♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Gyda
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:378 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 16

#1
09-10-2016, 00:22

Od czasu do czasu natrafiam w postach na przepiękny Felkowy róż, który ma pokazać, w którym słowie autor popełnił błąd, i że tak, jak jest na różowo, jest poprawnie. Super. Wiadomo, że świata w ten sposób nie naprawimy, ale przynajmniej go trochę ulepszymy. Ja też bym chciała go trochę ulepszyć i stąd moja propozycja - czy mogę zaoferować Wam krótki poradnik pisania dialogów?

W szkole nigdy mnie tego nie nauczono. Dlatego w ogóle mnie nie dziwi, że ludzie nie wiedzą, jak poprawnie zapisać dialog, ja też tego nie wiedziałam. Sprzedano mi kilka zasad interpunkcji i ortografii, powiedziano, że przed "że" stawiamy przecinek, mimo że jest od tej reguły kilka wyjątków, ale o dialogach dowiedziałam się raczej na własną rękę z racji tego, że pisałam ich dużo. Teraz jestem na studiach, po których ukończeniu powinnam odziać się w mundur orto nazi, czego jednak nie zamierzam zrobić, ale piszę to, żeby zasugerować, że wiedzę na ten temat mam raczej rzetelną. Dialog, to jak on wygląda, to nie wizja autora, ale funkcja, którą wpisuję sobie w takiej fajnej zaawansowanej szukajce GREP w programie DTP, ponieważ muszę poprawić błędny jego zapis w całym tekście. Haha więc traktuję tę propozycję jako inwestycję w swój cenny czas, bo im więcej osób będzie wiedziało, jak pisać dialogi poprawnie, tym mniej będę go traciła w swojej pracy.

Poradnik będzie krótki, przystępny dla laika, z bonusowym podpunktem do upgrade'u na pro pisarza. W zamian oczekuję, że obok różowych słów zobaczę czasami w postach różowy link do mojego tekstu. Nie chodzi o to, żeby komukolwiek wytykać coś palcami, ale żeby go czegoś nauczyć, bo to jest rzecz naprawdę prosta, tylko mało kto jej w szkole uczy, w efekcie czego mamy na forum do pisania takie kwiatki jak:-Powiedziała Der.
Haiku o pełnym przygód życiu utalentowanego Gydy i o jego przyjacielu bardzie Kuro:
Wybrałem podróż –
o świcie spadł w lesie śnieg
leciało pióro
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#2
10-10-2016, 01:37
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja sobie to chętnie poczytam, aczkolwiek z moim analfabetyzmem wielu próbowało coś zrobić (łącznie ze mną) i niewiele z tego wyszło, więc wielkiej poprawy się nie spodziewaj |D po prostu mam mózg z zdolnościami do czegoś innego, tak.. już po 10 minutach potrafię nie pamiętać jak zapisać poprawnie któreś z tych trudniejszych mniej używanych słów. O stawianiu przecinka w odpowiednich momentach, to już nawet nie wspomnę- bardzo na intuicję. Genialnie że forum podkreśla byki, są jednak wyjątki np. puki i póki, które są wręcz gehenną x'D i czasem dłużej się zastanawiam nad ortografią niż samym tekstem, a czasem po prostu biorę mniej podły synonim bo już mnie szlak trafia. Jak żyć gdy polska język trudna język.

W razie czego masz tutaj moją okejkę!
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#3
10-10-2016, 10:57
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Tylko proszę, nie męcz ludzi altkodami, żeby poprawnie rozpoznawali funkcje myślnika oraz dywizy i wdzieli jak ją wstawić xD
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Kama
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:449 Dołączył:Cze 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 77
Zręczność: 57
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 14

#4
10-10-2016, 11:52
Prawa autorskie: Dirke

To odrazu możnaby też zrobić zasady stawiania przecinków
Gyda
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:378 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 16

#5
10-10-2016, 17:16

Kami - dzięki za okejkę. I jasne, nie chodzi o to, żeby kogokolwiek męczyć, ani też bić po głowie zasadami jak Dekalogiem.

Kama - nie, nie zamierzam pisać zasad stawiania przecinków, nie proponuję tutaj również stworzenia kaelowego słownika poprawnej polszczyzny... Dobra, nie będę taka... Kama, chodzi o to, że przeczytasz te moje trzy akapity na krzyż i będziesz już wiedzieć, jak zapisywać dialog, a zasady interpunkcji to już - jak nazwa wskazuje - pewien ich większy zbiór. Zapis dialogu jest problemem interpunkcyjnym, swoją drogą. No przykro mi, nawet ja nie chcę z tego forum zrobić poradni językowej, chcę tylko ułatwić życie tym, którzy zaczynają się bawić w pisanie i stawiają swoje pierwsze kroki na tym gruncie u nas na forum. Już tutaj uczą się od lepszych, ale z dialogami jest taki feler, że znajdzie się tylko garstka ludzi, która zapisuje je dobrze.
Haiku o pełnym przygód życiu utalentowanego Gydy i o jego przyjacielu bardzie Kuro:
Wybrałem podróż –
o świcie spadł w lesie śnieg
leciało pióro
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#6
10-10-2016, 20:03
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Bardzo dobry pomysł. :) Jeśli masz ochotę, to pisz, wrzuciłoby się ten temat do ABC.

A różnica między przecinkami a dialogami jest taka, że człowiek zwykle zdaje sobie sprawę z tego, że ma problem z przecinkami, a wydaje mi się, że spora część osób nieprawidłowo zapisujących dialogi jest przekonana, że robi to dobrze.

PS Czasem też widać w postach niebieski Sami. ;)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości