♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#1
05-11-2016, 01:34
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Obecnie HP odnawiamy bez ingerencji medyka/ znachora poprzez napisanie posta.. jestem za tym, aby zmienić ten system. Jest on jałowy, sztuczny.
Proponuje to zastąpić to 'odpoczynkiem', 'snem', czy 'wylizywaniem ran' i zwiększyć z 2HP na dzień do 2-5HP? W zależności od użycia regenerującej rany czynności? 
Oczywiście bardzo ranna postać dalej musi uzyskać pomoc specjalisty, inaczej możliwe są powikłania.
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#2
05-11-2016, 01:43
Prawa autorskie: ja-Dirke

Owszem ten system leczenia się jest po prostu słaby. Takie sztuczne ramy są nałożone, w gruncie rzeczy ktoś po walce ciągnąc wątek kilak dni może się od razu wyleczyć. Bo na fabule od walki minęła chwila, a że wątek tej osoby się ciągnie... dobra metoda to wylizywanie ran, w końcu zwierzęta to robią i pomaga im. Tak samo regeneracja siły poprzez odpoczynek.
Tak tyczy się taki lżejszych ran niż tych co faktycznej ingerencji medyka potrzebują. Medyk za to powinien po pomocy wyleczyć osoba całkiem ale co najmniej podwoić/potroić szybkość regeneracji czyli ilość punktów.
Vari
Cesarzowa
*

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:458 Dołączył:Mar 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 16

#3
05-11-2016, 14:29
Prawa autorskie: owlyblue / Malaika + KamiLionheart
Tytuł pozafabularny: Mistrz Gry

Ogólnie jestem jak najbardziej za. Po pierwsze spowoduje, że rozgrywka będzie bardziej realistyczna. Nie wiem jednak co miałby począć np. taki samotnik, który nie zna żadnego znachora, medyka (których i tak jest mało). Zazwyczaj takie postaci w dodatku w razie poważniejszych obrażeń umierałyby. Nie żebym miała z tego powodu jakieś zastrzeżenia, aczkolwiek wydaje mi się, że mogłoby to spowodować przyśpieszenie selekcji naturalniej na forum c;
No, ale jak już wspomniałam na początku jestem zdecydowanie za zmianą tego systemu.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#4
05-11-2016, 15:10
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

O ile dobrze pamiętam, kiedyś w ogóle nie było tej zasady, leczyć mógł tylko medyk/znachor, została ona wprowadzona według myśli, że przecież organizm zwierzęcia sam się regeneruje z czasem, no i właśnie to wylizywanie, odpoczywanie ma również pomagać - i stąd się wzięły te 2 HP na dzień. Nie tak totalnie z dupy :d
Także nie bardzo wiem, co proponujecie - to samo, ale przyznawane tylko za posty, w której postać faktycznie zrobiła coś dla swojego życia? Wylizała rany, poszła spać, odpoczęła, zjadła, whatever? I kto ma decydować, ile taka postać ma zregenerować tych punktów? User? W takim razie jestem przekonana, że 90% będzie sobie dawać maksymalną wartość :V
Ja w ogóle wolałabym, żeby to MG pilnowali chorych/uszkodzonych i co z nimi wyprawiają medycy, i żeby to MG decydowali, ile HP się odnawia u pacjenta, w zależności od jakości leczenia. Bo tak to można dać randomowe zioło sztuk jeden na wylewające się flaki i bum, +15 HP, życie uratowane, dziękuję, do widzenia

A tak w ogóle to fajnie byłoby zrobić coś z tym lipnym systemem, że użytkownicy sobie sami piszą w postach "+2 HP" a ktoś z panelem później musi dodawać po te parę punktów, śledzić posty, czasem nie widzi, nie dodaje, no w ogóle idiotyczne to jest. Tylko nie mam pomysłu co z tym zrobić :v
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#5
05-11-2016, 15:23
Prawa autorskie: ja-Dirke

Jest trochę z pupy.
Zwiększyć, zwykle samoleczenie to nadal te 2hp a ingerencja czyli lizanie, jakiś prowizoryczny opatrunek z liścia czy odpoczynek to np. +5hp

Co do takiego Mg to nie wiem czy komuś chciałoby się pilnować tego. Chyba, że ranne osoby same by się zgłaszały i wtedy mg wiedziałby kogo ma mieć na oku.

Potencjalnie dać możliwość zmiany swojego hp znowu userm i to w ich interesie jest pilnowanie i dodawanie, a jak ktoś będzie oszukiwał to pw do mg i heja Nosorożec prawdy się ukaże ;)
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#6
05-11-2016, 19:17
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Dokładnie to proponuje Sam, proponuje żeby proces leczenia nie był mechanicznym +2HP w notce pod postem, żeby powrót do 100HP był fabularny, tak samo jak leczenie przez medyka który wykonuje określoną czynność. Czy to byłby problem dla MG.. nie przecież i tak musicie wy dodawać to HP |'D

Joł powrót do formy powinien być nadzorowany tak samo jak walka w sumie.
A co do upilnowania tego, wiem że zawsze trafi się ktoś kto będzie oszukiwał, ale jak Myr zauważył nosorożec prawdy/ powikłania i proszę kara gotowa :3
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#7
05-11-2016, 19:35
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Cytat:Czy to byłby problem dla MG.. nie przecież i tak musicie wy dodawać to HP |'D
O to, to. Zresztą to zazwyczaj to MG te HP też zabiera wcześniej :d Myślę, że śledzenie wątku takiego delikwenta nie musi być bardzo upierdliwe.

Ale w sumie jeżeli to MG ma decydować ile HP zwrócić, to równie dobrze może je później zmienić w profilu ._. Tylko, nie wiem, może zrobić jakiś temacik, w którym userzy mogliby ewentualnie się zgłaszać, jeżeli podejmują takie czynności zwracające HP? Czy PW/zwracanie na siebie uwagi na sb wystarczy?
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#8
05-11-2016, 22:06
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Kolejny temat hmmmm... myślę że dla zachowania porządku byłoby to lepsze niż PW i SB, tak jak mamy z PDkami nie? :d
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Satau
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Liczba postów:589 Dołączył:Wrz 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 29

#9
05-11-2016, 22:55
Prawa autorskie: DeadFishEye-0 (Bjorn)

Ja bym jeszcze chciała coś od siebie dodać, może nie na temat, ale tyczy się rannych postaci. Zauważyłam, że często poważnie ranne postaci przechodzą niemal całą krainę, a przecież są ranne i nie powinny mieć siły.
Chodzi mi o to, żeby naprawdę poważnie ranna postać nie mogła sobie od tak uciec z miejsca w którym jest, to chyba logiczne, że z rozprutym np. brzuchem lub po wykrwawieniu się i poważniejszym obrażeniu nie pójdzie zbyt daleko od miejsca pojedynku. Proponowałabym ustalić przedziały HP i poszczególna ilość punktów ograniczałaby przemieszczanie się do nowego otoczenia. Taka postać musiałaby np. zostać w danym temacie, w którym się biła (o tym, czy mogłaby odejść mógłby napisać nawet MG przy ocenie pojedynku), a np. zakładamy, że ma średnie obrażenia to nasza postać nie odchodzi do nowego działu, zostając w tym w którym się akcja toczyła.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#10
06-11-2016, 00:17
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Nie wiem, czy jest sens robić do tego system, bo to jednak nie zdarza się nagminnie. Chyba lepiej zrobić tak, że jak ktoś zacznie odwalać takie dziwy to po prostu MG/admin/userzy na sb doprowadzą go do porządku ^^"
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Ava
Wtajemniczony
*

Gatunek:Hiena cętkowana Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Znamiona:3/4 Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:230 Dołączył:Maj 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 66
Zręczność: 56
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 43

#11
06-11-2016, 00:24
Prawa autorskie: Ghalib

No właściwie to MG zazwyczaj czuwają nad tym czy userzy nie przesadzają z możliwościami swojej postaci. Przykładem może być Milele, która wielokrotnie dostawała upomnienia i mini kary od MG za wykroczenia.
Bo ja jestem bogiem
Uświadom to sobie
Słyszysz słowa, od których włos jeży się na głowie
O, rany, rany
Jestem niepokonany

Makari
Konto zawieszone

Gatunek:Lef Płeć:Samiec Wiek:Młody Dorosły Znamiona:1/4 Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:434 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 105

#12
06-11-2016, 18:02
Prawa autorskie: Nukooooooooooteeek podpis:DeadFishEye-0

Cóż skończyło się to jej śmiercią także ten. No ale taki system jest w sumie okej np. Jak masz złamaną łapę (mówię z doświadczenia xd) to np jak medyk cie wyleczy to dostajesz 50-70% tego co ci ubyło i potem tylko możesz się zregenerować poprzez jedzenie odpoczywanie ii takie tam
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#13
07-11-2016, 13:07
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Hmhm czyli weźcie sobie tą ideę do adminowego pogadajcie jeszcze i tadam~ trzeba by tylko jeszcze dac notkę gdzie trzeba (w twmacie z leczeniem/ regulaminie i komunikat)

Alsoanylej w tym roku będzie ewent świąteczny? Juz listopad :vd cza by obmyslec plan jakiś i moze/ ustalic zasady etc. :D moze w tym roku wpadne. Moze |D
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#14
07-11-2016, 17:23
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

W sensie event sylwestrowy? Nie wiem, jeszcze nie rozmawialiśmy, ale jest co roku xD Więc wątpię, żeby teraz coś się zmieniło
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#15
09-11-2016, 15:47
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Podoba mi się pomysł z tym wylizywaniem ran/spaniem/whatever i tematem na pisanie o przyznanie hp. Też nie lubię tych 2hp, to było wprowadzone tak... Żeby było i rzeczywiście należy obmyślić jakiś bardziej dopracowany mini-system. Pogadamy w adminowym i coś ustalimy.

(sorry że tak lakonicznie, piszę z telefonu)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości