawa. A jednak do książek gust mam. Byle czego nie polecę. xP
P.S. Nastolatka z kompleksami szukająca księcia z bajki i zaczytująca się w romansidłach o tym, co niemożliwe? Oh no, it's really me? (tak, musiałam :D)
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Odpowiedz
Padme
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła. Znamiona:0/0 Liczba postów:662 Dołączył:Wrz 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 34/20pd

#24
19-04-2013, 21:36
Prawa autorskie: Malaika4

Jej jej xd
Pierwsza odkryłam tygrysy i chyba gdzieś tu o tym wcześniej pisałam, jestem nadal w trakcie kupowania 3 części, ale póki co czytam co innego..
A tą druga książką jest Intruz, S.M.
Książka jest powiem krótko- wciągająca, pełna akcji, swiata, ktory dla mnie wydaje sie tak nierealny i jednocześnie tak ciekawy.. Nowe pojęcie istot- dusz, które proboja żyć jak ludzie w ich cialach i tu pojawia sie pewna wyjątkowa, imieniem Wagabunda, umieszczona w ciele Melanie.
Ja osobiście uwielbiam książki które nie ciągną sie seriami, a "Intruz", należy wlasnie do książek, których historia zawarta jest w tylko jednej. Polecam, po prostu wczulam sie w książkę, czytam gdzie sie da, jak skończę mam zamiar sie wybrać na film ale już nawet bez oglądania go wiem, ze pisana wersja jest dużo lepsza.
GŁOS
Legend says, when you can't sleep at night, It's because you're awake in someone else's dream.
So you've never felt the attraction that comes when someone who is capable of doing terrible things, for some reason, cares O N L Y about you?
[Obrazek: rd_login?IMToken=f03816050003720936aa120...6vz6rr.png]
[center]Crazy or not. That kind of love never dies[center]
Odpowiedz
Mino Eive
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:0/0 Liczba postów:202 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 74
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 19

#25
30-06-2013, 02:54
Prawa autorskie: Rag

Jakieś "Niemożliwe", nie pamiętam już kto jest autorem, ale w każdym razie pisze słabo, choć fabuła jest całkiem ciekawa i przemyślana.
I w ogóle mam zamiar się zabrać za "Pieśń lodu i ognia". Czytał ktoś może? Godne polecenia?
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#26
30-06-2013, 13:48
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

dosyć ciężkie pisarsko - Martin nie należy do tych, których forma płynie. jego się odkuwa po kawałku, dłutem, żeby się dostać do treści. za to treść jest znakomita, wielowątkowość i dokładność budują epicki świat. no i przede wszystkim coś, co kocham - spójne i przemyślane postaci.
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Ashley
Gość

 
#27
30-06-2013, 13:53
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Ostatnio zrobił się ze mnie leń bo ogólnie nic. Kiedyś to czytałam. Teraz tworzę XD jeśli ktoś jest pisarzem i interesuje się fantastyką a chcviałby mi pomóc, to kontakt przez e-mail bądź gg. Ale jak powrócę to przekażę dane. Na chwilę obecną kontaktu ze mną nie ma.
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#28
30-06-2013, 14:02
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Z takich ciekawszych rzeczy, które przeczytałam/kończę czytać od czasu, kiedy ostatnio tu psiałam, to mogę wam polecić Czas wojny Morpurgo, Portret Doriana Graya Wilde'a, Paradyzję Zajdla, Samotność bogów Terakowskiej, Korzenie Niebios Avoledo (serio Uniwersum Metro 2033) i Zabić drozda Nelle Harper Lee (btw, ona jeszcze żyje, łaaa :D).
Nie chce mi się opisywać tych wszystkich książek, bo każda jest zupełnie inna, a łączy je to, że wszystkie mi się podobały.
Odpowiedz
Ares
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Rok i miesiąc. Liczba postów:210 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 45
Zręczność: 35
Spostrzegawczość: 40
Doświadczenie: 5

#29
30-06-2013, 20:31
Prawa autorskie: Madkakerlaken

J.K. Rowling- "Harry Potter and the Order of the Phoenix"
Tym razem, po raz pierwszy w oryginalnej wersji, czyli angielskiej. Przyjemnie sie czyta, zupełnie inaczej niz po polsku l3
[Obrazek: 2s8ifd5.png]
Odpowiedz
Eliana
Konto zawieszone

Gatunek:Lioness Płeć:Samica Wiek:1r Znamiona:0/0 Liczba postów:227 Dołączył:Lis 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 30
Zręczność: 30
Spostrzegawczość: 30
Doświadczenie: 5

#30
16-10-2013, 23:54
Prawa autorskie: RagDrawer || Domisea

George R.R. Martin- Gra o Tron
Mega <3
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.
[Obrazek: elianakom_by_domisea-d6pycxi.png]Charahub.

ter>GŁOS dorosłej[/center]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości