♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Athastan
Radca
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody Dorosły Tytuł fabularny:Posłaniec / Młodszy Szaman Liczba postów:384 Dołączył:Paź 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 81
Doświadczenie: 8

#1
25-02-2017, 22:21
Prawa autorskie: Subi-cub(generator) Ja (edycja)
Tytuł pozafabularny: Mistrz Gry / Przodownik pracy

Przeglądając archiwum, wpadłem na poniższy temat :
http://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=1879 i uznałem, że jego nie zakończoną część warto by raz jeszcze poruszyć. Przeglądając bowiem forum, odniosłem wrażenie, iż spora grupa użytkowników posiada dość dużą ilość nie wydawanych i zalegających miesiącami opali. Można by ułatwić ich zużywanie powołując wspomniane w tytule pseudobyty.
Na co mogłoby się to zdać ? Otóż jak narazie widzę dwie* wyglądające sensownie możliwości:
1. Sprzedawanie tekstyliów: chodz mi o produkty 'seryjne', po niższych cenach, ale też o wiele mniej finezyjne i pozbawione indywidualności, tak dla mniej wybrednych i tych bez pomysłu. Hekima pozostałby robiącym na zamówienie rzemieślnikiem, takim od indywidualnych ozdób i innych ustrojstw, ale po wyższych cenach.
2. Mini 'potki': chodzi mi tu o różne owoce, orzechy, grzybki i inne speciały, które mogłyby czasowo wzmacniać statystykę o jakieś 2-5%( na kilka dni lub na określoną liczbę postów)

A jak z kierowaniem takowym tworem? Przyszło mi na myśl, że można to by zrobić metodą przypominającą RPG singleplayer, czyli postać, jako zapętlone w odpowiedni sposób na odnośnikach mikro działy.
Jeden taki dział, o odpowiedniej nazwie i ikonce spełniałby funkcię jednego NPC. Wyglądało by to w ten sposób, że po wejściu widziałoby się jeden wątków:  odpowiednio zatytułowany interfeis/ menu. Poza tym musiało by tam byś kilka nie zatytułowanych (ew. ukrytych) wątków. Po wejściu na główny dział widać jakiś tekst, obrazki i opcje dialogowe z podpiętymi odnośnikami do kolejnych (tych numerycznych wątków), które zawierają dalsze opcje bądź listy produktów. Po kliknięciu na produkt, gracz traciłby odpowiednią ilość opali, a produkt dostałby w postaci automatycznego wpisu do pola, albo po prostu prawa do używania (i pinu do ew. autoryzacji w wypadku wątpliwości administracji).
Patent nadawałby się do wykorzystania do auto-tutoriali.

(*inne możliwości w przygotowaniu.)
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#2
26-02-2017, 01:51
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

1. Nie bardzo wiem, po co takie rozdzielanie. I tak Hekima tworzy "zwykłe" przedmioty, bez żadnych specjalnych ozdobników, więc nie byłoby wielkiej różnicy między jego dziełami a tymi "seryjnymi".

2. Mamy już Mikstury: http://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=2096 Choć fakt, że głównie lecznicze. To mi brzmi trochę jak nasz Napar wzmacniający; można by do niego dopisać, że podany zdrowej osobie, wpływa na statystyki na jakiś czas. Ziół, trucizn i mikstur i tak mamy już dużo, ja bym już więcej nie dodawała.

A sam sposób brzmi jak dużo dziwnych HTML-ów, więc nie bardzo byłoby komu to napisać, no i też wydaje mi się to zbędnym dodatkiem. Chętnych na przedmioty nie ma aż tak wielu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości