♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Zephyr
Samotnik
*

Gatunek:Gepard grzywiasty Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:642 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 66
Zręczność: 90
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 46

#31
05-07-2015, 00:32
Prawa autorskie: av: Kahawian, podpis: DemiReality (lineart)
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Meteorolog / Mistrz Kalamburów

Zephyr - nieźle się namęczyłem, zanim ostatecznie przystanąłem przy tym imieniu. Najpierw planowałem pobawić się suahili, ale słowa szybki, wiatr, pęd, zachód i kilka innych nie do końca mi podchodziły. W końcu wróciłem do korzeni, czyli mojego kochanego inglisza i wziąłem najbardziej pasującą mi wydźwiękiem odmianę wiatru - Zefir. Zależało mi też właśnie na subtelności, a nie sile, więc nie jestem Tornadem, czy Monsunem, a po prostu Zephyrem ^^
Odpowiedz
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#32
05-07-2015, 01:18
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Mój to chaos w suahili, bo "chaos is the only true answer".
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Odpowiedz
Ayo
Konto zawieszone

Gatunek:mieszanka lamparta i lwa (Lipard) Płeć:Samica Wiek:Dorosła Liczba postów:70 Dołączył:Lip 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 73
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 10

#33
05-08-2015, 11:35
Prawa autorskie: lioden

Ayo oznacza radość ale nie pałętam w którym afrykańskim języku.
Myr po norwesku to bagno x)
Kiu to Kiu x) jakoś tak przyszło.

Nie ma większej głębi w imionach.
[Obrazek: zzz_by_dirke-dbppepp.png]
Odpowiedz
Sadism
Prekursor | Konto zawieszone

Gatunek:Żmija sykliwa Płeć:Samiec Wiek:5 lat 3 miesiące Liczba postów:794 Dołączył:Mar 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 17
Zręczność: 79
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 43

#34
05-08-2015, 12:31
Prawa autorskie: Cyt. Ja Avek. by Eidel

Szukałem sykliwego i kojarzącego się z brutalnością i morderstwami nicku. "Sadism" jest zapożyczeniem z angielskiego, ale wyszukanym w tłumaczu z Suahili. Także jak dla mnie to jest to brane z Suahili :P A co znaczy to każdy wie, osoba czerpiąca ogromną przyjemność z krzywdzenia innych.
"Kituko" oznacza wybryk. A że ten któremu to imię nadałem jest wybrykiem natury, to chyba dobrze pasuje.
"Septimus" bądź znane szerzej skrócenie "Septim" samo wpadło mi do głowy. Przypominało mi o gwiazdach i jakoś tak kojarzyło się z doświadczeniem. No a charakter jaki wymyślilem temu serwalowi był idealny do tego imienia.
"Cavum" oznacza depresję i pustkę, również jest zapożyczeniem z Suahili. Jako że ten lew będzie chodzącym smutkiem, to lepszego imienia dostać nie mógł .
Wróciłem na prochy tego co niegdyś stworzyłem.
Dziś we mnie wątpią jak na samym początku.
Dziś znowu ich zaskoczę.

GŁOS  
Temat muzyczny Sadisma

[Obrazek: zen-snake.gif]
Odpowiedz
Mrithi
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:148 Dołączył:Maj 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 60
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 10

#35
20-06-2017, 10:10
Prawa autorskie: PRAKRUT MEHTA

Jasiri - wpisywałam w tłumacza różne słowa związane z jej planowanym charakterem, takie jak "wojna" czy "siła". "Jasiri" oznacza "odwaga" w suahili. Postać wymyśliłam na długo przed dołączeniem na forum i przed wyjściem TLG, nie ściągałam z hieny.

Kama - jego wymyśliłam go niedługo po wymyśleniu Jasiri. Według mojej historii miał odziedziczyć wygląd (z wyjątkiem kolorów) po Skazie. Przetłumaczyłam więc "Taka" (dla niewtajemniczonych było to pierwsze imię Skazy) na suahili i wyszło "Kama".

Ua - imię wymyślone przez Huntrees. Miała nazywać się "Kwiat Pustyni" w suahili, ale samo "Kwiat" - "Ua" brzmiało ładniej.

Rinuzi - imię stworzone na podstawie słowa "fisi", które w suahili oznacza "hiena". Nie pytajcie, jak to się stało, że wyszło "Rinuzi".

Karati - w pierwotnej wersji miała mieć białą plamkę w kształcie rombu na czole. Kojarzyła mi się ta plamka z kamieniami szlachetnymi. Imię powstało na podstawie słowa "karat".

Zafarani - imię na podstawie nazwiska aktorki. W suahili znaczy "szafran".

Imbali - oznacza "kwiat" w zulu. Dzieci kwiaty i te sprawy ;)

Mrithi - "następca" w suahili. Ma to związek z jego historią, gdyż był pierworodny i miał przejąć tron po ojcu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2017, 11:04 przez Mrithi.)
Odpowiedz
Askari
Wódz
*

Gatunek:lew Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Mentor Liczba postów:352 Dołączył:Kwi 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 76
Zręczność: 72
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 5

#36
20-06-2017, 10:47
Prawa autorskie: av - Shimyur; podpis - Ja
Tytuł pozafabularny: Junior Admin

Askari - Imię wzięte z... mangi, swoją drogą niezbyt ciekawej, gdzie główny bohater to pies policyjny, półwilk o imieniu Askari (manga to "Fang" - Yoshihiro Takahashi). Z tego dowiedziałam się że to słowo w Suahili oznacza "wojownik", albo jak później się dowiedziałam, także "obrońca" lub "żołnierz". Postanowiłam zaaplikować to imię do nowej postaci w uniwersum KL. O dziwo nie spota\kałam się wcześniej z takim imieniem w fandomie.

Mwuaji - "mwuaji" lub "mauaji" w Suahili oznacza morderstwo. W pierwotnym zamyśle Mwuaji był psycholem mordującym małe kotki w ramach zemsty xD Postać trochę "ugrzeczniłam", ale imię zostało.

Bomvu - W języku Zulu oznacza "czerwony" co jest oczywistym nawiązaniem do wyglądu postaci. Nie chciałam używać cały czas języka Suahili :P


Alaba - W Suahili oznacza "osoba". Mało odkrywcze.


Hirizi - W Suahili "amulet". Postać robiona konkretnie pod szamana, więc szukałam czegoś co się kojarzy z mistycyzmem. To słowo mi się spodobało.

Fahari - W Suahili "dumny, arogancki". Z założenia taka miała być Fahari :P
[Obrazek: CXahL1L.png]
Bring me the head of the lion king
Let me see the things he's seen
Odpowiedz
Wendigo
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:7 lat (Dorosły) Liczba postów:396 Dołączył:Sty 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 63
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 9

#37
20-06-2017, 12:12
Prawa autorskie: Av: Askari

Wendigo - Przeglądając forum na parę dni przed dołączeniem, myślałem czy nie zarejestrować się jako Vader, tak jak kiedyś. Nick był jednak zajęty, a że do kreatywnych nie należę to zacząłem czytać sobie o różnych mitologiach. Gdy czytałem o południcy przypomniał mi się wendigo, ale nie mogłem sobie przypomnieć jego nazwy. Wiedziałem tyle że jest to wyczepisty potwór i imię byłoby świetne dla postaci, więc jak zobaczyłem że jeszcze nikt takiego nicka nie miał, to zarejestrowałem się i oto jest wendiś.

Tohuvabohu - Chciałem stworzyć postać tak szaloną, że samo imię by już brzmiało dziwnie. Tym razem zacząłem szukać po tytułach piosenek, i trafiłem na KMFDM - Tohuvabohu. Samo słowo znaczy po hebrajsku nieład i ciemność, czy coś takiego, w każdym razie pasuje idealnie do postaci.

(Xis nie opiszę, bo przejąłem tę postać)
Odpowiedz
Sprike
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Afrykański Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:102 Dołączył:Lip 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 20

#38
19-08-2017, 18:02
Prawa autorskie: ChubNarwhalBases, Disney, Angelo, ja

Nafasi - imię z suahili, wyszukane w słowniku internetowym Glosbe (bardzo polecam, jest lepszy od Tłumacza Google). Nazwałam tak kiedyś lwicę pochodzącą z kosmosu, bohaterkę starego bloga.
Eleyna - jego pochodzenie wyjaśnia Omara.
Chonge - imię oznaczające "kieł" w suahili, wyszukane w Glosbe.
Haraka - imię wzięte z Glosbe, w suahili "Szybki".
Shem - wymyślone przeze mnie.
Sprike - imię, które, jak sądziłam, wymyśliłam, i które chciałam wykorzystać w książce. Niestety okazało się, że tak nazywa się jakiś potwór.
Luka - długo myślałam nad imieniem dla niej. Chciałam stworzyć postać odważną, pełną życia, ciekawską, bystrą. Jednym słowem dającą się polubić. Myślałam nad imieniem Shiarama (wymyślone przeze mnie, nie kopiować), jednak brzmiało mi zbyt... Grzecznie, jak na taką energiczną postać. I wtedy przypomniała mi się lwica Luka Augzoyowa, główna bohaterka bloga o KL, który bardzo lubię. Jej charakter trochę przypomina osobowość mojej postaci. Kiedy o tym pomyślałam, wiedziałam, że to jest to!
Mishines - imię jest połączeniem imion trzech postaci z forum, które bardzo lubię: Miyuki, Hashimei i Inés.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2017, 17:03 przez Sprike.)
Odpowiedz
Angelo
Konto zawieszone

Gatunek:Panthera Leo Płeć:Samiec Wiek:4 lata / Młody Dorosły Liczba postów:114 Dołączył:Lip 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 55
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 75
Doświadczenie: 10

#39
19-08-2017, 22:23
Prawa autorskie: Avatar: Hashimea; sygnatura: Nastialioness565- ja, Disney- pozy; Głos: Mateusz Weber (League of Legends, postać- Kayn)

Angelo - imię dla postaci ślepego lwa, którego wymyśliłam z 8 lat temu. Pochodzi ono z gry mojego dzieciństwa- "Max Payne", gdzie jeden z głównych antagonistów nazywa się Angelo Punchinello i jest szefem mafii. Pierwotnie Angelo miał być muskularnym lwem że szczątkową grzywą z całkowicie wydrapanymi oczami (psychopatyczna byłam jak miałam te 11 latek, huh?) lecz kiedy wróciłam do robienia postaci z KLa, postanowiłam złagodzić owego lewka i zamiast morderczym i przerażającym lwem, aniołek jest teraz tchórzliwym kochasiem. Całkowicie odbiega od pierwowzoru, z którym także wiąże się to imię...ale nie przeszkadza mi to. Pomysł na postać nie przepadnie.
(wracając jeszcze do etymologii imienia, bo w tej zabawie głównie o imię chodzi xD, Angelo to imię włoskie oznaczające anioła. Kto by się spodziewał? :v)
Eshina - imię podesłane przez Eurielle, gdy myślałam jak by tu nazwać córeczkę Edena i Eu. Chciałam by było koniecznie na literkę "E", bo rodzice...toteż takie wysłała mi Eu. Spodobało mi się i od razu nazwałam tak lwiczkę.
Anri - imię wymyślone przez narzeczonego. Dawno temu w poszukiwaniu nicku, poprzestawiał on literki swojego imienia (jak pewna postać w anime Naruto) i wyszło mu "Anri". Spodobało mi się to w uj i kiedy myślałam nad imieniem dla synka Angelo i Akshayi, postanowiłam, że tak właśnie go nazwę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2017, 22:24 przez Angelo.)
Odpowiedz
Anubis
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:8 lat i 3 miesiące (Wiek średni) Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:568 Dołączył:Paź 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 20

#40
21-08-2017, 19:50
Prawa autorskie: Avatar by MadKakerlaken

Pora więc i na mnie.

Anubis - Co mi siedziało w głowie tyle lat temu, to ciężko sobie przypomnieć tak do końca. Ale było to powiązane z klimatem afryki, jakąś historią z nią związaną. A tutaj zawsze mi przychodził jako pierwsze Egipt na myśl. Idąc dalej zawsze bardzo ciekawiły mnie mitologie, więc stąd pomysł na imię tamtejszego boga. A jako, że to tamtejszy bóg śmierci był moim ulubionym. Spowodowało, że padło na Anubisa.
Pomimo, że to szakal, to jakoś za bardzo mi się spodobał bym miał z niego zrezygnować. I po dzień dzisiejszy się cieszę, że to na niego padło.

Podczas gry na fabule zwykł przyjmować imię Duriela, znacznie gorsza wersja i tak niegrzecznego płonącoziemca. 
Walka pomiędzy tymi dwoma po dziś dzień nie została rozstrzygnięta. I długie zniknięcia były zapowiedzią przyjścia tego drugiego.


Booboo - Pewnie tą postać pamięta niewielki odsetek graczy. (Szczególnie Arto, pozdro ziom!) - mała biała kulka którą nie grałem za długo. Skąd taka nazwa? Serio nie mam pojęcia, pewnie dla śmieszkizmu. A skoro jest lama Chow-chow, to niby dlaczego nie Booboo? xD


Duch - To postać która miała być chodzącym duchem, taki typowy Kłapouchy z Kubusia Puchatka. Bez chęci do życia, narzekający na wszystko i nie widzący sensu w wszystkim. Oczywiście to tylko część prawdy o imieniu dla tej postaci. Ale reszta jest tajemnicą więc... Naulicycichosza. 


Ażdah - Owoc który miał trafić do stada wzorowanego na naszych słowiańskich korzeniach i kulturze. Wiem, że prawdziwa forma używana obecnie to ażdacha, ale specjalnie zostało to zmienione. Spowodowane przez poczet bogów słowiańskich i tamten podział na ażdahy smoki i żmije. 
Tutaj postać miała toczyć ze sobą spory moralne, czy chce pomagać i iść w stronę " drzewa życia", czy w stronę "drzewa świata" i szkodzić innym. Stąd taka forma tego imienia. Bo mi nie chodziło o zwyczajnego słowiańskiego demona wiatru.
To oczywiście tylko część opisu, jednak Wam musi to wystarczyć. :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2017, 19:56 przez Anubis.)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości