♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#1
07-03-2017, 15:03
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Okej był wątek w propozycjach i wypowiedziało się 6 osób łącznie ze mną - TUTAJ
Nie daje mi to szalonego poglądu na sprawę, admini dali mi zgodę na ankietę więc ją zrobię, a dane wykorzystam do sporządzenia opinii na temat obecnego systemu, oraz zainteresowania samymi polowaniami i moim pomysłem dla pisarzy ;v
Na niektóre pytania odpowiadacie Tak/ Nie- chyba że w pytaniu pojawi się inna opcja.
Prosiłabym tu nie wszczynać żadnej dyskusji, to tylko ankieta ;>

Pytania:

1. Czy uczestniczysz w polowaniach? (Tak/ Nie)
2.  Jeśli nie to dlaczego?
3. Czy polujesz głównie dla PD? (Tak/ Nie)
4. Czy uważasz że wątki polowania na marginesie trwają zdecydowanie za długo{zwłaszcza że możecie w teorii polować co 2 tygodnie.}? (Tak/ Nie)
5. Czy uważasz że system zdobywania PD na forum jest dobry? (Oceń w skali od 0-5 gdzie, 0 to total porażka, a 5 majstersztyk.)
6. Czy rozwijasz postać za pomocą statystyk, czy jesteś tu tylko po to by pisać? ( wybrać: Statystyki/ Pisanie)
7. Czy interesowałby cię system polowania-jednoszotowego opowiadania-wyzwania na wytycznych od MG? (Tak/ Nie)
8. Czy uważasz wprowadzenie "staminy" w statystyki za dobry pomysł?*
10. Punkt w którym możecie dodać coś od siebie- byle związanego z tą ankietą i propozycją ;v

___
*Stamina- atrybut związany z wytrzymałością postaci i zdolnością jej do wykonywania czynności.

Pytanie o tą statystykę pojawiło sie ze względu na przemyślenia związane z tym, że postaci nawet po dalekiej podróży, fikaniu i bieganiu, niespaniu są tak samo sprawne w walkach itd. jak postaci, które nie robiły nic, albo właśnie odpoczywały. Jednym słowem mają tyle samo energii niezależnie od gatunku, wieku i innych czynników. Pomysł ten być może zostanie rozwinięty potem, wpierw chcę tylko poznać opinię czy zbędny, czy nie?
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Odpowiedz
Kama
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:449 Dołączył:Cze 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 77
Zręczność: 57
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 14

#2
07-03-2017, 15:33
Prawa autorskie: Dirke

1. Tak
3. Tak
4. Tak
5. 2
6. Oba
7. Nie
8. Tak
10. Brakuje punktu 9 ;)
A tak na serio to uważam, że powinno się albo dostawać więcej PD za akcje fabularne, albo dostawać więcej statystyk za określoną ilość PD, bo jeden punkt w jedną czy w drugą dużej różnicy nie robi :/
Odpowiedz
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#3
07-03-2017, 18:30
Prawa autorskie: ja-Dirke

1. Czasem, bo za długo trwają
2. Ślimaczy to sie i jest nudne
3. Tak, innego powodu nie ma
4.tak
5. 3 - taki se
6. Głownie pisanie ale staty sa tutaj niestety ważne :V więc oba
7. Jako coś dodatkowego czemu nie, ogólnie najpierw trza by było to zobaczyć.
8. Nom, o wiele przydatniejsze niz spostrzegawczość xp
10. Może póxniej coś napisze.
Odpowiedz
Satau
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Liczba postów:589 Dołączył:Wrz 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 29

#4
07-03-2017, 19:35
Prawa autorskie: DeadFishEye-0 (Bjorn)

1. Tak
3. Owszem, bo po co ;p ale ogólnie dla sensu gry postacią również
4. Tak, ale wydaje mi się, że nie mamy zbytniej możliwości aby to przyśpieszyć. Wiem co mówię, bo sama kilka prowadzę na jakiś czas i wiem, że nie zawsze można odpisać (życie).
5. 2
6. Właściwie pisanie, ale niestety bez statystyk nie masz szans na wygranie z kimś np. w walce, lub podczas polowania.
7. Nie powiem, że tak, bo może to być najzwyczajniej nudne i nieciekawe, ale nie powiem, bo jest to całkiem ciekawe, a i polowania przebiegałyby szybciej i sprawniej.
8. Tak, ale na czym by to konkretniej polegało?
10. Ogólnie ciekawe propozycje, które bardzo mi się spodobały. Uważam, że powinno być przeprowadzane o wiele więcej takich ankiet z userami, by poznać ich upodobania i opinie, bo w końcu to oni tworzą to forum. Nie, żebym narzekała, bo podoba mi się jak jest, ale drobne zmiany od czasu do czasu? Czemu nie!
Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#5
07-03-2017, 20:07
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Drobna uwaga techniczna: możecie podawać odpowiedzi, zostawiając pytania? Podejrzewam, że i tak będzie Wam wygodniej przekopiować sobie pytania od Kami i wtedy podawać odpowiedzi, od razu pod nimi, a też wtedy wygodniej będzie ogarnąć na co odpowiadacie?
nie wiem, ja osobiście dostaję oczopląsu jak muszę sobie tak skakać, no i gubię treść
ale to jak chcecie, drobna sugestia
also, "drobne zmiany" to my robimy cały czas, i nikt Wam nie broni samemu dawać pomysłów i nad nimi dywagować xD po prostu adminofaszyzm jest adminofaszyzmem, admini nie pytają o zdanie, tylko sami ogarniają sobie konkrety i wprowadzają, he
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz
Moyo
Wiarus
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:203 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 77
Siła: 76
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 37

#6
07-03-2017, 20:48
Prawa autorskie: Angelo, disney
Tytuł pozafabularny: Marzyciel

1. Czy uczestniczysz w polowaniach? Tak
2. Jeśli nie to dlaczego? Poluję więc nie odpowiadam.
3. Czy polujesz głównie dla PD? (Tak/ Nie) Nie ( co nie znaczy, że nie lubię pd-ków ;) )
4. Czy uważasz że wątki polowania na marginesie trwają zdecydowanie za długo{zwłaszcza że możecie w teorii polować co 2 tygodnie.}? Tak
5. Czy uważasz że system zdobywania PD na forum jest dobry? (Oceń w skali od 0-5 gdzie, 0 to total porażka, a 5 majstersztyk.) tak ze 3-4
6. Czy rozwijasz postać za pomocą statystyk, czy jesteś tu tylko po to by pisać? ( wybrać: Statystyki/ Pisanie) Obie opcje
7. Czy interesowałby cię system polowania-jednoszotowego opowiadania-wyzwania na wytycznych od MG? (Tak/ Nie) No można byłoby spróbować
8. Czy uważasz wprowadzenie "staminy" w statystyki za dobry pomysł?* Nie za bardzo rozumiem o co chodzi
10. Punkt w którym możecie dodać coś od siebie- byle związanego z tą ankietą i propozycją ;v Nic dodać nic ująć
[Obrazek: iTJUvVI.png]
Odpowiedz
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#7
07-03-2017, 21:10
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

// Samiś, dokładnie to samo chciałam zasugerować. :'D //

1. Czy uczestniczysz w polowaniach? 
Nie.
2.  Jeśli nie to dlaczego?
Po pierwsze, nie przepadam za opisywaniem akcji fizycznych, zdecydowanie wolę się skupiać na psychice postaci, a przy polowaniu wiele tego nie ma. Po drugie, wolę pisać z innymi postaciami niż z MG. Jeszcze polowania grupowe mają dla mnie sens, bo można opisywać relacje między postaciami, ale tak samemu... Neh. Nie po to gram na pbfie, żeby pisać historyjki bez udziału innych.
3. Czy polujesz głównie dla PD?
-
4. Czy uważasz że wątki polowania na marginesie trwają zdecydowanie za długo?
Oczywiście. Jakby było więcej MG od polowań, to szłoby to sprawniej, ale co ja zrobię? Sama nie zacznę prowadzić polowań, bo i tak mam milion rzeczy na głowie i obawiam się, że też bym muliła, przynajmniej na ten moment.
5. Czy uważasz że system zdobywania PD na forum jest dobry?
Nie oceniam, bo w głównej mierze to moje dzieło. ;P Miło by było się dowiedzieć, co, waszym zdaniem, można by zmienić i w jaki sposób, ale od razu zaznaczam, że nie chciałabym, żeby zdobywanie PD stało się główną atrakcją forum. Statystyki nie są najważniejszą rzeczą, można by się bez nich obejść, ale jednak stanowią one pewną podpowiedź dla MG (zwłaszcza w przypadku innych zwierząt; nie każdy musi wiedzieć, jak np. przedstawia się siła karakala czy oryksa). Rozumiem też, że niektórzy lubią widzieć, jak mają coraz wyższe cyferki przy swojej postaci, właściwie to też mi się to podoba, ale nie przywiązuję do tego wielkiej wagi; inaczej to pewnie bym grała w jakieś MMO, a nie lewki.
6. Czy rozwijasz postać za pomocą statystyk, czy jesteś tu tylko po to by pisać?
Piszę. Jestem bardziej typem storytellingowca niż rpgowca. ;)
7. Czy interesowałby cię system polowania-jednoszotowego opowiadania-wyzwania na wytycznych od MG?
Nie, wolę sama opisywać polowania jak już, jeśli pasuje mi to do fabuły.
8. Czy uważasz wprowadzenie "staminy" w statystyki za dobry pomysł?
Nie, bo tę rolę już pełni Życie - tu nie chodzi tylko o rany, ale też właśnie taką wytrzymałość (chora nieleczona postać traci HPki). Mamy przecież system czasowego spadku statystyk wraz ze spadkiem Życia. Nie wydaje mi się, żeby była potrzeba dodatkowego komplikowania tego.
Rozumiem, o co Ci chodzi, ale myślę, że można by to rozwiązać w taki sposób, że MG miałby prawo odjęcia paru HPków po wzmożonym wysiłku.
10. Punkt w którym możecie dodać coś od siebie- byle związanego z tą ankietą i propozycją ;v
To, że statystyki wolno się zdobywa i różnie między postaciami tego samego gatunku nie są zbyt duże, jest jak najbardziej zamierzone. Rola statystyk naprawdę jest... Dość marginalna, jak pisałam wyżej. Właśnie dlatego w widoku posta nie wyświetlają się one od razu, jak na aafie, tylko dopiero po najechaniu po napis - chcieliśmy w ten sposób ukazać, że nie są one takie ważne, żeby były całkiem na wierzchu. 
Nie wiem, skąd wzięliście to, że bez nich nie da się wygrać walki, a jeśli ktoś rzeczywiście prowadzi walki w ten sposób, to z tego miejsca ładnie go proszę, żeby przestał. Nasi główni MG od walk, czyli Zeph i Sami, zwracają uwagę przede wszystkim na treść postów - na to, czy zachowanie postaci ma sens. Statystyki pełnią tu rolę pomocniczą.
Jeszcze co do tego, co pisze Sami, tak gwoli ścisłości: nie będzimy ogłaszać rzeczy typu "poprawiliśmy zepsutą ikonkę w stylu mobilnym", "przeredagowałam tekst pomniejszego tematu w abc" czy "zmieniliśmy dwa obrazki na drzewku", bo nie są to porywające informacje zmieniające wasze życie, no ale tak, praktycznie cały czas coś robimy, a wszystkie istotne zmiany są ogłaszane i jesteśmy otwarci na dyskusje w dziale Propozycje.
Odpowiedz
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#8
07-03-2017, 21:18
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

(07-03-2017, 21:10)Vasanti Vei napisał(a): nie będzimy ogłaszać rzeczy typu "poprawiliśmy zepsutą ikonkę w stylu mobilnym",

Dzisiaj właśnie to zrobiłam + parę innych rzeczy - bo Vei narzeka.
Dodałam skalowanie obrazków w widoku profilu, aby ludzie, którzy wrzucają wielkie obrazki, nie rozwalali strony.

//Sorry, I couldn't resist. Jak się zastanowię nad pytaniami, to napiszę na temat ankiety, na razie jestem zbyt zmęczona, aby robić to w tej chwili.

// Tak, to prawda, jestem nieznośna i czepiam się totalnych pierdół, na które nikt nie zwraca uwagi. xD Sama bym to poprawiała, ale nie umiem, więc ograniczam się do poprawiania składni zdań w tematach ABC. ~V. //
Odpowiedz
Kaiser
Zbanowany

Gatunek:lew berberyjski Płeć:Samiec Wiek:5,8 Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:237 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 5

#9
07-03-2017, 22:03
Prawa autorskie: Bjorn

1. Czy uczestniczysz w polowaniach? Nie
2. Jeśli nie to dlaczego? ( nie że nie chcę, jakoś skupiam się ostatnio na fabule)
3. Czy polujesz głównie dla PD? (Nie)
4. Czy uważasz że wątki polowania na marginesie trwają zdecydowanie za długo{zwłaszcza że możecie w teorii polować co 2 tygodnie.}? (Tak/Nie - Nie przeglądam wszystkich polowań, nie będę też teraz zerkać specjalnie, ale powiem tak. Jeśli jest aktywny MG, to ok, polowania mają sens, ale jeśli nie no to logiczne jest że trwa to za długo i powinno się to skrócić.)
5. Czy uważasz że system zdobywania PD na forum jest dobry? (Oceń w skali od 0-5 gdzie, 0 to total porażka, a 5 majstersztyk.) 2 - Dla mnie PD są zbędne
6. Czy rozwijasz postać za pomocą statystyk, czy jesteś tu tylko po to by pisać? (Pisanie)
7. Czy interesowałby cię system polowania-jednoszotowego opowiadania-wyzwania na wytycznych od MG? (Nie, tak to można opisać na fabule że było się na polowaniu)
8. Czy uważasz wprowadzenie "staminy" w statystyki za dobry pomysł? (IDK- i don't know)
10. Punkt w którym możecie dodać coś od siebie- Dodam od siebie że chciałabym ankietę o eventach, czyt. wydarzeniach forumowych jak i stadnych, susze, pory deszczowe, epidemie, cokolwiek co by się więcej działo. Tak wiem, nie na temat, ale zasady są żeby je łamać ;/
A co do polowań jeszcze - ogólnie ja osobiście jestem za tym żeby właśnie pozmieniać trochę na forum, skupić się na uatrakcyjnieniu gry, zamiast polowań. Takie polowania przede wszystkim powinny robić lwice w grupie, tak w końcu to w naturze bywa, najlepiej na fabule, zaś system PD... póki co dla mnie sensu tu nie ma, walk dużo nie ma, zresztą chodzić samcem na polowania żeby tylko pd dostać? Nie lepiej wprowadzić inne możliwości?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2017, 22:13 przez Kaiser.)
Odpowiedz
Askari
Wódz
*

Gatunek:lew Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Mentor Liczba postów:352 Dołączył:Kwi 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 76
Zręczność: 72
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 5

#10
08-03-2017, 12:12
Prawa autorskie: av - Shimyur; podpis - Ja
Tytuł pozafabularny: Junior Admin

1. Czy uczestniczysz w polowaniach? Tak
2.  Jeśli nie to dlaczego? ---
3. Czy polujesz głównie dla PD? Tylko dla PD :P
4Czy uważasz że wątki polowania na marginesie trwają zdecydowanie za długo{zwłaszcza że możecie w teorii polować co 2 tygodnie.}?
Tak, czasami strasznie się ciągną. Mea culpa, sama też czasem nie odpisuję od razu, ale to ile trzeba czasem czekać na odpis MG albo w ogóle założenie wątku jest straszne.
5. Czy uważasz że system zdobywania PD na forum jest dobry? (Oceń w skali od 0-5 gdzie, 0 to total porażka, a 5 majstersztyk.)
Brakuje mi możliwości zdobycia pedeków postacią niedrapieżną. Lefki i inne kotelki będą sobie trzaskać polowania albo bić się ze sobą żeby spływały na nich pedeki, a inne postaci mają o wiele słabsze szanse. Myślę, że powinno się dodać więcej możliwości zdobycia PD za akcje fabularne i nie tylko fizyczny rozwój postaci - ucieczka, wykonanie jakiegoś zadania, samorealizacja (zdobycie stada, nauczenie się profesji), uleczenie ciezkiej rany, wykonanie skoplikowanego rytuału itp.
6. Czy rozwijasz postać za pomocą statystyk, czy jesteś tu tylko po to by pisać?
Oczywiście pbf jest po to żeby pisać i fajnie się przy tym bawić a nie koksić, ale niektórym postaciom, zwłaszcza tym "bojowym" przydałyby się wyższe staty, bo walki też się zdarzają. Jeśli mam postać wojownika, to chce żeby miał staty wojownika.
7. Czy interesowałby cię system polowania-jednoszotowego opowiadania-wyzwania na wytycznych od MG? (Tak/ Nie)
Na pewno byłoby to szybsze, ale mniej ekscytujące i angażujące.
8. Czy uważasz wprowadzenie "staminy" w statystyki za dobry pomysł?*
 Hmmm... Nie do końca rozumiem w jakim sensie miałoby być to używane? Do pościgu i tylko do pościgu - czy za to nie odpowiada zręczność? Wytrzymalość fizyczna - okej, ale tak jak Vei napisała tą role ponoć spełnia życie. Moim zdaniem mechanika na pbfach, jeśli już jest konieczna, powinna być minimalna i prosta, nie ma sensu komplikować tego dodatkowymi statami.
10. Punkt w którym możecie dodać coś od siebie- byle związanego z tą ankietą i propozycją ;v
To co mi leżało na duży wywaliłam już chyba w punkcie 4 :P
[Obrazek: CXahL1L.png]
Bring me the head of the lion king
Let me see the things he's seen
Odpowiedz
Zevran
Konto zawieszone

Gatunek:Lew (mieszanka tsavo i wschodnioafrykańskiego) Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Uczeń Medyka Liczba postów:260 Dołączył:Gru 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 67
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 30

#11
08-03-2017, 13:31
Prawa autorskie: Ale-Tie, nukotek

1. Czy uczestniczysz w polowaniach? (Tak/ Nie)
Jezu, tak. Czasami.
2. Jeśli nie to dlaczego?
-
3. Czy polujesz głównie dla PD? (Tak/ Nie)
No pewnie, że tak? Margines jest poza fabułą, więc mogę jednocześnie obijać komuś mordę i expić na polowaniach lD
4. Czy uważasz że wątki polowania na marginesie trwają zdecydowanie za długo{zwłaszcza że możecie w teorii polować co 2 tygodnie.}? (Tak/ Nie)
Pewnie. Ja rozumiem, że można mieć lenia, ale moje ostatnie polowanie Sothem trwało... a ze 3 miesiące.
5. Czy uważasz że system zdobywania PD na forum jest dobry? (Oceń w skali od 0-5 gdzie, 0 to total porażka, a 5 majstersztyk.)
Powiem od razu: jest chujowy bo zdobywa się za mało PD w stosunku do zdobywania statystyk. Ja wiem, że nie ma co porównywać samotnika (chociaż i to dla mnie absurd, bo skoro jest samotnik i nie zdechł z głodu czy choróbska, to powinien być bardziej doceniany niż lewek w stadku, który do pomocy nie dosć że ma medyka to jeszcze innych) do kogoś ze stada, ale za beznadziejny awans ze samotnika/wojownika na przywódcę daje tyle pd, że tego (przy tempie polowań) ni cholery się nie zabiera, nawet jak się napieprzasz dzień i noc, leczysz się samemu bo jesteś medykiem i chodzisz na te nieszczęsne polowania. W dodatku bardzo łatwo ominąć tę lukę i zostawać przywódcą piątki userów (w tym samego siebie czyli 4) i trzaskać pdki za nic. Bo stadko można równie łatwo rozwiązać co założyć.
6. Czy rozwijasz postać za pomocą statystyk, czy jesteś tu tylko po to by pisać? ( wybrać: Statystyki/ Pisanie)
To zależy jaka postać. Soth się rozwijał walkami - ale taki już był. Za to takiej Shun nie widzę żeby ją rozwijać expieniem lDDDD
7. Czy interesowałby cię system polowania-jednoszotowego opowiadania-wyzwania na wytycznych od MG? (Tak/ Nie)
Nie. Uważam to za beznadziejny system podobny do tego który raz widziałem na forum naruto (na zasadzie, mg dawał zadanie userowi "zabij 10 wilków". User szedł do lasu, pisał tylko "zabijam 10 wilków kunaiem" i dostawał za to expa, ja wiem, że tutaj pisze się dłuższe posty, ale i tak chyba da się zauważyć, że coś jest nie tak?)
8. Czy uważasz wprowadzenie "staminy" w statystyki za dobry pomysł?*
Gurwa, jużem kiedyś o tym pisał. Tylko nie do końca w tym sensie jak ty to wyjaśniasz. Stamina, czy też wytrzymałość, miała być na zasadzie odporności fizycznej postaci. Zawarte tutaj takie rzeczy jak obrona (im więcej masz wytrzymałości tym generalnie trudniej cię ujebać, czy tez zabrać hp, dla tych co nie rozumieją), odporność na wszelakiego rodzaju choroby, toskyny innych zwierząt i tak dalej. Generalnie jeśli ktoś ma w pytke staminy to jest takim panzerem, tankiem i w ogóle. Wyobraźcie sobie, że np. taki pancerniak jakby chciał grać to miałby uzasadnienie dla swojego pancerza, a nie byłby dla każdego młodego lewka do zabicia bo lewek ma więcej siły niż pancerniak :v
I to miało być na zasadzie składowej siły i życia, albo jeszcze czegoś tylko nie pamiętam czego.

Po za tym, nie można kontrolować każdego poczynania usera w poście. Wiadomo, że to lewki i się męczą jak przejdą te 20km i wiadomo, że lewki tyle nie przechodzą bez odpoczynku, no ale to tylko forum? Bez przesady, żeby jeszcze bawić się w zmęczenie. Na forum też się wszystkiego nie pisze. Nie opisujesz postaci, że przeszła 20 km, a w piątym kilometrze przystanęła na chwilę napić się wody, a będąc na 7,5 kilometrze widziała latające nad głową sępy.
10. Punkt w którym możecie dodać coś od siebie- byle związanego z tą ankietą i propozycją ;v
Nei.
Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#12
10-03-2017, 19:05
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

1. Czy uczestniczysz w polowaniach?
Wiem, że właśnie teraz zaczęłam polowanie Tyrvelse, ale i tak - nie. Przez cały okres mojego pobytu na forum miałam przeprowadzone bodajże jedno polowanie z MG, i to jeszcze gdzieś w 2013.
2.  Jeśli nie to dlaczego?
Kiedyś po prostu skupiałam się na fabule, nie na grindowaniu postaci, bo wydawało mi się to zwyczajnie zbyt trudne i mało opłacalne :p po co chodzić na polowania, skoro lepiej jest piąć się w hierarchii stadnej?
Później nie brałam udziału w polowaniach dlatego, że to głównie ja je prowadziłam, i niespecjalnie był ktoś inny, żeby mi to zrobił xD ludzie w roli MG się pojawiali i znikali, później zaś ja nieco zaczęłam gubić czas, a zawsze wolałam napisać posta fabularnego, niż w polowaniu. No. Dopiero teraz stwierdziłam, że spokojnie ktoś może mi to poprowadzić, a poza tym nie muszę odpisywać od razu, nikogo to nie zabije, mogę sobie powolutku dziubać to polowanie.
3. Czy polujesz głównie dla PD?
Oczywiście, bo pisanie w polowaniu nie daje mi żadnej satysfakcji, może jedynie jakieś poczucie, że mogę opisać rozwój mojej postaci - Tyra, bo on średnio to umie xD
4. Czy uważasz że wątki polowania na marginesie trwają zdecydowanie za długo{zwłaszcza że możecie w teorii polować co 2 tygodnie.}?
Raczej tak, z tym że pamiętajcie, że na długość wpływa również tempo odpisów usera :v jasne, zazwyczaj to MG zamula, ale też wielokrotnie mi się zdarzyło, że czekałam naprawdę długo na odpis użytkownika jako Mistrz. Wy zarzucicie odpisem po paru dniach, to czemu MG nie może? Zwłaszcza, że on takie polowanie prowadzi kilku osobom :p
Choć mi na przykład pasuje to poczucie, że ja sama nigdzie nie muszę się spieszyć, bo MG raczej na tempie nie zależy xD
5. Czy uważasz że system zdobywania PD na forum jest dobry? (Oceń w skali od 0-5 gdzie, 0 to total porażka, a 5 majstersztyk.)
3, zwłaszcza porównując z tym co tu było jeszcze ze trzy lata temu. (czyli brakiem zdobywania PD?)
6. Czy rozwijasz postać za pomocą statystyk, czy jesteś tu tylko po to by pisać? ( wybrać: Statystyki/ Pisanie)
Pisanie uber alles, ale w sumie grindowanie też spoko, jeżeli mam ku temu możliwość, chęć i czas.
7. Czy interesowałby cię system polowania-jednoszotowego opowiadania-wyzwania na wytycznych od MG?
Mnie osobiście to nawet by interesował, właściwie takie pisanie posługując się "drogowskazami" od kogoś innego może być ciekawe.
8. Czy uważasz wprowadzenie "staminy" w statystyki za dobry pomysł?*
Jestem raczej przeciwna wprowadzaniu dodatkowych statystyk, ale jeżeli już coś by musiało zostać wciśnięte, taka stamina byłaby całkiem rozsądną opcją, choć ja to bym nazwała Wytrzymałością czy Odpornością, i bardziej widziała to w takiej roli jak to opisuje Zevran. I bez systemu odzyskiwania punktów staminy z czasem czy ich marnowania na czynności, plox. Za dużo systemu używanego marginalnie.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#13
12-03-2017, 11:47
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

1. Czy uczestniczysz w polowaniach?
Nie.
2.  Jeśli nie to dlaczego?
Męczą mnie opisy pracy fizycznej postaci, mam niewielką wyobraźnię przestrzenną i zwyczajnie bardzo ciężko mi sobie wyobrazić tak dynamiczną akcję, jak to, o czym ja/MG pisze w postach wygląda w rzeczywistości i jak się do tego dalej odnieść.
3. Czy polujesz głównie dla PD?
Nie.
4. Czy uważasz że wątki polowania na marginesie trwają zdecydowanie za długo{zwłaszcza że możecie w teorii polować co 2 tygodnie.}?
Nie jestem pewna, ile one właściwie trwają. Nie poluję, nie jestem MG, nie tykam się w ogóle tych systemów, siłą rzeczy także nie patrzę na to subforum.
5. Czy uważasz że system zdobywania PD na forum jest dobry? (Oceń w skali od 0-5 gdzie, 0 to total porażka, a 5 majstersztyk.)
Takie mocne dwa/średnie trzy, niemniej nie widzę żadnego sensownego pomysłu, jak to ulepszyć. Chyba głównym problemem, jaki trzeba tu rozgryźć jest połączenie postaci, które w ogóle nie polują/walczą z postaciami, które robią to regularnie i przy okazji żeby nie wyszły z tego anomalie jak w 2009 roku, gdzie do spotkania wojownika z dowódcą nawet nie ma co startować, bo same statystki miażdżą tego pierwszego na start.
6. Czy rozwijasz postać za pomocą statystyk, czy jesteś tu tylko po to by pisać? ( wybrać: Statystyki/ Pisanie)
Pisanie, choć i tego ostatnio jest niewiele.
7. Czy interesowałby cię system polowania-jednoszotowego opowiadania-wyzwania na wytycznych od MG? (Tak/ Nie)
Polowania mnie męczą, więc... Myślę, że nie?
8. Czy uważasz wprowadzenie "staminy" w statystyki za dobry pomysł?
Zaintrygowałaś mnie, mów proszę dalej.
10. 9. Punkt w którym możecie dodać coś od siebie- byle związanego z tą ankietą i propozycją ;v Jeśli macie jakieś propozycje, pomysły, coś Was męczy i chcecie poznać opinię ludu - nie bać się, zakładać ankiety. Do tego ten dział służy, a o wiele bardziej wartościowe będą ankiety dotyczące forum niż urocze głupotkowe ankiety w stylu "ile masz lat", a i takie tutaj bywały. To tak odnośnie punktu Oti.
Odpowiedz
Zenzelé
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Liczba postów:180 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 70
Zręczność: 77
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 25

#14
12-03-2017, 23:43
Prawa autorskie: Ragnar

1. Czy uczestniczysz w polowaniach? (Tak/ Nie)
Tak
2.  Jeśli nie to dlaczego?
3. Czy polujesz głównie dla PD? (Tak/ Nie)
Nie
4. Czy uważasz że wątki polowania na marginesie trwają zdecydowanie za długo{zwłaszcza że możecie w teorii polować co 2 tygodnie.}? (Tak/ Nie)
Tak, ale wykluczam z tej odpowiedzi polowania z Satau, bo prowadzi je bardzo sprawnie
5. Czy uważasz że system zdobywania PD na forum jest dobry? (Oceń w skali od 0-5 gdzie, 0 to total porażka, a 5 majstersztyk.)
Zdobywanie PD drogą awansu w stadzie, zgadzam się z Sothem, jest nielogiczne, rozdawanie PD za comiesięczną aktywność jest ok, PD za polowania ok, za inne akcje z MG ok, brakuje mi lepszych wytycznych w zgłaszanych wątkach, bo można ten system nadużywać, tempo przyrostu statystyk względem zdobywanych PD wydaje mi się też ok, innych sposobów zdobywania PD chyba nie ma, daję 3
6. Czy rozwijasz postać za pomocą statystyk, czy jesteś tu tylko po to by pisać? ( wybrać: Statystyki/ Pisanie)
Pisanie
7. Czy interesowałby cię system polowania-jednoszotowego opowiadania-wyzwania na wytycznych od MG? (Tak/ Nie)
Nie
8. Czy uważasz wprowadzenie "staminy" w statystyki za dobry pomysł?*
Nie
10. Punkt w którym możecie dodać coś od siebie- byle związanego z tą ankietą i propozycją ;v
Odpowiedz
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#15
03-04-2017, 19:30
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Mhm myślę że Ankietę można zamknąć, ostatnia odp jest z połowy marca ;v
Zbierze się dane przeanalizuje i podam je na dniach.
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości