♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#1
20-10-2016, 19:50
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Tak, w końcu nadszedł ten dzień!

Od dawna zapowiadaliśmy przenosiny forum, a po ostatnich problemach z serwerem aafa uznaliśmy, że już naprawdę nie ma na co czekać. Nowe forum znajduje się na naszym własnym, płatnym serwerze z silnikiem myBB, więc wszystko powinno działać jak należy. Nie będzie więcej reklam, błędów przy wstawianiu avatarów czy edytowaniu wiadomości ani innych dziwnych utrudnień.

Przenieśliśmy wszystkie posty i użytkowników. Należy się logować swoim dotychczasowym loginem i hasłem, a fabuła jest normalnie kontynuowana.

Ważna sprawa: teraz można mieć kilka kont na jednym mailu, więc najlepiej, żebyście wpisali prawdziwego maila na wszystkie multikonta.
Nie było możliwości przeniesienia prywatnych wiadomości, więc jeśli potrzebujecie swoich starych wiadomości, to piszcie do mnie, poinstruuję was, jak wejść na aaf bez bycia automatycznie przekierowanym na nowy adres.
Niektóre elementy starego forum jeszcze nie działają tu poprawnie, ale będziemy na bieżąco starali się wszystko poprawiać. Niestety, nie ma wśród nas wielu aktywnych informatyków, więc nie udało nam się wszystkiego naprawić do czasu przenosin.
Z ważnych różnic należy wspomnieć o tym, że teraz avatary możecie wgrywać wyłącznie plikiem (maks. rozmiar: 500 KB), ponieważ lepiej, żeby były one na naszym serwerze, wtedy nie są zależne od wahań serwisów hostingowych.

Z istotnych zmian: mamy lepszy ShoutBox (nie jest idealny, ale będziemy go poprawiać), można wrzucać załączniki do postów, można dodawać innych użytkowników do znajomych i ignorowanych, można zapisywać szkice postów… Ogólnie radzę wejść do Panelu użytkownika i tam zobaczyć, co się ciekawego zmieniło.
Styl forum pozostał możliwie podobny, bo nadal nam się podoba ta paleta barw, ale jeśli ktoś chciałby się pobawić w tworzenie nowego stylu, to jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. W niedługim czasie będziemy zmieniać logo główne forum, bannery do wymiany i ogłoszenia.
 
Wszelkie pytania czy sugestie zamieszczajcie w tym temacie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016, 20:20 przez Vasanti Vei.)
Nit
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:3 lata Znamiona:Znamiona Zezwolenia:Zezwolenia Liczba postów:80 Dołączył:Lut 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 62
Zręczność: 72
Spostrzegawczość: 76
Doświadczenie: doś

#2
20-10-2016, 23:36
Prawa autorskie: FuzzyMaro
Tytuł pozafabularny: Pomoc Techniczna

Gdybyście nie pamiętali hasła, a mieli je zapamiętane w przeglądarce oto jak je z niej wyciągnąć:


Mozilla Firefox:
1. Wklej do paska adresu następujący link:
about:preferences#security
i wciśnij [Enter].
2. Kliknij [Zachowane dane logowania...]
3. W pasku wyszukiwania wpisz:
krollewpbf.aaf.pl
4. kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwie użytkownika i wybierz [Kopiuj hasło] lub wciśnij [Wyświetl hasła]


Google Chrome oraz Opera:
1. Wklej do paska adresu następujący link:
chrome://settings/passwords
i wciśnij [Enter].
2. W pasku wyszukiwania wpisz:
krollewpbf.aaf.pl
4. Kliknij [Pokaż] obok zakropkowanego hasła.
Możliwe że pojawi się komunikat proszący o twoje hasło do systemu Windows. Jeśli tak się stanie należy je wpisać i wcisnąć enter.


Internet Explorer oraz Microsoft Edge:
Opcja I (obie przeglądarki):
1. Otwórz panel sterowania
2. Wpisz w paku wyszukiwania:
menedżer poświadczeń
3. Kliknij "Menedżer poświadczeń"
4. Kliknij strzałkę w dół obok adresu krollewpbf.aaf.pl
5. Na rozwiniętej liście kliknij "Pokaż" obok hasła
Możliwe że pojawi się komunikat proszący o twoje hasło do systemu Windows. Jeśli tak się stanie należy je wpisać i wcisnąć enter.

Opcja II (tylko Internet Explorer):
1. Kliknij ikonkę ustawień (zębatka) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz [Opcje internetowe]
2. W nowo wyświetlonym oknie przejdź do zakładki [Zawartość]
3. Kliknij [Ustawienia] obok "Autouzupełnianie"
4. W nowo wyświetlonym oknie kliknij [Zarządzaj hasłami]
5. Kliknij strzałkę w dół obok adresu krollewpbf.aaf.pl
6. Na rozwiniętej liście kliknij "Pokaż" obok hasła
Możliwe że pojawi się komunikat proszący o twoje hasło do systemu Windows. Jeśli tak się stanie należy je wpisać i
wcisnąć enter.

:)
[Obrazek: VV0eg81b.jpg]
Mauara
Konto zawieszone

Gatunek:Zebra bezgrzywa Płeć:Samica Wiek:3 lata Liczba postów:274 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 20

#3
21-10-2016, 03:36
Prawa autorskie: Avatar: własny| Podpis: internety (darmowe tapety)

A czy tytuły i inne takie bajerki będą widoczne nad postami, czy teraz tylko jak wejdzie się w profil o: ?
Swoją drogą wyrażam zachwyt nad tym nowym forum. Szybciej działa, podoba mi się ogólny wygląd i parę udogodnień w postaci avków na SB albo szybkiej edycji postów. Szacuneczek x3
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2016, 03:37 przez Mauara.)
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#4
21-10-2016, 12:28
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Jeszcze będziemy zmieniać ustawienia dotyczące pól profilu, to nie jest ostateczna wersja. ;) Tak, planowo więcej z nich będzie widoczne przy postach.

I cieszę się, że Ci się podoba. ;D
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#5
21-10-2016, 12:36
Prawa autorskie: ja-Dirke

Mnie si○e osobiście podoba logo w końcu jakieś nie ruchowe i fajne x)
W końcu szybka odpowiedź jest szybka ;D
widok profilu jest ładniejszy tylko czekać na rangi oraz poprawienie tego co widać pod awem a co nie :3
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#6
22-10-2016, 13:49
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Stopniowo próbujemy wszystko poprawiać. Siedzimy nad tym, a właściwie Fuko siedzi, spokojnie, widzimy te niedoróbki, ale wszystkiego naraz nie zrobimy, a część rzeczy wyszła już po przenosinach. ;P

Z tego miejsca chcę też bardzo podziękować:
Nitowi, który przeniósł wszystkie posty i użytkowników, popoprawiał wiele błędów i niedoróbek, przez półtora dnia wysłuchiwał moich "Nit, a możesz jeszcze tu zmienić to, bo to brzydko wygląda?" oraz zrobił różne inne informatyczne rzeczy, których nie do końca rozumiem, a dzięki którym forum działa szybciej i sprawniej;
Lauvie Tai, który wraz z Nitem napisał skrypt logowania loginem i hasłem z aafa, pozmieniał język tam, gdzie nie był on poprawny (przez chwilę logowaliśmy się hiszpańskim "Iniciar sesión") i przestawił nam ShoutBoxa;
Venety, która praktycznie sama przerobiła styl forum i ostatnio też zrobiła wysuwaną mapkę (a jak klikniecie na napis terenu na mapce, to przeniesiecie się do odpowiedniego działu!), a teraz męczy się z ogłoszeniami;
Fuko, który wgrał trochę potrzebnych rzeczy i nadal poprawia inne/dogrywa nowe;
Kami, która zrobiła nam wspaniałe logo;
Skadimowi, która dała nam do użytku piękne tło;
Samiyi, która była doskonałym testerem i wciąż narzeka na wszystko, co jest inaczej niż na aafie. <3

Ogólnie te przenosiny ciągnęły się baaardzo długo i w międzyczasie pojawiało się wiele problemów, dlatego jestem bardzo zadowolona z faktu, że wszystko przebiegło jak trzeba. Jak mówiłam, to jeszcze nie koniec naszej roboty i wciąż będziemy poprawiać i dodawać różne rzeczy, ale ważne, że mamy w końcu sprawnie działający serwer i nie grozi nam nagłe zniknięcie forum. ;)
Gyda
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:378 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 16

#7
23-10-2016, 19:08

Mam nadzieję, że wiecie, że uwielbiam, coście tu zrobili, bo nie chce mi się pisać miodowego wstępu tylko po to, żeby napisać drobną uwagę. No ale skoro do uwag w tym temacie zachęcacie, to macie jedną ode mnie.
Nie rozważylibyście wybranie JEDNEGO koloru dla WSZYSTKICH teł w KAŻDYM poście? Mamy bardzo dużo podziałów w obrębie jednego posta, dodatkowo posty naprzemiennie są jaśniejsze i ciemniejsze. Taki miszmasz jest zupełnie niepotrzebny. Pole na awatar, pole na treść odpisu, pole na sygnaturę, pole pod sygnaturą (wymieniam je, bo jest w innym odcieniu) - to wszystko w każdym poście moim zdaniem powinno być w tym samym kolorze, zupełnie niepotrzebne jest wprowadzanie tylu odcieni, kiedy mamy mocne podziały liniami, belkami, etc. Trudno jest swobodnie czytać jakikolwiek temat, mając tyle podziałów w jednym pionie tekstu. Przeglądając jakiś wątek powinnam swobodnie móc czytać kolejne posty bez przyzwyczajania wzroku do nowego kontrastu w tekście (a zmiana odcienia to powoduje). Linie z cienikami i beleczki są w zupełności wystarczające.
(To samo można rozważyć na stronie głównej i we wszystkich listach, które są obecnie na przemian raz jaśniejsze, raz ciemniejsze. Dużo się tutaj dzieje graficznie, mamy kolorowe obrazki, więc to tylko potęguje chaos.)
Jeśli napisałam coś niejasno, to wytłumaczę lepiej.
Haiku o pełnym przygód życiu utalentowanego Gydy i o jego przyjacielu bardzie Kuro:
Wybrałem podróż –
o świcie spadł w lesie śnieg
leciało pióro
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2016, 19:43 przez Gyda.)
Soth
Bestia z Bagien | Duch
*

Gatunek:Pół lew, pół tygrys i wszycho na ten temat Płeć:Samiec Wiek:5,5 lat. Towarzysz:Dzięcioł duży Liczba postów:331 Dołączył:Lut 2013

STATYSTYKI Życie: 38
Siła: 88
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 7

#8
23-10-2016, 20:06
Prawa autorskie: Ja/gokcegokcen
Tytuł pozafabularny: Cnotliwy Woj

Tak btw. bo w zasadzie nie wiem czy o tym pisać w przenosinach, czy w jakiś skargach.
Poprawcie czcionki. Ja wiem, forum było przenoszone, ale to co jest w działach offtop czy faQ jest zupełnie inne niz to co jest w hm... działach fabularnych. Ja wiem, ze to taki pikuś, ale poprawcie, proszę c:
Sycophants on velvet sofas
Lavish mansions, vintage wine

I am so much more than Royal
Snatch your chain and mace your eyes

If it feels good, tastes good
It must be mine

Heroes always get remembered
But you know legends never die


[Obrazek: 7YwHHkJ.jpg]


Mortal kings are ruling castles
Welcome to my world of fun
I'm taking back the crown
I'm all dressed up and naked

I see what's mine and take it
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#9
23-10-2016, 20:18
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Czcionki miały być poprawione przez Fuko w ten weekend. Twierdził, że ma cały weekend wolny i to zrobi. Czekamy. :/ Skoro da się to zrobić globalnie, to nie będziemy poprawiać każdego posta osobno, nie ma to wiele sensu.

A co do kolorów - ja byłam pomysłodawczynią różnych kolorów postów, bo kiedyś coś takiego mieliśmy i mi się podobało, ale... Ja tego nie widzę. W sensie, mam taki monitor, że ta różnica jest u mnie niedostrzegalna, no a skoro wam przeszkadza, to ok, można to wyrzucić. ^^"

Z kolei różnica w kolorze podpisu akurat mnie się podoba (widzę ją!), post jest oddzielony od tego, co nie jest jego częścią... Wiem też, że Sami ma to samo zdanie. Ale może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat?
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#10
23-10-2016, 20:35
Prawa autorskie: ja-Dirke

Ja tam nie widzę róznicy w tych psotach a, że podpis jest ciut inny to fajno. jest dość delikatny.
Satau
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Liczba postów:589 Dołączył:Wrz 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 29

#11
23-10-2016, 20:52
Prawa autorskie: DeadFishEye-0 (Bjorn)

Popieram przedmówcę ;v nie widać jakiejś szczególnej różnicy. W dodatku wygląda ciekawiej i bardziej mi się podoba ^^ mimo iż za dużej różnicy nie widzę c;
Gyda
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:378 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 16

#12
23-10-2016, 20:59

Ten podpis to najmniejszy problem i jeśli tylko on miałby inny kolor (razem z tym paseczkiem pod nim, co się pojawia, jeśli ktoś wrzuci bardzo krótki post), to luz, to ma swój nawet [i]ładny[/o] sens. Najlepiej, gdyby był ciemniejszy od tła pod odpisem, wtedy byłby tak jakby z tyłu, byłby mniej ważny od tekstu, a no tworzyłoby to spójny efekt z tym cieniem, który oddziela go od tekstu. SPOKO. NAPRAWDĘ. MOŻE BYĆ.
Na swoim laptopie też wielkiej różnicy nie widzę, ale ekrany w większości laptopów mają to do siebie, że wyświetlają ułomny procent barw. Każdy, kto ma troszeczkę czulszy ekran (laptopa czy monitora, czy czegokolwiek), tę siekaną kapustkę niestety widzi... To też jest jakaś wizja i wiem, że niektórych ciągnie do takiego rozwiązania, mnie to z kolei nie pasuje i napisałam, czemu (że ta jednolitość w czytaniu całego wątku powinna być zachowana, no i że tutaj się już naprawdę bardzo dużo dzieje graficznie). HEJ no ale ciężko to ocenić, czy przeszkadza, czy nie, jeśli się tego nie widzi, więc proszę nie wyrażać tutaj swojego zdania na temat koloru nieba na Marsie, niech ta dyskusja będzie mimo wszystko merytoryczna </3
Haiku o pełnym przygód życiu utalentowanego Gydy i o jego przyjacielu bardzie Kuro:
Wybrałem podróż –
o świcie spadł w lesie śnieg
leciało pióro
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#13
23-10-2016, 21:03
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Już zmieniłyśmy na jeden kolor postów, a co do podpisów: argument z cieniem do mnie przemawia. Powiem Cynce, żeby zmieniła ten kolor (tylko nie wiem, czy Cynka umie, bo akurat to nie ona robiła, tylko Nit).
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#14
23-10-2016, 21:25
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Proszę mi tu nie podważać moich kompetencji. >.<

Jasne, rozumiem te posty, ale te dwukolorowe tabelki na stronie głównej bym zostawiła, one nie są takie złe i dokładnie takie mieliśmy na aaf. No chyba, że większej ilości ludzi przeszkadzają, to zmienię na jeden kolor, nie ma problemu.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#15
23-10-2016, 21:51
Prawa autorskie: ja-Dirke

Ja bym już nie przesadzała, mam dwa monitory jeden z dobrą czułością a drugi z kiczowata i na obu wygląda to spoko i można chociaż wzrokowo podzielić foro.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości