♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#16
05-04-2017, 21:53
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Cytat:Kami, nie wydaje mi się, żeby wrzucanie obrazka na miesięczną pogodę było dobrym pomysłem. Skoro ona panje ona przez cały miesiąc, to trzeba tam ująć nieco więcej niż w jednym obrazku. Zresztą czasem można pisać o różnicach między pierwszą a drugą połową miesiąca, tego się nie da ująć na obrazku.

:V miesieczny DIAGRAM! Nie no, ale myślę że jak będzie obrazek to będzie łatwiej zauważyć jaka pogoda panuje? Opisówka opisówką, ale nikt nie zwraca na to uwagi :C
Mozna kazdy misiąc podzielić na 5-6 etapów i dać mini obrazek? Moszna w sumie coś lekkiego ;v
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#17
05-04-2017, 21:58
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Nie wiem, czy na obrazki ludzie zaczną zwracać uwagę ;< ale może nie doceniam społeczeństwa forumowego.
Tylko że te obrazki to pewnie będą chmurki z deszczem, chmurki z dużym deszczem, słoneczka, słoneczka z chmurkami... :v trochę monotonnie. Choć, z drugiej strony, w sumie tak to wygląda w pogodzie xD
No ja nie wiem, znaczy, niby można. Ale tylko w połączeniu z opisówką, bez opisu dla mnie jako MG to na przykład nie ma sensu, ja się tą pogodą jednak podpieram często.
No i jeżeli będziemy dawać obrazek to trzeba będzie poprzestawiać ogłoszenia obowiązkowo.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#18
05-04-2017, 21:59
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

A, w takim sensie. Nie myślałam o tym, ale brzmi całkiem spoko. ^^ Rzeczywiście więcej osób zwraca uwagę na obrazki niż na tekst, może to by trochę naprawiło sytuację z tym, że mało kto bierze pod uwagę pogodę podczas pisania postów.
Jeśli miałabyś ochotę zrobić coś takiego, to pogadam z resztą, co oni na to, no a jeśli nie, to może Inn by spróbowała, tylko musielibyśmy się zastanowić, jak by to dokładnie miało wyglądać.

Edit: No to właśnie, albo diagram i krótki opis, albo obrazek-chmurka i trochę dłuższy opis. Tylko te chmurki musiałyby być w miarę klimatyczne, a nie takie wyrwane z onetowej pogody, takie to by nie pasowały do reszty grafik moim zdaniem.
Gyda
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:378 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 16

#19
05-04-2017, 22:15

[Obrazek: 240_F_82562270_e6XKx0UbrSKDAzRHE4pT7pD2s6S8jkYE.jpg]
Haiku o pełnym przygód życiu utalentowanego Gydy i o jego przyjacielu bardzie Kuro:
Wybrałem podróż –
o świcie spadł w lesie śnieg
leciało pióro
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#20
05-04-2017, 22:17
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Klimat lvl over 9k, propsuję.
Gyda
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:378 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 16

#21
05-04-2017, 22:28

Nie chcę robić spamu głupimi obrazkami i zapytam całkiem poważnie - dałoby się propozycje jakoś rozdzielić? Bo sam mega wątek o forum jako takim może nie zachęcać części osób do wypowiadania się w kwestii tych konkretniejszych propozycji, sam pierwszy post zresztą rozpoczyna się rantem, który sugeruje mi tutaj dyskusję Niezadowolonych z Zadowolonymi z "funkcjonowania forum" w ogólności, a to mnie, jak i wiele osób, w ogóle nie interesuje. Nie chcę wyjść na hipokrytkę, która się super udziela we własnej sprawie, a twoją olewa, Kaiser, ale w tej chwili nie za bardzo wiem, co bym mogła napisać, z kim się zgodzić, a z kim nie, kiedy tutaj przewija się kilka zupełnie różnych wątków, a sama dyskusja raz jeden gubi, raz inny wskrzesza z martwych.
Haiku o pełnym przygód życiu utalentowanego Gydy i o jego przyjacielu bardzie Kuro:
Wybrałem podróż –
o świcie spadł w lesie śnieg
leciało pióro
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#22
05-04-2017, 23:01
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

O, to to. Już Huntress napisała, że można by to podzielić, a ja poprałam. Nie bardzo widzę sens dyskutowania w jednym wątku na dziesięć zupełnie odległych od siebie tematów.
Hirizi
Samotnik
*

Gatunek:Oryks szablorogi Płeć:Samica Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Zaklinacz Liczba postów:31 Dołączył:Lut 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 40
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 20

#23
06-04-2017, 10:28
Prawa autorskie: ja

Ten tego...

1. Rozpiska adminów na nagłówku jest zbędna. Rozpiska jest do znalezienia w odpowiednim temacie, ale moim zdaniem można by przenieść temat w bardziej widoczne miejsce (np. od razu po wejściu w dział Regulamin albo ABC) od tak, dla wygody.
Co do ról się nie wypowiadam, myślę ze sami admini zrobili to wyczerpująco i nie ma co narzekać.

2. Marginesy - Ja bym zostawiła. Szczerze mówiąc nie wiem jak do końca ma działać bilokacja ale nie wydaje mi się to sensowne. Marginesy spełniają swoją rolę. Dla jasności niektóre z nich - tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla postaci (zakładanie/włączanie do stada, zdobywanie ziem itp.) mógłby być okraszony krótką notatką na temat tego kiedy dane wydarzenie się dzieje (przed/po obecnie odgrywaną główną fabułą).


3. Eventy - I tak, i nie. Myślę, że duże akcje typu zdobywanie ziem czy inne wielkie kilku(nasto?) osobowe wyprawy żeby nie ciągnęły się w nieskończoność, powinny być odgrywane na trochę innych zasadach niż normalna fabuła. MG + gracze umówiliby się na konkretny termin (żeby nie było, że nagle ktoś znika i czekamy dwa tygodnie na odpis) i odegrali akcję na zasadzie typowej sesji RPG.

Edit z shoutboxa: to nie jest zmiana "na już" tylko propozycja rozwiązania konkretnej sytuacji. "Sesjowata sesja" (w tym chodzi mi o typowe dla stolikowego RPG duzo ingerencji MG i poniekąd narzycanie/aktywne prowadzenie fabuły na określone tory) o określonym terminie dla wszystkich żeby nie było płaczu że wątek się ciągnie a gracze nie mają co robić.
Ale to taki mój pomysł na duże akcje, nie mówię, że trzeba go wprowadzać, ale warto rozważyć gdyby coś takiego się szykowało :)

No i wyszla mi kolejna propozycja. Pszaszam :c

Co do "nudy" i "braku zuych lefków" - fabuła jest prowadzona przez graczy. Jak nie chcą być źli to nie są :P
Fire, water, earth and air, this ancient wisdom that we share
Look to the moon, seek the find, here is the power of woman kind
Come walk the paths that the old ones walk, come dance the dances they taught us
Come sing the songs that the old ones sang, for the magic now has caught us


[REF]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2017, 11:09 przez Hirizi.)
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#24
06-04-2017, 11:09
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Also moge zrobić te znaczki pogody dla forum but jedna kwestia.
Wymiary i rodzje/ilość. To mi podajcie tu pw albo gg uvud
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#25
06-04-2017, 12:47
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Super, dzięki. To ja pogadam z resztą o tej pogodzie i jak coś ustalimy, to do Ciebie napiszę. :)

Co do szybkich sesji z mg - jeśli byliby na to chętni gracze i mg, to proszę bardzo, to już wasza kwestia, żeby się na coś takiego umówić. Myślę, że lepiej jak chętna grupka userów sama wymyśli, jaką szybką akcję by chciała niż gdyby miało to być narzucone z góry przez administrację. Możliwości jest bardzo wiele.
Gyda
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:378 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 16

#26
06-04-2017, 12:56

O Mistrzach Gry, sesjach i eventach

Nie rozumiem do końca dyskusji na temat wlokących się/sprawnych sesji, do czego chcecie tutaj dojść? Poważnie pytam. Ostatnio dużo myślę o tym, że o Jezu już tak bardzo chcę napisać wątek Gydą o "wyprawie za krawędź mapy" - jak to sobie roboczo nazywam. Chcę znaleźć dwie lub trzy inne postacie + Mistrza, który nam to poprowadzi. To będzie wyprawa rozegrana na marginesie (żeby była zamknięta dla innych graczy), ale obligatoryjnie żaden z uczestników nie będzie mógł być w tym samym czasie na fabule, ponieważ to nie będzie wątek poboczny, ale główna fabuła, w dodatku srsly ryzykowna. Założę temat w sprawach użytkowników, oferując backstory, które pchnęło Gydę do zorganizowania takiej he he wesołej i oczywiście, jego zdaniem, przemyślanej wycieczki, w zamiarze góra dwudniowej, a co wyjdzie - się zobaczy :P Nie wezmę graczy, którzy wiem, że znikają, poproszę o przyzwoitą aktywność - ale też bez stawania na głowie, nie planuję, żeby to była intensywna sesja na jeden dzień, ale obfita w akcje fabuła na kilka tygodni.

Long story short: mamy aktualnie kilku bardzo kreatywnych i sprawnych w odpisywaniu MG (kiedyś o coś takiego mogłabym poprosić tylko Naarę? bez obrazy miśki), jak ktoś ma pomysł (zalążek - bo przecież nie chce dyktować MG warunków wyprawy i przygód), potrafi zebrać dupę w troki i napisać akapit w sprawach użytkowników o poszukiwaniach chętnych na przygodę życia, to to robi. To powyższe chcę zorganizować, jak mi się fabuła młodego ustabilizuje, a ja będę miała odrobinę mniej na głowie niż teraz. Można już rozważać chęć udziału :y no ale to nieprędko będzie, bo mi na razie chcą zeszwabiać dziecko na treningach </3

Do czego zmierzam. Gadacie po próżnicy. Hirizi, piszę w zasdzie o tym, o czym ty piszesz, ale nie rozumiem poddawania tego pod jakąkolwiek dyskusję, bo nie wiem, co ma z niej wyniknąć - takie warunki można/trzeba sobie samemu ustalać...? KMIP organizuje sprawne eventy dla wielu osób, bo ma chęci i konsekwentnie olewa tych, co blokują im pisanie w sesjach. Inna rzecz - szybkie sesje jednodniowe. Też są sprawą prywatnych ustaleń między ludźmi :O teraz takich sesji nie piszę w ogóle, ale przeprowadziłam ich co najmniej kilka za czasów Deriona, z Kahawianem. Pisałam do Kor, że chodź, popiszemy, i pisałyśmy z założeniem, że kończymy tego samego dnia, jakkolwiek. Tak mijała sobota.
Mistrzów mamy dobrych. Mistrzowie nie mają lekko, tym bardziej, że kiedyś w ogóle tutaj nie ingerowali w fabułę i musieli przyjąć na klatę kilka naskoków nieprzyzwyczajonych do ich ingerencji graczy. Myślę, że powoli zmienia się powszechne podejście ludzi do tego tematu. Cały czas otwarty jest nabór. Ogólnoforumowy event w stylu wylania rzek, odcięcia jakichś terenów, plag, cokolwiek... no Jezu, ok, mogłoby być, ale co z tego? Nudzi wam się na fabule, tylko w takim razie co? Chcecie, żeby ktoś was zabawiał, a sami siedzicie z założonymi rękami i czekacie na podsunięcie pod nos gotowych scenariuszy sesji, ale w końcu to wy olewacie MG w polowaniach, a nie on was. Jak nie chcę grać w gumę na podwórku, to chociażby mi nią splątali nogi, nie zagram, halo, słowniku, co znaczy wyraz "chęci"!!

Liczba mnoga wynika z tego, że mi się nie chce nic cytować,stąd czy z sb, którego nie czytam non stop. No hard feelings, jeśli zbłądziłam, niech mi ktoś powie, ale mnie naprawdę umyka sens debaty w sprawach "eventów", z uwagi na tę gumę wokół nóg właśnie, siorb
Haiku o pełnym przygód życiu utalentowanego Gydy i o jego przyjacielu bardzie Kuro:
Wybrałem podróż –
o świcie spadł w lesie śnieg
leciało pióro
Hirizi
Samotnik
*

Gatunek:Oryks szablorogi Płeć:Samica Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Zaklinacz Liczba postów:31 Dołączył:Lut 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 40
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 20

#27
06-04-2017, 13:54
Prawa autorskie: ja

Spokojnie, właśnie mi chodziło o eventy narzucane przez graczy typu "robimy sobie stado, zróbmy event jak bijemy się o nowe ziemie". Widziałam ze taki wątek LZ z odbijaniem terenów trwał dobre kilka miesięcy.
Co do samych eventów, można je nawet robić na fabule, czemu nie. Tak jak ostatni wątek na Cmentarzysku, dla mnie fajna sprawa, kwestia zebrania/dogadania graczy i wyjścia z inicjatywą "ej, MG, weź zrób nam trzęsienie ziemi/powódź/najazd złych likaonow." Idea zrzeszenia się na kilkudniowy intensywny event (z wyższą ingerencją MG) to była tylko propozycja do graczy, żeby rozważyli możliwości i własne chęci a nie robili półroczną zamułę z czegoś co fabularnie powinno się dziać szybko. Ew. wprowadzić taką formę akcji jako wymóg jeśli gracze chcą akcji fabularnej.
Fire, water, earth and air, this ancient wisdom that we share
Look to the moon, seek the find, here is the power of woman kind
Come walk the paths that the old ones walk, come dance the dances they taught us
Come sing the songs that the old ones sang, for the magic now has caught us


[REF]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2017, 14:24 przez Hirizi.)
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#28
08-04-2017, 07:32
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

A ja uważam, że to bardzo ciekawy pomysł, godny rozważenia. Też już nie piszę jednodniowych sesji, ale zdarzało mi się je pisać z Naarą.

Właściwie to byłoby w formie, w jakiej teraz są prowadzone zabawy sylwestrowe, nie? Hm, pozafabularnie to potrafi wyjść.

Bardziej stawiałabym na ten "wymóg". Albo w sumie gdziekolwiek zaznaczyć, że takie akcje można prowadzić? Mam wrażenie, że jeśli zostawimy to jako "to prywatna sprawa ludzi" to się zapomni o takim rozwiązaniu?
Kaiser
Zbanowany

Gatunek:lew berberyjski Płeć:Samiec Wiek:5,8 Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:237 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 5

#29
08-04-2017, 10:50
Prawa autorskie: Bjorn

Później się wypowiem co do całej tej reszty, ale jeśli chodzi o Eventy, ja nie wiem czy serio tak ciężko piszę że ponad połowa jest źle odebrana, czy może się zwyczajnie do tego nie nadaję... albo oba, ale spróbuję jeszcze raz.
Nie chcę zawalania fabuły na pół roku, ludu mój. Nie chodzi tu też o podbijanie ziem, od tego są stada, sami coś zorganizujcie. Eventy... nazwijmy Kl'owe, tyczą się całego forum, lwów, zwierząt, stadnych czy nie. Przykładowym ev. może być zalanie dajmy na to części ziem, wolnych jak i stadnych, bowiem jest pora deszczowa. Jak się do tego odniesie stado, wasza inwencja twórcza! Ale dzięki temu daje to temat na jaki można zacząć wątek.
Jak też wspomniałam, nie ma obowiązku, byłby po prostu temat gdzie jest opisany dany event, i jeśli ktoś wykonał, czyli przeprowadził o tym rozgrywkę (nie na jeden post please), będzie można zdobyć opale. Można też poprosić Mg żeby nie było nudno, żeby rozkręcić to i owo, np, nagła fala czy coś tam, ale można i rozegrać z innym userem, pełna dowolność. Chodzi tu by coś się na tych ziemiach działo. Może być też właśnie epidemia jakiejś choroby, wypadanie sierści, ataki kichania, pomysłów mnóstwo.
Satau
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Liczba postów:589 Dołączył:Wrz 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 29

#30
08-04-2017, 13:41
Prawa autorskie: DeadFishEye-0 (Bjorn)

Winszuję Kaiserowi pomysłu ;) Wydaje mi się, że to bardzo dobra propozycja, a i taki event z pewnością przyjąłby się bardzo dobrze. Zawsze jakieś urozmaicenie i utrudnienie życia postaci, bo w końcu bez takich nagłych wydarzeń, zwrotów nie ma zabawy ^^ Przecież wszystko nie może się stale udawać!
Propsuje! ;*


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości