♫ Audycja 34 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Kikao!
CYTAT ROKU

A później Samiya wyciągnęła pudełko księżycowego proszku marki "General" i poczęstowała Firraela, by mogli razem radośnie obserwować gwiazdy za dnia i wielkie afrykańskie orło-pustułki porywające małe kotki, by zbudować swoją świętą księżycową inkwizycję i zrzucać niewiernych ze Złotej Skały, a wszystko to ku chwale Jasnego Pana.
~ Samiya, Nieprzypadkowe spotkanie
  • Na wspomniane poniżej opowiadania został założony osobny dział. Więcej informacji w temacie Tematy opowiadań.
  • Temat, który dotychczas służył do upominania się o PD za akcje fabularne zyskał dodatkową funkcję - można tam prosić o odnowienie utraconych punktów życia, o ile, oczywiście, dana postać na to zasłużyła.
  • Kosmetyczne zmiany: zioła osób zawieszonych/mało aktywnych także gniją, a spisy ziół kont zawieszonych w spisie medykamentów znachorów są nietrwale usuwane.
  • Zmiany dotyczące zostawania uzdrowicielem lub zaklinaczem. Nie można dostać tytułu "z zapisu", każda postać aspirująca do niego powinna napisać krótkie opowiadanie. Jest to alternatywna forma do prowadzenia szkolenia u boku innego gracza. Na specjalne życzenie można założyć sesję z Mistrzem Gry, aczkolwiek nie będzie to już podstawowa metoda zdobywania tytułu. Ponadto kasujemy limity związane z liczebnością uzdrowicieli/zaklinaczy. Więcej informacji odpowiednio w tym i tym temacie.
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (2 porcje):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Baobab
Sawanna, Skrawek Sawanny, Źródło Życia, Dżungla
Akacja
Skrawek Sawanny, Ognisty Step, Ognisty Las, Dolina Spokoju
Rooibos
Kilimandżaro, Wzgórze, Wulkan Burgess Shale
Mięta zielona
Wulkan Burgess Shale, Źródło Życia, Sawanna, Wodospad Szczęścia
Kigelia afrykańska
Sawanna, Skrawek Sawanny, Źródło Życia, Dżungla
Modligroszek różańcowy
Dżungla, Kilimandżaro

Imbir
Skrawek Sawanny, Równina, Ognisty Step
Kocimiętka
Upendi
Boswellia
Ognisty Las, Księżycowa Polana, Dżungla, Oaza
Lulek czarny
Oaza, Źródło Życia
Hibiskus
Oaza, Sawanna, Równina, Ognisty Step
Bligia pospolita
Dżungla, Kilimandżaro
Pogoda
1-14 lutego
27 °C
23 °C
15-28 lutego
30 °C
24 °C
I lunęło! Umiarkowane opady przerodziły się w bogate ulewy, dając prawdziwe orzeźwienie i wynagradzając ten długi czas suszy. Od czasu do czasu pojawiają się burze.
Postać miesiąca:
Luty

We krwi się zrodził i tylko w niej skąpany czuje, że prawdziwie żyje. Oto kim jest. Bez pana, bez króla. Samotny barbarzyńca. Poparzeniec, Zmora, Morderca, Założyciel Cieniowiska, para błękitnych ślepi i strudzone czarne ciało kryjące niespokojne, mroczne serce.
Cytat lutego
Nadesłany przez Zephyra

Jak nie wiesz co robić, leć na północ, tam musi być jakaś cywilizacja.
Znajdziecie nas na:
Mrithi
Konto zawieszone
Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:148 Dołączył:Maj 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 60
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 10


Poziom ostrzeżeń: 0%
11-05-2017, 17:27
Prawa autorskie: PRAKRUT MEHTA

Samiec wyprostował się. Teraz już nie ma odwrotu. Wysłuchał uważnie słów swej nowej władczyni. Zastanawiał się, czy to ostatnie miało być aluzją do pojawienia się go na terenach "Królewkich", jak ich samica nazwała. Skinął głową.
- Dobrze, pani.
Zawachał się chwilę. Nie był pewien, czy powinien odzywać się niepytany, ale z uczuciami, które odczuwał nie dało się długo walczyć.
- Czy mógłbym teraz zobaczyć Nikitę?
Odpowiedz Ostrzeż
Sköll
Samotnik
*
Gatunek:Panthera leo spelea Płeć:Samica Wiek:Maluch Liczba postów:23 Dołączył:Mar 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 30
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 25
Doświadczenie:


Poziom ostrzeżeń: 0%
11-05-2017, 20:02
Prawa autorskie: Koseki/Xylax

W chwili gdy poczuła łapki braciszka blisko siebie i gdy te ja objęły nieporadnie sama zrobiła to samo. Było trochę bardzo strasznie, może i świat od czasu do czasu urządzał im podobne rewelacje, ale świadomość tego co dzieje się dookoła nich maja od niedawna? Coraz częściej bawiła się swoimi łapkami 5 kocich paluszków przyozdobionych mięciutkimi na razie pazurkami. Pac braciszka.
- Mam nadzieje że to się szybko skończy. - Tak samo nagle jak się zaczęło. A jeśli nie? Będzie trzeba coś wymyślić? Czy jak kopnęła to przestało tak trząść? Głosy z zewnątrz były dla nich słyszalne inaczej, dudniły w środeczku małego ciałka. To też było nowe.
[Obrazek: 592.png]
Odpowiedz Ostrzeż
Kami
Kanibal | Abajifo
Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Tytuł pozafabularny:VIP Liczba postów:1,615 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 10


Poziom ostrzeżeń: 0%
11-05-2017, 20:11
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda

Aluzją i wskazówką co do wypełnianych obowiązków, od teraz Mirith był bowiem strażnikiem, być może wkrótce zyska ten formalny tytuł, przed nim jednak czas prób.
- Możesz zwracać sie do mnie Kami. Pełny tytuł, Królowa Królestwa Mgły i Popiołu zachowuje tylko dla osobników spoza stada. - To tak jeszcze w formie małych wyjaśnień. Nie lubiła 'formalnych' nazw w kręgu rodziny. 
- Mhm, myślę że tak. Prawdopodobnie znajdziesz ją koło skały, ale też możliwe że aktualnie jest na polowaniu, bądź patrolu gdzieś w okolicy. - Bo takie miała polecenia, to że samica wdała się w awanturę gdzieś daleko chen na ziemiach niczyich nawet nie przyszło jej do łba.
- Salve Mirith. - Skinęła mu lekko łbem i ruszyła dalej na przechadzkę połączona z zbieraniem medykamentów.

ZT (Lece leczyć nam Tiba T3T )
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Odpowiedz Ostrzeż
Mrithi
Konto zawieszone
Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:148 Dołączył:Maj 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 60
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 10


Poziom ostrzeżeń: 0%
11-05-2017, 20:26
Prawa autorskie: PRAKRUT MEHTA

Jeszcze jedno skinięcie głową.
- Dobrze, Kami.
Skoro tego pragnie, to będzie się do niej zwracał po imieniu. Osobiście uważał, że jako niższy rangą i słabszy do tego powinien okazywać władczyni więcej szacunku, ale jak tam sobie chce. Ale teraz miał ważniejsze sprawy na głowie niż rozmyślanie nad tym. Ostatni raz skłonił głowę.
- Dziękuję. Salve Kami - pożegnał się, po czym zwrócił swe kroki ku skale. Zamierzał zacząć poszukiwania od tego miejsca. Oczywiście nie mógł wiedzieć, gdzie aktualnie przebywa jego siostra. Tak samo jak nie mógł wiedzieć, że jego poświęcenie mogło okazać się daremne.

Z.t.
//poproszę o kolorek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017, 20:28 przez Mrithi.)
Odpowiedz Ostrzeż
Kamui
Dragon
*
Gatunek:Lew Tsavo Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Zastępca Tytuł pozafabularny:Moderator KO / Artysta Roku Liczba postów:298 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 79
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 10


Poziom ostrzeżeń: 0%
20-01-2018, 13:09
Prawa autorskie: KitRae/kosekiasai

Kanion, za którym ciągnąc miały się tereny Królestwa, zalazł tym razem dalej rozważał nawet odwiedziny u sąsiadów, zatrzymał się koło urwiska, suchy ciepły wiatr zmierzwił mu skąpa grzywę. Być może to za wcześnie?
Ogarnął wzrokiem ogromną przepaść przed nim, jakby wymownie sugerowała mu ile dzieli go od większych spraw, cofnął się po swoich śladach do wygiętej akacji rzucającej cień. Pora sucha potrafiła dać w kość, na grzbiecie samca można by usmażyć jajka, zaległ w ukryciu kiwając na boki głową, iść tam, czy nie iść? To jest pytanie? Zauważył koło swoich łap toczącego gnój żuczka, przekrzywił łeb i pstryknął kulkę pojmał owada i chwilę bawił się nim. Jeśli spadnie na grzbiet idę, jeśli upadnie na brzuch zostawię to na kiedy indziej. I upuścił go na ziemię, padł nóżkami do góry desperacko usiłując się obrócić. - Interesujące.
Odpowiedz Ostrzeż
Jeanette
Samotnik
*
Gatunek:Żeneta Afrykańska Płeć:Samica Wiek:Dorosły Liczba postów:131 Dołączył:Lip 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 36
Zręczność: 41
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 17


Poziom ostrzeżeń: 0%
24-01-2018, 21:19
Prawa autorskie: Asura

Los nie jest sprawiedliwy. Albo chociaż pomocny. Żenetka przekonała się o tym poraz kolejny, a ostatnimi czasy wszystko zdawało się iść nie po jej myśli. Królestwo, do którego dołączyła, chcąc osiągnąć coś więcej niż przeciętna przedstawicielka jej gatunku, rozpadło się w drobny mak. Przywódcy zginęli albo odeszli nie pozostawiając nawet śladu po czymś co mogło być największą potęgą jaką kiedykolwiek widziały te tereny. Jak widać za wielkie góry na nasze małe łapy, a szczególnie jej drobne, cętkowane kończyny. Tak więc Jeanette porzuciła sny o czymś wielkim i postanowiła wrócić do swojego dawnego, spokojnego życia na zdradliwych bagnach. Trochę czasu jej zajęło zanim ostatecznie zebrała się na wyruszenie w długą wędrówkę do domu. Maszerowała od wielu nocy, dnie zazwyczaj przesypiając w norach lub jeżeli udało się takowe znaleźć to na konarach drzew. Nie żeby na tak biednym i suchym terenie drzewa były jakoś często spotykane. Żeneta stwierdziła jednak, iż marsz jedynie pod osłoną nocy nie jest dla niej wystarczająco efektywny. Chciała wrócić na swój dawny teren jak najszybciej, zatem postanowiła przemieszczać się również za dnia, z jedynie krótkimi przerwami na odpoczynek. Teraz dotarła do kanionu, co znaczyło że część tej pielgrzymki jest już za nią, chociaż z musiała sobie przyznać iż przed nią jeszcze spory kawałek. Nie żeby w jakiekolwiek sposób ją to zasmucało, czy odbierało motywację, której szczerze mówiąc chyba za bardzo nie miała. Dla niej był to po prostu kolejny fakt, tak jak to, że niebo jest niebieskie, ptaki fruwają, a zebry mają paski. Jean miała zamiar zawędrować dziś znacznie dalej, niestety okrutnie palące słońce pory suchej, skutecznie ukróciło jej plany, wywołując ogromne zmęczenie. Czy cętkowanej małej istocie się to podobało, czy nie, musiała odpocząć, a majacząca w oddali akacja wydawała się do tego świetnym miejscem. A i owszem jedynie wydawała, Jeanette z każdym następnym krokiem przekonywała się jak błędny był jej osąd. W cieniu drzewa siedział lew, co się wcale żenecie nie podobało. Przeżycia w królestwie pozostawiły po sobie kiepski posmak, budując w Jean przekonanie, iż lwy uważają się za znacznie lepsze niż są w rzeczywistości. W teorii miały być drapieżnikami, mającymi mieć przewagę ze względu na życie w stadzie. Jednakowoż błekitnooka sama doświadczyła tego, że wewnątrz takiego stada niezwykle łatwo rozpętać domową wojnę. Największa lwia zaleta była zarazem więc i ich największą słabością. Wracając do tego osobnika pod akacją. Tak szara nie miała ochoty wchodzić z nim w żadną interakcję, z drugiej strony potrzebowała cienia, który on częściowo zajmował. Ryzykowne jest podjeście do nieznanego, większego drapieżnika, ale jeśli nie odpocznie to padnie z wycieńczenia i rozdziobią ją sępy. Nie mając więc za bardzo wyboru Jean podtreptała ostrożnie do akacji i powoli, wciąż bacznie obserwując samca wpełzła w cień, starając się zachować jak największą odległość. Lecz teraz będąc tak blisko mogła dostrzec zadziwiające szczegóły tego jak się okazało osobnika. Jego grzywa była krótka, ciężko więc jednoznacznie stwierdzić, czy aby napewno to samiec, w końcu widziało się i samice z podobnymi grzywami. Czerwone ślepia oraz ten szczegół, któremu było tak trudno uwierzyć, że cętkowana aż przekrzywiła głowę w konsternacji. Czy aby napewno dobrze policzyła? Raz, dwa, trzy, cztery... pięć. Nie ulegało wątpliwości ten tutaj miał pięć łap. Błękitne ślepia świdrowały lwa wzrokiem, jak gdyby tylko od takiego wpatrywania się, można by dowiedzieć się o nim wszystkiego. Tak, Jean była zdecydowanie zbyt głodna wiedzy, co często mogło sprowadzić na nią nie lada kłopoty.
Odpowiedz Ostrzeż
Kamui
Dragon
*
Gatunek:Lew Tsavo Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Zastępca Tytuł pozafabularny:Moderator KO / Artysta Roku Liczba postów:298 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 79
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 10


Poziom ostrzeżeń: 0%
12-02-2018, 16:55
Prawa autorskie: KitRae/kosekiasai

Los zdawał się pchać go w kierunku dyplomaci na całkiem nieznane wody, dotąd szło mu całkiem dobrze, może zaliczył kilka drobnych błędów, ogólny bilans jednak wypadał nie najgorzej. A przynajmniej tak mu się wydawało, pchnął robaka żeby obrócić go na nogi i wtedy spostrzegł małego cetkowanego gapia. Stoickim, mogło się zdawać że nawet znużonym wzrokiem wpatrywał się w żenete. Przywykł już do tego, że prawie każdy gapi się na jego nadprogramową łapę, ani go to ziębi, ani grzeje. Pacnął ogonem o ziemię. 
- Ani to kot, ani łasica. - Więc, właściwie co? Takiego zwierza jeszcze nie było dane mu wcześniej spotkać. Nie ruszył się z cienia.
Odpowiedz Ostrzeż


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości