♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#1
26-06-2012, 20:28
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Felija - chciałam mieć w końcu postać całkowicie wykreowaną przeze mnie, więc i imię postanowiłam wymyślić. Korzystałam ze słownika T9 w komórce, zmieniłam język na bodajże węgierski i klikałam co popadnie. Powychodziły mi m.in. jakieś Feliyae i inne takie, uznałam, że w sumie Fel- to dobry początek, pokombinowałam trochę, aż w końcu mnie olśniło.

Vasanti Vei - szukałam trzysylabowego imienia żeńskiego, które rozpoczyna się na 'v', a kończy na 'i' lub 'y', żeby dobrze się komponowało z Vitani i Vinity. Znalazłam je na BehindTheName. Vasanti to żeńska forma imienia Vasanta, a Vasanta to hinduski bóg wiosny. A Vei tak sobie dodałam.

Salim - też z tamtej strony, oznacza 'bezpieczeństwo'. Właściwie to gdyby nie Nuko, to Salim byłby Selimem, ale ona stwierdziła, że wtedy będzie miał zbyt podobny wydźwięk do Feliji, więc zostałam przy Salimie.

Frey - gdy ustalałyśmy z Nuko, jak to będzie z naszym forumowym rodzeństwem, wpadłam na to, żeby mieli nawiązujące do siebie imiona. Zaproponowałam Freya i Freyę, jej się spodobało, no i jest.


No, to teraz wy się chwalcie.
Odpowiedz
Hewa
Duch
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat Znamiona:0/0 Liczba postów:395 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 26

#2
30-06-2012, 00:56
Prawa autorskie: ~Chotara, tło - sabrinaelisabeth

Hewa - wiele imion, szczególnie kiedyś brałam ze suahili. Wpisywałam wszystko, co mi do głowy wpadło do tłumacza google na suahili i tak wyszła Hewa. Jej znaczenie to powietrze, ale muszę przyznać, że mnie znaczenie wcale nie interesowało, a tylko sam wyraz. Mi się podobał.

Inn - tutaj to nie ja wymyślałam. Wzięłam ją od Surreal i Kopy, tak więc nie mam zielonego pojęcia, skąd oni wytrzasnęli to imię.

Maoni - to to też jest w sumie ze suahili. Oznacza ,,Komentarz'' w tłumaczeniu na polski. Tu też się kierowałam bardziej ładnym brzmieniem, ale w sumie to trafiłam :D
Odpowiedz
Padme
Gość

 
#3
01-07-2012, 02:35
Prawa autorskie: ~Chotara, tło - sabrinaelisabeth

Padme- początkowo miała tak się nazywać Anahi. To jest taka moja czarna panna. W sumie, to ktoś tam na pewno wie jak wygląda.. Bodajże Malaika narysowała ją w commisionie dla mnie, razem z Padme.. Wiec wracajac, kiedy Anahi, nieoficjalnie była nazwana przeze mnie Padme, Postać, która obenie ma tak na imie nosila miano Nzuri, co w suahili oznacza piekno. No ale jakos ten nick do mnie nie przemawial, wiec nadarzyla sie okazja by go zmienic, wiec po prostu zabralam imie Anahi, ktora przez pewien czas byla bezimienna. No ale skad Padme? Jak kreowalam imie dla Anahi, leciala reklama Gwiezdnych Wojen. Nie w sumie to nie, ale sięgając pamięcią wspominałam, nadając imie postaci wiedziałam o tym, ze tak ma na imie bohaterka tegoż filmu.

Neavera- w sumie sama nie wiem, jak wpadłam na pomysł, by tak nazwać beżową. Wiem tylko, że myślenie nad nim zajęło mi nie więcej niż jakieś 5 sekund, akurat gdy chciałam pokazać jak ona wygląda, na Da rzecz jasna, wszystko pięknie, ładnie, bo się nad nia napracowałam i w ogóle, ale zapomniałam o imieniu. I tak przy wstawianiu obrazka z nią musiałam wpisać tytuł.. No i tak jakoś wyszło.
Odpowiedz
Moran
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:2 lata i 8 miesięcy Liczba postów:899 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 88
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 73
Doświadczenie: 29

#4
11-07-2012, 16:16
Prawa autorskie: avatar: MadKakerlaken, edit by Ragous/sygnatura: Disney, edit by MadKakerlaken

Moran - z hebrajskiego nauczyciel. Właściwie to nie wiem, dlaczego padło na to imię. Pamiętam, że wysłałam Aylar/Aslanowi (nie pamiętam, której osobie, wybaczcie) listę imion z Behind The Name, które mi się spodobały i któremuś z nich najbardziej przypadł do gustu właśnie Moran. Początkowo miał się zwać Carthago, lecz cieszę się, że zostałam od tego pomysłu odciągnięta xD
Odpowiedz
Arto
Konto zawieszone

Gatunek:Genus ducis Płeć:Samiec Wiek:Siedem susz. Znamiona:1 Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:444 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 59
Doświadczenie: 10

#5
12-07-2012, 11:13
Prawa autorskie: RagDrawer
Tytuł pozafabularny: VIP

Arto ~ nick wzięty z dupy.
Tyle.
Odpowiedz
Oxena
Gość

 
#6
18-07-2012, 22:23
Prawa autorskie: RagDrawer
Tytuł pozafabularny: VIP

Oxena- a, przypadkowy zlepek liter. Naprawdę nie pamiętam skąd wpadł mi do głowy.

Matumaini- cóż, pamiętam wtedy, że chciałam stworzyć jakąś oryginalną postać. Tak, jak napisała wcześniej Fel, całą moją, oryginalną taką. Wtedy dopiero odkrywałam to forum, Matu była moją trzecią postacią, a że wtedy dopiero poznałam, tak prawdę mówiąc internet, znalazłam coś takiego, jak google translator. Więc gdy znalazłam język suahili zaczęłam wpisywać różne rzeczy. Padło w końcu na nadzieja, które właśnie tworzy imię Złotej.

Esi- szukałam imienia, dla małej córki Hewy. Nie miałam pojęcia gdzie szukać, najpierw wpisywałam różne rzeczy w tłumaczu, ale że nic mi nie przypadło do gustu, zaczęłam szukać na behindthename. I znalazłam Esi. To chyba znaczyło urodzona w niedzielę, czy coś w tym stylu. Co raczej do niej pasowało, bo Hewa planowała wszystkie dzieciaki urodzić w ten właśnie dzień więc tak już zostało.

Erevu- a to już nie moja zasługa. Kami albo Bjorn wymyślały, nie wiem która z nich.

Cathir- szukałam imienia dla brata Felki, a że nie wiedziałam jaki ma mieć charakter, szukałam znowu na behindthename. Znalazłam imię Cathair, które średnio mi się podobało, ale po odjęciu jednego a nagle mi się spodobało xD
Odpowiedz
Silver
Gość

 
#7
19-07-2012, 20:25
Prawa autorskie: RagDrawer
Tytuł pozafabularny: VIP

Shadarn/Horus - Na początku miał nazywać się Shadow jako postać "cień", ale zrezygnowałem z tego pomysłu i począłem myśleć i szukać. No jakoś wpadłem na Shadarna. Horus zaś to imię wzięte ze Starożytnego Egiptu. Wpadłem na to by nadać mu nowe imię po zmianach jakie naszły w jego życiu po spotkaniu Ate a po Tym jego zmianie duchowej i emocjonalnej.

Horus – egipski bóg nieba, opiekun monarchii egipskiej. Panujący faraon utożsamiał się z nim i przyjmował jego imię. Czczony pod postacią sokoła lub człowieka z głową sokoła zwieńczoną tarczą słoneczną oraz jako dziecko z palcem w ustach. Był synem Ozyrysa i Izydy lub Geba i Nut. Po śmierci Ozyrysa walczył (jako prawowity następca tronu) z Setem (bratem Ozyrysa) o tron faraona. Po kilku konkurencjach Rada Dwunastu Bogów przyznała władzę Horusowi.[http://pl.wikipedia.org/wiki/Horus]

Slide - To imię/nickname jest ze mną od ponad dwóch lat. Oznacza poślizg/ześlizg z ang. Ale co to ma do samej postaci? Ano to.. że czarny przyswaja sobie wiadomości, zaś wszystko co złe po nim spływa.

Silver - Pytajcie Malaiki :D
Odpowiedz
Bjorn
Gość

 
#8
19-07-2012, 21:07
Prawa autorskie: RagDrawer
Tytuł pozafabularny: VIP

Ox, ja Ci podsunęłam to imię :D Tak jakby. Dałam Ci imię które trzymałam dla postaci, Oxana, ale przez przypadek zrobiłaś sobie chyba na dA konto "Oxena" i tak już zostało xD :3

Bastian/Bjorn- imię Bastian było miękkie (takie lubiłam) i ogólnie bardzo mi się podobało; Kojarzyło mi się z postacią jasną, pomocą i przyjacielską, taki też był Bast. Ale potem się zmienił, nie dość, że urósł, nabrał ciała, zrobił się gburowaty itp. Kojarzył mi się z niedźwiedziem. A "Bjorn" to w języku duńskim i norweskim właśnie niedźwiedź.
No i do tego moja miłość do tych języków, kultury i mitologii. Dlatego padło na Bjorna. Pasuje też wydźwiękiem :D
Odpowiedz
Shaid
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dwanaście i pół Znamiona:1 Liczba postów:92 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 94
Siła: 35
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70

#9
25-07-2012, 00:19
Prawa autorskie: ~KamiLionHeart || Arto

Opiszę wszystkie imiona od początku~

Sahara - Po prostu pustynia. Pierwsze co mi przyszło do głowy.

Cisza - Miałam wtedy fazę na imiona takie... polskie. A fazę tą wyciągnęłam z pewnego forum o katach gdzie każdy ma imię "jakieś coś". Planowałam sobie wtedy zrobić postać Cichego czegoś, ale że nie mogłam kolejnego multi, dałam to imię tutaj.

Piasek - Tutaj historia się powtarza. Tylko że nieco jest inna. Nowa postać, imię Piasek, ale że tak mi się strasznie podobało, to musiałam tak jeszcze jedną postać nazwać.

Shaid - Zlepek liter. Nigdy nawet się nie zastanawiałam nad znaczeniem. Nawet początkowo nie zauważyłam jak fajne jest w wymowie.

Aslan - Chciałam stworzyć wtedy postać klimatyczną, którą by mi się miło grało. Simby nie mogłam wziąć, ani żadnego innego imienia z kl. Postanowiłam wziąć z Narnii. Początkowo może niezbyt do mnie przemawiało i wolałam używać "asli". Ale teraz, gdy czort podrósł, imię i wydaje się ładne i pasujące i mi się podoba.

Plusk, Ravr - Historia od piaska i ciszy. Plusk zobaczyłam na początku w imieniu "Drobny Plusk". I może początkowo do mnie nie przemawiało, to przy doborze imienia dla białego pasowało pod gust. Natomiast Ravr jest zlepkiem liter. Początkowo miał być Qravr. Potem Qavr, ale zostało na Ravrze.

Saber - Zabawa z translatorem. Szukałam w suahili. Żadne ze słów nie przypadło mi do gustu. Wpisałam w końcu "szabla". Wyskoczyło Saber. I mimo, iż to słowo znałam z angielskiego... Z polską wymową jak pomyślałam, brzmiało aż za fajnie by go nie użyć. Ach. Początkowo miała nazywać się Jazz :333



Chyba nic nie pominęłam...
[Obrazek: qwerj.png]

Z konara na gałąź skacze raz po raz
To w górę to w dół, tak cały czas
Znikajcie wśród liści, bo znajdzie nas!
To fossa nawiedziła nasz mały las!
Łowca, przemierzając busz spieszy się
Lecz nie myśl, że minie dziś cię
Żółtych ślepi czujne spojrzenie
Na drzewie nie sprawdzi się żadne schronienie...
Więc zmykaj na ziemię...
Odpowiedz
Hasira
Konto zawieszone

Gatunek:Tygrys Płeć:Samica Wiek:4 lata i 3 miesiące Liczba postów:298 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 92
Siła: 78
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 21

#10
26-08-2012, 18:40
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

tworząc swoje postaci w dowolnej sytuacji - w RPG przez internet, w RPG klasycznym, na PBFach czy w opowiadaniach, które piszę - zawsze staram się, by imię było znaczące; powinno odwzorowywać główną cechę bohatera lub coś, z czym on się utożsamia i do czego dąży. czasami są to imiona z BTN, zwłaszcza wtedy, kiedy muszę ich natłuc dużo (vide opowiadania), czasami po prostu tłumaczenia z innych języków.
tak powstała Hasira.
ponieważ najłatwiej jest zacząć na nowym "terenie" (systemie RPG czy w nowej aranżacji PBFa) jako przybysz z zewnątrz - wtedy Ty i Twoja postać wiecie to samo, nie zdarza się tak, że nie masz pojęcia o pewnych prawach, które dla postaci powinny być oczywiste - postanowiłam wykorzystać nakreślone przez Was realia. Afryka, XIX wiek, początki "turystyki" w Egipcie, dużo Brytyjczyków i tak dalej - a jednocześnie opanowane przez nich Indie. w ten sposób uzasadniłam, skąd tygrys kaspijski (blisko spokrewiony z syberyjskim, wymarł pod koniec XX wieku) wziął się na sawannie (odsyłam do zapisów). budując psyche postaci, pamiętałam o dumie i niezależności tygrysa; to nie jest zwierzę stadne, tak jak lew, to samotnik. postawiłam na te cechy, z których w naturalny sposób wynika dominujący stosunek do świata oraz stosowanie przemocy jako sposobu rozwiązywania problemów. a potem odpaliłam słownik.
do obecnej u Was konwencji pasowało najbardziej suahili, więc sprawdziłam kilka słów: tygrys, pasiasta, gniew, tęsknota. najbardziej podeszła mi jednak wściekłość - hasira. i w ten sposób dowiedziałam się także, jak tygrysica powinna reagować na niepowodzenia i która z emocji będzie u niej występowała najczęściej.
bo tak właśnie rozumiem "imię znaczące". :)

no, wiem, że to bardzo, bardzo dużo i to od kogoś zupełnie obcego. ale może któregoś dnia powstanie z tego KP ;)
Odpowiedz
Ashley
Gość

 
#11
08-10-2012, 23:41
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

Ashley -Wiem że Angielskie ale podoba mi się te imię. Nie wiem czy coś oznacza ale jest fajne.
Odpowiedz
Serpeen
Gość

 
#12
10-10-2012, 22:33
Prawa autorskie: księżna hakerów Ragnar

Serpeen- wieeelu może się kojarzyć z serpentyną. Ale historia tego była inna. Gdy ten blog był jeszcze aktywny, pojawił się nowy wymysł autorki- o siostrze Zirci. Dokładnie- zwała sie jak ja! Ale bez jednego "e"... Ale postanowiłam, że z jednym, dodatkowym "e", nie zaszkodzi, huh? I tak powstała Serpeen
Odpowiedz
Mino Eive
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:0/0 Liczba postów:202 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 74
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 19

#13
30-06-2013, 02:57
Prawa autorskie: Rag

Mino Eive-
Darkned wymyśliła.
Odpowiedz
Shiya
Samotnik
*

Gatunek:Gepard Płeć:Samica Wiek:Dorosła Liczba postów:520 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 64
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 3

#14
30-06-2013, 20:59
Prawa autorskie: Zimnaya / Xenia

Taka mała aktualizacja:

Serret - zaczerpnięte z Czarnoksiężnika z Archipelagu Ursuli Le Guin. Co ciekawe, moja Serret, poza imieniem i płcią, nie ma nic wspólnego z tamtą.

Inés - w lutym 2010, kiedy Ven miała rodzić dzieci, jeszcze nie zastanawiałam się nad oryginalnością nicków tak jak teraz i po prostu wybrałam imię, które zawsze mi się podobało. Teraz uznałam, że nie ma sensu go zmieniać, bo właśnie to do niej pasuje i ciężko byłoby mi się przestawić.

Shiya - podobna historia jak z Freyem. Chciałyśmy założyć z Hewą rodzeństwo, szukałyśmy więc imion na różnych stronkach, generatorach etc. Przełomem okazało się imię Chidi. Od niego zaczęłyśmy tworzyć jakieś Chi i Shi, i różne inne kombinacje, aż w końcu stanęło na Shi i Shiyi.

bonus: Kleosia - na wakacyjnym obozie konnym, na którym byłam z Hewą i Rosalie, poznałyśmy dwa kucyki - Kawatinę i Kleosię. Kleosia była najmniejszym koniem w całej stajni, nawet dzieci nie mogły na niej jeździć (na Kawatinie owszem). Była taka urocza, a jej imię tak rozwalające, że postanowiłam założyć zebrę o tym imieniu.
***
[Obrazek: 1roYWZZ.png] 
Odpowiedz
Eliana
Konto zawieszone

Gatunek:Lioness Płeć:Samica Wiek:1r Znamiona:0/0 Liczba postów:227 Dołączył:Lis 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 30
Zręczność: 30
Spostrzegawczość: 30
Doświadczenie: 5

#15
27-10-2013, 17:33
Prawa autorskie: RagDrawer || Domisea

Eliana- oglądałam pamiętniki, a później jak skończyłam przyszło mi założyć konto córki Hatimy, na którą nie miałam żadnego pomysłu. Wpisując imię uznałam, że ma się zaczynać na "E" i później kombinowałam, co dalej. A że Elena to główna bohaterka serialu, który wcześniej oglądałam to coś pokombinowałam i wyszło jak wyszło, tyle.


Shyeiro- tak po prostu, nie wiem dlaczego.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.
[Obrazek: elianakom_by_domisea-d6pycxi.png]Charahub.

ter>GŁOS dorosłej[/center]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości