♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#1
27-06-2012, 12:05
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia, czy może uważacie, że pokochać kogoś można dopiero po bliższym poznaniu? W ogóle myślicie, że coś takiego jak miłość w ogóle istnieje? Jeśli tak, to czym ona jest, co ją najlepiej definiuje, a co na pewno miłością nie jest? Chcielibyście kiedyś spotkać kogoś, z kim spędzicie resztę życia?
Odpowiedz
Mino Eive
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:0/0 Liczba postów:202 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 74
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 19

#2
30-06-2013, 02:24
Prawa autorskie: Rag

Okej, to ja będe pierwsza.
Więc istnieje, ale nie od pierwszego wejrzenia. Nie wiem, czy można zakochać się w czyimś wyglądzie, bo okej, rozumiem, może Ci się ktoś bardzo spodobać, ale mimo wszystko, uważam, że w tym wypadku, jest to zauroczenie.
Jakiekolwiek uczucie, między dwoma osobami pojawia się stopniowo, a nie od tak. Poznajesz kogoś, jego wady, zalety i zaczynasz je akceptować, zaczynasz uzależniać się od drugiej osoby, że twój następny dzień nie może obyć się bez chociażby zamienionego zdania czy wiadomości. Kiedy zaczynasz sobie zdawać sprawę, że dzień bez tej osoby był pusty, że fakt, że nie wiesz co ona teraz robi Cię przytłacza. Kiedy zaczynasz o tej osobie myśleć non stop, układać scenariusze wiedząc, że tak na prawdę nigdy się nie spełnią. Gdy w towarzystwie tej jednej osoby czujesz się szczęśliwy, wolny i wiesz, że jest to ktoś, komu ufasz i wiesz, że ten ktoś też mógłby Ci zaufać. Wtedy dopiero możesz powiedzieć, że kochasz. Jak zdajesz sobie sprawę ze swoich uczuć, wiesz, że dla kogoś, możesz się pewnych rzeczy wyrzec, możesz zaakceptować czyjeś wady. Możesz spędzać całe dnie w towarzystwie tego kogoś i wiesz, że to się nigdy nie zmieni.
Ale w sumie, co ja tam wiem, heh.
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#3
30-06-2013, 14:58
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Nie no Pad, całkiem dobrze gadasz. Zgadzam się z tobą w 90%. Moje 'ale' dotyczy tego punktu:

Cytat:zaczynasz uzależniać się od drugiej osoby, że twój następny dzień nie może obyć się bez chociażby zamienionego zdania czy wiadomości. Kiedy zaczynasz sobie zdawać sprawę, że dzień bez tej osoby był pusty, że fakt, że nie wiesz co ona teraz robi Cię przytłacza. Kiedy zaczynasz o tej osobie myśleć non stop, układać scenariusze wiedząc, że tak na prawdę nigdy się nie spełnią.

Tu opisujesz zauroczenie. Miłość jest wtedy, kiedy możesz spędzić miesiąc bez tej osoby, a zależy ci na niej tak samo, masz pewność, że cały czas jest z tobą szczera, nadal tak samo jej ufasz etc. Te niespełnione scenariusze to też dotyczy zauroczenia.
Tak powiem od siebie, że mam chłopaka, ale to nie znaczy, że już nie potrafię spędzić całego dnia na forum, jak to mi się zdarzało przez ostatnie 5 lat. Bo niby dlaczego? Nadal jestem sobą, mój charakter się nie zmienił. Nie rozumiem osób, które diametralnie zmieniają swoje przyzwyczajenia i hobby tylko dlatego, że z kimś są. Nie można spędzać ze sobą czasu non stop, rzucać wszystkiego, byle tylko w każdej wolnej chwili widzieć się/gadać ze swoją dziewczyną/chłopakiem. To już jest chore, a przynajmniej ja nie mogłabym tak funkcjonować. Mam zbyt wiele znajomych i rzeczy do roboty, żeby poświęcać cały swój czas chłopakowi i wcale nie kłóci się to z tym, że mi na nim zależy. On o tym wie, akceptuje to, ja się cieszę, że on też ma swoje życie i nie ogranicza swoich kontaktów tylko do mnie.
I to się chyba nazywa zdrowy związek. Pad, to o czym piszesz, to na dłuższą metę naprawdę byłoby ciężkie i nienormalne. xp
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#4
30-06-2013, 15:18
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Cytat:Nie rozumiem osób, które diametralnie zmieniają swoje przyzwyczajenia i hobby tylko dlatego, że z kimś są. (...) To już jest chore, a przynajmniej ja nie mogłabym tak funkcjonować. Mam zbyt wiele znajomych i rzeczy do roboty, żeby poświęcać cały swój czas chłopakowi i wcale nie kłóci się to z tym, że mi na nim zależy.

wielkie, tłuste i znaczące o!

jakbym miała ująć główny powód, dla którego zakończyłam wszystkie dotychczasowe związki, to to było coś w tym stylu - panowie oczekiwali, że staną się jedynym sensem mojego życia, osią mojego świata, i to samo robili ze mną. a ja nie czuję się na siłach, by oznaczać cały świat dla kogoś innego. to przecież gigantyczna odpowiedzialność - wystarczy głupi zły humor po zajęciach, żeby komuś spieprzyć tydzień, bo na niego warkniesz, jeśli uzależnia swój nastrój od Twojego w stopniu całkowitym.
poza tym to strasznie, strasznie głupie, ta skrajność, o której piszę: bo kiedy tego kogoś zabraknie (odejdzie, wpadnie w śpiączkę, wyjedzie, umrze), to nie wiesz, co ze sobą zrobić. i właściwie pozostaje Ci palnąć sobie w łeb, skoro tracisz to coś, dla czego oddychasz i żyjesz.
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Mino Eive
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:0/0 Liczba postów:202 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 74
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 19

#5
30-06-2013, 22:09
Prawa autorskie: Rag

W sumie jak to czytam drugi raz, to rzeczywiście ta środkowa część bardziej dotyczy zauroczenia, wooo.
Troche pomieszałam i jakoś nie przekazałam wszystkiego tak pięknie i wspaniale jak mam to w głowie xp
Odpowiedz
Sheloth
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:186 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 39

#6
01-07-2013, 00:54
Prawa autorskie: (c) nukotek
Tytuł pozafabularny: VIP

To chyba szło jakoś tak, że jak uczucia towarzyszące zauroczeniu nie przemijają przez minimum 4 miesiące to można już mówić o miłości. Albo jakoś podobnie, cholera wie.

Miłość istnieje. I jest dziwna.
Nie umiem rozmawiać o miłości, to w sumie całkiem smutne.
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#7
01-07-2013, 00:57
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

"jakoś podobnie" szło to, że psychologowie za stały związek uznają taki, który trwa ponad sześć miesięcy, i że wtedy uczucie przechodzi ze zrywu w stabilne. przynajmniej ja czytałam taką wersję u Starowicza. xP
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Surreal
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:6,75 Liczba postów:23 Dołączył:Kwi 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 10

#8
01-07-2013, 02:48
Prawa autorskie: moje

Cytat:układać scenariusze wiedząc, że tak na prawdę nigdy się nie spełnią.

Ja tak robię z każdą, nawet z nowo poznaną osobą. Czy to znaczy, że kocham się we wszystkich? Chryste Panie, czy to znaczy że się puszczam?

Wybaczcie, ale czytanie tego, jest jak oglądanie komedii. Te wasze ochy i achy, tak śmiertelnie poważne definicje, kojarzą mi się ze scenami seksu z nagiej broni. Albo nie, mam lepsze porównanie! Kojarzycie te takie filmy co je puszczano na WDŻetach? O właśnie z tym mi się kojarzą wasze sentencje.
Miłości nie da się zdefiniować, bo każdy człek jest inny i odczuwa to inaczej, ot co. To co opisała ME ja odczuwam z prawie każdym koniem. I bynajmniej nie oznacza to, że jestem zoofilem... Prawda?
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#9
01-07-2013, 03:16
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Cytat:bo każdy człek jest inny i odczuwa to inaczej


No to chyba po to jest ta dyskusja, żeby każdy się wypowiedział i określił swoje stanowisko.

A porównywanie czyjegoś punktu widzenia do komedii jest co najmniej nie na miejscu.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Sheloth
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:186 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 39

#10
01-07-2013, 14:36
Prawa autorskie: (c) nukotek
Tytuł pozafabularny: VIP

Bo korony nam z głowy pospadają jak ktoś (wyrażając swoją własną opinię, bo do tego chyba miał służyć ten temat) skrytykuje nasze wypowiedzi? Albo uzna je za śmieszne? Nie wiedziałam, że tu się teraz wymaga aż takiej kultury i ostrożności, żeby na pewno nikogo nie obrazić. Niedługo każdego posta będziemy zaczynać zwrotem grzecznościowym do jego czytelników żeby się jeszcze nie poczuli urażeni i pominięci.
Dystans do samego siebie to przydatna rzecz tak swoją drogą.

Btw dyskusja nie polega tylko na tym żeby każdy odpowiedział na jedno zadane z góry pytanie, a raczej na tym, żeby skonfrontować jedną opinię z drugą, porozmawiać (podyskutować...?) na ten temat, w rozmowie z drugą osobą wyjaśnić swoje racje, czemu zgadzamy się bądź nie z tą cudzą opinią. A skoro tak, to nie wydaje mi się, żeby trzeba było wytykać komuś jako błąd to, że napisał, że się z czymś nie zgadza. Ale może to tylko moje podejście, jeżeli gadam od rzeczy to bardzo przepraszam.
Odpowiedz
Surreal
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:6,75 Liczba postów:23 Dołączył:Kwi 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 10

#11
02-07-2013, 00:39
Prawa autorskie: moje

To się nazywa poprawność polityczna Szelciu. Oceniam, że za pół roku zostanę nazwana jakimś śmiesznym określeniem z 'fob' na końcu (dyskusjofob?) a za kolejne pół roku wsadzą mnie za obrażanie czyiś uczuć religijnych, tylko dlatego że skrytykowałam coś w bezpośredni sposób. Bo przecież teraz już nie można mieć zdania wykraczającego poza resztę, a już broń Boże nie wolno wyrazić sprzeciwu w ironiczny sposób. Ale dzięki, że mnie bronisz : )

I co to za zwyczaj pisania takimi małymi literkami? Ble.
Odpowiedz
Sheloth
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:186 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 39

#12
02-07-2013, 01:26
Prawa autorskie: (c) nukotek
Tytuł pozafabularny: VIP

Te małe literki to takie jakby mamrotanie pod nosem, tylko w formie pisanej ^^
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#13
03-07-2013, 02:42
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

miłościofob. faszysta, a fe!

PS ja się kocham w 3/4 dorosłych męskich porzuconych postaci z seriali <3
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#14
03-07-2013, 14:17
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja kocham głównie siebie <3
Ale hm.. zadawanie się z pewnymi osobami sprawia mi przyjemność, wiec można powiedzieć że czasem to miłość- w zależności od tego jak wielka jest to przyjemność.
Czym jest miłość? Huh >3
Według mnie to czysty hedonizm X'D
Odpowiedz
Mino Eive
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:0/0 Liczba postów:202 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 74
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 19

#15
03-07-2013, 14:23
Prawa autorskie: Rag

Cytat:PS ja się kocham w 3/4 dorosłych męskich porzuconych postaci z seriali <3


Ja też <3
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości