♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Israel
Duch
*

Gatunek:Hiena cętkowana Płeć:Samiec Wiek:4 lata Liczba postów:458 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie:
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#1
03-08-2016, 23:57
Prawa autorskie: Inn, Venety, Vasanti Vei, Skanda

Skoro jest o prawdzie i o czasie, to ja nie będę gorszy i założę temat o szczęściu. Już to zrobiłem nawet. No to:
Czym jest szczęście?
Gdy zapadła ta noc niewygodnie mi było
Przeżywałem koszmary w ciemności bez dna
Widziałem obok, tuż tuż
Że trup psuje się już
I zmartwiałem na myśl, że nieboszczyk to ja!

[Obrazek: screen2.PNG]
Gram w FH, IW, DD, LM, IT PL, WS pod nickiem Ognik
Odpowiedz
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#2
04-08-2016, 03:13
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Szczęście to cel wszelkiego dążenia, do którego dążymy tylko dla niego samego, jednakże cel ten jest określany przez naszą naturę. To znaczy tak naprawdę uszczęśliwić nas może tylko coś, co jest odpowiednie dla naszej natury. Mówiąc o naturze, nie mówię o jakimś samookreśleniu się. Nie chodzi mi o naturę w sensie, że ktoś rozpoznaje jakieś cechy swojego charakteru jak pracowitość, czy lenistwo i mówi, że dana cecha leży w jego naturze. Raczej chodzi o strukturę człowieka jako istoty rozumiej, gdzie własnie ta cześć intelektualna powinna być u nas częścią władającą. Postępując rozumnie postępujemy jak człowiek. Osiągamy szczęście poprzez zachowywanie się jak człowiek, czyli zgodnie ze swoją rozumną naturą.

Szczęście, jak już wspomniałem, jest czymś do czego dążymy tylko dla niego samego. To znaczy, że bez wahania można odpowiedzieć na pytanie: "dlaczego chcesz być szczęśliwy?" czymś na zasadzie: "bo tak". Szczęśliwość jest pewnym absolutnym dobrem ze względu na które podejmujemy jakiekolwiek działanie.

Co to jest dobro?
Bonum est quod omnia appetunt.
Lub też:
Bonum est quod omnia perfectunt.
Są to zdania równoważne.
Pierwsze oznacza: Dobrem jest to czego wszyscy pożądają.
Drugie: Dobrem jest to co wszystkich doskonali.
To pożądanie jest tu specyficzne, bowiem chodzi tu o pożądanie rzeczy odpowiedniej dla naszej natury, w której widzimy pewną doskonałość, a więc też to, że możemy się udoskonalić. To pragnienie pewnego dobra jest tu narzucające się najsilniej, dlatego mówi się, że dobrem jest to czego pożądamy. Mówimy o dobru realnym jeśli pożądamy czegoś, co jest odpowiednie dla naszej natury, ze względu na doskonałość jaką w tej rzeczy zauważamy, która może nas udoskonalić.

Każde nasze działanie jest podejmowane ze względu na jakieś dobro, nawet jeśli obiektywnie czynimy złe rzeczy. Bowiem każdy działając sądzi, że działa na własną korzyść; nawet samobójca chce zakończyć swoje życie, bo uważa, że to będzie dla niego lepsze. Jeśli nasze działanie realne nas udoskonala poprzez bycie odpowiednim dla nas. to jest dobrem realnym, jeśli to co sądzimy, że nas udoskonali tak naprawdę jest dla nas szkodliwe, jest dobrem pozornym.

Szczęśliwość nie może być osiągnięta, jeśli niepoprawnie rozpoznamy naszą naturę, nie udoskonalamy się, szkodzimy sobie; najzwyczajniej nie możemy być szczęśliwi realizując dobra pozorne, bowiem nie realizujemy się jako człowiek, jeśli działamy wbrew swojej naturze. Szczęśliwość osiągniemy jedynie poprzez pełne zrealizowanie własnej natury, dokonując aktów, które będą nas ciągle doskonalić, aż w końcu osiągając pełnię człowieczeństwa, dojdziemy do stanu, gdzie już nic nie będzie można w nas udoskonalić, nic nam dodać, będziemy tym, kim na prawdę jesteśmy; w pełni człowiekiem. Jest to szczęśliwość w sensie absolutnym, która nie jest nam dostępna tutaj na ziemi. Życie na ziemi to ciągła droga, w której możemy uzyskać namiastkę szczęścia, które nie jest absolutne, jest skończone i niedoskonałe, satysfakcjonuje w mniejszym lub większym stopniu, jednak nadal pozostaje celem wszelkiego dążenia. Dobra materialne, relacje jak i zasługi mogą wspomagać nas w uzyskiwaniu, ale nie w nich leży istota szczęśliwości, bowiem ile razy to się słyszy o bardzo bogatych ludziach, ale mających dość życia, o związkach toksycznych, o ludziach którzy goniąc a karierą zmarnowali życie? Jednakże nie posiadając pewnych dóbr tego typu, może być nam trudniej realizować własną naturę. Ludzie bez przyjaciół, rodziny, samotni, ubodzy mogą być szczęśliwi, jednak nie będą w stanie uzyskać takiej szczęśliwości ziemskiej, jak w sytuacji gdy te dobra posiadali.
Szczęśliwość w sensie absolutnym jest najwyższym celem każdego dążenia, nie ma nic ponad nią, a także nie jest degradowana; w tym sensie nie można być bardziej szczęśliwym lub mniej szczęśliwym, bo rozumiana jako pełne zrealizowanie własnej natury staje się czymś, czemu nic nie można dodać ani ująć. Uzyskuje się ją i się w niej trwa.

Podsumowując:
Szczęśliwość jest pewnym dobrem, celem wszelkich ludzkich działań, i może być uzyskiwana jedynie na drodze realizacji dóbr, odpowiednich dla naszej rozumnej natury, prowadzących do naszego udoskonalenia. Uzyskiwać szczęście, to zwyczajnie stawać się coraz bardziej człowiekiem. I o ile w życiu doczesnym polega to na pięciu się po szczeblach, realizując coraz lepiej nasze człowieczeństwo, o tyle szczęśliwość w sensie absolutnym to stan, w którym zrealizowaliśmy się w pełni i jesteśmy najbardziej sobą. Osiągnęliśmy doskonałość na miarę naszej natury.
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Odpowiedz
Jasiri
Duch
*

Gatunek:lwiątko Płeć:Samica Wiek:w momencie śmierci 8 miesięcy Liczba postów:227 Dołączył:Maj 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 30
Zręczność: 15
Spostrzegawczość: 15
Doświadczenie: 10

#3
04-08-2016, 08:59
Prawa autorskie: Ssak

Szczęście to nic innego, tylko wydzielanie hormonu szczęścia.
Pamiętaj że
nigdy nie ulegnę wam, nie...
Odpowiedz
Maru
Wiarus
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:5,5 roku, dorosły Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:543 Dołączył:Lis 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 57

#4
04-08-2016, 17:16
Prawa autorskie: Sambirani & Inn

https://www.youtube.com/watch?v=6uoIeoZQ0ys
Prawie wszyscy to robią, więc... głos Maru.

[Obrazek: maru_by_salvathi_dayrvm3_by_artur1989-dazdvl0.png]
Odpowiedz
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#5
05-08-2016, 11:18
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

[Obrazek: 213146994834338575_0qafeqfy_c-jpg]

Szczęscie <3
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości